معرفی و دانلود کتاب صوتی ییلاق انگلیسی

عکس جلد کتاب صوتی ییلاق انگلیسی
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ییلاق انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ییلاق انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ییلاق انگلیسی

کتاب صوتی ییلاق انگلیسی نوشته مارک دوگن، داستانی عاشقانه است که فراز و نشیب زندگی آدمی که دچار سرگردانی است را به تصویر می‌کشد. این اثر برنده جایزه کنگور و جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه شده است.

شخصیت اصلی رمان ییلاق انگلیسی (Campagne Anglaise) با وجود اینکه بسیار نسبت به زندگی و لذت‌های آن متوقع است، اما به خوبی نمی‌داند که در پی چه چیز است و این تردید‌ها و دودلی‌ها و سرگشتگی‌های هملت‌گونه، توان تصمیم‌گیری را از او گرفته است. این موضوع باعث شده هنگامی که باید خویشتن‌دار باشد دست به کاری ناشایست بزند و زمانی که باید سکوت اختیار کند سخن بگوید، که نتیجه هر دو رفتار بسیار نامناسب است. او در یک مهمانی با دختری به نام جولیا آشنا می‌شود که کارش گرم کردن مجلس و پذیرایی از مهمانان است. او را به ییلاقی که دارد دعوت می‌کند و علاقه‌ای میانشان شکل می‌گیرد که پایدار نیست.

این اثر داستان دختری را بازگو می‌کند که از دوران جوانی خود مشکلاتی دارد و پس از ازدواج نیز مشکلات تازه دیگری با همسر خود پیدا می‌کند. این دختر در دایره دوزخی گرفتار شده که با درست کردن هر قسمت، جای دیگرش خراب می‌شود. به دلیل مشکلاتی که همسرش برایش درست کرد مثل غیب شدن ناگهانی و مخفی شدنش، دختر ناچار به ترک خانواده شد، در صورتی که عشق میانشان، عشقی پایدار بود.

این رمان با دیگر کتاب‌های مارک دوگن تفاوت‌های چشمگیری دارد. این اثر را می‌توان به راحتی در فهرست رمان‌های عاشقانه قرار داد اما نه یک رمان عاشقانه سبک و بی‌محتوا. این کتاب یک رمان نیمه‌رمانتیک و نیمه‌روانشناسی است و مسائل مهم و درون‌مایه‌های روانی فراوانی دارد. در برخی از قسمت‌های رمان، با وجود اینکه می‌توانست واقعیت داشته باشد اما شکل فانتزی به خود می‌گیرد. دوگن در اثرش از نیروهای خارق‌العاده‌ای می‌گوید که انسان هنوز موفق به کشف منشأ آن نشده است.

مارک دوگن (Marc Dugain) علاوه بر انتخاب موضوع‌هایی جالب و هیجان‌انگیز، زبان و قلم شیوایی نیز دارد و انگار می‌خواهد راز دل با خواننده بگوید، درست مثل دو دوست قدیمی که با هم درد دل می‌کنند. دوگن در سال 2005 موفق به کسب جایزه ادبی سابل دولون می‌شود. کتاب ییلاق انگلیسی سومین کتاب او بعد از دو کتاب خانواده نفرین شده کندی و اتاق افسران است.

در بخشی از کتاب صوتی ییلاق انگلیسی می‌شنویم:

دختر به عقب خم شد تا کیف چرمی را بردارد. در همان حال دلامر هم برنامه‌ی سفرشان را شرح داد. توقف کوتاهی در لندن خواهند داشت، بعد سوار قطار می‌شوند تا به دهکده‌ی کوچکی برسند که در دل دشت و میان کمبریج و نیومارکت واقع است.

خانه‌اش آن جا بود - در بنتریهال. طوری درباره‌ی آن حرف می‌زد انگار تنها انگیزه‌ی زندگی‌اش است. عذرخواهی کرد که این اقامت چندروزه می‌تواند برای زن جوانی به سن‌وسال او زیادی آرام و بی‌تحرک باشد. احساس کرد لازم است اضافه کند که پول توی پاکت به هیچ‌وجه برایش تعهدآور نیست، هیچ‌گونه تعهدی. وقتی دختر پرسید پس چرا از او خواسته که همراهش برود، مرد کمی آشفته به نظر آمد. جواب داد به حضورش نیاز دارد. برایش مفید است، مانند زن‌های جوانی که می‌آیند و برای زن‌های سالخورده که فقط نوای واژه‌ها را می‌شنوند، کتاب می‌خوانند. دلامر هم کم‌رو بود و هم پرحرف، از اینکه میانشان سکوت برقرار شود می‌ترسید. ضمن حرف زدن، دختر را که گفت اسمش جولیاست ورانداز می‌کرد. فکر کرد به طور حتم این اسم واقعی‌اش نیست؛ وقتی آدم به این گونه کارها کشانده می‌شود، اسمش را عوض می‌کند. دختر افزود که اهل آرژانتین است. انگلیسی را می‌داند ولی به زبان کتابی، نه محاوره‌ای.

مرد هر قدر بیشتر او را ورانداز می‌کرد، کمتر می‌توانست شرایط آشناییشان را باور کند. زن، همچون شخصیت فیلمی سینمایی به نظرش غیرواقعی می‌آمد. حالا او بود که حرف می‌زد و سؤال می‌کرد، بی‌آنکه به پرسش‌هایی که از خودش می‌شد پاسخی بدهد. از مرد پرسید آیا او روانشناس است. انگار از یک مریض بپرسند آیا دکتر است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
یک
9 دقیقه
دو
31 دقیقه
سه
9 دقیقه
چهار
18 دقیقه
پنج
4 دقیقه
شش
18 دقیقه
هفت
13 دقیقه
هشت
13 دقیقه
نه
15 دقیقه
ده
19 دقیقه
یازده
60 دقیقه
دوازده
8 دقیقه
سیزده
13 دقیقه
چهارده
17 دقیقه
پانزده
4 دقیقه
شانزده
19 دقیقه
هفده
33 دقیقه
هجده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ییلاق انگلیسی
نویسنده
مترجمپرویز شهدی
گویندهرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ییلاق انگلیسی

Mohammad javad Abbasi
۱۴۰۲/۵/۱۴
زمانی که گوش سپردن به این کتاب را آغاز کردم طولی نکشید که هنر نویسنده در ایجاد سوال برای ذهن مخاطب مرا به دنبال کردن ادامه اثر واداشت بعد از فایل اول که مدت زمان آن از دوازده دقیقه تجاوز نمی‌کرد خودم را در بطن داستان احساس کردم زیرا شیوه بیان و روش نگارش این اثر را مانند هیچ یک از آثاری که تا به که حال مطالعه کردم نیافتم لذا فهمیدن این کتاب درخور جوایزی برده است بوده این که بیش از یک گوینده یک اثر را به صوت برگردانن چیز تازه‌ای نیست ولی روش بیان و تبحر دو گوینده متناسب با خلاقیت نویسنده در بیان داستان بود در زمانی مناسب فلش بکی به وقایع گذشته که شنونده می‌داند تغییر ناپذیر است چرا که کمثل آب ریخته شده بر زمین به دل تاریخ پوسته مارا غرق فکر می‌کند و در همین حین با شادی‌ها، حسرت‌ها و غم‌ها‌ی شخصیت‌ها روبرو میشیم حتی گاه آن‌ها را قضاوت کرده و می‌گوییم کاش این راه را انتخاب می‌کرد و اگر متناسب و شبیه به شرایط زندگی خودمان باشد شاید ما را در اتخاذ تصمیمی مناسب تر یاری کند اما گذشته با تمامی حسرت‌ها گذشته و اثر در بطن زندگی روزمره و گاه ملال آور شخصیت مرد که وارثی از خود به جا نگذاشته بعد از جواب به سوالاتی که برای ما در ابتدا نسبت به حال و شرایط خاص و عجیب شخصیت مرد در فلش بک زمانی به نتیجه گیری می‌پردازد که اصلا و ابدا مثل طول داستان برای شنونده قابل پیش بینی نیست ما جذابیت را غالبا در ژانر علمی تخیلی یا هیجان انگیز می‌دانیم ولی برخی از آثار درام همچون این اثر که چیزی بیش از شرح وقایع حال و گذشته را در خود ندارند هم می‌توانند جذاب باشند می‌گویید نه گوش کردن به این اثر و امتحان آن که ضرری ندارد. با تشکر از عوامل تولید کننده این کتاب صوتی و تیم کتابراه به خاطر پیشنهاد این اثر بدیع
مجید همایونی افشار
۱۴۰۰/۳/۲۹
عالی بود و خوش گذراندم، از شما سپاسگزارم
دم و بازدمتان گرم
هم قصه و نگارش رمان عالی بود و هم اجرا گویندگان با آن صدای بهشتیشان و با آن موسیقی انتخاب شده که خوب و مناسب بود و هم ترجمه‌ی فوق العاده از استاد شهدی که جادویم کرد و پنج شش ساعت از دنیای واقعی خارج شدم و فارغ از زمان اکنون رفتم به سفری
خیال انگیزه
ارادتمندم و آرزو می‌کنم همیشه باشید و انشاالله پرکار، برای معتادها و خوره‌هاییی مثل بنده
عرض ارادت و ادب و سپاس مرا که با عشق بسوی شما ارسال می‌کنم دریافت کنید
مهسا عین اله پور
۱۴۰۱/۹/۲۳
کتاب تمام شد و من هنوز انتظار داشتم ادامه داشته باشد. داستان روان و در عین حال جذابی بود... پایان ماجرای همسر هارولد خوشحالم کرد و برای عشق زندگیش هم افسوس خوردم چرا که در کاری که آرزویش را داشت شکست خورد و هم از مرد زندگیش دور ماند و نمایشنامه‌ی مشترکشان که روی صحنه نرفت هم فکرم را عمیقا مشغول در کرد... پایان از تصمیم هارولد برای تعیین وارث بی نهایت مشعوف شدم زیرا رنجی که در این داستان وجود داشت را به آرامشی عمیق بدل کرد. پیشنهاد میکنم
عسل ر
۱۴۰۲/۴/۲۷
کتاب کاملا سلیقه ایه. منو اصلا جذب نکرد. به نظرم موضوع خاصی نداشت و چیزی که به عنوان علاقه آدم رو ترغیب کنه به ادامه در این کتاب وجود نداشت ولی انتخاب موسیقی، گوینده‌ها کارشون عالی بود. ممنون از کتابراه
پری سا
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
با سلام؛ داستان سانسور شده و به همین دلیل اینقدر بدون کشش و جاذبه است؟ یا اساساً همینه؟ و در صورت اخیر اون همه تعریف و تمجید در بیوگرافی کتاب برای چیه؟!
Shahrzad Soufi
۱۳۹۹/۹/۱۳
کتاب جالبی بود مخصوصا گوینده عالی خواند جوری که راحت میتوانستی ارتباط برقرار کنی بدون غلط اهسته و شفاف کتاب بسیار دلنشین کرده بود ممنون
Parisa Kia
۱۳۹۹/۲/۶
کتاب جالبی بود و بسیار عالی و بدون غلط خونده شده صدای دلنشین و آرامش بخش خواننده کتاب انسان رو همراه خودش تا پایان داستان میبره
Saghiii Abasi
۱۴۰۰/۲/۱
من چندین بار گوش کردم واقعا ارزششو داشت عالی بود
خیلی ممنون بابت چنین کتاب‌هایی
و خواهش میکنم بیشتر کتاب‌های این چنین بزارین
سهیلا محبعلی
۱۴۰۲/۶/۷
من خوشم امد فکر میکردم کتاب خسته کنندهای باشه ولی اصلا اینطور نبود بااینکه تنوع موضوعاتش کم بود پسندیدم
سینا خدابخشیان
۱۴۰۰/۱۱/۶
کتاب واقعاجذاب ومتفاوتیه خیلی لذت بردم وصدای خانم هاشمی وآقای تمدن خیلی قشنگه رمانی پرکشش وهیجانی
Masoumeh Yaghoubi
۱۳۹۹/۸/۶
صدای راوی بسیار عالی و داستان پر کششی است ولی شروع خوبی نداشت ولی بعد جذاب شد
nassim nikpour
۱۴۰۲/۶/۱۲
خسته کننده و غیرجذاب بود برای من، نیمی را بیشتر نتونستم گوش بدم
مریم فلاح
۱۴۰۲/۵/۱۵
آخر داستان غیر منتظره بود درواقع نمیشد ماجرا حدس زد ارزشمند بود
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
قصه روان و آرامی بود، لذت بردم
روایت قسمتهای خانم هاشمی رو بیشتر پسندیدم
ممنون
زهرا بهرامی
۱۴۰۱/۶/۷
گوینده‌ها خوبن داستان از اون عاشقانه‌های خیلی دلچسب نیست ولی بدک هم نیست
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ییلاق انگلیسی

برای دریافت کتاب صوتی ییلاق انگلیسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.