معرفی و دانلود کتاب آرامش

عکس جلد کتاب آرامش
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرامش

کتاب آرامش نوشته‌ی آلن دوباتن، اثری مصور از مجموعه‌ی «مدرسه‌ی زندگی» است که به طور نظام‌مند به طیفی از مسائلی که سرچشمه‌ی اضطراب‌ها، خشم‌ها و عصبانیت‌های شما هستند، می‌پردازد.

آلن دوباتن (Alain de Botton) با پرداختن به طیفی از جدی‌ترین معضلات که نتیجه فقدان خودشناسی، همدلی و ارتباط است در کتاب آرامش (Calm) به شکافتن علت‌ها و محتوای مشکلات گوش می‌سپارد تا به واسطه‌ی درک صبورانه و ارزشمندی که از زوایای نامناسب ذهنتان حاصل می‌کند، به شرایطی سراسر آرامش دست یابید.

آرامش برای همه جذابیتی عمیق و طبیعی دارد. اکثر شما آرزو دارید صبورتر، متین‌تر و آسوده‌تر باشید و بتوانید در کمال آرامش و شوخ‌طبعی با شکست‌ها و ناراحتی‌های زندگی روبه‌رو شوید.

اما چندان نمی‌دانید چطور به آرامش برسید و از این جهت در ابتدای راه هستید. اضطراب در روزها و شب‌های شما رخنه کرده است و تقریباً همیشه در پس‌زمینه‌ی زندگی‌تان حضور دارد. چه بسا در همین لحظه هم اضطراب داشته باشید.

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های مهم در زندگی‌ست که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیرید که آرامش‌تان را از دست داده‌اید یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌اید. قرار نیست با تنفس عمیق یا نوشیدن دم‌نوش به آرامش برسید، بلکه باید در موردش فکر کنید.

در سال‌های اخیر در غرب، واکنش خاصی به اضطراب‌ها بسیار رایج شده است. این واکنش برگرفته از سنت‌های بودایی و تمرکز آن بر خالی کردن ذهن از طریق انجام مراقبه است. ایده این است که بسیار آرام و شاید در وضعیت بدنی خاصی، بنشینیم و با تمرینات مختلف سعی کنیم محتویات ذهن خود را خالی کنیم. هدف این است که موضوعات آشفته و گنگ را از ضمیر خودآگاه به حاشیه برانیم و فضای مرکزی ذهن را خالی و آرام و تا حد امکان خودآگاهی را از خود دور کنیم.

هر بار که در رسیدن به آرامش شکست می‌خورید، می‌توانید به تحلیل آن بپردازید تا چیزهایی مفید و ارزشمند در مورد خود کشف کنید. هرگونه نگرانی، ناکامی، بی‌تابی یا خشمِ ناگهانی، بصیرت‌های مهمی در بطن خویش دارد که در اختیار شما بگذارد؛ به این شرط که زحمت رمزگشایی آن‌ها را به جان بخرید.

راه مطلوب برای رسیدن به آرامش این نیست که ذهن خود را خالی کنید، بلکه باید به شکلی دقیق‌تر و آهسته‌تر به تجارب ناراحت کننده‌ی خود بنگرید، با این هدف که نگرانی‌های بنیادین را کشف و روشن کنید.

این کتاب می‌کوشد با صبر و حوصله علل مهم‌ترین استرس‌هایمان را واکاوی کند و مجموعه‌ای از استدلال‌های متقاعد کننده، زیبا و گاهی طنزآمیز در اختیارمان بگذارد تا بتوانیم در برابر هرس و خشم از خود محافظت کنیم.

در بخشی از متن کتاب آرامش می‌خوانیم:

رؤیای موجود در پس تمام اختلافات و ناراحتی‌های روابط این است که کسی را بیابیم تا بتوانیم با او شاد باشیم. با توجه به چیزهایی که عموماً اتفاق می‌افتد، این انتظار کمابیش خنده‌دار به نظر می‌رسد.

رؤیایمان این است که کسی را پیدا کنیم که ما را درک کند، خواسته‌ها و رازهایمان را با او در میان بگذاریم و بتوانیم با او ضعیف، بازیگوش، آرام و کاملاً خودمان باشیم.

و یک‌باره هراس آغاز می‌شود: آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل غیرمستقیم سروصدای مشاجره‌ی زوج اتاق کناری را می‌شنویم؛ آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابطمان هجوم می‌آورد.

آن‌طور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ‌جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشته‌اند. استعداد حیرت‌انگیزی برای پریشانی و خشم در خود کشف می‌کنیم، سرد و عصبانی می‌شویم و در را محکم می‌کوبیم. دشنام می‌دهیم و زخم‌زبان می‌زنیم. امیدهای بلندبالای خود را وارد رابطه می‌کنیم اما در عمل به نظرمان می‌رسد گویی این رابطه مشخصاً طوری طراحی شده که پریشانی ما را به حداکثر برساند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: روابط
یک. انتظارات عاشقانه
دو. بی‌قدر بودنِ امور خانوادگی
سه. آشفتگی‌های رابطه‌ی جنسی
چهار. ضعفِ قدرت
2: افراد دیگر
یک. آسیب ناخواسته
دو. در دفاع از آموزش
سه. در دفاع از ادب
چهار. در باب تشریفات اداری
3: کار
یک. سرمایه‌داری
دو. بلندپروازی
سه. شکیبایی
چهار. همکاران
4: سرچشمه‌های آرامش
یک. نگاه
دو. صدا
سه. مکان
چهار. زمان
پنج. لمس
نتیجه‌گیری
زندگی آرام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرامش
نویسنده
مترجممحمد کریمی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۶
زبانفارسی
شابک978-600-8957-06-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرامش

r. Karimiyan
۱۴۰۱/۵/۱
آرام بودن به این معنا نیست که همه چیز به خیر و خوشی تمام شود در واقع بروز مشکلات، دلواپسی‌ها، اضطرابها، استرس‌ها در انسان امری اجتناب ناپذیر است و به نوبه‌ی خود هر فردی در طول زندگی به گونه‌ای با آن‌ها روبرو خواهد شد اما باید بدانیم که آن‌ها جنبه‌ای عام از زندگی بشر است و بهتر اینست که با آرامش با داشتن وضعیت ذهنی بهتری با چالش‌های حقیقی زندگی روبه رو شویم، توانایی خود را برای مقابله با مسائل زندگی بالا ببریم.
عوامل زیادی باعث از بین رفتن و یا ایجاد آرامش میشوند و باید بتوانیم عواملی که باعث از بین رفتن آرامش مان میشوند شناسایی کنیم و سعی کنیم این عوامل را خنثی کنیم با رفتارها و بینش جدید و همین طور عواملی باعث ایجاد آرامش در انسان میشوند سعی کنیم آن‌ها را در زندگی تقویت کنیم عواملی مثل نوشیدن آب، چای یا قهوه، مطالعه، ورزش، پیاده روی، شنیدن یک موسیقی دلخواه، گوش دادن به صدای آب کنار رودخانه یا ساحل دریا، رفتن به طبیعت، کوه نوردی، نگاه کردن به آسمان شب، انواع هنر، دور شدن از عواملی که باعث از بین رفتن آرامش مان می‌شوند و ارتقای سطح زندگی خود، آموزش و کسب مهارت و عوامل بسیار دیگر که در هر فرد بسیار متفاوت است، همه و همه میتوانند به حفظ آرامش در زندگی به ما کمک کنند بهتر اینست که عوامل خوب و بد را بشناسیم و بجای تلاش برای حذف آن به راه حل درست برای مواجهه با آن بپردازیم.
قباد حکمت
۱۴۰۰/۸/۲۵
یه جورایی ذهنیت انسان‌ها را اصلاح میکنه نصبت به دیدگاهشون به دیگر افراد که بیشتر رئوف باشیم وقضاوت نکنیم شاید روزی، براثرمشکلات، خودمان هم تکرار کننده آن حرکت ناپسند از دیدگاه خودمان باشیم، وتمام مسائل گفته شده را در روزمره زندگیمون داریم، چه خوبه یه کم عاقلانه تر
معصومه نقویان
۱۳۹۸/۶/۲۳
دیدگاهش نو و تازه بود برام. اینکه جامعه مشکلات خاص خودشو تو همه زمان‌ها داره و هر فردی هم با چالش‌هایی تو زندگیش مواجه میشه،... کلا واقع نگری و پذیرش مسائل و روبرو شدن با اونا بجای مثبت نگری صرف و کاذب.
سارا حقیقی
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب جالبی بود و ارزش وقت گذاشتن رو دارد و خیلی نزدیک واقعیت صحبت کرده فقط به نظرم آدم انتظار راه کار‌های بیشتری دارد ولی دید انسان رو به آرامش باز میکنه
نیکو عبدی زاده
۱۳۹۸/۳/۷
به شدت پیشنهاد میکنم. آرامشی که باید در مقابل اتفاقات روزمره که همه‌ی ما باهاشون دست و پنجه نرم میکنیم داشته باشیم رو یاد میده
Agrin Azimi
۱۴۰۱/۶/۳
آرامش در نگاه صحیح به زندگی اتفاق می‌افته نگاه صحیح به دستاورد‌ها، شکست، نبودن‌ها و...
کلا کتاب‌های مدرسه زندگی بنظرم لازمه آموختن زندگیه
مهسا باقری
۱۳۹۹/۱/۶
من سبک کتاب‌های آلن دوباتن رو خیلی می‌پسندم و به نظرم واقع گرایانه می‌نویسه و کاربردیه مخصوصا همین کتاب آرامش
رضا قهرمانی
۱۳۹۸/۱/۲۸
کاش کتاب شغل مورد علاقه از آلن دوباتن را هم که فکر کنم مال همین انتشاراته میاوردین
نوشین تبریزی
۱۴۰۰/۹/۲۷
الن دوباتن رو بخاطر دیدگاهش دوس دارم و شخصیت او. تنها کمی از کتاب رو خوندم. توصیه میکنم حتما بخوندید و خلاصه بردارید
زهرا ارغنده
۱۴۰۰/۹/۷
این کتاب سعی داره دلایلی که عموما باعث عصبانیت میشن رو توصیح بده تا زمان مواجه شدن با مسائل با آرامش بیشتری برخورد کنیم
Mah Z
۱۳۹۹/۵/۷
فوق العاده است. چارچوبای الکی ذهن مارو برمیداره و باعث میشه با دید بهتری مسائل رو نگاه کنیم
ساناز پورشریف
۱۴۰۰/۵/۱۵
طبق معمول کتابهاى آلن دوباتن آموزنده، خاص، شگفت انگیز و بطرز دقیقى صریح و درست هستند
haniye heydari
۱۳۹۹/۶/۲۲
من با خوندن نمونه کتاب عاشقش شدم و دلم میخواد که بخرمش
واقعا جذابه برام😎❤
Mahta Kiani
۱۳۹۹/۴/۷
واقعا کتاب عالیه، خوندنش رو توصیه می‌کنم به کسی که می‌خواد ارامش رو جوره دیگه‌ای تجربه کنه
الهه فریدفر
۱۳۹۹/۳/۱۸
به نظرم کتابیه که کمک میکنه خودتونو بهتر بشناسید و در شرایط مختلف بهترین عکس العمل نشون بدیم.
مشاهده همه نظرات ۳۲

راهنمای مطالعه کتاب آرامش

برای دریافت کتاب آرامش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.