معرفی و دانلود کتاب صوتی آرزوهای بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی آرزوهای بزرگ
قیمت:
94000 تومان - 17.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرزوهای بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرزوهای بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آرزوهای بزرگ

داستان زندگی پرفرازونشیب پیپ پسربچه‌ای هفت ساله را در کتاب صوتی آرزوهای بزرگ اثر مشهور و پرفروش چارلز دیکنز بشنوید. پیپ که با خواهر و شوهر خواهرش در کلبه‌ای محقر زندگی می‌کند، با افراد گوناگونی آشنا می‌شود که در شکل‌گیری آینده و رویدادهای زندگی‌اش بسیار تأثیرگذار هستند. این رمان در سال 1993 برنده جایزه Maksym Rylsky شد.

خلاصه کتاب صوتی آرزوهای بزرگ:

داستان از جایی آغاز می‌شود که در روز کریسمس پیپ به گورستان می‌رود و در آن جا بر سر قبر پدر و مادرش با مجرمی فراری به نام مگویچ مواجه می‌شود، او برای پسرک قصه‌ای وحشتناک تعریف می‌کند و از او می‌خواهد برایش نان و یک سوهان برای نجات از غل و زنجیر بسته شده به دست و پایش تهیه کند. پیپ از سر اجبار و کمی دل‌رحمی خواسته او را می‌پذیرد.

روزها می‌گذرد و پیپ شخصیت اصلی رمان، با زنی میانسال و ثروتمند به نام هاویشام روبه‌رو می‌شود که از وی می‌خواهد در مقابل پرداخت مقداری پول برخی اوقات با او هم‌کلام شود. خانم هاویشام زنی بدخلق و ترسناک است که در قصری کهنه و متروکه زندگی‌اش را می‌گذراند. او که سال‌ها پیش و روز عروسی‌اش توسط معشوقش ترک شده، به زنی انتقام‌جو و مستبد تبدیل شده است؛ از این رو قصد دارد از همه مردان، سخت انتقام بگیرد.

خانم هاویشام دختری یک دنده، مغرور و دلربا به نام استلا را به فرزندی قبول می‌کند تا از او فردی کینه‌ورز و متنفر از مردان خلق کند. در همین شرایط پیپ بر اثر رفت‌وآمد به خانه هاویشام به دخترک دل می‌بندد. استلا که دختری بسیار خودشیفته و خودخواه است، مرتب زندگی حقیرانه و فقیرانه پیپ را مورد تمسخر قرار می‌دهد و درخواست عشق او را رد می‌کند.

مدتی بعد زمانی که دیگر غرور پیپ بر اثر حرف‌های مخرب استلا جریحه‌دار می‌شود، اتفاقات عجیب و هیجان‌انگیزی برایش روی می‌دهد. او شروع به پروراندن آرزوهای بزرگ همچون زندگی در عمارت‌های مجلل در ذهنش می‌کند و برای دستیابی به آرزوهایش در راهی پرپیچ و خم قدم می‌گذارد. چیزی نمی‌گذرد که از طریق یک حقوقدان اطلاع می‌یابد که هزینه آموزش و پرورشش برای رفتن به لندن و یادگیری فرهنگ افراد متشخص توسط یک ولی‌نعمت ناشناس داده شده است و بعد از آن ثروتی افسانه‌ای به او می‌رسد اما در این میان اتفاقات ناگوار دیگری نیز روی می‌دهند.

درباره کتاب صوتی آرزوهای بزرگ:

این رمان که نوعی خودزندگی‌نامه‌ از زبان شخصیت اصلی داستان (پیپ) است، یکی از بهترین و برجسته‌ترین آثار چارلز دیکنز محسوب می‌شود که مضامینی چون عشق و ترس، زندگی مجلل و طبقه ضعیف، قتل و جنایت و... را به نمایش می‌گذارد. نویسنده در این کتاب تقابل روشنایی و تاریکی را به تصویر می‌کشد.

داستان این رمان از سال 1812 تا سال 1840 روایت می‌شود. این رمان که می‌توان آن را زندگی‌نامه خودنوشت خود نویسنده به حساب آورد، همانند دیگر آثار دیکنز تجربه‌های تلخ و شیرین وی از زندگی و مردم را بازگو می‌کند. این رمان در ابتدا به شکل داستانی دنباله‌دار از دسامبر سال 1860 تا اوت 1861 میلادی در یک هفته‌نامه منتشر شد.

آرزوهای بزرگ (Great Expectations) داستانی از دردها و سختی‌هایی است که شاید هر شخصی در زندگی‌اش با آن‌ها روبه‌رو شود. مشکلاتی که می‌تواند باعث دور شدن هر فردی از انسانیت گردد. این کتاب به شما می‌گوید که ثروت و دارایی نباید موجب تغییر شخصیت شود و برای دستیابی به خود حقیقی و پیدا کردن انسانیت درون‌تان باید در مسیری درست قدم بگذارید.

چارلز دیکنز (Charles Dickens) در رمان پیش رو از طریق رفتار و اعمال کاراکترها تقابل میان خوبی و بدی، بخشش و خساست، جوانمردی و بی‌رحمی را نشان می‌دهد. این همان تصویر آرمانی و واقع‌گرایانه‌ای است که سبب درخشش آثار این نویسنده شده است.

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی آرزوهای بزرگ:

دیوید لین فیلمساز و فیلمنامه‌نویس مشهور انگلیسی در سال 1946 براساس این رمان فیلمی با همین نام ساخت. این فیلم سینمایی که واقعیت‌های سیاسی و اجتماعی‌ای را که نویسنده در کتابش به آن‌ها پرداخته است، به خوبی نمایش می‌دهد، در سال 1947 موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری فیلم سیاه و سفید شد.

همچنین در سال 2010 مایک نیوول اقتباسی از این رمان زیبا انجام داد که هنرمندانی چون «رالف فاینس» و «هلنا بونهام کارتر» در آن ایفای نقش کردند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی آرزوهای بزرگ:

- برنده جایزه بهترین کتاب صوتی کلاسیک در سال 2010
- برنده جایزه Maxim Rylsky در سال 1993
- جزء لیست برترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ

نکوداشت‌های کتاب صوتی آرزوهای بزرگ:

- با طنزی غنی و فوق‌العاده خواندنی. (Barnes & Noble)
- هیچ داستانی با زاویه دید اول شخص، بهتر از این داستان روایت نشده است. (Penguin Random House)
- این اثر، نشان‌دهنده‌ی قوه‌ی تخیل همیشه در حال خروش و شگفت‌انگیز نویسنده است. (Guardian)

کتاب صوتی آرزوهای بزرگ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادبیات کلاسیک و آثار اجتماعی به‌خصوص نوشته‌های چارلز دیکنز علاقه‌مند هستید، هرگز این کتاب را از دست ندهید.

با چارلز دیکنز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده برجسته انگلیسی در 7 فوریه سال 1812 در خانواده‌ای از طبقه متوسط متولد شد. او در کودکی ناچار شد برای تأمین هزینه‌های خانواده‌اش در کارخانه واکس‌سازی مشغول کار شود چراکه پدرش به زندان رفته بود. تغییر شرایط ناگهانی در دوران نوجوانی و سقوط به طبقه کارگر اثرات بسیار بدی بر روحیه او وارد کرد، به طوری که تصاویر کودک مظلوم، فقر، زندان و... به صورت مداوم در رمان‌های او حضور دارند.

فعالیت‌های ادبی دیکنز با نگارش داستان و مقاله برای نشریات و روزنامه‌ها شروع شد و خیلی زود توجه‌ها را به سوی این نویسنده جوان جذب کرد. ذکاوت، غمخواری و درکی که او در شرح جامعه خود و نقص‌هایش ارائه کرده است، نوشته‌هایش را به آثاری برجسته و غنی مبدل کرده که او را در فهرست قوی‌ترین‌های ادبیات قرن نوزدهم قرار می‌دهد.

چارلز دیکنز سرانجام در 9 ژوئن سال 1870 درگذشت. از دیگر آثار وی می‌توان به دیوید کاپرفیلد، الیور تویست، سرود کریسمس، دامبی و پسر، داستان دو شهر، عبور ممنوع، مغازه عتیقه‌فروشی، خانه غم‌زده، دوران مشقت و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آرزوهای بزرگ می‌شنویم:

وقتی در حیاط کلیسا می‌ایستادم و نوشته‌های روی سنگ قبر خانواده‌ام را می‌خواندم، سوادم به اندازه‌ای بود که فقط می‌توانستم واژه‌های روی آن را تلفظ کنم. هر چند معنی جمله‌های روی سنگ قبرها بسیار ساده بود ولی من همیشه معنی آن‌ها را اشتباه می‌فهمیدم. به عنوان مثال جمله "همسر فرد نامبرده در بالا" را به حساب تعریف و تمجیدی از پدرم می‌گذاشتم و فکر می‌کردم که معنی‌اش تعلق پدرم به عالم بالا را می‌رساند.

و هر جا درباره یکی از خویشاوندان فوت شده‌ام از جمله "شخص نامبرده شده در زیر" استفاده شده بود، شک نمی‌کردم که مقامش بسیار نازل بوده است. همچنین برداشت من از تکالیف دینی‌ای که انجام آن‌ها بر من واجب شده بود چندان درست نبود. به طور مثال به خوبی در خاطرم مانده که برداشتم از این گفته پندآمیز در کتاب مقدس که می‌گفت "همه عمر از راه راست منحرف نشو" این بود که باید همیشه وقتی از خانه بیرون می‌آیم راه راست را بگیرم و در یک مسیر مستقیم از وسط دهکده عبور کنم و هرگز وارد سرازیری کنار خانه درشکه‌ساز یا سربالایی آسیاب نشوم.

قرار بر این بود که وقتی به اندازه کافی بزرگ شدم شاگرد جو شوم. ولی قبل از آن طبق گفته خواهرم نباید در ناز و نعمت غوطه می‌خوردم. به همین خاطر علاوه بر پادویی کارگاه آهنگری اگر در آن نزدیکی همسایه‌ای به کمک کسی نیاز پیدا می‌کرد تا پرنده‌ها را بپراند یا خرده‌سنگ‌ها را از جایی جمع کند یا کارهایی مثل این را انجام دهد، من مفتخر به انجام آن‌ها می‌شدم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
فصل اول
26 دقیقه
فصل دوم
17 دقیقه
فصل سوم
28 دقیقه
فصل چهارم
35 دقیقه
فصل پنجم
8 دقیقه
فصل ششم
33 دقیقه
فصل هفتم
21 دقیقه
فصل هشتم - قسمت اول
20 دقیقه
فصل هشتم - قسمت دوم
24 دقیقه
فصل نهم
21 دقیقه
فصل دهم
18 دقیقه
فصل یازدهم - قسمت اول
27 دقیقه
فصل یازدهم - قسمت دوم
19 دقیقه
فصل دوازدهم
24 دقیقه
فصل سیزدهم
8 دقیقه
فصل چهاردهم
22 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت اول
15 دقیقه
فصل پانزدهم - قسمت دوم
14 دقیقه
فصل شانزدهم
26 دقیقه
فصل هفدهم
20 دقیقه
فصل هجدهم - قسمت اول
23 دقیقه
فصل هجدهم - قسمت دوم
20 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت اول
14 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت دوم
16 دقیقه
فصل نوزدهم - قسمت سوم
26 دقیقه
فصل بیستم
16 دقیقه
فصل بیست‌و‌یکم
24 دقیقه
فصل بیست‌و‌دوم - قسمت اول
17 دقیقه
فصل بیست‌و‌دوم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل بیست‌و‌سوم
20 دقیقه
فصل بیست‌و‌چهارم
24 دقیقه
فصل بیست‌و‌پنجم
23 دقیقه
فصل بیست‌و‌ششم
25 دقیقه
فصل بیست‌و‌هفتم
19 دقیقه
فصل بیست‌و‌هشتم
16 دقیقه
فصل بیست‌و‌نهم - قسمت اول
26 دقیقه
فصل بیست‌و‌نهم - قسمت دوم
26 دقیقه
فصل سی‌ام
18 دقیقه
فصل سی‌و‌یکم
18 دقیقه
فصل سی‌و‌دوم
21 دقیقه
فصل سی‌و‌سوم
18 دقیقه
فصل سی‌و‌چهارم
24 دقیقه
فصل سی‌و‌پنجم
22 دقیقه
فصل سی‌و‌ششم
22 دقیقه
فصل سی‌و‌هفتم
26 دقیقه
فصل سی‌و‌هشتم - قسمت اول
14 دقیقه
فصل سی‌و‌هشتم - قسمت دوم
19 دقیقه
فصل سی‌و‌نهم - قسمت اول
19 دقیقه
فصل سی‌و‌نهم - قسمت دوم
25 دقیقه
فصل چهلم - قسمت اول
17 دقیقه
فصل چهلم - قسمت دوم
17 دقیقه
فصل چهل‌و‌یکم
21 دقیقه
فصل چهل‌و‌دوم
15 دقیقه
فصل چهل‌و‌سوم
22 دقیقه
فصل چهل‌و‌چهارم
20 دقیقه
فصل چهل‌و‌پنجم
23 دقیقه
فصل چهل‌و‌ششم
17 دقیقه
فصل چهل‌و‌هفتم
22 دقیقه
فصل چهل‌و‌هشتم
28 دقیقه
فصل چهل‌و‌نهم
12 دقیقه
فصل پنجاهم
24 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌یکم
17 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌دوم
27 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌سوم - قسمت اول
15 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌سوم - قسمت دوم
20 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌چهارم - قسمت اول
22 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌چهارم - قسمت دوم
22 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌پنجم
18 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌ششم
19 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌هفتم - قسمت اول
20 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌هفتم - قسمت دوم
19 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌هشتم - قسمت اول
8 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌هشتم - قسمت دوم
14 دقیقه
فصل پنجاه‌و‌نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آرزوهای بزرگ
نویسنده
مترجمحمیدرضا بلوچ
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۵ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
94000 ت - 17.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آرزوهای بزرگ

Hirad Moghaddam
۱۴۰۱/۹/۱۰
طنز موجود در تشبیهات او از چیزهای عادی روزمره، استادانه بود. مثلا برای اینکه آن لحظه خاصی که در داستان توصیف میشود و شاید تصویرش در ذهن سخت باشد دیکنز به استادی ان لحظه را تشبیه به موقعیتی اشنا میکند که مطمئن است ما ان تصویر را قبلا دیدیم و باعث میشود ان لحظه خاص را بهتر درک کنیم.
داستان عشقی پیپ
با استلا مانند بقیه رمان‌ها جذابترین بخش کار است. در این جا شخصیت استلا قلب ندارد و نسبت به عشق قهرمان داستان بی اعتنا است و میل به عیش و نوش با مرد‌های دیگر میبندد درحالیکه هیچ احساسی به انها ندارد
کاراکترهای دوست داشتنی زیاد دارد که بخاطر وفاداری زیادشون به پیپ دلنشین هستند مثل جو و هربرت و بیدی.
البته تاثیر صداگذاری‌ها خیلی به مثبت بودن نظر من کمک کرد.
چیزی که من از خوندن این رمان یاد گرفتم اینکه
قدر داشته‌های خودمون و خانواده و دوستانمون رو بدونیم که بی منت دوستمون دارند و در هاله ارزوهای دست نیافتنی گم نشیم و چیزی که نیس که واقعا ما رو خوشبخت کنند. دیکنز این را در سرگذشت پایانی پیپ نشان میدهد جایی که او همه چی و پول باداورده خود را از دست میدهد و از طرفی میفهمد چقدر خانواده‌اش برای او معنا دارد و به همان روستا برمیگردد.
با اینکه ممکن است هرکس ارزوهای بزرگی داشته باشد و اوقات خوشی هم در رسیدن به انها داشته باشد اما همان برگشتن به اصل خود و همان خانواده و خانه خود.
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۳/۱۹
داستان حول زندگی یک پسر بچه میگردد، وقایع نگاری دقیق، طنز تلخ پنهان در گفتار و سمبولیک بودن برخی وقایع، وجود مسائل انتزاعی، شیرینی بیان داستان، به روز بودن مناسبات زندگی، همچین نثر ساده به دور از پیچیدگی‌های شخصیت‌ها یا مسائل پیچ در پیچ که نشانه آثار دیکنز بزرگ است، باعث می‌شود این کتاب مانند دیگر آثار او جزو بهترین آثار فاخر دنیا واقع شود، گویندگی و ضبط هم به بهترین صورت ممکنه ادا شده، ازین که انتشارات صوتی آثار فاخری مانند این کتاب را گویا می‌کنند بسیار خرسندم، امیدوارم این روند ادامه پیدا کند
پری سا
۱۴۰۱/۹/۷
با درود به کتابراه نازنین؛ توانمندی صداپیشه داستان در قالب شخصیت‌های مختلف از کودک تا سالخورده جای تقدیر و ستایش داره. هنر چارلز دیکنز در شخصیت پردازی افراد و همینطور توصیف دقیق اختلاف طبقاتی در آن دوره از زندگی مردم بریتانیا بسیار برجسته و کاملاً ملموس هست. کشش داستانی عالی ست و خواننده رو درگیر و می‌کنه. داستان همون‌طور که با سادگی زیبایی شروع میشه با همون وقار و زیبایی هم به اتمام می‌رسه. الحق که شاهکار بود.
فرخ شعاعی
۱۴۰۱/۱/۴
یه داستان کلاسیک
اگه خواننده حرفه‌ای هستید چاره‌ای ندارید و باید کلاسیک‌ها رو مرور کنید
به نظرم این اثر چارلز دیکنز شروع و پیشروی آرومی داره اما به سمت آخر داستان (مثلا در ۳۰ درصد پایانی داستان) خیلی به سرعت داستان اضافه می‌شه. از این نظر خیلی شبیه برادران کارامازوف داستایوفسکی بود!
خوانش اثر هم خوب بود و من دوست داشتم
محمدرضا
۱۴۰۰/۹/۲۶
داستان خیلی خوبی بود و من به شدت لذت بردم. این رمان طولانی دارای فراز و نشیب‌های بسیاری بود و همچنین صحنه‌های متفاوتی داشت اما اواخر داستان به شدت حس برانگیز و جذاب بود. اما به نظرم بخش آخر رو نویسنده باید بیشتر توضیح میداد تا خواننده بتواند به خوبی سرنوشت شخصیت اصلی داستان را تصور کند.
سعید خراسانی
۱۴۰۱/۳/۲۰
نویسنده عالی، داستان گیرا، راوی بسیار عالی، ترکیب اینها میشه کتاب صوتی که نباید اونو از دست داد، من به هرکسی که نظر اینجانب را مشاهده می‌کند توصیه میکنم حتما این کتاب را گوش کنند، به هیچ عنوان پشیمان نمی‌شوید، در کتابهای چارلز دیکنز، آرزوهای بزرگ جزو بهترین هاست
فاطمه براری
۱۴۰۰/۱۰/۳
میشه بگم یکی از بهترین رمان‌های کلاسیکی بود که تا به حال خوندم. همینطور ترجمه‌ی اقای بلوچ به نظرم یکی از بهترین ترجمه‌هایی هست که از این کتاب موجوده. صدای اقای قناعت پیشه بسیار عالی و موسیقی متن کاملا مناسب فضای داستان بود، فقط صداگذاری بعضی شخصیت‌ها بخصوص در ابتدای رمان کمی نامتناسب به نظرم اومد.
سهیل صفاری
۱۴۰۱/۹/۲۲
خوب بود. نه عالی مشکلم هم با قلم نویسنده بود با همه بزرگی و شهرتش اون چیزی که فک میکردم نشد عالی جزییات رو عنوان میکرد اما نمیتونستم خودم رو جای شخصیت‌های داستان بذارم. البته بگم که راوی عالی بود و صدای شخصیت‌ها کاملا نمایانگر خصوصیاتشون بود ممنون
baes hashemi
۱۴۰۲/۱/۹
درود
کتاب پر محتوا و دلنشینیه اینهمه درس زندگی با این زبان طنز شیرین واقعا آفرین و دمت گرم داره
دوستان عزیز حتما این کتاب رو گوش بدین با جون و دل
پاینده ایران 🌷
M.A.D م.ع.د
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
واقعا کتاب خوبی هست و داستان جالبی داره ترجمه و گویندگی عالی هست و به شدت پیشنهاد میکنم.
مخصوصا عوض شدن رفتار آدم‌ها وقتی شخصیت اصلی پولدار میشه خیلی خیرت انگیز و واقعی هستش.
رضا میرزائی مطلق
۱۴۰۱/۱/۲۹
با تشکر از کتابراه
کتاب بسیار زیبایی بود مانند بقیه کتاب‌های دیکنز
همونطوری که یکی از دوستان توی کامنت‌ها نوشته اگه اهل خوندن آثار کلاسیک هستید بهتره که این کتاب رو از دست ندید
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۱۰/۵
یبار شنیدنش کمه هیچ وقت فیلم و سریال نمیتونه جای کتاب و بگیره اینجا یبار دیگه ثابت شد اونم صدای مهبد قناعت پیشه که بیظیره
ایمان گرجی
۱۴۰۱/۸/۱۵
کتابش معمایی جنایی خوبی بود
نگارش و بیان روانی دلشت
فقط مشکلش این بود پایان مشخصی داشت و از وسطا به بعد همه چی مشخص میشود
باران
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
روند داستان و اتفاقات خیلی خوب بود، گویندگی و تغییر صداها عالی بود
پرستو احمدی
۱۴۰۰/۶/۸
دیکنز تمام داستانهاش عالین
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آرزوهای بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی آرزوهای بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.