معرفی و دانلود کتاب دختری که رهایش کردی

عکس جلد کتاب دختری که رهایش کردی
قیمت:
۱۶۵۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

چه بر سر دختری آمد که رهایش کردی؟ جوجو مویز در کتاب دختری که رهایش کردی داستان دو زنی را روایت می‌کند که با فاصله‌ی یک قرن از هم متولد شده‌اند، اما عزمشان را جزم کرده‌اند تا برای چیزی که بیش از همه‌چیز برایشان ارزشمند است بجنگند. این کتاب در سال 2013 از نامزدهای کتاب‌های برتر گودریدز در بخش داستانی بوده است و از جمله کتاب‌های پرفروش نیز محسوب می‌شود.

درباره‌ی کتاب دختری که رهایش کردی:

بخشی از داستان کتاب دختری که رهایش کردی (The Girl You Left Behind) در فرانسه‌ی سال 1916 می‌گذرد. جنگ جهانی اول است و همسر سوفی، ادوارد، در جبهه مشغول جنگیدن با دشمن است. سوفی باید از خانواده‌اش مراقبت کند. به او دستور می‌دهند که باید هر روز عصر در هتلش به افسران آلمانی خدمت کند. این اتفاق تنشی ایجاد می‌کند، و زمانی که افسری جدید به نقاشی پرتره‌ی سوفی، که ادوارد آن را کشیده، چشم می‌دوزد اتفاقی می‌افتد که سبب می‌شود سوفی دست به تصمیمی هولناک بزند.

جوجو مویز (Jojo Moyes) بخشی دیگر از داستان را در یک قرن بعد پیش می‌برد، در لندن سال 2006 و در خانه‌ای که پرتره‌ی سوفی از دیوار آن آویزان است. این خانه متعلق به لیو است و این نقاشی هدیه‌ی شوهر جوانش است که چندی پیش از دنیا رفته. حادثه‌ای ارزش واقعی این نقاشی را آشکار می‌کند و این اتفاق بناست که زندگی لیو را زیر و رو کند.

رمان جذاب و گیرای دختری که رهایش کردی درباره‌ی دو زنی است که هرچند از لحاظ زمانی با یکدیگر فاصله‌ی بسیار دارند، اما تصمیم و اراده‌ای مشترک آن‌ها را به‌هم پیوند می‌دهد.

کتاب پرفروش دختری که رهایش کردی موفق شده تا در سال 2013 از نامزدهای کتاب‌های داستانی برتر گودریدز باشد. کتاب «ماه‌عسل در پاریس» از همین نویسنده به‌نوعی ماجرای پیش از این کتاب را شرح می‌دهد و داستان زمانی را روایت می‌کند که هر دو زوج این داستان به‌تازگی با یکدیگر ازدواج کرده بودند.

نکوداشت‌های کتاب دختری که رهایش کردی:

- داستان‌گویی جذاب. (نیویورک دیلی نیوز)

- سرزنده و گیرا. (پیپل مگزین)

- در کتاب دختری که رهایش کردی، جوجو مویز داستان دو زنی را با مهارت درهم می‌تند که یکی‌شان در دوران جنگ جهانی اول به سر می‌برد و به‌تازگی ازدواج کرده، و دیگری بیوه‌ی جوانی است که در لندن امروزی زندگی می‌کند. (پاراد)

- جوجو مویز، به‌شکلی ماهرانه، داستانی تلخ و شیرین را در رمانی جذاب روایت می‌کند. (اینترتینمنت ویکلی)

- جوجو مویز با چنان شفافیتی می‌نویسند که شما می‌توانید نقاشی صدساله‌ای را در مرکز رمان درخشانش ببینید... داستان عاشقانه‌ای که چندان معمول نیست. (بوک‌لیست)

کتاب دختری که رهایش کردی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر طرفدار داستان‌های تاریخی و عاشقانه هستید، و اگر دوست دارید رمانی زنانه بخوانید، این کتاب انتخاب مناسبی برای شماست.

با جوجو مویز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی بریتانیایی در دانشگاه لندن تحصیل کرده است و پیش از اینکه به نویسندگی رمان روی بیاورد، به‌مدت ده سال در روزنامه‌ی ایندیپندنت کار می‌کرد.

جوجو مویز از جمله نویسندگانی است که آثارش توانسته توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند و کتاب‌هایش در صدر پرفروش‌ترین‌ها جای بگیرد؛ برای مثال، رمان‌های «من پیش از تو»، «هنوز هم من»، «پاریس برای یک نفر»، «بخشنده‌ی ستارگان» و... از این نویسنده از جمله کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز شده‌اند.

همچنین از کتاب‌های «من پیش از تو»، «آخرین نامه‌ی معشوق» و... اقتباس سینمایی نیز شده است. البته جوجو مویز در ایران نیز نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ای است و بسیاری از آثارش بارها توسط ناشران مختلف منتشر شده‌اند و با استقبال خوانندگان مواجه شده‌اند.

در بخشی از کتاب دختری که رهایش کردی می‌خوانیم:

دفتر همان‌طور که حدس می‌زد خالی است. از در وارد می‌شود و لامپ فلئورسنت بالای سرش را روشن می‌کند و مستقیماً وارد اتاقش می‌شود. پرونده‌های روی میزش را زیرورو می‌کند. برایش مهم نیست که برگه‌ها روی زمین می‌ریزند. بالاخره چیزی را که می‌خواهد پیدا می‌کند. چراغ مطالعه را روشن می‌کند و مقاله‌ی کپی‌شده را جلوی خودش می‌گذارد.

زیرلب می‌گوید: «خدا کنه اشتباه کرده باشم، فقط همین یه‌بار اشتباه کرده باشم.»

دیوار خانه‌ی شیشه‌ای به‌خوبی دیده نمی‌شود، ولی نقاشی به‌اندازه‌ی کاغذ صفحه‌ی مجله بزرگ شده است. مطمئن است که آن نقاشی، همان دختری که رهایش کردی است و کنارش همان پنجره‌ی سرتاسری است که لیو نشانش داده بود. متن را یک بار دیگر می‌خواند:

هالستون این خانه را به‌نحوی طراحی کرده است که ساکنان با منظره‌ی طلوع خورشید از خواب بیدار شوند. هالستون می‌گوید: «من می‌خواستم یک سیستم خاص مخصوص روزهای بلند تابستان طراحی کنم، ولی همان‌طور که می‌دانید اگر به‌صورت طبیعی با نور خورشید بیدار شوید کم‌تر احساس خستگی خواهید کرد، به همین علت این ایده را هیچ‌وقت عملی نکردم.» اتاق‌خواب مستر معماری ژاپنی دارد.

ادامه‌ی مقاله در برگه‌ی کپی‌شده وجود ندارد. پال کمی به نقاشی خیره می‌شود و بعد کامپیوترش را روشن می‌کند و نام دیوید هالستون را سرچ می‌کند. همان‌طور که منتظر است با انگشتانش روی میز ضربه می‌زند.

دیروز مراسم خاک‌سپاری معمار سبک مدرن، دیوید هالستون بود که در لیسبون و در سن 38سالگی درگذشت. خبرهای اولیه حاکی از این است که یک عارضه‌ی قلبی علت مرگ او بوده است. مقامات محلی مرگ او را مشکوک تشخیص نداده‌اند.

همسر او اولیویا هالستون 26ساله که در زمان مرگ او کنار همسرش بوده است، الآن نزد اعضای خانواده‌اش است. یکی از اعضای سفارت انگلستان در لیسبون مقدمات خاک‌سپاری خصوصی این هنرمند را فراهم کرده است.

مرگ نامنتظره‌ی هالستون خاتمه‌ی فعالیت درخشان و نبوغ این هنرمند در زمینه‌ی استفاده‌ی نوین از شیشه است. دیروز همکاران معمار او برای ادای احترام در مراسم بزرگداشتش...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری که رهایش کردی
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۸۰
زبانفارسی
شابک978-964-453-130-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۵۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری که رهایش کردی

T H
۱۴۰۱/۲/۳
کتاب دختری که رهایش کردی بنظرم قشنگ بود، ممکنه اوایل داستان یکم حوصله آدم سر بره و بنظر خسته کننده برسه ولی یه مقدار که جلو میریم هیجان انگیز میشه و همش منتظری ببینی چه اتفاقی قراره بیفته، تمام طول داستان نگران شخصیت‌های داستان بودم که چه اتفاقی براشون میفته 😢آخر داستان کلی توی دلم از نویسنده تشکر کردم
مرسی جوجو مویز عزیز... برای سرانجام سوفی و برای این عاشقانه دوست داشتنی
اکرم قزل باش
۱۴۰۱/۲/۳۰
فوق العاده بود، تا حالا اینجوری غرق یه کتاب و شخصیت هاش نشده بودم. از نیمه کتاب که بگذری زمین گذاشتن کتاب سخت میشه، داستان جوری تو رو با خودش همراه میکنه که انگار در اون سال‌ها حضور داشتی و صحنه‌ها مثل یک فیلم جلوی چشمت شکل میگیرن... حتما بخونید
ehsanmosleh
۱۴۰۱/۳/۱۵
کتاب سرگرم کننده‌ای بود. دومین کتابی بود که از جوجو مویز میخوندم و سبک نگارشش شباهت زیادی به کشتی عروس‌ها داشت و تا حدی وقایع برام قابل پیش بینی بود.
اما در مجموع لذت بردم
ثمانه هاشمی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
خیلی جالب بود مخصوصا آخرش، از اون کتاب‌هایی هست که شب تا صبح بیدار میمونی تا تموم بشه، اینکه قهرمانان خانم داستان اینقدر قدرتمند هستند بسیار خوب هست
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۲/۲۸
کتابی بود که من واقعا دوستش داشتم وبا اشتیاق خواندم وبسیار متاسف شدم برای سوفی‌های خارجی و ایرانی که جنگ زندگی و عشق آن‌ها را ویران کرد
الهام بنی سعید
۱۴۰۱/۲/۲۳
فکر نمیکنم کسانیکه یکبار کتابهای جوجو مویز رو خونده باشن دیگه بتونن از آثار ایشون دل بکنن. عالی بود این کتاب مثل تمام کتابهاشون.
منا مصطفوی
۱۴۰۱/۴/۶
بسیار عالی و خواندنی، پیشنهاد می‌کنم خواندن این کتاب زیبا را حتما تجربه کنید
کاربر Hasanpour
۱۴۰۱/۲/۲۸
از اون کتابایی که نمیتونی زمین بزاری و دوست داری تا اخرش یکضرب بخونی
آرزو منوچهری
۱۴۰۱/۲/۱۳
کتاب بسیار خوبی بود. پیشنهادمیکنم اول کتاب ماه عسل درپاریس بخونید
مریم اسکویى
۱۴۰۱/۲/۶
خیلى خوب بود بعد تموم شدن این کتاب حس خوبى داشتم
Nazanin Abbaszadeh
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
خیلی قشنگ بود
من واقعا لذت بردم از خوندنش
ممنون
Sareh Shamsa
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
خیلی قشنگع من عاشق این کتابم
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب دختری که رهایش کردی

برای دریافت کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.