معرفی و دانلود کتاب صوتی علامتچی

عکس جلد کتاب صوتی علامتچی
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی علامتچی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی علامتچی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی علامتچی

کتاب صوتی علامتچی داستانی از نویسنده معروف جهان، چارلز دیکنز است که بیشتر به موضوعات فقر و ظلم به قشر ضعیف در جوامع صنعتی و سرمایه‌گذار می‌پردازد.

چارلز دیکنز (Charles Dickens) با پرداخت مناسب شخصیت‌ها و توصیف عمیق‌ترین احساسات و افکار آن‌ها و هم‌چنین با بیان دقیق جزئیات صحنه‌ها نگاشته تا خواننده را از ابتدا تا انتهای کتاب با خود همراه سازد.

راوی کتاب صوتی علامتچی (The Signlman) در ایستگاه قطاری دورافتاده و پرت با مرد مرموز و افسرده‌ای آشنا می‌شود که سال‌هاست به عنوان علامتچی در این ایستگاه کار می‌کند. مرد علامتچی از اشباحی حرف می‌زند که او و ایستگاه را احاطه کرده‌اند و خبرهای ناخوشایندی می‌آورند. راوی ابتدا حرف‌های علامتچی را جدی نمی‌گیرد تا اینکه حادثه‌ای تلخ روی می‌دهد.

لحن اجرای داستان علامتچی از همان ابتدا شنونده را درگیر فضایی ابهام‌آمیز و هراسناک می‌کند که این لحن رفته رفته و هر چه به پایان اثر نزدیک می‌شویم پر رنگ‌تر و اثرگذار‌تر می‌شود.

چارلز دیکنز برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند بود. از او برای داستان‌سرایی و نثر توانمندش و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، بسیار تحسین به عمل آمده‌ است. می‌توان گفت معروفیت او تقریباً از نویسندگان قبل خود بیشتر بود. چرا که آثار دیکنز برای تمامی سلیقه‌ها جذابیت دارد. تغییر شرایط ناگهانی‌اش در دوران نوجوانی و سقوط به طبقه‌ی کارگر تأثیر بسیار عمیقی بر روحیه‌ی دیکنز گذاشت، به گونه‌ای که تصاویر زندان، فقر، کودک مظلوم و سردرگم به صورت مکرر در رمان‌‌های او به چشم می‌خورد. او نوشتن را با داستان و مقاله برای روزنامه‌ها و مجلات آغاز کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی علامتچی می‌شنویم:

«وقتی صدایی را که به این نحو او را خطاب می‌کرد شنید، دم در اتاقک نگهبانی ایستاده بود و پرچمی در دست داشت که به دور تیرک کوتاه‌اش پیچیده بود. با توجه به وضعیت آن مکان، آدم فکر می‌کرد که نباید تردید داشته باشد».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
21 دقیقه
علامت‌چی - بخش اول
20 دقیقه
علامت‌چی - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی علامتچی
نویسنده
مترجمابراهیم یونسی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات تجربه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی علامتچی

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۵/۲۸
🍁 فضای این داستان واقعا با همه‌ی کتابهایی که از دیکنز خونده بودم فرق می‌کرد، و خوب این کمک کرد به من تا ابعاد جدیدی از افکار و‌قلم دیکنز رو بشناسم!
بعد از این کتاب تحقیق کردم راجع بهش و یه سری مورد متوجه شدم که دونستنش برای شما دوستان خالی از لطف نیست! …
مثلا برام جالب بود که وقتی فهمیدم چارلز
دیکنز عضو باشکاه اظهار ارواح بوده! توی اون برهه‌ای که بریتانیایی‌ها به نیروهای ماوراطییعی اعتقاد داشتن، دیکنز هم عضو باشگاه اظهار روح بوده، اما همیشه بیان میکرده که به این موضوع بدبین هستش! اون قضیه‌ی اظهار روح رو توی محدودی احتمالات طبیعی معمولی قرار داده بود. یا اینکه جالبه بدونیم که حیوونای خونه‌ای دیکنز یه کلاغ به اسم گریپ، و یه گربه به اسم باب بودن!!! و اون کلاغ رو بعد از مردن تاکسیدرمی کرده، و گربه رو هم پر کرده و اون رو روی یه نامه بازکن از جنس عاج سوار کرده که الان توی کتابخونه عمومی نیویورک نگه داری میشه. اون بیش فعالی داشته، بیماری او. سی. دی یا همون وسواس داشته، و از یه فلجی جزیی هم رنج میبرده، و نهایتا هم‌ با یه سکته مغزی زمان نهار خوردن از دنیا میره. حالا با دونستن همه‌ی این موارد، و نبوغی که داشته، و شاهکارهایی که خلق کرده، نوشتن یه همچین رمان عجیب و جالبی براش هیچ کاری نداشته!
مرسی بابت صدای زیبا و مناسبی که برای کتاب داشتیم کتابراه عزیز…
ممنون دوست عزیزم کتابراه…☘️
سپیده کریمی
۱۴۰۲/۱/۶
داستان، پیچیدگی زیادی ندارد اما نوع ارتباطی که دیکنز میان صحنه‌های داستان برقرار کرده جالب است. مثل بیشتر آثار دیکنز یافتن ارتباط میان شخصیت‌ها و رویدادها اندکی زمان‌بر است که خب البته یکی از جاذبه‌های آثار دیکنز به حساب می‌آید. راوی عالی بود.
کاربر KIA
۱۳۹۷/۴/۲
جالب بود
مفید و مختصر
خیلی از کتابهای دیگه چالز دیکنز متفاوت بود
در ضمن نمیدونم داستان کوتاه بود یا خلاصه شده بود. کاش در بخش معرفی کتاب این نکته ذکر میشد
امین نظام
۱۴۰۱/۵/۱
دیکنز کلا به روح علاقه خاصی داره:)، داستان گیرا بود و کشش خاصی داره و شنونده رو جذب میکنه تا آخر داستان در انتظار باشه که چه اتفاقی می‌افته. و در آخر یهو میخ کوب...
محمد فروهر
۱۴۰۱/۹/۱۱
داستان کوتاه ولی شنیدنی است
البته کتاب‌ها‌ی دیکنز راباید چند بار گوش داد
تا بتوان درکی نسبتا کامل پیدا کرد
ممنون ازکتابراه....
حسین طوّافی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
امیدوارم آثار بیشتری از این تولید کننده و این راوی از دیکنز بشنویم.
منا صالح
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
کتاب خوبی بود... ممنون
یگانه نوری
۱۳۹۷/۹/۳
جذاب و‌دنبال کننده بود
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی علامتچی

برای دریافت کتاب صوتی علامتچی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.