معرفی و دانلود کتاب وقتشه ساکت شی

عکس جلد کتاب وقتشه ساکت شی
قیمت:
10000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وقتشه ساکت شی

سال بلو، نویسنده برنده جایزه ادبی نوبل در کتاب وقتشه ساکت شی حکایت مردی سالخورده‌ای را روایت می‌کند که قصد یافتن یک زن و عذر‌خواهی از او به دلیل یک بی‌احترامی در دوران جوانی را دارد.

شخصیت اصلی داستان وقتشه ساکت شی (Him With His Foot In His Mouth)، رنجی را بر خود هموار می‌کند که یادآور رنج «اولیس» در سفرهای درونی است. او در این سفر به دنبال چیزی برای خود نیست بلکه به دنبال به دست آوردن دلی است که ممکن است سال‌ها پیش بر اثر یک بی‌احترامی کوچک شکسته شده باشد. این نوع نگاه که مانندش را کمتر می‌توان در آثار نویسندگان هم عصر سال بلو پیدا کرد نشان از نوعی اخلاق گرایی دارد، نوعی اخلاق گرایی که معتقد است آزار یک نفر به مثابه آزار کل جهان است.

اگر بخواهیم آثار نویسنده‌ای چون سال بلو (Saul Bellow) را بیشتر مورد ارزیابی قرار دهیم باید بگوییم که اغلب کارهای او درباره جوهره وجودی انسان است. بسیاری از منتقدان ادبیات داستانی، بلو را یکی از ممتازترین راویان اوضاع اجتماعی ایالات متحده در دوران پس از جنگ می‌دانند چون این نویسنده علاوه بر قدرت نویسندگی بالا در رشته‌هایی چون روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، مردم شناسی، تاریخ و ادبیات هم مطالعاتی وسیع دارد.

داستان وقتشه ساکت شی، تلنگری به روان خواننده است، خواننده‌ای که به شکلی غیرمستقیم در می‌یابد که حوزه اخلاق، حوزه‌ای مختص به یک گروه خاص نیست. باور پذیری ماجرای داستان و همچنین ساخت و ساز روایت باعث می‌شود که مخاطب با خود بیندیشید که آیا خودش چنان جرات و جسارتی دارد که برای عذرخواهی از یک آدم دیگر این همه رنج را متحمل شود یا خیر؟ و ایجاد همین سوال است که کلیت اثر را در تعلیقی شیرین به پیش می‌برد.

در بخشی از کتاب وقتشه ساکت شی می‌خوانیم:

خانم رز هرگز زن زیبایی نبود و به قول فرانسوی‌ها زشتِ زیبا هم محسوب نمی‌شد. آن‌ها چنین زنی را منبع ایجاد هوس در دیگران می‌دانند. منظور فرانسوی‌ها از زن زشت زیبا، زنی است که تاحدی کششی نسبت به او احساس شود، هرچند بهره‌یی از زیبایی نبرده باشد. اما چنین نیرویی در خانم رز نبود و گویی اصلا هیچ ارگانی در بدن او به این دسته احساسات اختصاص نیافته بود. خبر دارم که چهل‌سال پیش خانم رز معجون سبزرنگی را از خانم لیدیا پینخام برای خودش گرفته بود. اگر کمی شاداب‌تر به نظر می‌رسید، ممکن بود مردی عاشق‌اش می‌شد. حالا چه عاشقِ کم‌رویی و نجابت‌اش و چه عاشقِ جسارتی که در خودش داشت تا از کلاه من تعریف کند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب وقتشه ساکت شی
نویسنده
مترجمبنفشه جعفر
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات160
زبانفارسی
شابک978-600-7339-21-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب وقتشه ساکت شی

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۸/۳
یک داستان عالی از نویسنده برنده جایزه نوبل، پیرمردی شروع به نوشتن نامه عذرخواهی میکنه...
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب وقتشه ساکت شی

برای دریافت کتاب وقتشه ساکت شی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.