معرفی و دانلود کتاب دختری که رهایش کردی

عکس جلد کتاب دختری که رهایش کردی
قیمت:
19900 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

چه بر سر دختری آمد که رهایش کردی؟ جوجو مویز در کتاب دختری که رهایش کردی داستان دو زنی را روایت می‌کند که با فاصله‌ی یک قرن از هم متولد شده‌اند، اما عزمشان را جزم کرده‌اند تا برای چیزی که بیش از همه‌چیز برایشان ارزشمند است بجنگند. این کتاب در سال 2013 از نامزدهای کتاب‌های برتر گودریدز در بخش داستانی بوده است و از جمله کتاب‌های پرفروش نیز محسوب می‌شود.

درباره‌ی کتاب دختری که رهایش کردی:

بخشی از داستان کتاب دختری که رهایش کردی (The Girl You Left Behind) در فرانسه‌ی سال 1916 می‌گذرد. جنگ جهانی اول است و همسر سوفی، ادوارد، در جبهه مشغول جنگیدن با دشمن است. سوفی باید از خانواده‌اش مراقبت کند. به او دستور می‌دهند که باید هر روز عصر در هتلش به افسران آلمانی خدمت کند. این اتفاق تنشی ایجاد می‌کند، و زمانی که افسری جدید به نقاشی پرتره‌ی سوفی، که ادوارد آن را کشیده، چشم می‌دوزد اتفاقی می‌افتد که سبب می‌شود سوفی دست به تصمیمی هولناک بزند.

جوجو مویز (Jojo Moyes) بخشی دیگر از داستان را در یک قرن بعد پیش می‌برد، در لندن سال 2006 و در خانه‌ای که پرتره‌ی سوفی از دیوار آن آویزان است. این خانه متعلق به لیو است و این نقاشی هدیه‌ی شوهر جوانش است که چندی پیش از دنیا رفته. حادثه‌ای ارزش واقعی این نقاشی را آشکار می‌کند و این اتفاق بناست که زندگی لیو را زیر و رو کند.

رمان جذاب و گیرای دختری که رهایش کردی درباره‌ی دو زنی است که هرچند از لحاظ زمانی با یکدیگر فاصله‌ی بسیار دارند، اما تصمیم و اراده‌ای مشترک آن‌ها را به‌هم پیوند می‌دهد.

کتاب پرفروش دختری که رهایش کردی موفق شده تا در سال 2013 از نامزدهای کتاب‌های داستانی برتر گودریدز باشد. کتاب «ماه‌عسل در پاریس» از همین نویسنده به‌نوعی ماجرای پیش از این کتاب را شرح می‌دهد و داستان زمانی را روایت می‌کند که هر دو زوج این داستان به‌تازگی با یکدیگر ازدواج کرده بودند.

نکوداشت‌های کتاب دختری که رهایش کردی:

- داستان‌گویی جذاب. (نیویورک دیلی نیوز)

- سرزنده و گیرا. (پیپل مگزین)

- در کتاب دختری که رهایش کردی، جوجو مویز داستان دو زنی را با مهارت درهم می‌تند که یکی‌شان در دوران جنگ جهانی اول به سر می‌برد و به‌تازگی ازدواج کرده، و دیگری بیوه‌ی جوانی است که در لندن امروزی زندگی می‌کند. (پاراد)

- جوجو مویز، به‌شکلی ماهرانه، داستانی تلخ و شیرین را در رمانی جذاب روایت می‌کند. (اینترتینمنت ویکلی)

- جوجو مویز با چنان شفافیتی می‌نویسند که شما می‌توانید نقاشی صدساله‌ای را در مرکز رمان درخشانش ببینید... داستان عاشقانه‌ای که چندان معمول نیست. (بوک‌لیست)

کتاب دختری که رهایش کردی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر طرفدار داستان‌های تاریخی و عاشقانه هستید، و اگر دوست دارید رمانی زنانه بخوانید، این کتاب انتخاب مناسبی برای شماست.

با جوجو مویز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی بریتانیایی در دانشگاه لندن تحصیل کرده است و پیش از اینکه به نویسندگی رمان روی بیاورد، به‌مدت ده سال در روزنامه‌ی ایندیپندنت کار می‌کرد.

جوجو مویز از جمله نویسندگانی است که آثارش توانسته توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند و کتاب‌هایش در صدر پرفروش‌ترین‌ها جای بگیرد؛ برای مثال، رمان‌های «من پیش از تو»، «هنوز هم من»، «پاریس برای یک نفر»، «بخشنده‌ی ستارگان» و... از این نویسنده از جمله کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز شده‌اند.

همچنین از کتاب‌های «من پیش از تو»، «آخرین نامه‌ی معشوق» و... اقتباس سینمایی نیز شده است. البته جوجو مویز در ایران نیز نویسنده‌ی شناخته‌شده‌ای است و بسیاری از آثارش بارها توسط ناشران مختلف منتشر شده‌اند و با استقبال خوانندگان مواجه شده‌اند.

در بخشی از کتاب دختری که رهایش کردی می‌خوانیم:

دفتر همان‌طور که حدس می‌زد خالی است. از در وارد می‌شود و لامپ فلئورسنت بالای سرش را روشن می‌کند و مستقیماً وارد اتاقش می‌شود. پرونده‌های روی میزش را زیرورو می‌کند. برایش مهم نیست که برگه‌ها روی زمین می‌ریزند. بالاخره چیزی را که می‌خواهد پیدا می‌کند. چراغ مطالعه را روشن می‌کند و مقاله‌ی کپی‌شده را جلوی خودش می‌گذارد.

زیرلب می‌گوید: «خدا کنه اشتباه کرده باشم، فقط همین یه‌بار اشتباه کرده باشم.»

دیوار خانه‌ی شیشه‌ای به‌خوبی دیده نمی‌شود، ولی نقاشی به‌اندازه‌ی کاغذ صفحه‌ی مجله بزرگ شده است. مطمئن است که آن نقاشی، همان دختری که رهایش کردی است و کنارش همان پنجره‌ی سرتاسری است که لیو نشانش داده بود. متن را یک بار دیگر می‌خواند:

هالستون این خانه را به‌نحوی طراحی کرده است که ساکنان با منظره‌ی طلوع خورشید از خواب بیدار شوند. هالستون می‌گوید: «من می‌خواستم یک سیستم خاص مخصوص روزهای بلند تابستان طراحی کنم، ولی همان‌طور که می‌دانید اگر به‌صورت طبیعی با نور خورشید بیدار شوید کم‌تر احساس خستگی خواهید کرد، به همین علت این ایده را هیچ‌وقت عملی نکردم.» اتاق‌خواب مستر معماری ژاپنی دارد.

ادامه‌ی مقاله در برگه‌ی کپی‌شده وجود ندارد. پال کمی به نقاشی خیره می‌شود و بعد کامپیوترش را روشن می‌کند و نام دیوید هالستون را سرچ می‌کند. همان‌طور که منتظر است با انگشتانش روی میز ضربه می‌زند.

دیروز مراسم خاک‌سپاری معمار سبک مدرن، دیوید هالستون بود که در لیسبون و در سن 38سالگی درگذشت. خبرهای اولیه حاکی از این است که یک عارضه‌ی قلبی علت مرگ او بوده است. مقامات محلی مرگ او را مشکوک تشخیص نداده‌اند.

همسر او اولیویا هالستون 26ساله که در زمان مرگ او کنار همسرش بوده است، الآن نزد اعضای خانواده‌اش است. یکی از اعضای سفارت انگلستان در لیسبون مقدمات خاک‌سپاری خصوصی این هنرمند را فراهم کرده است.

مرگ نامنتظره‌ی هالستون خاتمه‌ی فعالیت درخشان و نبوغ این هنرمند در زمینه‌ی استفاده‌ی نوین از شیشه است. دیروز همکاران معمار او برای ادای احترام در مراسم بزرگداشتش...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری که رهایش کردی
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات480
زبانفارسی
شابک978-964-453-130-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
19900 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری که رهایش کردی

کاربر hn
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
چند وقته دارم کتابهای جوجو مویز میخونم از اینکه شخصیت‌های داستان هایش زن‌هایی هستند که هنوز به قدرت بی نهایتی که تو وجودشون هست پی نبردن و در طی مسیر داستان خود ساخته و قوی می‌شوند و به خود واقعیشون میرسند خوشم میاد و داستانهاش برام جذابن ولی همیشه دختر داستانهاشو وابسته احساسی به یه مرد میکنه در و انگار نهایت خوشبختی این موضوع میبینه
کتاب دختری که رهایش کردی در واقع به دو شخصیت زن می‌پردازد یک زن قدیمی در زمان جنگ جهانی اول با هجم عظیمی از مشکلات زمان جنگ دست پنجه نرم میکند و در این مسیر قوی تر میشود زن دوم دختری امروزی که همسرش و همزمان ثروتشو از دست داده و برای نگه داشتن ارزشهاش میجنگه
در کل کتاب جذابی بود.
نسیم سلیمانی
۱۴۰۱/۴/۱۲
داستان این کتاب درباره دو زن با برخی ویژگی‌های مشابه است که یکی از آن‌ها به نام «سوفی» در زمان اشغال فرانسه توسط نازی‌ها مجبور است تا از خانواده‌اش در نبود شوهرش در مقابل نازی‌ها محافظت کند. زن دیگر داستان «لیو» نام دارد که در لندن زندگی می‌کند. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلوی نقاشی هدیه می‌دهد که نمایی از یک زن است و مربوط به یک قرن قبل می‌باشد که در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است. این تابلوی نقاشی نقطه عطف داستان کتاب است که زندگی سوفی و لیو را به هم گره می‌زند.
Sara g78
۱۴۰۱/۴/۱۸
داستان تا کمی قبل از اواسطش جذبم کرد و حتی باهاش گریه کردم و خندیدم و متوجه گذر زمان نشدم. اما بخش لیو رو واقعا با بی میلی خوندم و نمیدونم چرا اما به نظرم جذاب نبود واقعا حوصلمو سر میبرد. یک چهارم آخرش واقعا طوری شده بود که مدام چک میکردم که صفحه چند هستم و کی تموم میشه. داستان به طور کلی روند داشت نزولی ولی اوایل تا نزدیک اواسطش رو واقعا دوست داشتم. کتاب رو به توصیه خواهرم خوندم اما به طور کلی کتابهای بسیار بهتری برای خوندن وجود داره.
زهرا هاشمیان
۱۴۰۱/۵/۱۵
دوست عزیزی که اومدی کامنت هارو در مورد کتاب بخونی.. اینو بدون که لحظه‌ای برای خوندن این کتاب شک نکن... داستان به شدت غیر منتظره پیش میره و قضاوت ما رو در مورد شخصیت‌ها به چالش میکشه... اول که وارد داستان لیو شد خوشم نیومد ولی عالی پیش رفت. و در نهایت دلم برای فردریک سوخت که سی سال تمام فکر میکرده باعث مرگ سوفی شده در حالی که سعی داشته اونو به شوهرش برسونه.
T H
۱۴۰۱/۲/۳
کتاب دختری که رهایش کردی بنظرم قشنگ بود، ممکنه اوایل داستان یکم حوصله آدم سر بره و بنظر خسته کننده برسه ولی یه مقدار که جلو میریم هیجان انگیز میشه و همش منتظری ببینی چه اتفاقی قراره بیفته، تمام طول داستان نگران شخصیت‌های داستان بودم که چه اتفاقی براشون میفته 😢آخر داستان کلی توی دلم از نویسنده تشکر کردم
مرسی جوجو مویز عزیز... برای سرانجام سوفی و برای این عاشقانه دوست داشتنی
Atefeh Fadakar
۱۴۰۱/۷/۱۶
یکی از بهترین کتاب‌هایی هست که میشه از خواندنش حسابی لذت برد، واقعا توصیف همه چیز خیلی قشنگ و طبیعی و بدون اغراق بود جوری که احساس میکردی تو اون شرایط هستی. جوری همه چیز رو به جا و قشنگ توصیف کرده که وقتی از سال ۲۰۰۶ یهو میره تو ۱۹۱۷ گیج نمیشی و زمان رو با هم قاطی نمیکنی. عالیه خیلی عالیه فقط کاش میشد بدون سانسور باشه.
مریم رحمانی
۱۴۰۱/۹/۱۳
یک عاشقانه‌ی دوست داشتنی از جوجو مویز و تلفیق هنر قلمی که دو داستان قرنی که گذشت و قرن پیش رو رو به زیبایی نگارش کرد گاهی به شخصیت‌های داستان فکر میکنم و با خودم میگم که این دو زن سوفی و لیو در موقعیت‌ها و شرایط خاص خودشون دقیقا همان کارهایی رو کردن که واقعا می‌بایست همان کار رو انجام میدادن
Zahra
۱۴۰۱/۱۱/۲۱
عالی بود آنقدر غرق داستان شده بودم که حتی متوجه نشدم گریه کردم و حالا که تموم شده هم هنوز ذهنم درگیر شخصیتهای داستان هست
آنقدر قشنگ جزئیات رو مطرح کرده بودند که واقعا حس میکردم تو اون شرایط هستم
ممنون از نویسنده و مترجم عزیز و نهایتا تشکر از کتابراه
Mozhghan ghader
۱۴۰۱/۷/۲۱
کتاب قشنگی بود اما در کل به نظر من وقتی وارد زمان لیو میشیم نویسنده باید مقدمه‌ی کوتاهی میگفت چون تا خواننده متوجه بشه چه اتفاقی افتاده تقریبا به اخر‌های کتاب رسیده همچنین قسمت مورد علاقه‌ی کن متعهد بود هر دو نقش اصلی به همسراشون بود که این داستان رو جذاب میکرد 🥺😊
اکرم قزل باش
۱۴۰۱/۲/۳۰
فوق العاده بود، تا حالا اینجوری غرق یه کتاب و شخصیت هاش نشده بودم. از نیمه کتاب که بگذری زمین گذاشتن کتاب سخت میشه، داستان جوری تو رو با خودش همراه میکنه که انگار در اون سال‌ها حضور داشتی و صحنه‌ها مثل یک فیلم جلوی چشمت شکل میگیرن... حتما بخونید
میترا میرزایی
۱۴۰۱/۷/۱۳
کتاب خوبی بود مخصوصا قسمت اول کتاب که مربوط به سوفی بود قسمت دوم که مربوط به لیو بود کمی گیج کننده بودشخصیتهای زیادی نام برده شده که تشخیص اونها از هم مشکل بود ولی از نیمه زندگی لیو به بعد کمی فهمش بهتر شد در کل کتاب جالبی بود
pegah dehghani
۱۴۰۱/۵/۱۳
چندسال میخاسم بخونمش وقت نمیشد بالاخره خوندمش و خیلی خوشحالم. البته باید بگم رمان ساده ایه ک زندگی جدید و قدیم رو ب هم وصل میکنه. ترجمه‌اش فارسی روان نبود و یه جاهایشش گنگ بود. و یه جاهایی بیش از حد توصیف میکرد ک حوصله ادم سر میرفت
اناهیتا عظمتی
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
کتاب خوبی بود اما گاهی آدم قاطی میکرد داستانو. خیلی از ا داستان به داستان دیگه می‌رفت من مجبور بودم بعضی قسمت‌ها رو چند بار بخونم و اسامی رو خوب به خاطر بسپارم. چقدر سرگذشت سوفی ناراحت کننده بود و اینکه چقدر جنگ مخربه
زهرا بیرانوند
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
رمان جالبی بود اما جدیدا نویسنده‌ها بجای پرداختن به متن‌های زیبای ادبی کتاب‌ها رو طوری نوشتن که شاید بعدا ازش فیلم بسازن بخاطر همین از لحاظ ادبی کیفیت کار پایین اومده بود و اینکه خیلی بنظر سانسور شده بود
Shirin
۱۴۰۱/۹/۲۷
کتابی خواندنی از جنگ و کمی سردرگم کننده چون بی مقدمه باز زمان سوفی به زمان لیو رفت. ولی زوایایی مختلفی از جنگ رو خیلی خوب نوشته بودن و حین خودند به راحتی تصویر سازی میکردم انگار اونجا کنار سوفی و هلن بودم
مشاهده همه نظرات 53

راهنمای مطالعه کتاب دختری که رهایش کردی

برای دریافت کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.