معرفی و دانلود کتاب عطاری گمشده

عکس جلد کتاب عطاری گمشده
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عطاری گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عطاری گمشده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عطاری گمشده

زنی داروساز به شیوه‌ای نامعمول به کمک زنان دیگر می‌آید: سمی می‌سازد که شوهران خیانت‌کار آن‌ها را مسموم می‌کند. سارا پنر در کتاب عطاری گمشده داستان عطاری مرموزی را روایت می‌کند که رازش در طول قرن‌ها سربه‌مهر باقی مانده است. کتاب پیش رو از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و ساندی تایمز و از نامزدان نهایی دریافت جایزه‌ی گودریدز در سال 2021 است.

درباره‌ی کتاب عطاری گمشده:

قانون شماره‌ی یک: سم هرگز نباید برای آسیب زدن به زن دیگری استفاده شود.

قانون شماره‌ی دو: نام قاتل و قربانی باید در دفتر عطاری ثبت شود.

کتاب عطاری گمشده (The Lost Apothecary) داستان عطاری مرموز و هولناکی است که بر مبنای این دو قانون اداره می‌شود.

سارا پنر (Sarah Penner) در رمان پیش رو داستان زنی به نام نِلا را روایت می‌کند که زمانی درمانگر محترمی بود. اما نلا اکنون دانشش را در راستای هدفی تاریک به کار گرفته است. سال 1791 است و نلا مدتی است به زنان ناامیدِ خیانت‌دیده کمک می‌کند تا از مردان زندگی خود انتقام بگیرند؛ او به آن‌ها سمی می‌فروشد که مردان را می‌کُشد. همه‌چیز طبق برنامه و قوانین نلا پیش می‌رود، تا زمانی که دختری دوازده‌ساله به نام الیزا از نلا تقاضای کمک می‌کند.

بخش دیگر کتاب عطاری گمشده در لندن امروزی پیش می‌رود؛ زمانی که کارولین دهمین سالگرد ازدواج خود را به‌تنهایی سپری می‌کند و از خیانت همسرش عذاب می‌کشد. روزِ کارولینْ معمولی و دردناک پیش می‌رود، تا زمانی که در نزدیکی رودخانه‌ی تیمز، شیشه‌ی داروی یک عطاری قدیمی را پیدا می‌کند و تمام کنجکاوی‌اش در مقام یک تاریخ‌دان برانگیخته می‌شود. آیا این شیشه ارتباطی با پرونده‌ی قتل‌های عطاری در دو قرن پیش دارد؟

سارا پنر، در رمان پیش رو، داستانی پرتعلیق و جذاب را روایت می‌کند که مملو از رازها و انتقام‌هاست، و این نکته را که زنان می‌توانند، فارغ از فاصله‌ی زمانی، نجات‌دهنده‌ی یکدیگر باشند به‌زیبایی نمایان می‌سازد.

افتخارات کتاب عطاری گمشده:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- پرفروش‌ترین کتاب ساندی تایمز
- از کتاب‌های برگزیده به انتخاب نیوز ویک، گود هاوس کیپینگ، اوپرا، باستل، پاپ‌شوگر
- نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز در بخش رمان‌های تاریخی در سال 2021

نکوداشت‌های کتاب عطاری گمشده:

- تاریک، هوشمندانه و جذاب، سارا پنر پازلی از زندگی زنان، خیانت، قدرت و تاریخ را در برابر ما قرار داده است. (اریکا سویلر)
- نمی‌توانید کتاب عطاری گمشده را زمین بگذارید. (اسکیم)
- مملو از جزئیات تاریخی شگفت‌انگیز. (کریستین هارمل)
- جذاب، با جزئیات غنی، خوش‌خوان و با تعلیق‌های مناسب. (تامپا بی تایمز)
- اولین کتاب سارا پنر من را کاملاً تحت تأثیر قرار داد. زنان عطاری گمشده، که قرن‌ها از یکدیگر جدا افتاده‌اند، در این داستان قوی به‌دنبال انتقام و حقیقت‌اند. (فیونا دیویس)

کتاب عطاری گمشده برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های رازآلود و تاریخی علاقه دارید، این کتاب انتخاب مناسبی برای شماست.

با سارا پنر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر در نخستین کتاب خود، عطاری گمشده، خوش درخشید و موفق شد به فهرست پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز راه پیدا کند. کتاب سارا پنر به بیش از 20 زبان ترجمه شده است و در سراسر جهان نظر مخاطبین را به خود جلب کرده است.

در بخشی از کتاب عطاری گمشده می‌خوانیم:

درخواست او خیلی ساده و رک بود.

برای ارباب خونه می‌خوام، برای صبحونه‌ش. صبح چهارم فوریه‌.

برای یک لحظه زن مستخدم میان‌سالی به ذهنم رسید که بانوی خانه برای انجام دادن فرمایش‌هایش او را صدا می‌زند. و با شم تیزی که بعد از این دو دهه‌ی اخیر پیدا کرده‌ام بلافاصله بهترین دوای درد او را فهمیدم: یک تخم‌مرغ با جوزالقِی.

آماده کردنش فقط چند دقیقه طول می‌کشید؛ زهرش دم‌دست بود. اما بنابه دلیلی ناشناخته، چیزی در آن نامه باعث برآشفتن من می‌شد. این حس به خاطر رایحه‌ی لطیف آن دست‌نوشته، که بوی چوب می‌داد، یا تاب‌خوردگی کوچکی در گوشه‌ی پایین کاغذ در سمت چپش نبود که انگار با اشک نمناک شده بود، بلکه دلم مثل سیر و سرکه می‌جوشید. حسی که به من می‌گفت باید از چیزی دوری کرد.

اما چه هشدار نانوشته‌ای می‌توانست در آن یک برگ کاغذ و زیر فشارهای قلم جا خوش کرده باشد؟ به خودم اطمینان دادم که اصلاً چنین چیزی وجود ندارد؛ این نامه هم هیچ نشانه‌ای در بر ندارد. از خستگی افکارم به هم ریخته بود دیروقت بود و درد مداوم را در مفاصلم احساس می‌کردم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عطاری گمشده
نویسنده
مترجمیاسمن ثانوی
ناشر چاپینشر نون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-7566-33-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عطاری گمشده

مستانه سهایی
۱۴۰۱/۱/۱۱
داستان عطاری گمشده را با شک و تردید شروع به خواندن کردم، ولی آنقدر جذاب و پرکشش بود، که طی دو روز تمومش کردم، شخصیت پردازی و توصیف روحیات کاراکترهای داستان و غیرقابل پیش‌بینی بودن پایان ماجرا، بسیار جالب بود.
Saeed sayyahpour
۱۴۰۱/۱/۱۶
من این رمان وتازه خریدم. عاشق رمانهای جنایی م... البته بیشتر کتابای صوتی میخریدم. اما وقتی دیدم متن کتاب چیزی دیگس وصوتی کاملا تغییرمیکنه وسانسورمیشه وضمنا یه نفرجای همه صحبت میکنه، متنی روکاملاترجیح میدم
شراره شهاب الدین
۱۴۰۱/۲/۷
داستان سرایی کاملا سطحی! تخیلی و کودکانه! اصلا خوشم نیومد کتابهای خیلی خیلی بهتر در ژانر جنایی و‌ راز آلود داریم این چی بود آخه؟ بیشتر به درد گروه سنی خردسال میخورد البته اگه واژه خیانت و ازش حذف کنیم.
حسین قاسم زاده
۱۴۰۱/۱/۲۷
بسیار جذاب پرکشش
ترکیب گذشته و حال بسیار عالی بود
شجاعت نقش اول داستان در تغییر مسیر بعد از ۱۰سال
از جان گذشتگی، امید، ناامیدی، خیانت، قتل و...
پایانی بسیار قشنگ
از خوندنش پشیمون نمیشید
حتما بخونید و لذت ببرید
مقمیک قره بگی
۱۴۰۱/۲/۱۷
با تشکر از کتابراه
کتاب عطاری گمشده کتابی بسیار زیبا بود که احساسات بسیاری را اعم از خشم، یاس، شیرینی انتقام، پشیمانی، حس همدلی با عطار و زنان خیانت دیده و... را به خوبی انتقال میداد.
Kasra MK
۱۴۰۱/۲/۱۱
برخلاف اکثر نظرات که خیلی خوششون اومده، شخصا اصلا درگیر ماجرا نشدم. اگه کتاب دیگه‌ای واسه خوندن ندارین بد نیس اینو شروع کنین، وگرنه توی ژانر معمایی این کتاب حرفی واسه گفتن نداره
sarah shmhmdi
۱۴۰۱/۲/۲۰
این کتاب اولین کتاب سارا پنر‌ هست و کتابیه‌ که باهاش‌ مشهور شده‌ و بنظرم‌ جز بهترین‌ کتاب های‌ معمایی‌، جنایی هستش‌. نثر کتاب روان‌ و ساده‌ست‌ و سیر اتفاقات‌ قابل لمس‌ه کاملا‌.
Habibi z
۱۴۰۱/۱/۱۹
داستان پرکشش و جذابی داره و باعث میشه نتونید کتاب رو زمین بذارید منتها پایانش برای من رضایت بخش نبود انتظار داشتم با جزئیات بیشتری از سرنوشت کارکتر‌ها صحبت بشه که نشده بود.
الهام بنی سعید
۱۴۰۱/۲/۲۳
به اندازه‌ای شروع و پایان شگفت انگیز و پر ابهام و پر چالش بود که وقتی کتاب رو تمام کردم شدیدا دلم خواست دوباره بخونمش. مطالعه این اثر رو از دست ندین.
Samira Az
۱۴۰۱/۱/۲۶
متن گیرایی داره تم اسرار آمیز کتاب انقدر جذابه که اصلا نمیتونی کنار بزارید. من هنوز تمومش نکردم ولی بنظرم خیلی عالیه و اصلا اصلا از دستش ندید
Ozra Dargahi
۱۴۰۱/۱/۱۴
من این کتاب رو یک روزه خوندم، نتونستم زمین بزارمش
یک رمان معمایی ولی روان و تا حدودی تاریخی ولی بهترین نکته اینه که شخصیت‌ها قابل درک هستند.
الی شیخ
۱۴۰۱/۴/۷
رمان رو پسندیدم. خسته کننده نبود و کند پیش نمی‌رفت. هر دو داستان حال و گذشته کشش داشت. غیر قابل پیش بینی بودنش از نقاط قوت آن بود.
آرامش راد
۱۴۰۱/۴/۱
بسیار نوشته روان و قابل لمسی رو داشت خیلی سرگرم کننده و مهیج بود از خوندنش لذت بردم و کشش بسیار زیادی داشت پیشنهاد میکنم بخونین حتما
ز س سیدی
۱۴۰۱/۳/۲۲
از خوندنش خیلی لذت بردم داستان ایده‌ی جالبی داشت شخصیت پردازی و فضاسازی به خوبی انجام شده بود با شخصیت‌ها به خوبی میشد ارتباط بگیری
مرضیه گرانمایه
۱۴۰۱/۱/۲۲
جذابیت‌ای کتاب در فریب دادن خواننده هست که در بخشی از کتاب فکر می‌کنی ناخواسته ماجرای مسموم کردن دوباره رخ داد ولی......
مشاهده همه نظرات ۳۸

راهنمای مطالعه کتاب عطاری گمشده

برای دریافت کتاب عطاری گمشده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.