معرفی و دانلود کتاب عقاید یک دلقک

عکس جلد کتاب عقاید یک دلقک
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عقاید یک دلقک

کتاب عقاید یک دلقک نوشته‌ی هاینریش بل به زندگی و اندیشه‌های دلقکی شکست خورده به نام هانس شنیر می‌پردازد. هانس که دیگر اعتباری ندارد برای قرض گرفتن پول نزد دوستان قدیمی خود می‌رود. این کتاب، روایتی تلخ از زندگی دلقکی است که به دلیل متفاوت بودن از سوی همه طرد شده است.

هانس شنیر شخصیت اصلی و راوی رمان عقاید یک دلقک (The Clown) است؛ او ذهن پریشانی دارد و از بیماری افسردگی رنج می‌برد چون در شغل خود شکست خورده و معشوقه‌اش نیز او را ترک کرده است. هانس به الکل اعتیاد دارد و همین موضوع ذهن او را آشفته‌ می‌کند و در دیدار با آشنایان قدیمی همواره به یاد خاطرات خود با معشوقه و خانواده‌اش می‌افتد. شما در همین رفت و آمدها میانِ خاطرات هانس است که دلیل اصلی طرد شدنِ دلقکِ داستان از سوی جامعه و اطرافیانش را متوجه می‌شوید.

هاینریش بل (Heinrich Böll) در نگاه نخست یک عاشقانه‌ی خاطره‌انگیز را به شما ارائه می‌کند اما در مشکلات میان شخصیت اصلی داستان با جامعه و اطرافیانش می‌توان ردپای حمله به افکار کشور آلمان در قرن بیستم را به سادگی مشاهده کرد. در کتاب عقاید یک دلقک انتقادات تندی نسبت به اقشار و گروه‌های مختلف جامعه وجود دارد و تمام این نکته‌ها انتقادها از زبان تلخ و گزنده‌ی هانس مطرح می‌شود. معشوقه‌ی هانس که ماری نام داشت او را به دلیل اعتقادات مذهبی و کاتولیک بودن ترک کرد و همین مسئله منجر شد تا دلقک داستان عقاید جامعه‌ی کاتولیک را به سخره بگیرد. کتاب عقاید یک دلقک در سال 1963 انتشار یافت و مورد انتقاد جامعه‌ی مذهبی آلمان قرار گرفت و بل را با مشکلات بسیاری مواجه ساخت اما هرچقدر هم که این اثر برای نویسنده‌اش دردسرساز بود، افتخارات بسیاری هم برای وی به ارمغان آورد. هاینریش بل با کتاب عقاید یک دلقک جایزه‌ی نوبل ادبیات 1972 و گئورگ بوخنر 1967 را برنده شد.

هاینریش بل را بیشتر بشناسیم:

هاینریش بل در سال 1917 در شهر کلن آلمان متولد شد. وی در بیست سالگی در یک کتابفروشی کار خود را شروع کرد اما یک سال بعد، جنگ جهانی دوم آغاز شد و او هم به خدمت سربازی فراخوانده شد و تا سال 1945 جنگید. بل ابتدا در ارتش نازی‌ها بود؛ اما به مرور زمان به عمق فاجعه پی برد و مسیر خود را تغییر داد. وی یک بار هم توسط ارتش آمریکا دستگیر شد. وی پس از جنگ جهانی دوم به نوشتن مشغول شد و بخش عمده‌ی آثار خود را مدیون تجربیاتی است که در این ایام کسب کرده بود.

از میان آثار او می‌توان به مواردی همچون قطار به موقع رسید، نان سال‌های جوانی، آدم کجا بودی؟ و... اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب عقاید یک دلقک:

- من از نظر آن‌ها یک هیولا هستم و نصیحت آن‌ها جز این‌که به جایی بروم که عشق خرید و فروش می‌شود، نخواهد بود.

- شخصاً همیشه سعی می‌کردم از شست‌وشوی صبحگاهی فرار کنم و هنوز مسواک لعنتی منزجرم می‌کند. ترجیح می‌دهم همیشه در وان دراز بکشم و از تماشای ماری لذت ببرم.

- حتی در حمام هم دلتنگ ماری بودم. او بعضی وقت‌ها که در وان دراز کشیده بودم و او روی تخت خوابیده بود، برایم کتاب می‌خواند.

در بخشی از کتاب عقاید یک دلقک می‌خوانیم:

یک بار از روی کتاب قدیمی‌تورات، داستان کامل سلیمان و ملکه‌ی سبا، و بار دیگر مبارزه ارواح را خواند. دفعه‌ی بعد هم قسمت‌هایی از کتاب توماس‌وِلف به نام «فرشته به خانه بنگر» را خواند. حالا من این‌جا کاملاً تنها و بی‌کس در این وان مزخرف آجری رنگ، دراز کشیده بودم. کاشی‌های حمام به رنگ مشکی است، اما وان، جاصابونی، دوش و دستشویی فرنگی را آجری رنگ انتخاب کرده بودند. دلم برای صدای ماری تنگ شده بود. او حتی نمی‌توانست با تسوپفنر انجیل بخواند و حس یک زن زناکار و بدکاره را نداشته باشد. او می‌بایست آن شبی را که در هتلی در دوسلدروف، آن قدر داستان سلیمان و ملکه‌ی سبا را برایم خواند تا از فرط خستگی و کوفتگی به خواب رفتم را به یاد آورد. فرش سبز رنگ اتاق هتل، موهای تیره رنگ ماری، صدایش، بعد او سیگاری برایم روشن کرد و آورد. من هم لبانش را بوسیدم.

همان‌طور که در وان دراز کشیده بودم و بدنم را کف صابون پوشانده بود، به ماری فکر می‌کردم. او نیز نمی‌توانست با تسوپفنر کاری انجام دهد و یا نزدیکش شود، بدون این‌که به من فکر کند. او حتی نمی‌توانست در حضور تسوپفنر درِ خمیر دندان را ببندد. ما چندین بار با هم صبحانه خوردیم، گاه با فراغت، گاه با عجله، گاه صبح زود، گاه نزدیک ظهر با مربای فراوان یا بدون آن. تصور این‌که ماری با او در یک زمان مشخص صبحانه بخورد وپس از آن تسوپفنر به اداره‌ی کاتولیک‌ها برود، مرا نیز متدیّن می‌کرد. دعا می‌کردم که هرگز این اتفاق برای آن‌ها نیفتد و نتوانند با هم صبحانه بخورند. سعی کردم تسوپفنر را در ذهنم مجسم کنم؛ موهای قهوه‌ای ، پوست سفید، اندام کشیده، یک نمونه‌ی کاتولیک مدرن آلمانی با این تفاوت که او اصلاً سهل انگار نبود. طبق گفته‌های کینکل، «موقعیت او بیشتر متمایل به راست بود تا چپ».

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب عقاید یک دلقک
نویسنده
مترجمطیبه احمدوند
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۸۸
زبانفارسی
شابک978-622-999-840-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب عقاید یک دلقک

Jungho -b
۱۳۹۹/۱/۱۱
من این کتابو خوندم و واقعیتش خیلی درکش نکردم یعنی به هرحال نتونستم نتیحه گیری درستی ازش داشته باشم که دقیقا داره چیو برسی میکنه به هرحال اگه دنبال یه رمان شسته و رفته و با سرانجام مشخصید پیشنهاد میکنم نخونیدش😑
رضا جعفری
۱۳۹۹/۱/۱۳
با سلام. اتفاقا به نظر بنده کتاب زیبا و جذابی بود. اشخاصی ادبیاتی هستن متوجه فن بیان و انتخاب موضوع و سبک نوشتاری متن میشن. به نظرم ارزش خوندن داره و فضای جدیدی رو به ذهن خواننده باز میکنه.
Parisa Fayaz
۱۳۹۹/۱۰/۳۰
داستان اصلا کشش نداره و با اینکه من اصلا آدمی نیستم که بتونم کاری رو نصفه رها کنم ولی این کتابو ناتمام ولش کردم! در هر صورت این کتاب باعث شد من یه رکورد جدید تو زندگیم ثبت کنم😂👍
Fereshte 03
۱۳۹۹/۱۲/۶
خسته کننده بود و تقریبا یکنواخت. آخرش که گفت قطار از هامبورگ اومد، منظورش این بود که ماری تو اون قطار بوده یا نه؟
س اقبالی
۱۴۰۰/۲/۲۳
فکر میکنم خواننده در انتهای کتاب معطل و سردرگم می‌شود و احساس می‌کند نیاز بوده که کتاب ادامه پیدا کند.
Mohammadreza Khz
۱۳۹۹/۱۲/۶
دارای محتوا و نکات کلیدی ارزشمندی است ولی زیادی داستان کش دار شده و مسائل هاشیه‌ای در آن زیاد به چشم می‌خورد
پریسا خاشعی
۱۳۹۹/۱/۱۱
این کتاب فیلمش هم هست و از آن درک بهتری می‌تونیم داشته باشیم
سیما زارعی
۱۴۰۰/۲/۱۴
ترجمه واقعا فاجعه است. بعضی قسمتا کلا نمیشه هیچ ربطی بین دو تا جمله پیدا کرد!!! اصلا پیشنهاد نمیکنم
فرهاد الموتی
۱۴۰۰/۷/۲۳
بل نویسنده‌ی خوبیه اماصاحب شاهکاری نیست این اثرش تنهامیشه گفت قابل ملاحضه است
Fateme Shahrzad
۱۳۹۹/۱/۱۲
ارزش ادبی و جذابیت نداشت. شبیه سریالهای کش دار تلویزیون
شقایق سعیدی
۱۳۹۹/۵/۲۱
فقط میتونم بگم که عاشقش شدم 😍👌
Marii Paymard
۱۳۹۹/۳/۱۰
من نخوندم اومدم ببینم خوبه
Mobina Yaghoby
۱۳۹۹/۱/۲۳
عالی و خیلی خوب بود
مهسا محمدی
۱۳۹۹/۱/۱۷
خیلی کتاب روان و زیبایی بود
سما الهویردی
۱۳۹۹/۶/۲۴
👌👌👌👌👌 پسندیدم
مشاهده همه نظرات ۱۵

راهنمای مطالعه کتاب عقاید یک دلقک

برای دریافت کتاب عقاید یک دلقک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.