معرفی و دانلود کتاب صوتی آدمخواران

عکس جلد کتاب صوتی آدمخواران
قیمت:
33000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آدمخواران

ژان تولی در کتاب صوتی آدمخواران ماجرایی واقعی از تاریخ فرانسه را دستمایه‌ی نگارش رمانی به غایت جذاب و شنیدنی نموده است که در آن پرده از جنبه‌های ترسناک ذات آدمی برداشته می‌شود. شایان ذکر است که خوانش این کتاب بر عهده‌ی بهرنگ علوی بوده است.

درباره کتاب صوتی آدمخواران:

اثری که پیش رو دارید رمانی نفسگیر و تکان‌دهنده است که بر پایه‌ی رخدادی واقعی به نگارش درآمده؛ ماجرا به اواسط قرن نوزدهم بازمی‌گردد. محل رخدادها روستایی در کشور فرانسه است؛ جایی که مردمان ساکن آن سال‌های سال مشغول نبرد با فقر و تنگدستی بوده‌اند. این فقر و تنگدستی حاصل نبرد و منازعات گسترده میان دو حکومت فرانسه و پروس است. واقعیت این است که طرف آلمانی در این منازعه دست بالا را دارد، و این اوضاع را برای فرانسویان دوچندان تحمل‌ناپذیر کرده است.

رمان با عزیمت اشراف‌زاده‌ای از اهالی وان به روستای مذکور، برای گذراندن ایام تعطیلات آغاز می‌شود. ورود او به روستا موجی از بدبینی، خشم و نفرت را در قلب روستاییان برمی‌انگیزد. اینان به سبب تحمل سال‌ها مصیبت و دشواری، بسیاری از حساسیت‌های انسانی خود را از دست داده‌اند. بنابراین عجیب نیست که در ایشان نشانی از عقل، منطق و یا احساسات همدلانه‌ی بشری دیده نمی‌شود. همان دیدن یک اشراف‌زاده برای برانگیختن خشمشان کافی‌ست؛ خشمی که آغازش غرولند و جوش‌وخروش، و فرجامش آدمخواری‌ست...!

به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که کتاب آدمخواران (Eat Him If You Like) اثری رئالیستی‌ست که با هدف نشان دادن سیاهی‌های ذات آدمی نگاشته شده است. بنابراین مطالعه‌ی آن اندکی جسارت می‌طلبد. اما آن کس که از پس این کار برآید، تجربه‌ای خاص و متفاوت را پشت سر خواهد گذاشت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آدمخواران:

- جذاب و اثرگذار. (Kirkus Reviews)
- به طرز استادانه‌ای خوب نوشته شده است. (Midwest Book)
- شرح تولی از وجه هیولایی مردم بی‌اندازه تأمل‌برانگیز است. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی آدمخواران مناسب چه کسانی است؟

اثر حاضر را به دوست‌داران رمان‌های تاریخی و واقعی و علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی پیشنهاد می‌کنیم.

با ژان تولی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی فرانسوی در 26 فوریه‌ی سال 1953 به دنیا آمده است. وی در رشته‌های هنری مختلفی از جمله کارگردانی، طراحی، فیلمنامه‌نویسی و نویسندگی فعالیت داشته و تاکنون جوایز و افتخارات بسیاری را از آن خود کرده است. جز کتاب آدمخواران، رمان معروف دیگری نیز از ژان تولی (Jean Teulé) به فارسی ترجمه شده است که «مغازه‌ی خودکشی» نام دارد.

در بخشی از کتاب صوتی آدمخواران می‌شنویم:

آنا موندو که به دیوار باغ کشیشی تکیه داده بود، وحشت‌زده آلن را نگاه می‌کرد. نگاه جذاب و در عین حال شکننده‌اش، نشان از لطافتی بی‌کران داشت. دختری به ظرافت طبع او، مردی را می‌دید که داشت جلوی چشم همه تکه تکه می‌شد. آلن ترسیده بود. به کسی احتیاج داشت تا بیاید و نجاتش دهد. خوشبختانه آسمان دهان باز کرد و روستایی‌ای به نام فیلیپ دوبوا، با لباس سرهمی، و مزرا، چوب‌بری ریشو، جلو آمدند تا پادرمیانی کنند. آسیابانی اهل کونزاک به نام بوتودون هم پا پیش گذاشت.

«دست نگه دارید!»

ژان فردریک به آلن اشاره کرد و داد زد: «او خائن است. جاسوس است. دشمن ماست. یک پروسی است!»

آنتونی با صورتی پف کرده دوباره جلو آمد و رودرروی آنها ایستاد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
10 دقیقه
عمارت برتانی
14 دقیقه
راه جشن
22 دقیقه
ورود به اوتفای
15 دقیقه
حصارک سنگی
15 دقیقه
درخت گیلاس کهنسال
12 دقیقه
دم خانه‌ی والی
12 دقیقه
دکان آهنگری
8 دقیقه
طویله
16 دقیقه
خیابان اصلی
9 دقیقه
قهوه‌خانه‌ی مونیه
6 دقیقه
بازار غلات
5 دقیقه
ارابه‌ی تاجر پشم دونزو
6 دقیقه
دلیجان مِرسیه
6 دقیقه
فرغون
16 دقیقه
رودخانه‌ی خشک‌شده
16 دقیقه
روز بعد
14 دقیقه
محاکمه
3 دقیقه
رأی دادگاه
9 دقیقه
اعدام
6 دقیقه
مرداب‌های نیزون
3 دقیقه
مؤخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آدمخواران
نویسنده
مترجماحسان کرم ویسی
گویندهبهرنگ علوی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
33000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آدمخواران

مجید حاجی پور
۱۴۰۲/۱/۵
رمان  آدمخواران نوشته ژان تولی (نوسنده کتاب مغازه خودکشی) یکی از آثار تکان دهنده و اثرگذاری است که هرکسی را می‌تواند دچار اندوه نماید. البته همان افرادی را که اگر در شرایطش قرار بگیرند همان جنایاتی را مرتکب می‌شوند که ژان تولی توصیف نموده است. این است ذات واقعی انسان که می‌تواند در شریرانه‌ترین که شرایط ممکن قرار بگیرد. باید بدانیم این رمان کوتاه، سخت و سنگین و تکان دهنده است نه تنها صرفا برای وقایع و حوادث تلخ و ناراحت کننده است بلکه به دلیل اشاره مستقیم به حجم بی خردی و بیشعوری انبوه بیشماری از مردمانی که خود را وطن پرست میدونن و برای اثبات کردن این خصیصه حاضرن اعمال بیشرفانه بکنن همچنین آدمخواران که شاید هم  تا حد زیادی اغراق آمیز نگاشته شده اما یادوار پژوهش‌های‌اش و میلگرام می‌باشد که همگی نشان می‌دهند انسان نه بر اساس خرد که تنها بر اساس هیجانات جمعی و تحت تاثیر گروه در هر زمینه‌ای تصمیم می‌گیرند. وقایع این کتاب تا حد زیادی یاداور وقایع رمان  داستان دوشهر نوشته  چارلز دیکنز می‌باشد. هیجانات خام و کثیف بشری که می‌خواهند شرارت و خباثت دیگران را در سریعترین زمان ممکن پاک نمایند؛ اما تنها این حجم از شرارت در درون خودشان نهفته است. اما از انجا که داستان دوشهر طولانی است و احتمالا خواندن ان کم است ادمخوران کم حجم است و در زمان کوتاهی میتوان آن را تمام کرد
📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
🍁ژان تولی توی کتاب ‘آدمخواران’‌ یه قتل واقعی رو توی ۱۸۷۰ توی یکی از روستاهای جنوب غربی فرانسه، به رشته تحریر درآورده!
‘آدم‌خواران’ خیلی با آرامش شروع میشه. جوونی به اسم ‘آلن دومونی’ توی داستان داریم که برای معاونت شهرداری انتخاب شده و از خواب بیدار میشه تا برای جشن به مرکز روستا پیش مردم بره! با
آلن دومونی آدمی مسئولیت‌پذیر، اخلاق، وطن پرست، نجیب زاده، متوول و دست‌گیرِ نیازمندانه که علیرغم معلولیتِ یکی از پاهایش، حاضر به معاوضه‌ی نوبت خودش‌ برای رفتن به جنگ فرانسه و پروس، با فردی دیگه‌ای نیست و برای حضور توی جبهه و دفاع از میهنش، با وجود نگرانی پدرو مادرش مصممه!
مردم روستا مردمی بیسواد، متعصب و‌ تهیدست هستن‌که تحت سیطره جنگ و قحطی زندگی می‌کنن و خیلی از اونها فرزندانشونو‌ توی جنگ ازدست دادن. اونها بعد از خواندن خبر شکست فرانسه توی جنگ با پروس، توسط پسرعمه‌ی آلن دومونی، و بیان اعتراضات او نسبت به بی‌کفایتی حکومت توی مدیریت جنگ، به غلط آلن رو متهم به دفاع از دشمن و وطن‌فروشی می‌کنن! و‌همین‌ سو تفاهم غلط، منجر به شکنجه، کتک‌زدن، زنده زنده سوزندنش توی آتیش و خوردن گوشت تنش توسط اهالی روستا میشه!!!
عشق آلن، آنا، با اینکه همون روز شوم توسط همون آدمای وحشی به خاطر نجات آلن توی یه اصطبل بهش تجاوز شده، خودشو‌ به خونه کشیش میرسونه تا کمک بخواد! کشیش هم‌نمیتونه کاری کنه! والی هم سکوت میکنه و‌نهایت میگه من‌ دیگه عقلم کار نمیکنه، هرکاری دوست‌دارین بکنین! خواستین بخوریدش!! بعدمدتی کوتاه از قتل ‌و‌ سوزندان واعدام آلن درستکار، مادرش دق میکنه میمیره، عشقش آنا خودشو‌ توی رود یخزده نیزون میکشه، پدرش هم‌ از اون روستا برای همیشه میره تا نبینه مردمی روکه روزی گوشت جگرگوشه به دندون کشیده بودن!
نازنین عمادى
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
ژان توله نویسنده مورد علاقه بنده بسیار توانا در قلم خلاقانه، هنر نویسندگى خود را در مغازه خودکشى کاملا نشان داد،،، کتاب ادم خواران بسیار بسیار نزدیک به زندگى روزمره امروز همگان هست در اوج خشم و قضاوت فراوان زندگى انسان امروزى رو به قلم میکشد این کتاب یک روز از زندگى افراد ناآگاه و نادان را نشان داد که به نظرم ما هر روز و هر لحظه درگیر چنین افرادى هستیم در کوچه و خیابان هنگام رانندگى، در دنیاى مجازى چنان بى رحمانه قضاوت میکنیم و حکم صادر میکنیم که خداوندگار عالم نمیکند، به امید روزى که کشورم از فقر آگاهى و مذهب اجبارى و عقاید افراطى نجات یابد،،، به امید آگاهى جهان هستى
sarah shmhmdi
۱۴۰۱/۲/۲۵
کتاب آدم خواران رمان کوتاهی از ژان تولی، نویسنده کتاب مغازه خودکشی مشهور است. در این کتاب همه اتفاقات بیشتر از چند ساعت طول نمی‌کشد و اگر بدون پیش زمینه شروع به خواندن کنید احتمالا آن‌قدر شوکه می‌شوید که هرگز فکر نخواهید کرد ماجرای آن واقعی است. حتی بعد از آگاهی از این موضوع بعید نیست که از واقعی بودن ماجرا دچار تردید شوید. شاید فکر کنید در حال خواندن یک داستان ترسناک هستید اما داستان این رمان بر اساس یک اتفاق واقعی است.
Alireza Mahmoodi
۱۴۰۰/۱۱/۸
ژان تولی یکی از بهترین نویسنده‌هایی است که‌ داستان گیرا وجذاب می‌نویسد این داستان واقعی بسیار ناراحت کننده واعصاب خراب کن است منتهی‌ نمیتوانی پیگیر این داستان نشوی جنایتی در حد توحش مغول‌ها تاثیر بدی میگذارد داستانی تکان دهنده واقعا آدما تو بعضی اوقات میتونن چقدر درنده و وحشی باشند
پیشنهاد میکنم و
افرادی که پیگیر داستانهای جنایی هستند اعصاب راحتی دارند گوش دهند ضمنا از اجرای عالی جناب آقای بهرنگ علوی کمال تشکر دارم خدا نگهدار شما باشد
Mahsjan
۱۴۰۱/۳/۱۶
خیلی خوب کتاب فضای جنگ بین مردم و جنون جمعی را نمایش می‌گذارد. در واقع سراسر کتاب تصویر یک شکنجه دسته‌جمعی است که البته پایان سیاهی نیز دارد. در این رمان کوتاه روستاییان فقیر و متعصبی را می‌بینیم که به جنون رسیده‌اند و ناگهان چهره وحشتناکی از خود بروز می‌دهند. شکنجه‌هایی که در این کتاب آمده مایه حق حیرت همه خواهد شد. اما آیا همیشه با اکثریت است؟ کتاب فوق العاده زیبا و پر از حرف است پیشنهاد می‌کنم کتاب بخوانید
حسین حقیقی‌
۱۴۰۲/۲/۲۵
با سلام
ساده بودن کتاب در ابتدا کودکانه است
پیش که میرود، تعصب در خون می‌غلطک
دیگر از چهره ساده کودکانه صدایی نمی‌آید
سکوتش کر کننده است، سکوتی در امتداد هم، سکوتی هزیان وار، سکوتی مسری، دردی ناعلاج، ناگهان فریادی زوزه کشان تمام پایه‌های این خانه‌های با خونه و استخوان رد هم غلطیده را می‌میدرد.
کتابی کوتاه، غیر قابل باور، اما ناتوان درکتمانش
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۳/۱۸
کتاب شرح خوبی از قدرت جهالت انسانهارو به نمایش گذاشته، که وقتی عوام احمق جمع شوند، فقط یک شعله کوچک محرک جنایتی بزرگ خواهد بود همانطور که در طول تاریخ تکرار شد مثل به صلیب کشیدن مسیح آنطور که روایت شده و در آخر داستان هم به این موضوع اشاره دارد که این چرخه ادامه دارد و متوقف نخواهد شد.
چیزی که تمامی ندارد جهالت انسانهاست
Ehsan Jalili
۱۴۰۲/۳/۱۰
روایت لحظه به لحظه شکنجه یک انسان وطن پرست توسط عده‌ای انسان نما که از معاف شدن از جنگ برای وطنشان خوشحالند ولی عذاب وجدان این خیانت را در پشت جنایت بر علیه یک انسان شجاع وطن دوست پنهان می‌کنند. وقتی خودم را جای او قرار می‌دهم مطمئن می‌شوم که در همان روستای اوتفای و قبل از رفتن به دکان آهنگری جان می‌دادم.
Mr.amin
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
گوینده خوبی نداشت، ولی داستانش واقعا جالب و قابل تأمل بود، پیشنهاد میکنم حتما بخونید.
راجع به فوران خشم فرو خورده مردم و فراموش شدن ارزش‌های انسانیه. داستانش هم مبتنی بر. واقعیته، یعنی واقعا توی یه دهکده در فرانسه مردم یه نفر رو شکنجه کردن و در آخر خوردنش.
امیر محسنی
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
داستان واقعی
و نشان دهنده ذات حیوانی درونی انسان
وبارها این داستان واقعی در تاریخ تکرار شده
ممکن است خواندن این کتاب احساسات شما را برانگیزد ولی پیشنهاد میکنم حتما گوش دهید
با تشکر از گوینده توانمند
و همچنین کتابراه
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
بر پایه واقعیت بودن این کتاب از خود کتاب تکان دهنده تر است. به‌راستی که ما موجودات غریبی هستیم در بدی چنان شویم که از هر ددی پیشی بگیریم و در خوبی هم جا پای فرشتگان گذاریم. این همه تناقض؟!
مجتبی خسروجردی
۱۴۰۰/۱۰/۸
گوینده کتاب عالی. کتاب فوق العاده وحشتناک بود. ادم با این گوش کردن به این کتاب به سطحی از فرومایگی انسانها پی میبره که حتی در مخیله‌اش هم نمیگنجه، حالم بد شد انگار مقتل امام حسین رو گوش کردم
Pariya Fathali
۱۴۰۲/۲/۱۹
داستان جالبی بود و ناراحت کننده
ولی گوینده با کمال احترام افتضاحه
نه حسی توی صداشون هست هم اینکه انقدر مکث میکنند ادم کلافه میشه
واقعا پشیمون شدم
لطفا در انتخاب گوینده دقت کنید
رضا اکبری
۱۴۰۲/۲/۵
واقعا نمیتونم باور کنم اینهمه حماقت و جنون مردم رو خیلی ناراحت شدم تا به حال اینقدر ناراحت نشده بودم وقتی فهمیدم داستان واقعیه. خشم و حماقت با هم چه کارا که نمیکنه
مشاهده همه نظرات 37

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آدمخواران

برای دریافت کتاب صوتی آدمخواران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.