معرفی و دانلود کتاب صوتی ناپدید شدگان

عکس جلد کتاب صوتی ناپدید شدگان
قیمت:
43000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناپدید شدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناپدید شدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ناپدید شدگان

کتاب صوتی ناپدید شدگان اثر آریل دورفمان، نماد هراس‌آور و خوفناک موقعیت سیاسی سراسر کشورهای‌ آمریکای‌ لاتین‌ در زمان حکومت استبداد است. داستان درباره‌ی مردم‌ روستایی‌ است‌ که‌ روزی‌ در کنار رودخانه‌ با جسدی‌ روبه‌رو می‌شوند که‌ آب‌ رودخانه‌ با خود آورده‌ است.

جسد شناخته شدنی‌ نیست‌ و از این‌ رو پیرزنی‌ که‌ پدر، شوهر و دو فرزندش‌ گم‌ شده‌اند ادعا می‌کند که‌ جسد به‌ او تعلق‌ دارد. در واقع رمان ناپدید شدگان (Widows) ماجرای زنان روستایی است که با بالا آمدن اجسادی از رودخانه هر یک ادعا می‌کنند آن جسد پدر، شوهر و برادر آن‌ها است که توسط حکومت دیکتاتوری ناپدید و سپس کشته شده‌اند. آنان هویت خود را در اجساد بی‌جانی جست وجو می‌کنند که برایشان مبدل به «اسطوره‌های امروزی» شده است. اسطوره‌هایی که اگرچه نام و نشانی ندارند اما خود هویتی مشخص را به روح جامعه تزریق می‌کنند. تمام وقایع داستان در یکی از روستاهای یونان می‌گذرد که تحت اشغال نازی‌ها است.

ناپدید شدگان تلاش گروهی زن روستایی را در یونان تصویر می‌کند که در دوران اشغال آلمانی‌ها به مقاومت دست می‌زنند و با سروان فاشیستی که، از سوی فرماندهان آلمانی خود، اداره امور روستای آن‌ها، لانگا، را برعهده دارد، مقابله می‌کنند. بدین ترتیب دورفمان واقعه‌ای را که در کشورش، شیلی، روی می‌دهد جهان‌شمول می‌کند، واقعه‌ای که در هر جا و در هر زمان برای هر آدمی ممکن است پیش بیاید. اگر دیروز این رویداد در شیلی، در السالوادُر، در آفریقای جنوبی و در فیلیپین رخ می‌داد، چه کسی می‌داند که فردا در سرزمینی دیگر دامن آدم‌های دیگر را نگیرد؟ تنها با اندکی تخیل می‌توان نام آدم‌ها و نیز نام صحنه‌ها را تغییر داد و آن وقت است که به راستی موی بر تن آدم راست می‌شود.

ناپدید شدگان‌، در سال 1981 نوشته‌ شده‌ که اثری‌ جهانی‌ و بی‌زمان‌ است‌. اریک لوهمان نام مستعار نویسنده‌ای است اهل شیلی که در عین حال شاعر، منتقد فرهنگی و روزنامه نگار نیز هست. نام حقیقی این نویسنده آریل دورفمان (Ariel Dorfman) است که، به دنبال سرنگونی سالوادُر آلنده در سال 1973، از سرزمینش تبعید شد. آریل دورفمان در دوران حکومت آلنده استاد روزنامه‌نویسی و ادبیات بود، و اکنون برای روزنامه‌های معتبر آمریکای لاتین و اروپا مقاله می‌نویسد. در حالی‌ که‌ برخی‌ نویسندگان‌ در کار ترکیب‌ داستان‌ و سیاست‌ یا ناتوانند یا تمایلی‌ احساس‌ نمی‌کنند، آریل‌ دورفمان‌ را از این‌ کار گریزی‌ نیست‌. او معتقد است‌ که‌ نوشتن‌ ابزاری‌ در خدمت‌ نخبگان‌ نیست‌ تا به‌ یاری‌ آن‌ خود را از واقعیت‌های‌ تاریخی‌ دور نگه‌ دارند بلکه‌ برای‌ آن‌ است‌ تا آنان‌ تعهد خویش‌ را به‌ انجام‌ رسانند. او، در عین‌ حال‌، در آثارش‌ به‌ کشف‌ رنج‌های‌ خود و نیز رنج‌های‌ مردم‌ سرزمینش‌، شیلی‌، می‌پردازد.

دورفمان با انتقال مکانی داستان به کشوری دیگر و با استفاده از نام مستعار کتابش را منتشر می‌کند. آریل دورفمان در مورد انتشار رمانش با نام مستعار می‌گوید: اگر پدر حقیقی این نوشته را پنهان کرده‌ام نه بدین سبب بوده که از ارائه فرزندش شرم داشته‌ام، بلکه بدین علت بوده که پخش کتاب با نام حقیقی من در شیلی و دیگر کشورهای جنوبیِ آمریکای لاتین ممنوع است. دلیل دیگری نیز برای این کار دارم، رمان من درباره ناپدید شدن هزارها مرد و چندین و چند زنی است که به دست پلیس مخفی این دیکتاتوری‌ها سر به نیست شده‌اند. این آدم‌ها که در دل شب یا در روز روشن، در خیابان‌ها، ربوده می‌شوند هیچ گاه برنمی‌گردند. بستگان آن‌ها نه تنها عزیزان خود را از دست می‌دهند بلکه از بود و نبود آن‌ها بی‌خبر می‌مانند. درست است که این ناپدید شدگان خانه و زندگی و بچه‌های خود را از دست می‌دهند اما نکته درخور توجه این است که گوری هم ندارند، گویی هرگز به دنیا نیامده‌اند. طبیعی است که چاپ چنین رمانی هیچ ناشری را پیش مقامات عزیز نمی‌کند، همان مقاماتی که قدرت آن را دارند که نویسنده را هم ناپدید کنند. حضور من قبلاً در آن کشورها ممنوع شده بود، دیگر نمی‌خواستم کتابم نیز ممنوع شود.

در بخشی از کتاب صوتی ناپدید شدگان می‌شنویم:

«منشی از جا برخاست و شروع به خواندن دادخواست مورد بحث کرد که به موجب آن، خانم کاترینا تئوگونافیس حق و وظیفه خود می‌داند که شوهر متوفی خود، بخشدار سابق، آقای آندره‌ی تئوگونافیس را که به علت‌های نامعلوم، اما تصادفی، درگذشته و در روز دوشنبه، هشتم ژوئن، جسد بی‌جانش را هنگامی که با زن‌های دیگر مشغول شستن لباس بوده یافته، به خاک بسپارد.

سپس منشی با لحنی یکنواخت و خسته کننده افزود که خانم تئوگونافیس این دادخواست را با اذعان به این واقعیت که ارتش جسد را در اختیار گرفته و در جایی نامعلوم به خاک سپرده تنظیم کرده است. به این دلایل، موجب خشنودی بسیار او خواهد بود که به او اجازه داده شود، وظایف خود را به عنوان همسر و مادر فرزندان متوفی به انجام برساند و تشییع جنازه‌ای در خور او ترتیب دهد. او به همراه مدارک رسمی معتبر، یک گواهی غسل تعمید، یک گواهی ازدواج به وسیله کلیسا و گواهی غسل تعمید شش فرزند که متعلق به او و آقای آندره تئوگونافیس است تقدیم می‌دارد...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
بخش اول
32 دقیقه
بخش دوم
14 دقیقه
بخش سوم
42 دقیقه
بخش چهارم
34 دقیقه
بخش پنجم
23 دقیقه
بخش ششم
14 دقیقه
بخش هفتم
16 دقیقه
بخش هشتم
36 دقیقه
بخش نهم
39 دقیقه
بخش دهم
44 دقیقه
بخش یازدهم
19 دقیقه
بخش دوازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ناپدید شدگان
نویسنده
مترجماحمد گلشیری
گویندهتینا میرکریمی، مصطفی هرآیینی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ناپدید شدگان

داریوش عباسی
۱۳۹۸/۱/۱۰
مگه widow نمیشه بیوه؟ چه ترجمه عجیبی ازش شده!
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ناپدید شدگان

برای دریافت کتاب صوتی ناپدید شدگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.