معرفی و دانلود کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

عکس جلد کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد نوشته‌ی پائولو کوئیلو، درباره دختر جوانی‌ست که علی رغم داشتن یک زندگی نرمال و بدون مشکل دست به خودکشی می‌زند. این رمان پرفروش که برگرفته از تجارب شخصی نویسنده از بیمارستان‌های روانی‌ست، به موضوع دیوانگی و جنون در جامعه انسانی می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد:

نویسنده مشهور برزیلی در رمان محبوب و پرفروش خود سوالاتی اساسی از میلیون‌ها مخاطب خود می‌پرسد؛ اینکه چرا باید به زندگی ادامه داد؟ و چرا باید در چنین شرایطی و با چنین قوانینی زیست؟

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد (Veronika Decides to Die) داستان دختری بیست و چهار ساله به نام ورونیکا را تعریف می‌کند که به ظاهر همه چیز در زندگی خود دارد؛ از جوانی و زیبایی گرفته تا خانواده‌ای دوست داشتنی و شغل و درآمدی مشخص. اما او در درون خود احساس می‌کند که چیزی را گم کرده و خلایی عمیق در زندگی‌اش دارد. به همین خاطر صبح یک روز سرد در ماه نوامبر مشتی قرص خواب آور مصرف می‌کند تا دیگر هیچ وقت از خواب بیدار نشود. اما خودکشی ورونیکا نافرجام باقی می‌ماند و وقتی چشمانش را باز می‌کند، خود را در یک بیمارستان روانی می‌بیند و دکترها به او اطلاع می‌دهند داروهایی که مصرف کرده باعث لطمه شدید به قلبش شده و زیاد زنده نخواهد ماند.

پائولو کوئیلو با الهام از وقایع زندگی خود، کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد را نوشته و در این رمان تصمیم می‌گیرد معنای جنون را زیر سوال ببرد و از افرادی سخن بگوید که جامعه آن‌ها را طبیعی و عادی نمی‌دانند. این نویسنده مشهور با قلم جادویی خود توانسته لحظات آخر زندگی ورونیکا و احساسات درونی‌اش را به تصویر بکشد و ارزش زندگی را طور دیگری بیان کند.

از این کتاب، فیلمی سینمایی به همین نام به کارگردانی امیلی یانگ در سال 2009 ساخته شد.

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات آمریکای لاتین علاقه‌مند هستید و از شنیدن داستانی روانشناختی و عمیق لذت می‌برید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده مشهور برزیلی، همچنان منبعی الهام بخش برای نوشتن کتاب‌هایش دارد؛ چرا که او در طول زندگی خود با مرگ روبه‌رو شده، از جنون گریخته، با مواد مخدر مقابله کرده، در برابر شکنجه مقاومت نشان داده، جادو و کیمیاگری را تجربه کرده و فلسفه و دین را خوانده است. کوئیلو بارها گفته که ایمان خود را از دست داده و دوباره به آن رسیده و همچنین درد و لذت عشق را تجربه کرده است. این نویسنده در جست‌وجوی جایگاه خود در جهان، راه‌حل‌هایی را کشف کرده تا بتواند با آن‌ها به چالش‌های زندگی‌اش پاسخ دهد.

کتاب‌های کوئیلو به 82 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 230 میلیون نسخه از آن‌ها در بیش از 170 کشور به فروش رسیده است. رمان کیمیاگر که در سال 1988 نوشته شد، بیش از 85 میلیون نسخه فروخت که الهام بخش بسیاری از مردم جهان بوده است.

او عضو آکادمی ادبیات برزیل است و بیش از 115 جایزه و افتخار ملی و بین‌المللی از جمله جایزه هانس کریستین اندرسن و نشان ملی کشورش را دریافت کرده و همچنین در سال 2007 نیز به عنوان پیام آور صلح سازمان ملل متحد انتخاب شد.

پائولو کوئیلو را به نویسنده گوگلیست نیز می‌شناسند. این لقب از آنجا به او تعلق گرفت که تمامی کتاب‌ها و نوشته‌هایش در وبسایت خود و دیگر شبکه‌های به اشتراک گذاری کتاب وجود دارد و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان در شبکه‌های اجتماعی است که مردم سراسر دنیا مطالبش را دنبال می‌کنند.

برخی از آثار مهم و پرطرفدار پائولو کوئیلو عبارتند از:

- خاطرات یک مغ (1987)
- کیمیاگر (1988)
- والکیری‌ها (1992)
- کنار رود پیدرا نشستم و گریستم (1994)
- نامه‌ها عاشقانه یک پیامبر (1997)
- ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد (1998)
- شیطان و دوشیزه پریم (2000)
- یازده دقیقه (2003)
- سفرها (2004)
- زهیر (2005)
- چون رود جاری باش (2006)
- عشق (2009)
- الف (2010)
- نسخه خطی موجود در آکرا (2012)
- جاسوس (2016)

جملات برگزیده کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد:

- آگاهی از مرگ ما را تشویق می‌کند تا شدیدتر زندگی کنیم.
- مردم هیچ گاه با شنیدن چیزی نمی‌آموزند؛ باید خودشان به آن پی ببرند.
- مردم فقط وقتی دیوانه می‌شوند که می‌خواهند از زندگی روزمره‌ی خود بگریزند.
- زندان هرگز زندانی را تربیت نمی‌کند فقط به او می‌آموزد که جنایت‌های بیشتری انجام دهد.
- من واقعی چیست؟ همان چیزی است که تو هستی، نه آن چیزی که دیگران از تو می‌سازند.
- به زودی آخرین تجربه‌ی زندگی‌اش را پشت سر می‌گذاشت و این تجربه کاملا متفاوت بود، مرگ.
- به ما اجازه داده می‌شود در زندگی اشتباه‌های زیادی انجام دهیم به جز اشتباهی که ما را نابود کند.

در بخشی از کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد می‌شنویم:

ورونیکا در اتاق مشاوره دکتر ایگور به حالت عادی برگشت. خودش را درحالی دید که روی تخت سفید و پاکی با ملافه‌های تمیز دراز کشیده بود و دکتر ایگور داشت به ضربان قلبش گوش می‌داد.

ورونیکا خودش را خواب زد اما با شنیدن کلماتی که دکتر زمزمه می‌کرد، انگار چیزی در درونش متحول شد. «نگران نباش با این شرایطی که داری، می‌تونی هم تا صد سال عمر کنی.»

ورونیکا چشمانش را باز کرد. یک نفر لباس‌هایش را از تنش درآورده بود. چه کسی این کار را کرده بود؟ دکتر ایگور؟ یعنی دکتر ایگور او را عریان دیده بود؟ چیزی به ذهنش نمی‌رسید.

«چی گفتی؟» «گفتم نگران نباش. » «نه مثل اینکه شنیدم گفتی تا صد سالگی عمر می‌کنم. » دکتر ایگور به طرف میز کارش رفت و همانطور که سعی در مخفی کردن موضوعی داشت، گفت: توی علم پزشکی هیچ چیز صد درصد نیست؛ هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه یک
نمونه دو
۲۵ دقیقه
فصل اول
۱۰ دقیقه
فصل دوم
۷ دقیقه
فصل سوم
۱۲ دقیقه
فصل چهارم
۸ دقیقه
فصل پنجم
۱۵ دقیقه
فصل ششم
۲۵ دقیقه
فصل هفتم
۴ دقیقه
فصل هشتم
۲۳ دقیقه
فصل نهم
۳ دقیقه
فصل دهم
۲۰ دقیقه
فصل یازدهم
۱۹ دقیقه
فصل دوازدهم
۷ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۳ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۲ دقیقه
فصل شانزدهم
۲ دقیقه
فصل هفدهم
۳۵ دقیقه
فصل هجدهم
۱۵ دقیقه
فصل نوزدهم
۲۵ دقیقه
فصل بیستم: بخش یک
۳۵ دقیقه
فصل بیستم: بخش دو
۱۶ دقیقه
فصل بیست و یکم
۴ دقیقه
فصل بیست و دوم
۲۰ دقیقه
فصل بیست و سوم: بخش یک
۱۹ دقیقه
فصل بیست و سوم: بخش دو
۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۴ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۷ دقیقه
فصل بیست و ششم
۹ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۲ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۹ دقیقه
فصل بیست و نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
نویسنده
مترجمبهناز سلطانیه
گویندهسارا فیض
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

Hossein Rezaei
۱۴۰۰/۴/۱۳
اول اینکه اگر به خاطر خوندن کیمیاگر میخواید این کتابو بخونید به هیچ وجه این کارو نکنید چون واقعا ابن دو کتاب هیچ جوره با هم قابل مقایسه نیستن
دوم به نظر شخصی من این کتاب خوب هست نه خیلی سطح بالا و نه سطح پایین در بعضی از قسمت‌های کتاب نویسنده سعی میکنه افکار و تصورات شخصی خودشو واقعیت نشون بده ولی
جدا از این‌ها کتاب نکات و پیام‌های خوبی داره
سوم به شخصه از صدای گوینده و نوع بیان گوینده لذت بردم کاملا مسلط و انتقال احساس شخصیت‌ها به خوبی انجام شده
در کل به نظرم این کتاب ارزش یکبار خوندن یا گوش دادن رو داره
مهرداد یاری
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
همراه با اسپویل کتاب معمولی با یه داستان معمولی، خوندنش خالی از لطف نیست اما شما رو به مقصد خاصی نمیرسونه چون تقریبا تاریخ مصرف این دیدگاه که انسان‌های متفاوت دیوانه هستن گذشته و امروزه آدم‌های خاص طرفدارهای زیادی دارن. درمورد اصل داستان هم باید گفت که در فیلم طعم گیلاس این خودکشی به دلیل نداشتن حس خوشبختی خیلی زیباتر به نمایش دراومده و کامل تر از شخصیت ورونیکاست.
الناز محمدی
۱۴۰۰/۱۱/۳
من عاشق قلم پائولو کولیو هستم. بعد از کیمیاگر بهترین کتابی هست که ازش سراغ دارم. با صدای زیبا و‌ماهرانه‌ی گوینده‌ها با داستان زندگی کردم. و اگر یک جمله از این همه زیبایی این کتاب بخوام برای خودم فشرده کنم، این هست که، هر صبح که از خواب بیدار میشم، بگم امروز هم یک معجزه و فرصتی هدیه وار از جانب خداست که باید ازش لذت ببرم و تجربه‌های نو برای خودم بسازم…
Majid 97
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب زیبایی بود؛ داستانشو دوست داشتم و با اینکه کیمیاگر رو هم قبلا از این نویسنده خونده بودم این کتاب رو بیشتر دوست داشتم البته اونم کتاب فوقالعاده‌ای هست؛ و پیام کتاب میتونه این باشه که هر روز معجزه تازه‌ای هست فقط باید کمی بیشتر از حصار امنمون بیرون بیایم و بیشتر دیوونگی کنیم!
راوی این کتاب هم فوقالعاده بود و حس خوبی داشت
محمد ..
۱۴۰۰/۵/۶
بنظرم خیلی خوب بود مثل کیمیاگر نبود ولی بازم جذاب و گیرابود از همه مهمتر اینکه آخر کتاب حالت خوب هست اگه یک نکته مثبت پائو لو داشته باشه همین هست که خیلی بیشتر داره.
مورد دیگه اگه نسخه صوتی میخواهید بخرید این راوی بهتر است خانم نیکی کریمی بنظرم نتونستن حق مطلب ادا کنند اصلا بازیگر چه به این کارا⁦ ʘ‿ʘ⁩⁦
بهشاد باغ
۱۴۰۱/۳/۲۱
سلام به همگی وقتتون به خیر. من کتاب رو خریدم و خوندم. راستش خیلی با کتاب ارتباط برقرار نکردم. به نظرم بد نبود ولی فکر میکنم کتاب‌های بهتری هم هست که آدم وقت بذاره بخونه ولی خب به هر حال شرایط زندگی‌ها متفاوته و ممکنه شما اگه بخونید درک متفاوتی از کتاب داشته باشید🙂
پارسا
۱۴۰۰/۱۱/۲
من با امید به اینکه ب اندازه کیمیاگر عالی باشه شروعش کردم. و خب اونقدر خوب نبود. اما کاملن متفاوت بود که ازین نویسنده انتظار نداشتم. خیلی راحت و بدون محدودیت امیال و افکار انسانی رو مکتوب کرده بود که واقعن در جای خود تحسین برانگیزه. فصل‌های پایانیش خیلی جذاب تر بود
Mohsen Rahimi
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
یک مورد ازار دهنده اینست که
یه روز میگن پائولو کوئیلو
حالا میگن کوئیلیو
خیلی ناراحت هستم، یه کتاب خوب ولی یه مورد ناشیانه برای جلب توجه ناشر
تو رو خدا دست از این کارا بردارین لابد فردا میان میگن پائولو کولو، کشتین مارو بخدا، مثلا جامعه تحصیل کرده هستید
Hinna Amiri
۱۴۰۱/۳/۱
واقعا کیف کردم چقدر احساسات زیبا و قابل لمس بود بعضی از حرفهای ورونیکا رو با تمام وجود حس کردم.
اینکه در لحظه زندگی کنی اینکه قدر هر روز رو بدونی از مفاهیم با ارزش این کتاب بود. راوی هم خوب بود.
Dream Land
۱۳۹۹/۱۲/۲۲
کتاب‌های پائولو کوئیلو نیاز به گفتن نیست همشون عالیه این کتاب هم همانند بقیه آثارشان لذت بخش و اموزنده بود صدای راوی هم خیلی خوب بود من بسیار راضی بودم
Abas Vahidi
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
از نوشته‌های این نویسنده لذت میبرم. اولین تجربه‌ی من از کتاب صوتی بود و باید بگم که لذت بخش بود. مشتاق شدم که بیشتر به کتاب‌های صوتی رو بیارم. 💫
مجتبی سلطانی
۱۴۰۱/۳/۱۷
نسبتا خوب بود، البته نه به خوبیه کیمیاگر که واقعا عالیه. البته این کتاب هم نکات آموزنده و مفید زیادی داره. صدای گوینده هم مناسب متن بود و خسته کننده نبود.
Tahereh Hoseini
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتابی فوق العاده بود و ارتباط عمیقی باهام برقرار کرد
حتما بهتون پیشتهاد میدم که بخونید چون که خوندن یا شنیدن همچین کتاب‌هایی واقعا توی زندگی بهمون کمک میکنه👌
زهراسادات میرزایی
۱۴۰۰/۲/۱۳
این کتاب رو دوست داشتم... قلمِ نویسنده به شدّت قوی و جذابه... صدای گوینده هم عالی...
در تمام نا امیدی‌ها میشه که امیدوار بود...
حکیمه ابراهیمی مقدم
۱۴۰۱/۳/۹
اصلا جذاب نبود و اصلا پیشنهاد نمیکنم مجموعه‌ای از قصه‌های بی سر و ته از افرادی که در داستان حضور دارن بدون فضاسازی مناسب و جذاب
مشاهده همه نظرات ۴۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

برای دریافت کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.