معرفی و دانلود کتاب آسیاب کرانه فلاس

عکس جلد کتاب آسیاب کرانه فلاس
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آسیاب کرانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آسیاب کرانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آسیاب کرانه فلاس

قصه عشق و دلدادگی، جبر و اختیار، فراق و دوری در کتاب آسیاب کرانه فلاس (خلاصه رمان) به تصویر کشیده شده است. جورج الیوت در اثر تراژیک خود داستان دختر جوانی را روایت می‌کند که برای حمایت از خانواده‌اش از تمام دلبستگی‌های خود می‌گذرد و رنجی عظیم را به دوش می‌کشد.

درباره کتاب آسیاب کرانه فلاس:

جورج الیوت (George Eliot) قصه خواهر و برادری به نام‌های تام و مگی تولیور را در رمان آسیاب کرانه فلاس (The Mill on the Floss) بازگو می‌کند. این دو خواهر و برادر که در نزدیکی رودخانه فلاس در روستای سنت اوگس رشد کرده‌اند، رابطه بسیار خوبی با یکدیگر دارند. مگی علاقه زیادی به برادرش دارد با این حال تفاوت‌های شخصیتی‌شان آن‌ها را دچار اختلاف و از هم دور می‌کند.

سال‌ها بعد پدرشان جناب تولیور در شغل خود به ضرر و زیان مالی گرفتار و ورشکست می‌شود و مگی به ناچار از عشق خود دست می‌کشد. چون او به پسری دل بسته که پدرش موجب ورشکستگی آقای تولیور شده است. مگی که از وصال با معشوق ناامید شده به چالشی میان انتظارات خانواده و خواسته‌های خودش گرفتار می‌شود و او را در شرایط دردناکی میان مردان مختلف زندگی‌اش قرار می‌دهد که یکی از آن‌ها برادر مغرور و سرسختش است و دیگری یک دوست نزدیک و پسر بدترین دشمن خانواده‌اش! این دوست خواستگار خطرناک او نیز محسوب می‌شود.

مدتی بعد مگی به دیدار دخترخاله پولدار و نامزدش می‌رود، ماجراها و اتفاقاتی برایش رخ می‌دهد که باعث طرد شدنش از سوی خانواده و جامعه می‌گردد...

جورج الیوت رمان درام و تراژیک خود را نخستین بار در سه جلد و سال 1860 به چاپ رساند. این رمان که داستانش در روزهای آغازین دهه نوزدهم میلادی روی می‌دهد، از آرزوها و امیال شخصی و فدا کردن آن‌ها برای حمایت از ارزش‌های خانوادگی، عشق و جبرگرایی و مبارزه با آن سخن می‌گوید.

رمان آسیاب کرانه فلاس یکی از ارزشمندترین آثار دوره ویکتوریایی به شمار می‌رود. مگی دختری با شور و ذوق و هیجان زیاد و عاشق یادگیری و زندگی است اما همه چیز دست به دست هم می‌دهد تا او نتواند آن طور که دوست دارد زندگی کند. مگی انرژی و حرارت و شور پایان‌ناپذیرش را با کتاب، موسیقی، عشق و دین تخلیه می‌کند اما در نهایت زندگی چیزی جز ناامیدی برای او ندارد.

در بزرگداشت کتاب آسیاب کرانه فلاس:

- وقتی کسی بعد از سال‌ها غیبت به کتاب‌های [الیوت] برگردد، کتاب‌ها برخلاف انتظارش، مملو از همان انرژی و گرمای سابق است، به طوری که دلمان می‌خواهد بیش از هر چیزی در این گرما وقت بگذرانیم. (ویرجینیا وولف)

کتاب آسیاب کرانه فلاس به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

با این رمان به انگلیس دوره ویکتوریایی سفر می‌کنید، پس اگر به داستان‌های تاریخی، عاشقانه و کلاسیک علاقه‌مند هستید، در خواندن این کتاب تردید نکنید.

با جورج الیوت بیشتر آشنا شویم:

ماری آن ایوانس ملقب به جورج الیوت در 22 نوامبر سال 1819 در چیلور کتون در ایالت ورکشایر انگلیس زاده شد. او که یکی از مهم‌ترین نویسندگان دوره ویکتوریایی به شمار می‌رود، پایه‌گذار روش آنالیز شخصیت رمان‌های مدرن نیز بوده است.

ماری آن ایوانس به این دلیل نام مستعار مردانه جورج الیوت را بر خود گذاشت تا اطمینان یابد به آثار و نوشته‌هایش توجه جدی می‌شود، در حالی که در آن دوره زنان با آزادی می‌توانستند نامشان را بر روی کتاب‌هایش درج کنند.

کتاب‌های او با توجه به سبک قلم و همین طور دیدگاه‌های رئالیستی و روان‌شناختی و مطرح کردن واقعیت‌ها و مشکلات جامعه توانست توجه بسیاری از دوستداران ادبیات را به خود جلب کند. آدام بید، افسانه جوبال، فلیکس هالت افراطی، سیلاس مارنر، میدل مارچ و دانیل دروندا از جمله آثار او هستند.

به عقیده برخی از منتقدان، ایوانس تنها نویسنده‌ای است که پس از جین آستین به صراحت به بیان انتقادهای سیاسی و مشکلات اجتماعی زمانه‌اش در آثار خود پرداخته. همچنین بسیاری از ناقدان او را به دلیل مهارت و ژرف‌بینی‌ منحصربه‌فردش بزرگ‌ترین رمان‌نویس انگلیسی قرن نوزدهم می‌شمارند. الیوت سرانجام در 22 دسامبر سال 1880 در لندن درگذشت.

در بخشی از کتاب آسیاب کرانه فلاس می‌خوانیم:

بالاخره تعطیلات عید پاک از راه رسید. خانم تولیور به آقای تولیور گفت: «امسال خواهر دین را دعوت نگرفتم. خواهر خودم است، ولی آن‌قدر حسود است که چشم ندارد بچه‌های مرا ببیند و همیشه پیش این و آن از طفلکانم بَد می‌گوید.»

ولی آقای تولیور گفت: «نه، دعوتش کن بیاید، به حرف‌هایش هم محل نگذار. بچه‌های من به تعریف خاله خان باجی احتیاجی ندارند.»

«شما همیشه همین حرف را می‌زنی، آقا. ولی من مطمئنم هیچ‌کدام از خاله‌ها و شوهرخاله‌ها طرف شما نیستند. تازه بچه‌ها هم از آن‌ها خوششان نمی‌آید. آن مگی وقتی خواهرهایم و شوهرهایشان را می‌بینند صد برابر بدتر می‌شود. تام هم دوستشان ندارد. آن وقت خدا به خواهر دین دسته گلی می‌دهد مثل لوسی که آدم از تماشایش سیر نمی‌شود. بیشتر می‌خورد دختر من باشد تا دین.»

خانم تولیور خواهر پولِت را بیشتر از باقی خواهرهایش دوست داشت، ولی خواهر پولت افسوس می‌خورد چرا خواهرکش چنان بچه‌های بد و زشتی دارد. سعی می‌کرد آدمشان کند، ولی حیف که بچه‌های خواهر دین قشنگ‌تر و سرتر بودند. مگی و تام هم با خاله پولت بیشتر از خاله گِلِگ کنار می‌آمدند. با این حال همه خاله‌ها اتفاق نظر داشتند بچه‌های خانم تولیور به تیر و طایفه پدرشان رفته‌اند و حتی تام هم که شبیه خانواده مادری است در آینده چیزی می‌شود عیناً پدرش. مگی که با عمه موسش مو نمی‌زد. عمه موس استخوان‌بندی درشتی داشت و شوهرش آه نداشت با ناله سودا کند. مگی مخصوصاً در کنار لوسی سبزه‌تر به نظر می‌رسید. روز مهمانی، به محض آنکه همراه پدرش و تام وارد خانه شد، کلاهش را پرت کرد و رفت سر وقت لوسی که کنار دست مادرش ایستاده بود. تفاوت دخترخاله‌ها چشمگیر بود، ولی اگر با چشم بصیرت نگاه می‌کردی ظرایفی در چهره‌ی مگی می‌دیدی که نویدبخش بودند. تفاوت مگی و لوسی مثل تفاوت یک توله سگ سیاه و نخراشیده بود با یک بچه گربه نازنازی و سفید.

فهرست مطالب کتاب

دفتر اول: دختر و پسر
فصل اول: دورل کُت میل از بیرون
فصل دوم: آقای تولیوِر اهل دورل کُت میل، نظرش را درباره‌ی آینده‌ی تام می‌گوید.
فصل سوم: مشورت با آقای رایلی درباره‌ی مدرسه‌ی تام
فصل چهارم: در انتظار تام
فصل پنجم: تام به خانه برمی‌گردد
فصل ششم: خاله‌ها و شوهرخاله‌ها تشریف‌فرما می‌شوند
فصل هفتم: آن روی آقای تولیور
فصل هشتم: در منزل خاله پولت
فصل نهم: مگی از سایه‌ی خودش هم فرار می‌کند
فصل دهم: آقای تولیور کلاف زندگی را پیچیده‌تر می‌کند
دفتر دوم: دوران مدرسه
فصل اول: نیم‌سالِ اولِ تام
فصل دوم: تعطیلات کریسمس
فصل سوم: هم‌شاگردی جدید
فصل چهارم: ایده‌ی جوان
فصل پنجم: دیدار دوم مگی
فصل ششم: گذر از دروازه‌های طلایی
دفتر سوم: سقوط
فصل اول: در خانه چه گذشت؟
فصل دوم: نگرانی‌های خانم تولیور
فصل سوم: مشورت خانوادگی
فصل چهارم: کورسوی خاموش
فصل پنجم: تام چاقویش را در صدف فرو می‌کند
فصل ششم: ترفند خانم مُرغه
فصل هفتم: نوری بر ویرانه
فصل هشتم: یک موضوع دیگر
دفتر چهارم: دره تحقیر
فصل اول: خارها در آشیان ویران فرو می‌روند
فصل دوم: صدایی از گذشته‌های دور
دفتر پنجم: گندم و تلخه
فصل اول: رِد دیپز
فصل دوم: خاله گلگ وارد عمل می‌شود
فصل سوم: تعادل شکننده
فصل چهارم: درخت شکافته
فصل پنجم: شایستگی قابل تقدیر
فصل ششم: روز حساب
دفتر ششم: وسوسه‌ی بزرگ
فصل اول: دونوازی در بهشت
فصل دوم: اولین تأثیرات
فصل سوم: لحظات رازگویی
فصل چهارم: برادر و خواهر
فصل پنجم: قوانین جذابیت
فصل ششم: فیلیپ وارد می‌شود
فصل هفتم: آن روی دیگر ویکم
فصل هشتم: بازار خیریه
فصل نهم: در کوچه
فصل دهم: مهمانی خانوادگی
فصل یازدهم: سوار بر مَدِّ آب
فصل دوازدهم: بیداری
دفتر هفتم: نجات نهایی
فصل اول: بازگشت به آسیاب
فصل دوم: قضاوت سنت آگز
فصل سوم: آشنایی‌های قدیمی چه‌ها که نمی‌کنند
فصل چهارم: مگی و لوسی
فصل پنجم: برخورد آخر
فرجام کار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آسیاب کرانه فلاس
نویسنده
مترجملیدا طرزی
ناشر چاپیانتشارات نیستان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-208777-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آسیاب کرانه فلاس

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آسیاب کرانه فلاس

برای دریافت کتاب آسیاب کرانه فلاس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.