معرفی و دانلود کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول

عکس جلد کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول
قیمت:
46000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول

کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول جدیدترین رمان هاروکی موراکامی نویسنده مطرح ژاپنی و عجیب‌ترین اثر او تاکنون محسوب می‌شود. داستانی مسحور کننده از هنر، تاریخ و تنهایی انسان.

داستان کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر (Killing Commendatore) همانند سایر رمان‌های هاروکی موراکامی خیره کننده و محرک کنجکاوی است. در این اثر راز یک عشق رمانتیک، سنگینی تاریخ، برتری هنر و جستجوی نوادر دست نیافتنی که خارج از دسترس ما هستند را خواهید خواند.

در این کتاب، یک نقاش پرتره‌ی سی و چند ساله‌ی ساکن توکیو، همسرش را ترک می‌کند و پس از مدتی در خانه‌ی یک هنرمند مشهور «توموهیکو آمادا» در کوهستان ساکن می‌شود. او یک تابلوی نقاشی را در اتاق زیر شیروانی می‌یابد و با مشاهده‌ی این تابلو، ناخواسته چرخه‌ی رویدادهای رازآلود آغاز می‌شود. تنها راه برای بسته شدن این چرخه سفری است که با صدای سحرآمیز یک زنگوله آغاز می‌گردد. این سفر شامل عشق، تنهایی، جنگ و هنر است.

معروف‌ترین آثار هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) در فضایی بین حقیقت و سوررئالیسم، واقعیت و خیال و زندگی روزمره و اتفاق‌های غیرعادی سیر می‌کند و رمان کشتن شوالیه‌ی دلیر نیز به همین شکل به راحتی قابل توصیف نیست، این رمان بسیار گسترده و ظریف است و به بسیاری از مضامینی که در آثار موراکامی آشناست نیز پرداخته است.

شباهت طرح این داستان به کتاب «‌گتسبی بزرگ» به خواننده این حس را القا می‌کند که در حال خواندن کتاب‌هایی متفاوتی در یک قالب است. در حقیقت ممکن است این حس درست باشد چرا که کشتن شوالیه‌ی دلیر به زبان ژاپنی در دو جلد منتشر شده است. بسیاری از فصل‌های این کتاب شامل گفت‌وگو و مملو از توصیف‌های دو شخص است که شاید حتی به روند داستان ارتباط چندانی نداشته باشد و یا به سفر به دنیای دیگری مربوط است که افکار در آن پرسه می‌زند.

اما به‌ نظر می‌رسد «‌موراکامی‌» بیشتر از نوشتن طرح داستان، به جایی که داستان او را با خود می‌برد و نوشته شدن آن به روش «جریان سیال ذهن» علاقه‌مند است.

می‌توان گفت این کتاب، «موراکامی»‌ترین کتاب این نویسنده است. خواندن این کتاب خواننده را به خلسه می‌برد.

هاروکی موراکامی یکی از اساتید داستان‌نویسی است که تاکنون توانسته با جادوی قلمش مخاطبان بسیاری را شیفته‌ی خود کند. کشتن شوالیه‌ی دلیر نیز یکی دیگر از شواهد قدرت عظیم او دربیان هنر و تخیلات در داستان است.

در بخشی از کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر می‌خوانیم:

آن شب به راحتى به خواب نرفتم. نگران بودم که ممکن است زنگوله ناگهان از داخل استودیو به صدا درآید. اگر اینگونه مى‌شد، چه باید مى‌کردم؟ پتو را روى سرم کشیده و وانمود مى‌کردم هیچ اتفاقى نیفتاده و منتظر طلوع خورشید مى‌ماندم؟ یا شاید بهتر بود چراغ‌قوه را برداشته و براى بررسى اوضاع به داخل استودیو مى‌رفتم؟ چه صحنه‌اى را آن‌جا شاهد خواهم بود؟

قادر به تصمیم‌گیرى در خصوص واکنش مناسب نبودم؛ بنابراین روى تخت‌خواب دراز کشیدم و مطالعه کردم. خوشبختانه حتى پس از ساعت دو صبح، صدایى از زنگوله برنخاست و فقط هیاهوى همیشگى حشرات به گوش مى‌رسید. به مطالعه‌ى کتاب ادامه دادم و هر پنج دقیقه یک بار، ساعت روى میز کنار تخت‌خواب را نگاه کردم. زمانى که عدد دو و سى دقیقه را روى صفحه‌ى ساعت دیجیتال مشاهده کردم، نفس راحتى کشیدم. امشب زنگوله به صدا درنیامد! کتاب را بستم، چراغ روى میز کنار تخت‌خواب را خاموش کردم و به خواب رفتم.

صبح روز بعد، قبل از ساعت هفت صبح بیدار شدم و فوراً به سراغ زنگوله رفتم. وارد استودیو شدم؛ زنگوله دقیقاً همان جایى بود که روز گذشته خودم گذاشته بودم. خورشید زندگى بخش کوهستان را روشن کرده بود. کلاغ‌ها طبق معمول سروصداى زیادى راه انداخته و از این سو به آن سو مشغول پرواز بودند. زیر نور خورشید، زنگوله ظاهر عجیبى نداشت؛ بلکه فقط یک اسباب ساده‌ى موسیقى بودایى بود که احتمالا در گذشته‌هاى دور موارد استفاده‌ى زیادى داشته است.

به آشپزخانه رفتم، قهوه را دم کردم و سپس یک فنجان نوشیدم. یک قطعه نان در توستر گرم کردم و خوردم. سپس روى تراس رفتم تا هواى پاک صبحگاهى را تنفس کنم. به نرده‌ى تراس تکیه دادم و پنجره‌هاى خانه‌ى منشیکى را در آن سوى دره تماشا کردم. پنجره‌هاى بزرگ با شیشه‌هاى رنگى تلألؤ خاصى در نور روز داشتند. احتمالا یکى از وظایف هفتگى این بود که همه‌ى آن‌ها را تمیز کند. شیشه‌ها همیشه تمیز و درخشان بودند. مدتى به خانه‌ى او خیره شدم، اما منشیکى را ندیدم. هنوز به آن درجه از صمیمیت نرسیده بودیم که زمانى از روز را براى دست تکان دادن از این سوى دره تعیین کنیم.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
1- اگر فضا مه‌آلود است
2- همه‌ى آن‌ها مى‌توانند به ماه بروند
3- یک بازتاب فیزیکى
4- آواز دهل شنیدن از دور خوش است
5- او نفس نمى‌کشد... دستانش سرد شده‌اند
6- در این زمان، او مشترىِ بى‌چهره است
7- خوب یا بد؛ به‌خاطر سپردن این نام راحت بود
8- موهبتى در لباس مبدل
9 - تبادل
10- از روى چمن‌هاى سبز پرپشت عبور کردیم
11- مهتاب به زیبایى همه جا مى‌تابد
12- همانند آن پستچى بى‌نام و نشان
13- در حال حاضر، این فقط یک فرضیه است
14- اولین بار بود که چنین رویداد عجیبى را مشاهده کردم
15- این آغاز ماجرا بود
16- یک روز نسبتاً خوب
17- چطور مسئله‌اى به این مهمى را فراموش کردم؟
18- کنجکاوى زیاد خطرناک است
19- پشت سر من چه مى‌بینى؟
20- لحظه‌اى که وجود و عدم وجود در هم تنیده مى‌شوند
21- شمشیر کوچک است، اما مى‌تواند به بدن ضربه بزند و خون فوران کند
22- دعوت هنوز هم پابرجاست
23- همه‌ى آن‌ها حقیقتاً وجود دارند
24- فقط جمع آورى ایده‌هاى خام
25- تنهایى ناشى از این حقیقت چقدر بود؟
26- ترکیب‌بندى را نمى‌توان بهتر کرد
27- حتى اگر آن را دقیقاً به‌خاطر داشته باشى
28- فرانتس کافکا هم عاشق شیب بود
29- عناصر غیرطبیعى
30 - فقط بستگى به فرد دارد
31 - شاید بیش از حد بى‌عیب و نقص باشد
32- همه خواهان مهارت او هستند
33- آنچه مى‌بینم را به اندازه‌ى آنچه نمى‌بینم دوست دارم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول
نویسنده
مترجمفروزنده دولت یاری
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات431
زبانفارسی
شابک978-622-95069-6-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
46000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول

آشوب b
۱۳۹۹/۱۱/۳
پیشگفتار جذابی داشت بعدش ریتم داستان کند و یکنواخت و خسته کننده بود تا فصل ۶. از فصل ۶ به بعد ریتم داستان بهتر شد. تو نظرات خیلی ازش تعریف شده بود ولی اونقدری که میگفتن خوب نبود خوشم نیومد تکرار ماجرا توش زیاد بود به حدی که آدمو خسته میکرد.
معمولا کتابهارو دو روزه تموم میکنم اما این کتابو به زور ۳ هفته طول کشید تا تموم کنم اصلا میلی برای تموم کردنش نداشتم
مستانه موسوی
۱۳۹۸/۱/۲۴
این دومین کتاب از هاروکی موراکامی هستش که میخونم و واقعا برام عجیبه چطور مینویسه که تا آخر داستان بی‌وقفه میخونی حتی تا اواسط داستان که هنوز اتفاقات مربوط به شوالیه شروع نشده بود اتفاقات اول داستان و صحبت‌ها و حتی توصیفات طبیعت که معمولا برای من کسل کننده‌اند برام من کاملا جذاب بود.
اطلاعات مربوط به نقاشی و موسیقی هم واقعا برام مفید و جالب بود
فرزانه الف
۱۳۹۸/۳/۱۵
من جز شازده کوچولو و دزیره رمان دیگه‌ای نخونده بودم چون به موضوعات تکراری رومانها علاقه نداشتم اکثر رومانهارو با خوندن ده صفحشون میشه تا اخرشونو پیشبینی کرد اما این کتاب هر فصلش جالب و غیر قابل پیشبینی بود و همین برام جالب بود البته گاهی ادم از بعضی حوادثش انتظار دیگه‌ای داشت اما در کل عالی بود
هوشیار محمدی
۱۳۹۸/۱/۱۴
کتاب جالبی است، نمیشه ازش دست کشید و یه جورایی به فرهنگ ما نزدیکه و در هر فصل جملات عمیقی داره که قابل تامل هستند. مثلا" اونجا که چشم انداز اقیانوس را با کوهستان مقایسه میکنه. یا اونجا که زنش بهش میگه پرتره‌ای که از اون کشیده متفاوت از تصویر فیزیکی اون در آیینه است!
محمدحسین دبیران
۱۴۰۲/۱/۸
سبک نوشتن این نویسنده فوق العاده جذاب و دقیق هست و حتی میتونه یه جور کلاس آموزشی باشه برای علاقه مندان به نوشتن. فضای داستان هیجان انگیز و عمیق ولی قدری عجیب و اندکی ناملموس هست مثلا اون شخصیت ایده رو هیچ جوره درک نمیکنم چه نقشی داره یا اصلا چه مفهومی داره.
Masstooreh Amirhosseini
۱۳۹۹/۱۰/۱۲
بی شک یکی از کتابهای قوق العاده با سبک ریالیسم جادوی، با مولفه‌های همیشگی کتابهای موراکامی موسیقی کلاسیک و سفر در زمان‌های مختلف، کتاب رو نمیتونین زمین بگذارین به شرط این که به این سبک علاقمند هستین، این کتاب سوتدنیست و موراکامی یکی از شخصیتهای ستودنی.
Aylar Bahrami
۱۳۹۹/۲/۴
خیلی رمانه خاصیه تاحالا شبیه این رمان نخونده بودم. از نظر من‌ی جور رمان تخیلی برای بزرگسالانه. خیلی هم جالبه ک خلاقیتم روتو زندگیه خودم زیاد کرده. قسمتایی ک صحنه‌ها و ادما رو هم توصیف کرده باعث شده فضای صمیمانه‌ای بین خواننده و داستان ایجاد بشه.
fouman fouman
۱۳۹۸/۲/۱۸
کتاب متفاوتی بود؛ نسبت به کتابهایی که خونده بودم. خیلی جزئیات رو در نظر گرفته بود، شاید کتاب از دیدگاه یه نقاش روایت میشد؛ بهمین خاطر بود. یه سری جمله هاش رو تو کتاب دوست داشتم: همین که یه اثر هنری تکمیل شه خودش بهت میگه دیگه کار تمام.
hossein cholaky
۱۳۹۸/۸/۲۸
نمیدونم... من این نوع سبک رو زیاد نمیپسندم... خیلی خسته کننده بود. اتفاقات زیادی نیفتاد درطول داستان... از چهارصد صفحه کتاب سیصد صفحه‌اش توصیف مناظر و اطراف بود... کتابو خوندم ک چشا و مغزم بیشتر ب کتابخونی عادت پیدا کنه...
Zahra Hormozi
۱۳۹۸/۹/۱
من هر چی از موراکامی ترجمه شده رو خوندم. عاشق سبک این آدمم. این در هم ریختن مرزهای دنیاها و کاراکترهای عجیب و غریب و سفر به ناخودآگاه که تو اکثر کارهاش هست ممکنه تکراری باشه ولی هنوز واسه من شیرینه.
نیلوفر دارابی
۱۳۹۸/۱/۱۵
واقعا معرکست توضیحات اینقدر کامل و شفافه ک احساس میکنی همونجا حضورداری نمیتونی ازش دست بکشی ممنون از کتابراه ک این کتاب رو رایگان دراختیارمون گزاشت تابتونیم ازش لذت ببریم
بهاره محمدی اسفه
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
طبق معمول هنوز جلد هستم و جالب و شگفتی برانگیز مگر موراکامی غیر از این هم میتواند باشد.؟ چه کسی میتواند به یک ایده لباس شوالیه بپوشاند و او را به مهمانی شام بفرستد؟
بروم برای جلد دوم
محمدرضا {
۱۳۹۸/۱/۱۴
نمیدونم چرا هر چی کتاب قبلا خریدم داره رایگان میشه
حسین راسخ
۱۳۹۹/۱/۵
بسیار عالی بود. این دومین کتابی هست که از موراکامی میخونم. واقعا هر دو کتاب عالی و پر از مفاهیم عمیق زندگی به شکل داستانگونه جذاب هستن و حتما جلد ۲ رو هم خواهم خوند.
sol abd
۱۳۹۸/۹/۱۰
رمانی خاص، پاک و یکدست
عاشقش شدم. برام منحصر به فرد بود.
سبک زندگی شخصبت اصلی برام جذاب بود.
زندگی ساده و جذابش و شخصیت شفافش، شیرین بود.
ممنون کتابراه
مشاهده همه نظرات 74

راهنمای مطالعه کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول

برای دریافت کتاب کشتن شوالیه‌ی دلیر - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.