معرفی و دانلود کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد

عکس جلد کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد
قیمت:
61000 تومان - 11.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد

کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد داستان پوچی یک نسل گمشده است. این شاهکار ارنست همینگوی نمونه‌ای خوب از نثر گزیده‌گو و قدرتمندی است که به سراغ ورشکستگی اخلاقی، ازهم‌پاشیدگی روحی، عشق تحقق‌نیافته و توهمات محو مهاجران انگلیسی‌زبان می‌رود. ارنست همینگوی با نگاهی انتقادی سرخوردگی‌ها و اضطراب‌های زندگی پس از جنگ جهانی اول را در این کتاب صوتی روایت کرده است.

درباره‌ی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد

اولین رمان مهم ارنست همینگوی (Ernest Hemingway)، کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد (The Sun Also Rises) نام دارد که در این رمان احوال، احساسات و نگرش‌های گروهی از مهاجران سرخورده را در اسپانیا و فرانسه‌ی پس از جنگ به تصویر می‌کشد. ما در این رمان با گروهی از جوانان آمریکایی و انگلیسی همراه می‌شویم که در اواسط دهه‌ی 1920 در اروپا سرگردان هستند. ارنست همینگوی به این افراد نسل گمشده می‌گوید. نسلی که در طول جنگ جهانی اول به بلوغ رسیده‌اند. آن‌ها در جوامعی رشد کرده‌اند که اگرچه بیش از هر زمان دیگری باسواد، مصرف‌گرا و رسانه‌زده بودند اما نمی‌توانستند ارزش‌های محافظه‌کارانه‌ی اجتماعی را رها کنند.

دو شخصیت اصلی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد برت اشلی (Brett Ashley) و جیک بارنز (Jake Barnes) نمونه‌های بارز نسل گمشده محسوب می‌شوند. جیک راوی رمان، روزنامه‌نگار و مجروح جنگ جهانی اول است که به دلیل آسیب‌دیدگی توانایی جنسی خود را ازدست‌داده. او پس از جنگ به پاریس مهاجرت کرده و در همسایگی دوست یهودی‌اش رابرت کوهن (Robert Cohn) زندگی می‌کند. معشوق سابق جیک، برت نیز در پاریس زندگی می‌کند. جیک و برت در طول جنگ با هم آشنا و عاشق هم شده بودند. در طول جنگ برت یک پرستار داوطلب بود که به درمان جراحت‌های جنگی جیک کمک زیادی کرده بود. دیدار دوباره‌ی جیک و برت در کنار علاقه‌ی عاشقانه‌ی رابرت کوهن به برت باعث تنش‌های روانی و کلامی بین شخصیت‌ها می‌شود. آن هم در زمانی که برت با یک سرباز اسکاتلندی نامزد کرده است. این تنش‌ها زمانی افزایش می‌یابد که همه‌ی آن‌ها برای دیدن جشن سالانه‌ی سان‌فرمین راهی اسپانیا می‌شوند.

سرخوردگی وجودی نسل گمشده درون‌مایه‌ی اصلی کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد را می‌سازد. شخصیت‌های اصلی این رمان صوتی از نظر ذهنی، عاطفی و اخلاقی گم شده‌اند. زندگی آن‌ها معنای بنیادین خود را ازدست‌داده و وابستگی‌های عاشقانه‌ی هرکدام گذرا و زودگذر بروز پیدا می‌کند. اگرچه شخصیت‌های ارنست همینگوی در رمان صوتی خورشید همچنان می‌دمد دائما در حال تفریح و گشتن در اروپا هستند اما شادی آن‌ها عمق وجودی ندارد. همه‌ی شخصیت‌های این رمان از مشروب و مواد مخدر به‌عنوان ابزاری برای منحرف کردن حواس خود استفاده می‌کنند. تمام تلاش آن‌ها فراموش کردن درگیری‌های درونی و احساسات ناخوشایندی است که تحت تاثیر جنگ به وجود آمده است.

ارنست همینگوی با استفاده از نثری بی‌آلایش که عامدانه آرایه‌های ادبی جذاب و لحنی احساسی ندارد سعی می‌کند سرگردانی و حواس‌پرتی نسل گمشده را نمایش دهد. در کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد به‌سختی وارد زندگی درونی شخصیت‌ها می‌شویم و همینگوی با پنهان‌کردن جزئیات حالات روحی و عاطفی آن‌ها درواقع پوچی اساسی زندگی مهاجران انگلیسی‌زبان ساکن اروپا را نشان می‌دهد.

پس از حدود یک قرن از تالیف کتاب خورشید همچنان می‌دمد، این اثر مانند لکه‌های رورشاخ، تفسیرهای متفاوتی داشته است. هر فرهنگ و زمانه‌ای به شیوه‌ی خود با این کتاب روبه‌رو شده و آن را از دریچه‌ی جهان‌بینی خود تفسیر کرده است. در آغاز عده‌ای رمان ارنست همینگوی را به‌عنوان تمسخر آمریکایی‌های مهاجر تفسیر می‌کردند و عده‌ای دیگر این کتاب را بازتابی از ناخوشی‌های پس از جنگ جهانی اول می‌دانستند. برخی کتاب را بازیگوشی جنسی ارنست همینگوی و دیگرانی یک تلاش جدی ادبی در نظر می‌گرفتند. بسیاری از پژوهش‌گران تجربه‌ی جیک را در این رمان نمودی از معضل وجودی یک مرد ناتوان دانسته و منتقدان فمینیست اولیه آن را زن‌ستیزی یک نویسنده‌ی مرد تفسیر می‌کردند. کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد هنوز به‌عنوان متن مهمی برای کاربست نظریه‌های ادبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمود نقش‌های جنسیتی و شیوه‌ی اجرای مردانگی جنبه‌ی دیگری از کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد است که توجه منتقدان متاخر را به خود جلب کرده است.

کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد مدرن‌ترین رمان یک نویسنده‌ی آمریکایی در زمان خودش بود. سادگی سَبکی در کنار طنز کنایه‌آمیز داستان ارنست همینگوی باعث می‌شود مضامین پیچیده بدون رنگ و بویی تعلیمی در برابر شنوندگان قرار بگیرد. بسیاری این رمان را موفق‌ترین اثر بلند ارنست همینگوی می‌دانند. این کتاب توسط احمد کسایی پور به فارسی ترجمه شده و نشر هرمس آن را منتشر کرده است. نسخه‌ی صوتی کتاب خورشید همچنان می‌دمد با صدای اشکان عقیلی پور و به همت رادیو گوشه تهیه شده است.

آثار فرهنگی اقتباس‌شده از کتاب خورشید همچنان می‌دمد

در سال 1957 فیلم سینمایی خورشید همچنان می‌دمد بر اساس رمان ارنست همینگوی به نمایش درآمد. این اقتباس سینمایی از کتاب خورشید همچنان می‌دمد توجه منتقدین را به خود جلب نکرد. ارنست همینگوی در مصاحبه‌ای اشاره می‌کند که نتوانسته بیشتر از 25 دقیقه از فیلم را تماشا کند. مکان‌های فیلم‌برداری،‌ انتخاب بازیگر و نمایش گاوبازی در فیلم خورشید همچنان می‌دمد نظر مثبت ارنست همینگوی را جلب نکرده است. سریال خورشید همچنان می‌دمد نیز یکی دیگر از اقتباس‌های کتاب ارنست همینگوی است. این سریال تلویزیونی که در سال 1984 پخش می‌شد هم نتوانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند.

افتخارات کتاب خورشید همچنان می‌دمد

  • از پرفروش‌ترین و مهم‌ترین آثار ارنست همینگوی
  • در فهرست 1001 رمانی که باید پیش از مرگ بخوانید
  • جزو برترین رمان‌های انگلیسی به انتخاب مجله گاردین
  • این کتاب به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است.
  • کتاب خورشید همچنان می‌دمد از سال 1926 تا سال 1983 هر سال تجدید چاپ شده است.

نکوداشت‌های کتاب خورشید همچنان می‌دمد

  • هر کلمه وزن خود را در جمله حمل می‌کند. جو غالب رمان خوب و سریع است. کتاب خورشید همچنان می‌دمد مانند روزهای زمستانی، شاخه‌های درخت را در برابر نور خورشید برهنه می‌کند. (ویرجینیا ولف)

  • خورشید همچنان می‌دمد رمان یک سکوت بزرگ است. چیزی بنیادی در آن پنهان است که خواننده کم‌کم متوجه آن می‌شود. شخصیت‌های آن مانند شخصیت‌های دیگر همینگوی غنی، جالب، جذاب و کمی تراژیک هستند. (ماریو بارگاس یوسا)

  • روایتی دل‌خراش که پوچی جذاب، زیبا و لطیفی دارد... داستانی گیرا و باشکوه. (نیویورک‌تایمز)

  • همینگوی طوری می‌نویسد انگار هرگز نوشته‌های کسی را نخوانده است؛‌ انگار او خودش نویسندگی را به وجود آورده است. (آتلانتیک)

  • خورشید همچنان می‌دمد من را با زندگی عجیب و پرزرق‌وبرقی آشنا کرد که نمی‌توانستم باور کنم. من فریفته‌ی این کتاب شدم. (ادنا اوبراین)

کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب صوتی به همه‌ی علاقه‌مندان ادبیات توصیه می‌شود. اگر به داستان‌های مدرنیستی و فضای پس از جنگ جهانی اول علاقه دارید از شنیدن این رمان لذت خواهید برد.

با ارنست همینگوی بیشتر آشنا شویم

ارنست میلر همینگوی (Ernest Miller Hemingway) از تأثیرگذارترین نویسندگان آمریکایی است. او در جولای 1899 در ایلینوی آمریکا به دنیا آمد و در سال 1961 در خانه‌اش در ایالت آیداهو با تفنگ دولول به زندگی خود پایان داد. سبک نگارشی بی‌آلایش همینگوی تاثیر زیادی بر داستان‌نویسی قرن بیستم داشت. او در سال 1954 جایزه‌ی نوبل ادبیات را دریافت کرد. کتاب‌های «مردان بدون زنان»، «وداع با اسلحه»، «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند» و «پیرمرد و دریا» از آثار موردتوجه همینگوی در میان فارسی‌زبانان هستند.

در بخشی از کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد می‌شنویم

خودپسندی پرشور و حالی که اوایل بهار بعد از برگشتن از آمریکا داشت از بین رفته بود. آن موقع به کارش مطمئن بود. البته صرف‌نظر از آرزوهای شخصی کذایی‌اش برای ماجراجویی. حالا آن اطمینان از بین رفته بود. یک‌جورهایی احساس می‌کنم رابرت کوهن را درست توصیف نکرده‌ام. دلیلش هم این است که تا وقتی عاشق برت نشده بود هیچ‌وقت نشنیدم حرفی بزند که به نحوی او را از بقیه‌ی آدم‌ها متمایز کند.

تماشای حرکاتش در زمین تنیس لذت‌بخش بود. هیکلش خوب بود و همیشه آن را متناسب نگه می‌داشت. بازیکن ماهری در بازی بریج بود و یک‌جور بامزه‌ای خصوصیات دانشجوهای دوره‌ی کارشناسی را داشت. وقتی تو یک جمعی حضور داشت هیچ‌کدام از حرف‌هایش جلب‌توجه نمی‌کرد. لباسی تنش می‌کرد که قدیم‌ها توی مدارس به آن پلیور اسپورت یقه‌مردانه می‌گفتند و شاید هم هنوز هم همین را به آن می‌گویند. ولی کوهن به صورتی حرفه‌ای جوان و دل‌زنده نبود. به عقیده‌ی من که زیاد دربند نحوه‌ی لباس پوشیدن خودش نبود.

از جنبه‌های بیرونی پرینستون به شخصیتش شکل داده بود و از جنبه‌های درونی دست‌پرورده‌ی دو زنی بود که تربیتش کرده بودند. طرز خوشحالی باحال پسرانه‌ای داشت که تربیت‌کننده‌هایش هرگز نتوانسته بودند آن را از او بگیرند و احتمالا من هم نتوانسته‌ام آن را خوب نشان دهم.

خیلی دوست داشت در بازی تنیس برنده باشد. احتمالا درست به‌اندازه‌ی سوزان لنگله قهرمان ویمبلدون مثلا عاشق برنده شدن بود. از طرف دیگر وقتی می‌باخت هم عصبانی نمی‌شد. عاشق برت که شد تنیس بازی کردنش افتضاح شد. آدم‌هایی او را می‌بردند که قبلا هیچ بختی مقابلش نداشتند. خیلی خوب با این قضیه کنار آمد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
25 دقیقه
فصل یک و دو
24 دقیقه
فصل سه
27 دقیقه
فصل چهار
11 دقیقه
فصل پنج
28 دقیقه
فصل شش
30 دقیقه
فصل هفت
27 دقیقه
فصل هشت
19 دقیقه
فصل نه
20 دقیقه
فصل ده - قسمت 1
17 دقیقه
فصل ده - قسمت 2
24 دقیقه
فصل یازده
17 دقیقه
فصل دوازده - قسمت 1
20 دقیقه
فصل دوازده - قسمت 2
31 دقیقه
فصل سیزده - قسمت 1
20 دقیقه
فصل سیزده - قسمت 2
14 دقیقه
فصل چهارده
21 دقیقه
فصل پانزده - قسمت 1
28 دقیقه
فصل پانزده - قسمت 2
23 دقیقه
فصل شانزده - قسمت 1
21 دقیقه
فصل شانزده - قسمت 2
19 دقیقه
فصل هفده - قسمت 1
23 دقیقه
فصل هفده - قسمت 2
31 دقیقه
فصل هجده - قسمت 1
27 دقیقه
فصل هجده - قسمت 2
27 دقیقه
فصل نوزده - قسمت 1
28 دقیقه
فصل نوزده - قسمت 2
21 دقیقه
سخن مترجم - قسمت 1
29 دقیقه
سخن مترجم - قسمت 2

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد
نویسنده
مترجماحمد کسایی پور
گویندهاشکان عقیلی پور
ناشر چاپینشر کتاب هرمس
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
61000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد

Farnoush
۱۴۰۲/۳/۱۷
از رمان‌های محبوبم نیست، اما به ایجاب کاری باید دوباره می‌خواندمش. تصمیم گرفتم صوتی‌اش را گوش دهم. اجرتی دقیق و رسا و دلنشین آقای عقیلی‌پور لذت متن را برایم مضاعف کرد. سپاس از این همه دقتی که به خرج می‌دهید و چنین کتاب‌های صوتی با کیفتی برای‌مان مهیا می‌کنید. 🍀
وحید سحری
۱۴۰۲/۵/۱۵
توصیف داستان بسیار عالی است اما داستانش زیاد جالب نیست
گوینده بسیار عالی
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد

برای دریافت کتاب صوتی خورشید همچنان می‌دمد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.