معرفی و دانلود کتاب صوتی والدین سمی

عکس جلد کتاب صوتی والدین سمی
قیمت:
28500 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی والدین سمی

آیا شما فرزند والدین سمی هستید؟ سوزان فوروارد در کتاب صوتی والدین سمی درمورد افرادی صحبت می‌کند که به دلیل به کار بردن الگوهای تربیتی اشتباه و آسیب‌زننده پدر و مادرانشان، دچار آسیب‌های روحی و مشکلات روانی فراوانی شده‌اند و تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا کرده است. با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این کتاب پرفروش نیویورک تایمز قادر خواهید بود کمبودهای عاطفی خود را بهبود ببخشید.

درباره کتاب صوتی والدین سمی:

شاید تا زمانی که مطلبی را درمورد ویژگی‌های شخصیتی خود در جایی نخوانید، هیچ‌وقت متوجه یک سری از عادات و خصوصیات خود نشوید. کتاب‌های روان‌شناسی و توسعه فردی مطالبی در زمینه خودشناسی ارائه می‌کنند که با اطلاع از آن‌ها می‌توانید دلیل بسیاری از مشکلات روانی و کمبودهای عاطفی خود را پیدا کنید.

یکی از بهترین کتاب‌های روان‌شناسی در این زمینه کتاب والدین سمی (Toxic Parents) است. سوزان فوروارد در این کتاب به این نکتهٔ مهم اشاره می‌کند که هر جمله‌ای که شما در کودکی از والدین خود می‌شنوید، در احساسات شما و رفتارهایتان در بزرگسالی موثر خواهد بود. اگر روزی از آن‌ها شنیده باشید که فردی بی‌ارزش هستید، ممکن است تا آخر عمر احساس بی‌ارزشی کنید. اگر تنبیه بدنی شده باشید، ممکن است حس سرخوردگی برای همیشه در شما باقی بماند.

هریک از این رفتارها به صورت الگوهای مخربی شناخته می‌شوند که ممکن است برای همیشه در درون شما نهادینه شوند و برای از بین بردن آن‌ها نیاز به درمان داشته باشید. شاید هنوز هم به عنوان فردی بزرگسال از جانب والدین خود آسیب‌های روحی ببینید. شاید هنوز هم با شما مثل کودک رفتار می‌کنند و باعث شوند که شما هیچ‌وقت احساس کافی بودن نداشته باشید.

کتاب صوتی والدین سمی دقیقا برای همین نوشته شده تا با ارائه راهکارهایی به شما کمک کند نسبت به بهبود شرایط خود اقدام کنید و زندگی جدید و پر از آرامشی را برای خود رقم بزنید. نویسنده این کتاب عقیده دارد والدین با انجام رفتارهای آسیب‌زننده بذرهایی را در ذهن کودک خود می‌کارند که به مرور در وجود آن‌ها رشد می‌کند. این بذرها به قدری رشد می‌کنند که می‌توانند در بزرگسالی در تمام جنبه‌های زندگی از جمله روابط عاطفی یا شغلی نیز تاثیر بگذارند.

شاید افرادی را در جامعه یا محل کارتان دیده باشید که در رفتارهایشان نوعی عقدهٔ درونی حس می‌شود و گویی نوعی کمبود را در درون خود حس می‌کنند. علت بسیاری از این رفتارها از کودکی آن‌ها و رفتاری که در زمان کودکی با آن‌ها می‌شده نشئت می‌گیرد. با شنیدن کتاب حاضر می‌توانید دیدگاه بهتری نسبت به رفتارهای اجتماعی خود و اطرافیانتان پیدا کنید.

همچنین بسیاری از والدین هستند که هنوز خبر ندارند با رفتارهای خود به شکل ناخودآگاه چه آسیبی به فرزندشان وارد می‌کنند. شاید متوجه نباشند که با سلطه‌جویی خود درحال کنترل فرزند خود هستند یا نمی‌توانند مسئولیت‌پذیر باشند. این افراد می‌توانند با شنیدن این کتاب متوجه رفتارهای سمی و آسیب‌زنندهٔ خود شوند و با تغییر رفتارهایشان آینده بهتری برای فرزندانشان رقم بزنند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی والدین سمی:

- من سوزان فوروارد را از مهم‌ترین درمانگران عصر کنونی می‌دانم. (جان برادشاو، نویسنده کتاب وقتی شرم بیمار می‌کند)
- کتابی پویا، قدرتمند و تاثیرگذار. این اثر درک خوبی به شما ارائه می‌دهد و واقعا می‌تواند نجات دهنده زندگی باشد. (ابیگل ون بورن)

کتاب صوتی والدین سمی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر پدر یا مادر هستید و نگرانی‌هایی برای تربیت فرزندان خود دارید و یا جزء دسته افرادی هستید که در کودکی به خاطر رفتارهای غلط والدینتان آسیب‌های زیادی دیده‌اند، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند به شما کمک زیادی کند.

سوزان فوروارد را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، به عنوان درمانگری حرفه‌ای و مدرس مشهور بین‌المللی شناخته می‌شود که کتاب‌های پرفروش و محبوبی نظیر «باج خواهی عاطفی، والدین سمی، مادران سمی و مردان زن ستیز» را در کارنامه کاری خود دارد. سوزان فوروارد (Susan Forward) همچنین به عنوان روانشناس و مشاوری مشهور و برجسته در کشور آمریکا در بسیاری از مراکز روانپزشکی جنوب کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی والدین سمی می‌شنویم:

در همهٔ جوامع و کشورها رابطهٔ جنسی با محارم مثل خواهر، برادر و فرزند بسیار بد و ناپسند شناخته میشه. معمولا وقتی چنین خبرهایی رو می‌شنویم، خونمون به جوش میاد. ممکنه اصلا به این فکر کنیم که چطور یه مادر یا پدر تونسته دست به چنین جنایتی بزنه؟ به نظر من این افراد به بیماری روانی – جنسی مبتلا هستن.

این خیانت به راحتی میتونه اساسی‌ترین چیز در رابطهٔ والد و کودک، یعنی اعتماد رو از بین ببره. علاوه‌براین میتونه جراحات جبران‌ناپذیری رو در روح و روان کودک ایجاد کنه. بدتر از همه اینه که کودک قربانی شده به والدینش وابسته‌اس و نمیتونه راهی برای فرار پیدا کنه. درسته که تا الان از والدین سنگدلی گفتیم که بچه‌هاشون رو تا سرحد مرگ میزدن. اما والدینی که به کودک خودشون تجاوز میکنن جزو منحوس‌ترین‌ها هستن. حتی نمیشه اسم حیوون رو روی اون‌ها گذاشت.

تجاوز به کودک انواع مختلفی داره. چه رابطهٔ جنسی کامل باشه و چه لمس‌های بدنی و چه حرف‌هایی که درمورد این گونه روابط میشه. و در کل هرچیزی که نشونه‌ای از رابطهٔ جنسی باشه تجاوز محسوب میشه.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
مقدمه
34 دقیقه
بخش اول: والدین سمی / فصل اول: والدین کامل و خداگونه
35 دقیقه
فصل دوم: والدین بی‌مسئولیت
38 دقیقه
فصل سوم: پدر و مادر سلطه‌جو
22 دقیقه
فصل چهارم: والدین معتاد
23 دقیقه
فصل پنجم: والدین بددهن
26 دقیقه
فصل ششم: والدین تنبیه‌گر و کتک‌زن
18 دقیقه
فصل هفتم: والدین متجاوز بدترین نوع والدین سمی
18 دقیقه
فصل هشتم: قانون و مقررات خانواده
9 دقیقه
بخش دوم: به دست گرفتن افسار زندگی خود / فصل نهم: هیچ کس مجبور به بخشش نیست
20 دقیقه
فصل دهم: بزرگسالانی که هنوز فکر می‌کنند در برابر والدینشون کودکی بیش نیستند
9 دقیقه
فصل یازدهم: پیدا کردن معنایی برای خود
17 دقیقه
فصل دوازدهم: چه کسی مسئول واقعی است؟
29 دقیقه
فصل سیزدهم: رویارویی و مقابله
42 دقیقه
فصل چهاردهم: بهبود زخم‌های روحی ناشی از آزارهای جنسی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی والدین سمی
نویسنده
مترجمیگانه سهرابی نیا
گویندهیاسمن پارسا
ناشر صوتی آگاه باشیم
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
28500 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی والدین سمی

بیدگلی
۱۴۰۲/۳/۵
اول از همه این کتاب ویژگی والدینی که به معنای واقع سمی هستن رو روشن می‌کنه ویژگی‌های که شاید یسری از فرزند‌ها سکوت میکنن و خودشون نمی‌دونن.. البته باید بپذیریم که والدین هم خود ممکن است آسیب‌های داشته باشن و همه‌ی انسان‌ها کامل و بدون نقص نیستند. تو قدم بعدی مهم‌ترین سخنی که گفته شد این بود که دادن تغییر والدین امکان پذیر نیست و به جاش فرد باید انرژی خودش رو جمع کنه و به فکر شکوفایی خودش و رفع آسیب‌های روحش باشه و مهمتر از همه بعد از سوگ و غم و اندوه در صورتی که والد استمرار آسیب زدن رو هچنان داشته باشن «رهایی» و تعیین مرز‌ها توصیه میشه که برای فهم بیشتر از کلمات حتما مطالعه‌ی کتاب رو پیشنهاد میکنم و در کل عالی بود
ملیکا قلندری
۱۴۰۱/۵/۱۴
کتاب خوبی هست با پرسش‌های داخلش میشه تشخیص داد که والدین سمی دارید یا نه و نحوه برخورد صحیح رو یاد بگیرید ولی این ترجمه همراه این راوی رو اصلا پیشنهاد نمی‌کنم. موسیقی گوش خراش همراه ترجمه نامفهوم و اشتباهات لفظی بسیار زیاد که هنگام گوش دادن آدم را آزار می‌دهد.
پیشنهاد میکنم این کتاب رو از نشر ماه آوا گوش بدید بسیار بهتر و مفهومی تر برایتان تلقی میشود.
Melissa77 Gharibpour
۱۴۰۱/۳/۲۲
کتاب پر باری هست ولی صدای گوینده و طرز خوندنش افتضاح هست، یک فردی که فقط تند تند روخوانی میکنه و اصلا خودش هم نمی‌فهمه چی میگه، این ارزش این کتاب بسیار خوب آورده پایین، یک صدای پخته و مطمعن که بلد باشه چه طوری این کتاب که مقداری تخصصی هم هست را بخونه لازم هست، واقعا چطور این نکته مهم مورد غفلت واقع شده برام عجیبه، صداش و طرز خوندنش سردرد میاره
حسین عباسی
۱۴۰۱/۱/۴
تعجب میکنم ازین تعداد آرای کم برای همچین کتاب فوق العاده ای
حتما حتما بخوانید پدر مادر‌ها همین حالا شروع به خوندن کتاب کنید اگه میخوایید فرزندتون شهروندی مفید برای جامعه باشه
و اشخاصی که فکر میکنید همه چی تقصیر پدر مادر تون بوده این کتاب رو بخونید
زینب فلاحی
۱۴۰۱/۹/۴
من تازه شروع کردم به گوش دادن این کتاب و هنوز تموم نشده ولی تا همینجا بسیار عالی بوده صدای گوینده خوبه و حس خوبی به من میده کاش این کتاب را هرکس که قصد بچه دار شدن را داره حتما بخونه خیلی کمک کننده هست و درک خوبی نسبت به تربیت بچه پیدا میکنیم کمک میکنه پدر و مادر بهتری باشیم
لیلا سلمانی
۱۴۰۱/۸/۲
بیشتر به مساله تعریف والدین سمی پرداخته بود. مسائل مبرهنی که کاملا واضحه. من به دنبال مفاهیمی بودم که در در جزئیات رفتار با تربیت فرزند باشه. مگرنه همه میدونند والدین معتاد متجاوز و... والدین سمی هست. و نکته منفی دیگه اشتباهات و پتق‌های گوینده هم در خوانش کتاب ضبط شده
مینا وزیری
۱۴۰۱/۵/۱۶
کتاب بسیار مفیدی بود، هم برای کسانیکه فرزند دارند جهت تربیت بهتر فرزندشان و هم برای کسانیکه مشکلی روانشناختی دارند برای پی بردن به تاثیرات رفتارهایی که در دوران کودکی با آن‌ها شده و منجر به بروز آن مشکل شده است.
rasool moghadam
۱۴۰۱/۲/۳۱
به نظرم برای همه آدمها خوندنش لازمه چون هم به اشکالات خودشون پی میبرن هم این کارهاروبا فرزندانشون نمیکنن... اما بیان مطالب خیلی سرفصلی هست وراه درمان رو نمیده حتی کتابم معرفی میکرد خوب بود
مهناز عبدی
۱۴۰۱/۹/۸
کتاب معمولی بود موضوعاتی تکراری و کلی که زیاد راجبش جاهای دیگه هم شنیده شده و چیزجدیدی ارائه نمیده، بیشتر به بیان مشکلات میپرداخت و بطور کلی راهکاری پیشنهاد نمیداد
مرتضی فروغی
۱۴۰۱/۴/۳۰
کتابی با نکات کلیدی ارزشمند که میشه گفت تقریبا همه با اون دست و پنجه نرم میکنیم و از سوی دیگر قادر به تغییر خود نیستیم به امید فردایی با تفکری روشن برای خود و فرزندانمان
عسل تاجیک
۱۴۰۱/۱/۲۰
بسیار بسیارعالی، آرزو میکنم کاش زودتر با این کتاب آشنا شده بودم و خونده بودمش.. امیدوارم هرکسی که تصمیم به فرزندآوری داره قبلش این کتاب رو بخونه
A M
۱۴۰۱/۱/۹
به نظر من این کتاب عالیه
و در تربیت‌های خانواده‌های ما اکثرا، حداقل یک شکل از این رفتارهای سمی دیده میشه
به شدت توصیه میکنم بخونین
لیلا برزگر
۱۴۰۱/۸/۱۱
خیلی خوبه و این کتابهارو ادم باید حتما قبل از ازدواج مطالعه کنه چون تربیت فرزند نصفش زمانی انجام میشه که همسر انتخاب میکنید
Mahta Hasani
۱۴۰۲/۲/۲۱
با شنیدن یه جاهایی از مطالب این کتاب اشکم سرازیر شد و عمیقا متوجه شدم که این فقط مشکل من نیست که باهاش درگیرم، ممنونم
Reza Dorahaki
۱۴۰۲/۱/۱۰
تدوین ضعیفی داشت. اما صرف نظر از تدوین صدا مطالب با توجه به اینکه مثالهایی از مشکلات رو مطرح میکرد قابل فهم بود.
مشاهده همه نظرات 21

راهنمای مطالعه کتاب صوتی والدین سمی

برای دریافت کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.