معرفی و دانلود کتاب جادوی حضور در لحظه حال

عکس جلد کتاب جادوی حضور در لحظه حال
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جادوی حضور در لحظه حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جادوی حضور در لحظه حال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جادوی حضور در لحظه حال

از دشواری‌ها و مشغله‌های زندگی روزمره به تنگ آمده‌اید؟ تیک نات هان، راهب بودایی اهل ویتنام در کتاب جادوی حضور در لحظه حال به شما می‌آموزد که چگونه به‌سان بودای بزرگ، آرامش و آسوده‌خیالی را از درون سختی‌ها و رنج‌های زندگی بیرون بکشید و در لحظه‌ی حال زندگی کنید.

درباره‌ی کتاب جادوی حضور در لحظه حال

ایده‌ی غایی و مقصود نهایی بودیسم را می‌توان با چنین تقریری بیان کرد: «حضور خود را به گونه‌ای ایجاد کنیم که بتوانیم لحظه‌لحظه‌ی زندگی را با عمق وجود لمس کنیم.» ما باید برای خودمان، برای کسانی که دوستشان داریم و برای زیستن با همه‌ی شگفتی‌هایش زندگی کنیم. اصل و اساس ایده‌ی بودایی این نگرش، ساده و واضح است و روی یک ستون بنا شده است: زندگی در لحظه‌ی حال. اما این تعبیر به‌ظاهر ساده‌ مصداقاً به چه معناست؟ تیک نات هان در کتاب جادوی حضور در لحظه حال (You Are Here: Discovering the Magic of the Present Moment) پاسخی کارگشا و عملی برای این سؤال ارائه می‌کند.

در زندگی‌های روزمره بسیاری از ما اغلب در افکار خود غرق می‌شویم. بسیار پیش می‌آید که به خودمان می‌آییم و می‌بینیم در حسرت گذشته و ترس از آینده گم شده‌ایم. در چنین مواقعی خشم و اضطراب تمام وجود ما را در بر می‌گیرد و درست اینجاست که می‌توانیم از تعبیر یادشده استفاده کنیم: ما چنان که باید و شاید در لحظه زندگی نمی‌کنیم. اما چنانچه بودا گفت است، «گذشته دیگر وجود ندارد و آینده نیز هنوز نیامده است.» معنای ضمنی این حرف می‌تواند چنین باشد که تنها یک لحظه وجود دارد که می‌توانیم در آن به معنای واقعی کلمه زنده باشیم و آن لحظه‌ای نیست جز اکنون؛ همین حالا و همین لحظه‌ای که تا یک ثانیه پیش وجود نداشت و حالا نیز دیگر وجود ندارد.

حضور در اینجا و اکنون اصل حرفی است که تیک نات هان می‌کوشد در کتاب جادوی حضور در لحظه حال بیان کند. تمرینات او در این کتاب، امکان این را برای ما فراهم می‌کنند که آزاد باشیم، خود را تا حد زیادی از شر موانعی که بر سر راهمان قرار دارد خلاص کنیم و به استوارترین شکل ممکن در لحظه‌ی حال مستقر شویم. او روش‌های سنجیده‌ای را به ما آموزش می‌دهد که می‌توانیم از آن‌ها کمک بگیریم تا در لحظه‌ی حال زندگی کنیم. این تمرینات در صورتی که به درستی اجرا شوند، نتیجه‌ی بسیار ارزشمندی را برای مخاطبان کتاب به ارمغان می‌آورند؛ با استفاده از این تمرینات است که می‌توانید در اکنون و اینجا حضور داشته باشید و در لحظه زندگی کنید.

مطالعه‌ی کتاب جادوی حضور در لحظه حال به شما کمک می‌کند مشغله‌ها و اضطراب‌های زندگی روزمره را کنار بگذارید تا خوشبختی را از خلال زیستن در لحظه‌ی حال بیابید. تیک نات هان در این اثر الهام‌بخش، طیف وسیعی از شیوه‌های مؤثر را برای پرورش ذهن‌آگاهی و زیستن در لحظه‌ی حال ارائه می‌دهد؛ شیوه‌هایی که از آن جمله می‌توان به آگاهی از تنفس و راه رفتن، گوش دادن عمیق و گفتار سنجیده اشاره کرد. این آموزه‌ها به شما قدرت می‌دهند تا شاهد شگفتی‌های زندگی باشید و رنج‌هایتان را -چه در درون و چه بیرون از وجودتان- به شفقت، مهربانی و آرامش تبدیل کند. چنان که تیک نات هان در کتاب جادوی حضور در لحظه حال بیان می‌کند، انرژی ذهن‌آگاهی انرژی بودا است و هر کسی می‌تواند آن را به سادگیِ دم و بازدم در وجود خود تولید کند.

کتاب جادوی حضور در لحظه حال به کوشش انتشارات یوشیتا تهیه شده و ترجمه‌ی آن را سارا عزیزی بر عهده داشته است.

نکوداشت‌های کتاب جادوی حضور در لحظه حال

  • تیک نات هان در کتاب جادوی حضور در لحظه حال ارتباط بین صلح درونی شخصی و صلح روی زمین را به ما نشان می‌دهد. (دالایی لاما)
  • تیک نات هان در این کتاب حرف بودا را می‌زند. (سوگیال رینپوچه، نویسنده‌ی کتاب تبتی «زندگی و مردن»)

کتاب جادوی حضور در لحظه حال برای چه کسانی مناسب است؟

اگر آرامش و آسودگی، حلقه‌ی مفقوده‌ی زندگی شماست، مطالعه‌ی کتاب جادوی حضور در لحظه حال را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با تیک نات هان بیشتر آشنا شویم

نویسنده‌ی کتاب جادوی حضور در لحظه حال، تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) یک راهب بودایی اهل ویتنام است که او را به‌عنوان نویسنده، شاعر، محقق و فعال صلح بین‌المللی می‌شناسند. او همچنین یک بار در زندگی خود نامزد جایزه‌ی صلح نوبل از سوی مارتین لوتر کینگ جونیور شد. تیک نات هان کتاب‌های متعدد و پرفروشی را تألیف و روانه‌ی بازار نشر کرده است که از این جمله می‌توان به عناوینی همچون «هنر برقراری ارتباط»، «نیلوفر و مرداب» و «ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان‌ها» اشاره کرد. این راهب بودایی جوامع رهبانی پرطرفداری را در فرانسه، ورمونت و کالیفرنیا تأسیس کرد و به طور فعال در سراسر جهان به تدریس پرداخت. تیک نات هان سرانجام در سن 95 سالگی در ژانویه‌ی 2022 جهان را ترک کرد.

در بخشی از کتاب جادوی حضور در لحظه حال می‌خوانیم

اولین معجزۀ ‌ذهن‌آگاهی، حضور واقعی ماست «اینجا بودن، حاضر بودن و کاملاً زنده بودن)، سپس، اگر واقعاً در اینجا حضور داشته باشید، چیز دیگری نیز اینجا خواهد بود: حضور دیگری. شما اینجا هستید و دیگری نیز اینجاست. دیگری کیست؟ دیگری می‌تواند قلب شما باشد؛ چشمانتان، بدنتان یا دم و بازدم شما. دیگری در غروب آفتاب و آواز پرندگان است یا ممکن است معشوق، شریک زندگی، پسر، دختر و یا دوستتان باشد.

دیگری ملکوت خداست. اگر واقعاً قوی و آزاد در اینجا حضور داشته باشید، ملکوت خدا نیز برای شما اینجا خواهد بود. شرط اساسی برای تشخیص حضور دیگری، حضور واقعی خودتان است. دوست داشتن چیست؟ تشخیص دادن حضور دیگری، به وسیله عشق شماست. این موضوع یک نظریه نیست، بلکه یک تمرین است. خواه هدف عشق شما، قلبتان، تنفستان، جسمتان یا فرزندتان، خواه پسر شما باشد یا دخترتان و یا شریک زندگیتان باشد، اظهار عشق شما همیشه یکسان است و بدین صورت خواهد بود: «عزیزم! من کنار تو هستم و به خاطر تو اینجا حضور دارم.» لطفاً این تمرین را امتحان کنید. می‌توانید یک دقیقه، با تمرکز حواس نفس بکشید یا با هوشیاری به سمت شخصی که در دنیا دوستش دارید، قدم بزنید، سپس شما واقعاً اینجا هستید، واقعاً حضور دارید. دهانتان را باز می‌کنید و کلمات جادویی این مانترا را به زبان می‌آورید: «عزیزم! من کنار تو هستم و به خاطر تو اینجا حضور دارم» و حضور دیگری را با توجهی که درون شماست، در آغوش می‌گیرید و می‌پذیرید. اگر طرف مقابل از شما دور است، باز هم می‌توانید این تمرین را انجام دهید. دیگری همچنان برای شما در دسترس خواهد بود. با این عمل دیگر نیازی به استفاده از تلفن یا دستگاه فکس نیست. وقتی واقعاً حضور دارید، دیگری نیز حضور دارد. هر دوی شما در ملکوت خدا گنجانده شده‌اید. وقتی طرف مقابل متوجه شد که حضور او درک شده و به رسمیت شناخته شده است، مثل یک گل شکوفا می‌شود. دوست داشته شدن، یعنی به رسمیت شناخته شدن به عنوان یک موجود. آیا به دیگران این‌گونه نگاه کرده‌اید؟ اگر آن‌ها را با انرژی ‌ذهن‌آگاهی، با حضور واقعی خود در آغوش بگیرید، این انرژی جان‌پرور و جان‌فزا است.

فهرست مطالب کتاب

سخن مترجم
درباره کتاب
پیشگفتار سردبیر
بخش اول: شادی و آرامش، امکان‌پذیر هستند
بخش دوم: قلبِ تمرین
بخش سوم: ماهرانه با گذشته کنار آمدن
بخش چهارم: التیام یافتن زخم‌ها و دردهایمان
بخش پنجم: پرورش عشق واقعی
بخش ششم: جوهر آموزه‌های بودا
بخش هفتم: زنده شدن حقیقی
سخن پایانی
پنج آموزۀ ‌ذهن‌آگاهی
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جادوی حضور در لحظه حال
نویسنده
مترجمسارا عزیزی
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات128
زبانفارسی
شابک978-622-5911-19-2
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جادوی حضور در لحظه حال

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جادوی حضور در لحظه حال

برای دریافت کتاب جادوی حضور در لحظه حال و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.