معرفی و دانلود کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ

عکس جلد کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ

کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ اثر کالوین اس. هال و ورنون جی. نوردبی، زندگی شخصی و حرفه‌ای این روانشناس برجسته را به طور روشن و مختصر به تصویر می‌کشد و نظریه‌هایی را که در درک اساسی ما از رفتار؛ نقشی زیربنایی داشته‌اند؛ بررسی می‌کند.

نظریه‌های موجود در کتاب مقدمات روانشناسی یونگ (A primer of Jungian psychology) شامل همه‌چیز می‌شود؛ از باورهای کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) درباره‌ی ساختار بنیاد‌های شخصیت گرفته تا اندیشه‌های جنجال‌برانگیز او درباره‌ی رابطه‌ی روانشناسی با پدیده‌هایی چون طالع‌بینی و پیش‌گویی؛ کیمیاگری و ادراک فراحسی.

کتاب حاضر هفت فصل با عنوان‌های «کارل گوستاو یونگ»، «ساختار شخصیت»، «پویایی شخصیت»، «رشد و تحول شخصیت»، «سنخ‌های روان‌شناختی»، «نمادها و رویاها» و «جایگاه یونگ در روان‌شناسی» را دربردارد.

کارل گوستاو یونگ روان‌پزشک و فیلسوف بزرگ سوئیسی به‌ خاطر فعالیت‌هایش در روانشناسی و ارائهٔ نظریاتش تحت عنوان روان‌شناسی تحلیلی معروف است. یونگ را در کنار زیگموند فروید از پایه‌گذاران دانشِ نوین روانکاوی قلمداد می‌کنند. به تعبیر «فریدا فوردهام» پژوهشگر آثار یونگ: «هرچه فروید ناگفته گذاشته، یونگ تکمیل کرده‌ است.» از او به عنوان پدر روانشناسی نوین یاد کرده و او را در زمره بزرگ‌ترین افراد بشر در گذشته و حال می‌دانند.

بی‌تردید یونگ، همچون زیگموند فروید، مهم‌ترین آموزه‌های علوم انسانی جدید را در حوزه روان‌شناسی بنیان نهاده است. یونگ اندیشمندی بود که براساس مشاهدات شخصی‌اش دانش می‌اندوخت. در این کتاب صوتی می‌توانید منبع و منشأ کنکاش‌ها و یافته‌های او را بشناسید.

مکتب یونگ و فروید، دو نگاه کاملا متفاوت به انسان و انگیزاننده‌های انسان و روح و روان و جسم و رفتار انسان هستند. اما شاید برای شما جالب باشد که یونگ در ابتدا علاوه بر اینکه شاگرد فروید بود، از ایده‌ی فروید در زمینه ناخودآگاه به شدت حمایت می‌کرد. وی از اعضای فعال جامعه روان‌ تحلیل‌گری وین بود و وقتی در سال 1910 انجمن بین‌المللی روان‌ تحلیل‌گری تاسیس شد، فروید از یونگ خواست که ریاست آن را بر عهده بگیرد.

ناخودآگاه جمعی، آرکتایپ‌ها، عقده‌های روانی و برونگرایی و درونگرایی از جمله مفاهیمی هستند که یونگ مفهوم‌پردازی کرده و آن‌ها را به حوزه روانشناسی وارد کرده است. تست شخصیت‌شناسی MBTI نیز بر پایه مطالعات یونگ شکل گرفته است.

یونگ قلمی شهودی و نمایشی دارد و عقل، اثبات‌گرایی و علیت را برای تشریح ماهیت و کنش‌های روان ناکافی می‌داند. تأثیرات وارد آمده به رشد فکری یونگ و نیز ایستار شخصی او در قبال جهان، یادآور دوران رمانتیک و واکنشی است که در این دوران در برابر خردگرایی عصر روشنگری پا گرفت. همچنین جهان‌بینی علمی او گرچه تجربی است ولی با نسبی‌گرایی علمی سدهٔ بیستم به ویژه با دانش فیزیک همنواتر است. او هر مفهومی را در چارچوب‌های مختلف به شیوه‌های گوناگونی مورد بحث قرار می‌دهد و این سبب می‌شود که در پایان مسئله حل نشده باقی بماند.

یونگ پایه‌گذار روان‌شناسی تحلیلی بود که آن را از روان‌کاوی متمایز می‌دانست. بر اساس این شیوه، روان شامل دو بخش خودآگاه و ناخودآگاه است. ناخودآگاه در خدمت خودآگاه بوده و آن را ترمیم می‌کند. برخی از مفاهیم مرتبط با مطالعات و نظریات یونگ، به شرح زیر است:

درون‌گرایی و برون‌گرایی: یونگ یکی از اولین افرادی بود که این دو مفهوم را تعریف کرد. براساس تئوری یونگ، هر فردی به یکی از دو گروه درون‌گرا یا برون‌گرا تعلق دارد. او عقیده دارد که درون‌گراها جهان را به لحاظ ذاتی تفسیر می‌کنند، حال آنکه برون‌گراها جهان را به صورت عینی تفسیر می‌کنند.

شخصیت: در دیدگاه یونگ، مفهوم «شخصیت» در این نظریه به معنای فردیت و هویتی است که ما به طور خودآگاه در اجتماع می‌سازیم. یونگ این مفهوم را ترکیبی از «فردیت» و «نقاب» می‌داند. او استدلال می‌کند که منظور او از نقاب، «روحیه‌ی جمعی» است که تظاهر می‌کند به تنهایی وجود دارد، اما در واقع تنها در جامعه خود را بروز می‌دهد.

معنویت: یونگ هنگام بررسی خود و بیمارانش به این واقعیت رسید که زندگی یک بعد معنوی دارد که از بعد مادی آن مجزا است. او ادیان مختلف را مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که تحول و دگرگونی روحی انسان، قلب تمام ادیان است. در این دگرگونی، ما ابتدا «خود» و سپس خداوند را ملاقات می‌کنیم.

سهمی که کارل گوستاو یونگ در گسترش فهم و درک ما از روان آدمی داشته، او را تبدیل به یکی از مهم‌ترین شخصیت‌ها در حیطه‌ی روان‌شناسی تحلیلی کرده است. مفاهیمی که یونگ از ناخودآگاه جمعی، الگوهای شخصیتی برخاسته از کهن‌الگوها، برون‌گرایی و درون‌گرایی ارائه داد، پژوهش‌های او درباره‌ی کارکردهای تفکر، غریزه و احساس و کنکاش استادانه‌ی وی در خصوص ریشه و معانی پنهان در رویا، همه‌ی این‌ها عمیقا تاثیر به‌ سزایی بر جنبه‌های گوناگون زندگی ما گذاشته است.

شنیدن کتاب مقدمات روانشناسی یونگ را به کسانی که به کنکاش درباره‌ی اعماق نهفته‌ی ذهن انسان علاقمند هستند پیشنهاد می‌کنیم.

کالوین اس. هال (Calvin Springer Hall)، نویسندۀ کتاب، متولد ژانویه‌‏ی سال 1909 میلادی در سیاتل است. او ابتدا در دانشگاه واشنگتن به تحصیل روان‏شناسی پرداخته و سپس به دانشگاه برکلی رفت. او در سال 1933 موفق به دریافت مدرک دکتری خود از این دانشگاه شد. پس از آن، هال به مدت سه سال در دانشگاه اورگون به عنوان استادیار تدریس نموده و به واسطه‏‌ی شهرت فزاینده‌‏ی تحقیقاتش، به مقام استادی روان‏شناسی رسید. در همین زمان او تمرکز تحقیقاتش را بر بررسی ساختار رویا قرار داده و سیستم تجزیه و تحلیل کمی رویا را ایجاد کرد. او کتاب‌‏های متعددی نیز نگاشته که از میان آن‏‌ها می‏‌توان به «مقدمات روان‏شناسی فروید» و «مقدمات روان‏شناسی یونگ» اشاره کرد.

هال در سال 1953 میلادی نظریه‌‏ای شناختی درباره‌‏ی رویا ارائه کرد. بر طبق این نظریه، رویاها بازتابی از مفاهیم نفس، اعضای خانواده، دوستان و محیط اجتماعی هستند. وی هم‏چنین نظریه‌‏ای را ارائه داد که استعاره‏‌ای از نظریه‌‏ی نمادینگی رویا بود. او معتقد بود که «رویا فقط یک تفکر یا یک چرخه از تفکرات است که در خواب اتفاق می‌‏افتد، و تصاویر رویا بازتاب‏‌های دیداری از ادراک شخصی هستند». هال در آوریل سال 1985 میلادی درگذشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۶ دقیقه
دیباچه‌ی کتاب یونگ
۶ دقیقه
مقدمه‌ی مترجم
۳ دقیقه
فصل اول - کارل گوستاو یونگ
۱۷ دقیقه
یک - کودکی و نوجوانی
۳۴ دقیقه
دو - فعالیت‌های حرفه‌ای
۵ دقیقه
سه - یونگ که بود؟
۵ دقیقه
فصل دوم - ساختار شخصیت
۴ دقیقه
یک - روان
۵ دقیقه
دو - خودآگاهی
۴ دقیقه
الف - من
۳ دقیقه
سه - ناخودآگاه شخصی
۸ دقیقه
الف - عقده‌ها
۱۱ دقیقه
چهار - ناخودآگاه جمعی
۸ دقیقه
الف - کهن الگوها
۱۰ دقیقه
یک - نقاب
۸ دقیقه
دو - آنیما و آنیموس
۱۱ دقیقه
سه - سایه
۸ دقیقه
چهار - خویشتن
۶ دقیقه
پنج - تعامل بین ساختارهای شخصیت
۳ دقیقه
شش - خلاصه
۱ دقیقه
فصل سوم - پویایی شخصیت
۶ دقیقه
یک - روان، نظامی نسبتا بسته
۵ دقیقه
دو - انرژی روانی
۸ دقیقه
سه - ارزش‌های روانی
۳ دقیقه
الف - مشاهدات مستقیم و استنتاج
۴ دقیقه
ب - نشانه‌های عقده
۲ دقیقه
ج - واکنش‌های هیجانی
۲ دقیقه
د - شهود
۱۳ دقیقه
چهار - اصل هم‌ارزی
۱۶ دقیقه
پنج - اصل انتروپی
۱۰ دقیقه
شش - پیش‌روی و واپس‌روی
۱۴ دقیقه
هفت - هدایت انرژی
۴ دقیقه
هشت - خلاصه
۲ دقیقه
فصل چهارم - رشد و تحول شخصیت
۹ دقیقه
یک - تفرد
۶ دقیقه
دو - تعالی و یک‌پارچگی
۴ دقیقه
الف - نقش والدین
۴ دقیقه
ب - تأثیر تعلیم و تربیت
۵ دقیقه
ج - سایر تأثیرات
۵ دقیقه
سه - واپس‌روی
۱ دقیقه
چهار - مراحل زندگی
۳ دقیقه
الف - کودکی
۵ دقیقه
ب - جوانی و اوایل بزرگ‌سالی
۷ دقیقه
ج - میان‌سالی
۲ دقیقه
د - کهن‌سالی
۲ دقیقه
پنج - خلاصه
۴ دقیقه
فصل پنجم - سنخ‌های روان‌شناختی
۷ دقیقه
یک - نگرش‌ها
۶ دقیقه
دو - کارکردها
۵ دقیقه
سه - ترکیب نگرش و کارکرد
۱۹ دقیقه
چهار - سنخ‌های هشت گانه‌ی یونگ
۱۱ دقیقه
پنج - ملاحظات عملی
۲ دقیقه
شش - خلاصه
۳ دقیقه
فصل ششم - نمادها و رویاها
۱۵ دقیقه
یک - روش بسط
۹ دقیقه
دو - نمادها
۶ دقیقه
سه - رویاها
۱۳ دقیقه
الف - رویاهای زنجیره‌ای
۱۲ دقیقه
فصل هفتم - جایگاه یونگ در روان‌شناسی - بخش اول
۱۵ دقیقه
فصل هفتم - جایگاه یونگ در روان‌شناسی - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ
نویسنده،
مترجمشهریار شهیدی
گویندههوتن شاطری پور، کامبیز خلیلی
ناشر چاپیانتشارات آینده درخشان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ

Yalda B
۱۴۰۱/۱/۴
این کتاب شما رو اول با بیوگرافی و سپس با خط فکری دکتر کارل گوستاو یونگ آشنا میکنه و با تعاریفی که پروفسور یونگ برای دنیای علم روانکاوی به ارمغان آورده به صورت مختصر آشنا میکنه. برای کسانی که به روانکاوی علاقه دارند مطلع خوبی هست و خوانش عالیش درک و لذت این کتاب رو چندین برابر می‌کنه.
Mahsa Parsae
۱۴۰۰/۸/۲۴
کتاب خوبه ولی اصلا نمیتونم موزیکایی که با این تایم زیاد بین همه کتاب‌ها هست درک کتم واقعا اذیت کنندس بخش‌های کوتاه کتاب ۲ دقیقه‌ای هست و ۳۵ثانبه موزیک اونم غمگین و مرموز این همه توی کامنتا میخونم که خیلیا از موزیک‌های بین بخش کتابا ناراضین نمیدونم چرا تمرکز خواننده رو باهاش به هم میزنید
ehsan amin
۱۳۹۸/۹/۲۱
به یقین باید گفت یونگ انسان تاثیر گذاری بر روانشناسی نوین بودند و این کتاب بیان کننده نقطه نظرات و عقاید این اندیشمند فقید هست، آنگونه که خواننده متوجه میشود ناخودآگاه آدمی بقدرِ خودآگاه دارای اهمیت است و قابل تحلیل است.
افشین آیتی
۱۴۰۰/۳/۲۴
کتاب بسیارزیباوشیوابیان شده راوی هم عالیه جناب یونگ فلسفه وروانشناسی روتلفیق کردن این کتاب برای شناخت خودانسان ودرون نوشته شده یه مقدارعلمی هستش بیشتربرای کسانی که درزمینه روانشناسی فعالیت میکنن جذابه وکاربردی
ژاسمن شاهنظری
۱۳۹۹/۵/۲۲
این کتابی جامع و اموزنده در مورد نظریه یونگ در ارتباط با شناخت روان انسان بود که از شنیدن ان بسیار اموختم. از شما بسیار ممنونم. صدای گوینده و موزیک ان نیز در ارتباط بااین کتاب بسیار جالب و مناسب بود.
Leila Shadmani
۱۳۹۸/۵/۱۷
واقعا مرسی بابت این کتاب صوتی. هم صدای گوینده عالی بود و هم این کتاب. این کتاب باعث شد من به سراغ کتاب‌های دیگر یونگ هم برم. ممنون کتابراه جان، مثل همیشه عالی
Mehrnaz Tavakoli
۱۳۹۸/۲/۳
به نظرم خود صوت خیلی خوب و مناسب هست ولی یک مقدار ترجمه سنگین شده. جملات رو باید چندین بار گوش داد تا متوجه شد. مثلا بخش عقده‌ها یکم سنگین هست متنش ولی بخش آنیما آنیموس بهتره. متشکرم.
حمیدرضا علیاری ملکی
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
با سلام
معلومات کتاب در سطح دانشگاهیه و بهتره دوستان قبلا مطالعات پیش زمینه داشته باشن.
جسارتا به نظر بنده موزیکی که ابتدا و انتهای موضوعات پخش میشه خیلی نا مربوطه و بهتره اصلاح بشه.
با تشکر.
Amir Jalili
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
محتوای کلمات عالی_ خواننده متن عالی _ به دلیل پیچیده بودن بهتره متن قبلاً یا همزمان مشاهده شود. یونگ غول روانشناسی هستش
ghazale rafeie
۱۳۹۹/۱/۲۶
ممنونم از کتاب راه که کتابهای خوبی رو با تخفیف‌های خوبش در اختیارمان گذاشت.. این کتاب را مدتها بود میخواستم بخرم متشکرم
Poolad Asa
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
با سلام بسیار عالی است هم کتاب و هم راوی فقط صدای ویلون بسیار گوشخراش و آزار دهندست لطفا از موسیقی ملایم تر استفاده کنید
حمیدرضا عیدی
۱۴۰۰/۸/۲۱
به صورت کلی
ساختار ماهیتی یونگ
شخصیتی و مفاهیمی
توضیح داده شده
و برای ادامه مسیر
(مکتب یونگ) بسیار
مفید و کاربردیه
Maziar Mohsenian
۱۴۰۰/۱/۸
حقیقتاً بی ربط به عنوان کتاب!
نمیشه فهمید کتابی در باب جامعه شناسی و فرمولاسیون سیاسیه یا روانشناسی!؟
مینا مصلایی
۱۳۹۸/۱/۱۸
به نظرمن این کتابی هست که لازمه هرکسی یکبار در زندگیش مطالعه کنه.
Fardad Yazdanpanah
۱۳۹۷/۹/۶
کتاب خیلی خوبیه. علاقه مندان به روانشناسی تحلیلی حتماً بخوانند.
مشاهده همه نظرات ۳۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ

برای دریافت کتاب صوتی مقدمات روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.