معرفی و دانلود کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی

برای دانلود قانونی کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی

کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی نوشته‌ی متیو مک کی، پاتریک فانینگ و کیم پالگ، برای تازه نامزدهایی است که در آغاز راه هستند و می‌خواهند مراحل ارتباطی‌شان را شکل دهند.

کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی (Couple skills) برای زوج‌هایی است که سال‌های متمادی است با هم ازدواج کرده‌اند و می‌خواهند تغییر کنند و جنبه‌های خاص ارتباطشان را بهبود دهند. این اثر برای زوج‌هایی است که هنوز به یکدیگر متعهد هستند، زوج‌هایی که هنوز می‌خواهند برای زندگی مشترک شادتر تلاش کنند. همچنین باید برای حفظ تلاش‌تان در طول زمان صبور باشید، چون این روش‌ها خیلی سریع شکل نمی‌گیرند. تغییراتی که شما قصد دارید در ارتباط‌تان به وجود آورید، دست کم به چند هفته وقت نیاز دارد - و اغلب چندین ماه – تا مؤثر واقع شود. برای تغییر چشم‌انداز هیجانی‌تان، به احتمال قوی به بیشتر از یک تغییر نیاز دارید. و این مستلزم صرف زمان بیشتری است. این کتاب به شما کمک می‌کند مهارت‌هایی را رشد و گسترش دهید تا بتوانید عشقتان را سر زنده نگه دارید.

بعد از بررسی صدها ارتباط، متیو مک کی (Matthew McKay)، پاتریک فانینگ (Patrick Fanning) و کیم پالگ (Kim Paleg) به این نتیجه رسیده‌اند اشخاصی که ارتباط صمیمانه‌ی مؤثری دارند، از مهارت‌های معینی سود می‌برند. به همین دلیل نویسندگان این کتاب را مهارت‌های زندگی زناشویی نامیده‌اند. ارتباطات مختلف که دوام می‌یابند و عمیق می‌شوند، در زوج‌هایی دیده شده است که مهارت‌های بین فردی اولیه را تمرین می‌کنند: گوش کردن، ارتباط شفاف، مذاکره، مهار مناسب خشم و غیره.

ارتباط صمیمانه می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین تجارب انسانی و همچنین یکی از بزرگ‌ترین منابع‌ درد و رنج باشد. عشق با امید خیلی زیادی شروع می‌شود: رویای اینکه روزی احساسمان درک شود، به طور کامل پذیرفته شویم، احساس تعلق کنیم، مورد حمایت و امنیت قرار بگیریم؛‌ رؤیای شور و هیجان عمیق؛ رؤیای پیوند همیشگی. اما این امیدها و رؤیاها در برخورد با واقعیت‌های عشق فرو می‌ریزد: نیازها برطرف نمی‌شوند، خشم باعث جدایی می‌شود، قضاوت‌ها پذیرش را دشوار می‌سازد، تنهایی شکل می‌گیرد و زوج‌ها از هم فاصله می‌گیرند.

چه چیزی باعث می‌شود ارتباط صمیمانه کارآمد شود؟ برخی می‌گویند کارایی ارتباط به قدرت رؤیایتان بستگی دارد، به قدرت تعهدتان به خودِ عشق. برخی هم می‌گویند این امر به بخت و اقبال مربوط است؛ یعنی خوش‌اقبال باشید و بتوانید عالی‌ترین فرد را برای خودتان پیدا کنید. برخی هم می‌گویند شما باید شور و هیجان داشته باشید یا علایق یا ارزش‌های مشترک داشته باشید.

کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی برای زوج‌ها است، ازدواج کرده یا در شرف ازدواج، جوان یا پیر، یا هر نوع ارتباطی که به شکل زوج مطرح است. نویسندگان آگاهانه‌ تلاش کرده‌اند که نمونه‌های متنوع زیادی از ارتباط را مطرح کنند چون باور دارند هر ارتباط جلوه‌ای درست و سالم از صمیمیت انسانی است.

این خبر خوبی است چون شما می‌توانید با خواندن و تمرین، مهارت جدیدی بیاموزید. تغییر خوش‌اقبالی یا احساس شور و هیجان یا ارزش‌های پایه‌ای‌تان کار خیلی دشواری است.

در بخشی از کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی می‌خوانیم:

مهم‌ترین مطلبی که باید درباره‌ی حل مشکل درک کنید این است که «موضوع مشکل نیست، بلکه راه‌حل قدیمی مشکل است.» این یعنی مسأله در واقع شکست مداوم در یافتن پاسخی مؤثر تعریف می‌شود. در حل مشکل اولین و مهم‌ترین مرحله این است که آن را با جزییات کامل، برحسب آن‌چه تاکنون انجام داده‌اید که کارایی نداشته است، توصیف کنید.

اگر شما و همسرتان در آپارتمانی خیلی کوچک زندگی می‌کنید، این در واقع مشکل نیست. مشکل تنها زمانی بهوجود می‌آید که واکنش شما غیرمؤثر باشد: اگر ظرف‌های کثیف و آت و آشغال و کاغذهای پاره و لباس‌های کثیف همه‌جا پخش و پلا باشند؛ اگر پیوسته عتیقه‌هایی بیشتر و بیشتر یا کتاب یا موتورسیکلت جمع‌آوری کنید؛ اگر موافقت کنید وسایل دوست‌تان را در انباری بگذارید. روشی که شروع به حل مشکل‌های کوچک ‌کنید این است که توجه‌تان را از «این آپارتمان کوچک» دور کنید و توضیح دهید سعی می‌کردید در این آپارتمان چه چیزهایی انبار کنید و چه کارهایی انجام دهید.

اغلب موقعیت مشکل‌ساز می‌شود چون شما پاسخی به کار می‌برید که در همان زمان مناسب است اما در بلندمدت کارایی ندارد. به عنوان مثال، اگر در طول یک ماه دچار کمبود پول هستید، خود کمبود پول مشکل بزرگی نیست؛ اما می‌تواند به مشکل تبدیل شود تنها اگر شما راه‌حل‌های کوتاه مدتی را به کار ببرید، مثل پرداخت صورت‌حساب تلفن با کشیدن چکی بی‌اعتبار، پنهان کردن صورت‌حساب‌ها از همسرتان یا درخواست کارت‌های اعتباری جدید چون کارت‌های قدیمی جوابگوی نیازهایتان نیستند. در بلند مدت، راه‌حل شما برای قطع نشدن تلفن، راضی نگه داشتن همسرتان یا کاهش بدهی‌ها مؤثر نخواهد بود. بنابراین موقعیت برای شما «مشکل‌ساز» می‌شود. به همین دلیل هم یک گام مهم در حل مشکل این است که پیامدهای بلندمدتِ راه‌حل‌های احتمالی را بسنجید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مهارت‌های اولیه
1. گوش کردن
2. ابراز احساسات و تعیین نیازها
3. تقویت متقابل
مهارت‌های پیشرفته
4. ارتباط شفاف
5. شناسایی و تغییر تحریف‌های شناختی
6. مذاکره
7. حل مسأله
خشم و اختلاف
8. ارزیابی و تغییر راهبردهای آزار دهنده
9. مواجهه با خشم
10. مواجهه با همسر خشمگین
11. وقفه
درک و تغییر اشتباهات
12. شناسایی طرح‌واره‌ها درباره‌ی همسرتان
13. نوارهای قدیمی: همسرتان را از والدین‌تان جدا کنید
14. رویارویی با نظام‌های دفاعی‌تان
15. تشخیص نظام زناشویی
16. مداخله در نظام‌ زناشویی‌تان
17. انتظارات و قوانین
18. پذیرش و تعهد در زندگی زناشویی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهارت‌های زندگی زناشویی
نویسنده، ،
مترجمشمس الدین حسینی، الهام آرام نیا
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات480
زبانفارسی
شابک978-964-236-385-8
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
69900 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی

فرشته پالاش
۱۳۹۸/۵/۲۰
یه کتاب عالی و بسیار کاربردی که به نظرم هر کسی به عنوان مرجع تو روابطش باید استفاده کنه من از خیلی جاهاش نت برداری کردم و به جرات می‌تونم بگم خیلی وقتا تو ارتباطاتم به صورت ناخوداگاه به مطالب این کتاب بر میگردم و نتیجه بهتری میگیرم
حتما بخونید نه یک بار صد بار
عفاف کریمی پور
۱۴۰۰/۲/۱۲
کتاب‌های متیو مک کی همه عالی و کاربردی هستند؛ من جمله این کتاب در مفید بودن این کتاب چه برای متأهلین چه برای افرادی که به هر نحوی با کسی در ارتباط هستند شک نکنید. من این کتاب رو هم برای مراجعین که اهل کتاب باشن پیشنهاد میدم و هم از نکاتش استفاده می‌کنم...
فرشته آهنگر
۱۴۰۱/۷/۲
مهارت‌هایی که دراین کتاب ذکر شده جزو مهارت‌های ضروری برای داشتن یک زندگی خوب است متاسفانه بعضی از زوجین از مهارت‌های لازم برخوردار نیستند این کتاب خیلی کمک کننده است مطالعه این کتاب به همه افراد توصیه میکنم چون درزندگی شخصی به کارمیاد
فاطمه محمدی
۱۴۰۱/۱/۲۷
کتاب خیلی خیلی خوبیه هنگام مطالعه متوجه صفحات نشدم و به پایان رسوندم بسیار کاربردی برای زندگی و روابط بین فردی هست و کتابیه که باید دوبار خونده بشه. ممنون از کتابراه
سید محمد قصابی
۱۴۰۱/۸/۹
کتابی بسیار کاربردی در زندگی زناشویی البته به دلیل زیاد بودن مطالب و گستردگی آن نیاز به چند بار خوانده شدن دارد.
S Gh
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
خیلی کتاب خوبیه، راهکار‌هایی که ارائه شده واقعا عالی و کاربردی به همه دوستان پیشنهاد میکنم مطالعه کنند.
ریحان سادات
۱۳۹۸/۹/۲۶
کتاب بی‌نظیریه. یه خانم دکتربهم معرفی کردن. به همه توصیه میکنم حتمابخوننش.
علی زمانی
۱۳۹۸/۴/۲۰
سلام
جزء اون دسته کتاب‌هایی است که هر آدمی باید در دوران زندگی‌اش یک بار مطالعه کنه و بکار بگیره.
محسن خشنود
۱۴۰۲/۲/۵
کتاب خیلی خوبی هست به نظرم خیلی خوبه که هم پیش از ازدواج و هم پس از آن هم مطالعه بشود
سمیه محمدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
خیلی کتاب خوبیه من تعریفش شنیدم بعد خریداری کردم البته مطالعه قبل خریدم داشتم بیست بیست
مریم بیغمی
۱۴۰۰/۵/۳۰
بنظرم همراه با حضور در جلسات مشاوره باید کتاب مطالعه بشه
در کل کتاب مفیدی واسه من بود
میلاد خاکسار
۱۳۹۹/۳/۱۹
کتاب بسیار عالی برای زوجین حتما مطالعه شود چرا که شامل تکنیک‌های متنوع برای گفتگو است
hajar habibollahi
۱۴۰۱/۲/۹
این کتاب واقعا راه ناشناخته زندگی متاهلی رو برای آدم روشن میکنه
narges joon
۱۴۰۰/۴/۵
کتابی بسیار روان و واضح بود
البته باید حتما به توصیه‌ها عمل کرد
Ahoraman Khosravi
۱۳۹۹/۱۰/۵
عالی‌ترین کتاب بود. خیلی خوب مهارتهارو توصیف کرده بودن
مشاهده همه نظرات 34

راهنمای مطالعه کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی

برای دریافت کتاب مهارت‌های زندگی زناشویی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.