معرفی و دانلود کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

عکس جلد کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث
قیمت:
26000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث اثر پاملا دل، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی نخستین و قدرتمندترین فرعون مونث جهان می‌پردازد. این کتاب توسط فاطمه شاداب به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین فرناز مرکباتی روایت شده است.

فرعون‌ها در سرزمین مصر در حدود هزاران سال پیش فرمانروایان قدرتمندی بودند. یکی از این فراعنه که خیلی هم استثنایی و خاص بود تا اواسط سده نوزدهم میلادی ناشناخته مانده بود. نام او «حَتْشِپْسوت» بود. هر چه اطلاعات باستان‌شناسان درباره این فرعون که حدود 3500 سال پیش حکومت می‌کرد، بیشتر می‌شد، ماجرای او رمزآلودتر می‌شد.

حتشپسوت (Hatshepsut: Egypt’s first female pharaoh) در اوایل امپراتوری جدید، دست کم بیست سال حکومت کرد. دوران حکومت او توأم با صلح بود و برنامه‌های ساخت و سازهای عظیمی طی این دوره آغاز شد. او معابد، مقابر، ستون‌های سنگی عظیم و نمازخانه‌های گرانیتی با ابهت و حیرت‌انگیزی ساخته است. برخلاف فراعنه قبلی، او ساختمان‌های قدیمی را که دشمنان ویران کرده یا بر اثر گذشت زمان تخریب شده بودند، احیا کرد.

نکته دیگری که باعث شگفتی مصر‌شناسان شده این است که این فرعون مرد نبود، بلکه زن بود. او در جامعه‌ای مردسالار به بالاترین مقام رسیده و به روش مردانه‌ای حکومت کرده بود. مصریان او را یک الهه می‌دانستند.

در برخی تحقیقات علمی معاصر درباره این فرعون زن آمده است: «حتشپسوت یکی از حکام مهم سلسله هجدهم فراعنه مصر در قرن 15 پیش از میلاد مسیح بود که قدرت را از چنگ فرزندخوانده پسرش خارج کرد. وی به خاطر پوشیدن جامه‌های مردانه و گذاشتن ریشی مصنوعی شهرت داشت و از هر دو حاکم دیگر زن در میان فراعنه، نفرتیتی و کلئوپاترا، قدرتمندتر بود. معبد حتشپسوت یکی از محبوب ترین بناهای یادبود در گورستان فراعنه در دره پادشاهان در مصر علیا است. اما پس از مرگ، نام حتشپسوت از کلیه اسناد پاک شد که تصور می‌شود انتقام پسرخوانده‌اش از او بوده است.

در بخشی از کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث می‌شنویم:

قبل از حتشپسوت زنان دیگری هم در مصر حکومت کرده‌اند. از میان آن‌ها سه نفر برجسته‌تر بودند: نیتوکریس، سوبکنوفرور و تِتی‌شِری. در دوران سلسله‌های هفدهم و هجدهم، زنان در نقش‌های سیاسی مهمی پذیرفته شدند. بر اساس اسناد موجود، این فرمانروایان زن، هنگامی که تبار سلطنتی و حاکم رو به فنا داشته است، فقط برای مدت کوتاهی کنترل کشور را در دست داشته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
بخش اول - رهبری منحصر به فرد
12 دقیقه
بخش دوم - تولد الهی
12 دقیقه
بخش سوم - کودکی سلطنتی
10 دقیقه
بخش چهارم - همسر آمون
10 دقیقه
بخش پنجم - گام هایی به سوی سلطنت
7 دقیقه
بخش ششم - دگردیسی
12 دقیقه
بخش هفتم - موفقیت در ساخت و ساز
7 دقیقه
بخش هشتم - سرزمین اسرار آمیز پونت
15 دقیقه
بخش نهم - حذف حتشپسوت از تاریخ
12 دقیقه
بخش دهم - کشف فرعون گمشده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث
نویسنده
مترجمفاطمه شاداب
گویندهفرناز مرکباتی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
26000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

ش شهبازی
۱۳۹۸/۲/۳
بااینکه در مطالب این کتاب نکات و مواردی وجود دارد که برای افراد علاقه مند به تاریخ مصر تازگی دارد و به دانسته‌ها اضافه میکند ولی در مجموع احساسی که به آدم دست میدهد راضی کننده نیست. میتوانست کتاب بهتری باشد اگرکه نویسنده‌اش کمی ذوق و دقت بیشتر درارائه مطالب نشان میداد. ممکن است نتوانم مورد مشخصی را برای مثال دراثبات این سخن بیان کنم لیکن پس از پایان یافتن کتاب، این حسی بود که شخصاً به من دست داد. گوئی که هنوز بطور کامل با شخصیت این فرعون مونث آشنا نشدم و کلی نکات مبهم و تاریک از او همچنان در ذهنم باقی ماند. اگرچه میدانیم تعداد معلومات باقی مانده از آن دوران در مقابل تعداد مجهولات بسیار کمتراست ولی بوده‌اند نویسندگانی که درهمین مقیاس، اثرهای جاودان و عالی از شخصیت‌های تاریخی خلق کرده‌اند. بهرحال با اینکه خواندن این کتاب از نخواندنش و دانستن نکاتش از ندانستنش بهتراست، لذا برای بیان حس کلی‌ام درمورد این کتاب دو ستاره از پنج ستاره ممکن را خاموش میکنم تا نمودی باشد براین ادعا.....!!
فاطمه غواص نژاد
۱۴۰۰/۱/۲۶
جالب بود و یکم راز الود. به نظرم در‌کنار کتابای دیگه‌ای تو سبک خودش میتونه مفید باشه
Hamed Zeyghami
۱۳۹۶/۸/۱۱
واقعا لذت بردم هم از مطالب هم ترجمه و صدای گرم گوینده محترم
Negar Souri
۱۴۰۰/۹/۴
خیلی خوب و عالی بود مخصوصا برای علاقمندان به تاریخ 🙏🏻❤️
منا صالح
۱۳۹۸/۱/۳۰
خیلی قشنگ بوود.. راوی هم خیلی خوب بود.. ممنون 👍
فرهنگ ظریف بشارتی
۱۳۹۶/۱۰/۲۵
از شنیدنش خیلی لذت بردم
مهرگان دستواره
۱۳۹۸/۱۱/۲
بسیار دوستداشتنی
haleh m
۱۳۹۸/۱/۱۲
بسیار زیباست ممنونم
شمیم میم
۱۳۹۶/۱۲/۵
بسیارررر زیبا
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث

برای دریافت کتاب صوتی نخستین فرعون مؤنث و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.