معرفی و دانلود کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

عکس جلد کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی
قیمت:
48000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی نوشته‌ی علی بخشی، دربردارنده‌ی روایت‌هایی درباره‌ی تاریخ بیهقی است.

درباره‌ی تاریخ بیهقی:

کتاب تاریخ بیهقی در قرن پنجم توسط ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی به نگارش درآمده است. این کتاب از دوران آفرینش انسان‌ها و تاریخ ایران و اعراب سخن می‌گوید. نسخه‌ی کامل این اثر ماندگار 30 جلد بود که امروزه فقط 6 جلد از آن باقی مانده است. مطالب ارائه شده در این 6 جلد درباره‌ی حوادث و رویدادهای دوره‌ی غزنویان خصوصا دوران سلطنت سلطان مسعود غزنوی است و دقیقا به همین دلیل است که اغلب تاریخ بیهقی را به عنوان تاریخ مسعودی به شمار می‌آورند. از این کتاب درخشان نسخه‌های خطی بسیاری در کتابخانه‌های ایران و دیگر کشورهای جهان وجود دارد که نشان دهنده‌ی این موضوع است که در چند قرن کنونی این اثر بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته بوده و آوازه‌ای درخور داشته است.

در قسمتی از کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی می‌شنویم:

و مردمان را خواهی پادشاه و خواهی جز پادشاه، هر کسی را نفسی‌ست و آن را روح گویند، سخت بزرگ و پرمایه و تنی‌ست که آن را جسم گویند، سخت خرد و فرومایه و چون جسم را طبیبان و معالجان اختیار کنند تا هر بیماری که افتد زود آن را علاج کنند و داروها و غذاهای آن بسازند تا به صلاح باز آید. سزاوارتر که روح را طبیبان و معالجان گزینند تا آن افت را نیز معالجت کنند که هر خردمندی که این نکند، بد اختیاری که او کرده است که مهم‌تر را فرو گذاشته است و دست در نامهم‌تر زده است و چنان که آن طبیبان را داروها و عقاقیر است از هندوستان و هرجا آورده، این طبیبان را نیز داروهاست و آن خرد است و تجارب پسندیده، چه دیده و چه از کتب خوانده.

عادت زمانه چنین است که هیچ چیز بر یک قاعده نماند و تغییر به همه چیزها راه یابد. مرد به هنر نام گیرد که جهان بر صلاتین گردد و هر کسی را که برچیدند، برکشیدند و نرسد کسی را که گوید چرا چنین است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
14 دقیقه
مقدمه
3 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش اول
4 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش دوم
11 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش سوم
4 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش چهارم
4 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش پنحم
11 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش ششم
18 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش هفتم
10 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش هشتم
2 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش نهم
26 دقیقه
تاریخ بیهقی - بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی
نویسنده
گویندهافشین اعتماد
ناشر چاپیانتشارات پله
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه صوتی
48000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی

برای دریافت کتاب صوتی سوزیان: گزین گفتار تاریخ بیهقی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.