معرفی و دانلود کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر

عکس جلد کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر

کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر نوشته عباس معروفی، شامل مجموعه داستان‌هایی کوتاه در چهار بخش است. اغلب داستان‌های این کتاب در دوره بعد از جنگ هشت ساله نوشته شده و تأثیرات جنگ به خوبی در شخصیت‌ها مشخص است.

هر بخش از کتاب حاضر چند داستان کوتاه و مجموعاً شامل 33 داستان می‌شود. عطر یاس، آخرین نسل برتر، برش‌های کوچک و چند داستان دیگر نام این بخش‌ها هستند. نوشته‌های عباس معروفی معمولاً غمی نهفته در خود دارند که ممکن است به شما نیز منتقل شود و ندانید دقیقاً از کدام قسمت داستان غمگین شده‌اید. زن‌ها اغلب در داستان‌های او مظلوم و ستم‌دیده به تصویر کشیده می‌شوند. به طور کلی زن و مرد در نوشته‌های معروفی بسیار تنها و غمگین هستند.

در داستان «آب دریاها» با زنی مواجه هستیم که زمانی در تهران بسیار هواخواه داشته است. رقیب چند تن از زنان بوده و بسیاری از مردان برایش پول خرج می‌کردند اما مدتی نمی‌گذرد که خیلی زود فراموش می‌شود. روزی می‌رسد که شخصیت اصلی داستان درمی‌یابد میدان 24 اسفند در تهران به میدان انقلاب تغییر نام داده. او مدام سیگار می‌کشد و برای یک پاسبان از گذشته و عشق‌هایی که تجربه کرده می‌گوید.

در داستان «بر باد داده» قصه‌ی شاعری روایت می‌شود که هیچ‌کس دوست ندارد شعرهایش را بشنود. او نیز در گذشته زندگی می‌کند.

داستان «عطر یاس» قصه یک معلم موسیقی است که دختری بیمار دارد و همه چیز را فدای عزیزانی می‌کند که در غربت قربانی شده‌اند.

داستان «اکسیژن» روایتگر زن بینوایی است که برای نجات فرزندش دست به فداکاری می‌زند در حالی که خود برای نفس کشیدن نیازمند کمک است.

در داستان «آخرین نسل برتر» با یک مربی مرد روبه‌رو می‌شویم که به واسطه بازی دیگران و هواداری علاقه‌مندان به ورزش می‌تواند کمی به خوش‌گذرانی بپردازد.

قصه «موری»، مو را بر تن آدمی راست می‌کند و درد استبداد و میوه حکومت‌های استبدادی را به خوبی به شما می‌چشاند. داستان جسد یک اعدامی سیاسی که حکومت از خاکسپاری و تدفین‌اش هم می‌ترسد.

با عباس معروفی بیشتر آشنا شویم:

عباس معروفی متولد 27 اردیبهشت 1336، نویسنده، ناشر، روزنامه‌نگار و نمایش‌نامه‌نویس مشهور ایرانی ساکن آلمان است. او فعالیت ادبی‌اش را نزد هوشنگ گلشیری و محمدعلی سپانلو شروع کرد و با انتشار رمان سمفونی مردگان در دهه 60 مشهور شد. از دیگر رمان‌های او می‌توان به سال بلوا و پیکر فرهاد اشاره کرد. معروفی مدتی سردبیری مجله ادبی گردون را بر عهده داشت که توقیف شد. او بنیان‌گذار سه جایزه ادبی قلم زرین گردون، قلم زرین زمانه و تیرگان است.

از جوایز و افتخارات او می‌توان به دریافت جایزه هلمن هامت به طور مشترک با هوشنگ گلشیری در سال 1996، جایزه روزنامه‌نگار آزاده سال از اتحادیه روزنامه‌نگاران کانادا در سال 1996، جایزه بنیاد انتشارات ادبی فلسفی سور کامپ برای رمان سمفونی مردگان در سال 2001 و جایزه بنیاد ادبی آرتولد تسوایگ در سال 2002 اشاره کرد.

معروفی همچنین قلم جلال آل‌احمد را از دست سیمین دانشور به عنوان نویسنده برتر دریافت کرده است. او از جمله نویسندگانی است که متن 134 نویسنده را برای اعتراض به سانسور و فضای بسته و سیاسی جامعه در سال 1373 امضا کرد.

شنیدن کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی به خصوص داستان کوتاه از این اثر لذت فراوان خواهند برد.

بخشی از کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر می‌شنویم:

حالا اتاق ساکت است. تخت‌خوابت را با همان روتختی صورتی رنگ ساده پوشانده‌ایم و به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم روی آن بخوابد. خود من هم تاکنون نخوابیده‌ام. من زمین را بیشتر دوست دارم و کتاب‌هایت را همان‌طور که بوده گذاشته‌ایم باشد. فقط یک قفل به شیشه کتابخانه‌ات اضافه کرده‌ایم. عکست را هم توی یک قاب طلایی‌رنگ گذاشته‌ایم و بالای کتابخانه‌ات نصب کرده‌ایم. بعد پرده‌هاست... همان پرده‌های قدیمی آبی و قرمز راه‌راه با گل‌های طلایی‌رنگ پنجره اتاق را می‌پوشاند. چند بسته کاغذ رنگی را توی هم تاب داده‌ام و نوارنوار از این سر اتاق به آن طرف آویخته‌ام. کاغذها با یک نسیم موج برمی‌دارند و در هم پیچ می‌خورند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۶ دقیقه
آرامش قشنگ
۳۸ دقیقه
عطر یاس
۲۱ دقیقه
مونگار شو
۲۵ دقیقه
آب دریاها
۱۸ دقیقه
بر باد داده
۴۱ دقیقه
گذشته، حال، آینده
۱۷ دقیقه
رَمْیْ
۱۶ دقیقه
بهت
۱۸ دقیقه
منظره باستانی
۱۴ دقیقه
سفر روحی
۱۴ دقیقه
گهواره‌های چوبی
۱۵ دقیقه
مفهوم ساده‌ی رنگ
۲۳ دقیقه
اکسیژن
۱۸ دقیقه
یک گل سرخ
۱۷ دقیقه
رشته‌ی تسبیح
۴۲ دقیقه
آخرین نسل برتر
۲۵ دقیقه
عدل پدر و پسر
۱۷ دقیقه
موری
۲۵ دقیقه
جشن دلتنگی
۴۳ دقیقه
سرباز بومی
۱۴ دقیقه
وزیر نو
۱۱ دقیقه
پیراهن آبی، شلوار سیاه
۱۳ دقیقه
بام تلخ
۷ دقیقه
اسب‌ها
۵ دقیقه
عرق 1
۲ دقیقه
بازمانده
۳ دقیقه
مادامی که ...
۳ دقیقه
عرق 2
۴ دقیقه
فرهنگ
۴ دقیقه
قیام
۱۹ دقیقه
دریاروندگان جزیره‌ی آبی‌تر
۱۸ دقیقه
شبانه 1
۲۷ دقیقه
شبانه 2

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر
نویسنده
گویندهندا پوریان، شاهین علایی نژاد، کاوه یانقی، میلاد فتوحی، مهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر

mamad salar
۱۴۰۰/۶/۱۹
نثر و نگارش استاد معروفی عالی بود. ولی خوانش به شدت ضعیفی اجرا شده بود. کاش راه ارتباطی با گویندگان داشتم و به عرض میرساندم که چه قدر ضعیف و تلخ و پرعلط کار کرده بودند‌ واقعا حیف از این اثر که به این سادگی کرخت شد. واقعا متاسفم. به عنوان یکی از پیگیرهای خوانش قلم و صوت. واقعا متاسفم. افتضاح بود
س ض
۱۳۹۹/۲/۳۱
فوق العاده. مثل همیشه از شنیدن و خواندن قلم توانای عباس معروفی لذت بردم. همه‌ی داستان‌ها زیبا بودند. داستان‌های ابتدایی را بیشتر دوست داشتم. شنیدن این کتاب را توصیه می‌کنم به کسانی که علاقه مند به نثر زیبای آقای معروفی هستند
عرفان محرم زاده
۱۳۹۹/۷/۲۳
در توانا بودن قلم آقای معروفی هیچ شکی نیست و داستان‌های فوق‌ العاده‌ای دارن و این کتاب هم مثل بقیه واقعا حرف نداره با داستان‌های کوتاهش ولی لحن و تن صدای راوی واقعا بده و خسته میکنه شنونده رو
Sogol Bhr
۱۴۰۰/۵/۲۸
کتاب عالی!!!
گویندگان افتضاح!!!
اصلا نمیشه روی متن تمرکز کرد...
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر

برای دریافت کتاب صوتی دریاروندگان جزیره آبی‌تر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.