معرفی و دانلود کتاب صوتی آدمخواران

عکس جلد کتاب صوتی آدمخواران
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آدمخواران

ژان تولی در کتاب صوتی آدمخواران ماجرایی واقعی از تاریخ فرانسه را دستمایه‌ی نگارش رمانی به غایت جذاب و شنیدنی نموده است که در آن پرده از جنبه‌های ترسناک ذات آدمی برداشته می‌شود. شایان ذکر است که خوانش این کتاب بر عهده‌ی بهرنگ علوی بوده است.

درباره کتاب صوتی آدمخواران:

اثری که پیش رو دارید رمانی نفسگیر و تکان‌دهنده است که بر پایه‌ی رخدادی واقعی به نگارش درآمده؛ ماجرا به اواسط قرن نوزدهم بازمی‌گردد. محل رخدادها روستایی در کشور فرانسه است؛ جایی که مردمان ساکن آن سال‌های سال مشغول نبرد با فقر و تنگدستی بوده‌اند. این فقر و تنگدستی حاصل نبرد و منازعات گسترده میان دو حکومت فرانسه و پروس است. واقعیت این است که طرف آلمانی در این منازعه دست بالا را دارد، و این اوضاع را برای فرانسویان دوچندان تحمل‌ناپذیر کرده است.

رمان با عزیمت اشراف‌زاده‌ای از اهالی وان به روستای مذکور، برای گذراندن ایام تعطیلات آغاز می‌شود. ورود او به روستا موجی از بدبینی، خشم و نفرت را در قلب روستاییان برمی‌انگیزد. اینان به سبب تحمل سال‌ها مصیبت و دشواری، بسیاری از حساسیت‌های انسانی خود را از دست داده‌اند. بنابراین عجیب نیست که در ایشان نشانی از عقل، منطق و یا احساسات همدلانه‌ی بشری دیده نمی‌شود. همان دیدن یک اشراف‌زاده برای برانگیختن خشمشان کافی‌ست؛ خشمی که آغازش غرولند و جوش‌وخروش، و فرجامش آدمخواری‌ست...!

به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که کتاب آدمخواران (Eat Him If You Like) اثری رئالیستی‌ست که با هدف نشان دادن سیاهی‌های ذات آدمی نگاشته شده است. بنابراین مطالعه‌ی آن اندکی جسارت می‌طلبد. اما آن کس که از پس این کار برآید، تجربه‌ای خاص و متفاوت را پشت سر خواهد گذاشت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آدمخواران:

- جذاب و اثرگذار. (Kirkus Reviews)
- به طرز استادانه‌ای خوب نوشته شده است. (Midwest Book)
- شرح تولی از وجه هیولایی مردم بی‌اندازه تأمل‌برانگیز است. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی آدمخواران مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به دوست‌داران رمان‌های تاریخی و واقعی و علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی پیشنهاد می‌کنیم.

با ژان تولی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی فرانسوی در 26 فوریه‌ی سال 1953 به دنیا آمده است. وی در رشته‌های هنری مختلفی از جمله کارگردانی، طراحی، فیلمنامه‌نویسی و نویسندگی فعالیت داشته و تاکنون جوایز و افتخارات بسیاری را از آن خود کرده است. جز کتاب آدمخواران، رمان معروف دیگری نیز از ژان تولی (Jean Teulé) به فارسی ترجمه شده است که «مغازه‌ی خودکشی» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی آدمخواران می‌شنویم:

آنا موندو که به دیوار باغ کشیشی تکیه داده بود، وحشت‌زده آلن را نگاه می‌کرد. نگاه جذاب و در عین حال شکننده‌اش، نشان از لطافتی بی‌کران داشت. دختری به ظرافت طبع او، مردی را می‌دید که داشت جلوی چشم همه تکه تکه می‌شد. آلن ترسیده بود. به کسی احتیاج داشت تا بیاید و نجاتش دهد. خوشبختانه آسمان دهان باز کرد و روستایی‌ای به نام فیلیپ دوبوا، با لباس سرهمی، و مزرا، چوب‌بری ریشو، جلو آمدند تا پادرمیانی کنند. آسیابانی اهل کونزاک به نام بوتودون هم پا پیش گذاشت.

«دست نگه دارید!»

ژان فردریک به آلن اشاره کرد و داد زد: «او خائن است. جاسوس است. دشمن ماست. یک پروسی است!»

آنتونی با صورتی پف کرده دوباره جلو آمد و رودرروی آنها ایستاد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱۰ دقیقه
عمارت برتانی
۱۴ دقیقه
راه جشن
۲۲ دقیقه
ورود به اوتفای
۱۵ دقیقه
حصارک سنگی
۱۵ دقیقه
درخت گیلاس کهنسال
۱۲ دقیقه
دم خانه‌ی والی
۱۲ دقیقه
دکان آهنگری
۸ دقیقه
طویله
۱۶ دقیقه
خیابان اصلی
۹ دقیقه
قهوه‌خانه‌ی مونیه
۶ دقیقه
بازار غلات
۵ دقیقه
ارابه‌ی تاجر پشم دونزو
۶ دقیقه
دلیجان مِرسیه
۶ دقیقه
فرغون
۱۶ دقیقه
رودخانه‌ی خشک‌شده
۱۶ دقیقه
روز بعد
۱۴ دقیقه
محاکمه
۳ دقیقه
رأی دادگاه
۹ دقیقه
اعدام
۶ دقیقه
مرداب‌های نیزون
۳ دقیقه
مؤخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آدمخواران
نویسنده
مترجماحسان کرم ویسی
گویندهبهرنگ علوی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آدمخواران

sarah shmhmdi
۱۴۰۱/۲/۲۵
کتاب آدم خواران رمان کوتاهی از ژان تولی، نویسنده کتاب مغازه خودکشی مشهور است. در این کتاب همه اتفاقات بیشتر از چند ساعت طول نمی‌کشد و اگر بدون پیش زمینه شروع به خواندن کنید احتمالا آن‌قدر شوکه می‌شوید که هرگز فکر نخواهید کرد ماجرای آن واقعی است. حتی بعد از آگاهی از این موضوع بعید نیست که از واقعی بودن ماجرا دچار تردید شوید. شاید فکر کنید در حال خواندن یک داستان ترسناک هستید اما داستان این رمان بر اساس یک اتفاق واقعی است.
Alireza Mahmoodi
۱۴۰۰/۱۱/۸
ژان تولی یکی از بهترین نویسنده‌هایی است که‌ داستان گیرا وجذاب می‌نویسد این داستان واقعی بسیار ناراحت کننده واعصاب خراب کن است منتهی‌ نمیتوانی پیگیر این داستان نشوی جنایتی در حد توحش مغول‌ها تاثیر بدی میگذارد داستانی تکان دهنده واقعا آدما تو بعضی اوقات میتونن چقدر درنده و وحشی باشند
پیشنهاد میکنم و
افرادی که پیگیر داستانهای جنایی هستند اعصاب راحتی دارند گوش دهند ضمنا از اجرای عالی جناب آقای بهرنگ علوی کمال تشکر دارم خدا نگهدار شما باشد
Mahsjan
۱۴۰۱/۳/۱۶
خیلی خوب کتاب فضای جنگ بین مردم و جنون جمعی را نمایش می‌گذارد. در واقع سراسر کتاب تصویر یک شکنجه دسته‌جمعی است که البته پایان سیاهی نیز دارد. در این رمان کوتاه روستاییان فقیر و متعصبی را می‌بینیم که به جنون رسیده‌اند و ناگهان چهره وحشتناکی از خود بروز می‌دهند. شکنجه‌هایی که در این کتاب آمده مایه حق حیرت همه خواهد شد. اما آیا همیشه با اکثریت است؟ کتاب فوق العاده زیبا و پر از حرف است پیشنهاد می‌کنم کتاب بخوانید
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۳/۱۸
کتاب شرح خوبی از قدرت جهالت انسانهارو به نمایش گذاشته، که وقتی عوام احمق جمع شوند، فقط یک شعله کوچک محرک جنایتی بزرگ خواهد بود همانطور که در طول تاریخ تکرار شد مثل به صلیب کشیدن مسیح آنطور که روایت شده و در آخر داستان هم به این موضوع اشاره دارد که این چرخه ادامه دارد و متوقف نخواهد شد.
چیزی که تمامی ندارد جهالت انسانهاست
مجتبی خسروجردی
۱۴۰۰/۱۰/۸
گوینده کتاب عالی. کتاب فوق العاده وحشتناک بود. ادم با این گوش کردن به این کتاب به سطحی از فرومایگی انسانها پی میبره که حتی در مخیله‌اش هم نمیگنجه، حالم بد شد انگار مقتل امام حسین رو گوش کردم
کامران بلوریان
۱۴۰۱/۴/۸
بسیار طاقت فرسا بود تصویر سازی‌ها بسیار قوی بود و برخی اوقات انقدر قوی بود که از تصور صحنه‌های خشنی که توصیف میشد چندش میشدی و نمایانگر حبوط انسان فعلی میباشد
ریحان موسی
۱۴۰۱/۵/۱۴
عجیب و جالب بود روانشناسی جامعه بشری که چجوری ممکنه بصورت جمعی دیوانه بشن
Salar Tootoonchi
۱۴۰۱/۴/۲۲
بسیار داستان دردناکی بود. اما بهرنگ علوی خوب خوانده است بسیار عالی. 👌👌👌
پوریا رسولی
۱۴۰۱/۴/۱۸
نسبتا بد نبود
خود کتاب خوبه ولی کتابخوانه اون مقداری حوصله سر بره
میثم گیلوایی
۱۴۰۱/۱/۶
خیلی تعریف از این کتاب شنیدم. خیلی خوب بود صوت کاملا آرام بخشی بود
سحر غلامی
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
آخر این کتاب برای من معنا و مفهومی نداشت. و صحنه‌های دلخراشش به نظرم دگ زیاد از حد بود
مشاهده همه نظرات ۱۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آدمخواران

برای دریافت کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.