معرفی و دانلود کتاب صوتی آزادی حیوانات

عکس جلد کتاب صوتی آزادی حیوانات
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آزادی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آزادی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آزادی حیوانات

پیتر سینگر با نگارش کتاب صوتی آزادی حیوانات در سال 1975، انقلابی در فلسفه‌ی اخلاق به پا کرد. این اثر که از سوی نشریه‌ی تایم، به عنوان یکی از صد کتابِ برتر غیرادبی دوران‌ها انتخاب شده، بر لزوم بازاندیشی رفتار ما با حیوانات و تغییر طرز تفکرمان درباره‌ی آنان تأکید می‌کند.

درباره کتاب صوتی آزادی حیوانات:

تا همین چند قرن پیش، بسیاری از انسان‌ها به دلیل رنگ پوست، ملیت و یا جنسیت خود، پست‌تر از گروهی دیگر از انسان‌ها شناخته می‌شدند و از حقوق اساسی خود محروم بودند. همین امروزه نیز در بسیاری از جوامع، هنوز شکل‌هایی از نابرابری میان گروه‌های مختلف انسان‌ها (از مرد و زن گرفته تا سیاه‌پوست و سفیدپوست) دیده می‌شود.

اما آنچه مسلم است این است که در جهان امروز اندیشه‌ی تبعیض‌آمیزی که انسان‌ها را بر مبنای وجود تمایزاتی زیستی یا فرهنگی ارزشگذاری کرده و برای آنان حقوقی متفاوت در نظر می‌گیرد، محلی از اعراب نداشته و رفته‌رفته نزد همگان بی‌قدر و اعتبار می‌شود.

ایده‌ی برابریِ تمامی انسان‌ها امروزه نزد همگان، به عنوان امری بدیهی پذیرفته شده است. برای ما، تصور برده‌داری محال و زننده است؛ به همانگونه که تصور وجود برده‌دارانی در دوران‌های گذشته! موضع‌گیری‌مان در برابر تبعیض جنسی و جنسیتی نیز به همین نحو است.

اما اگر به شما بگویند که نسل‌های آتی، دقیقا همان تصوری را درباره‌‌تان خواهند داشت که شما امروز درباره‌ی برده‌دارانِ گذشته دارید، چه واکنشی از خود نشان می‌دهید؟ پیتر سینگر (Peter Albert David Singer) در کتاب صوتی آزادی حیوانات (Animal Liberation)، کم و بیش چنین ادعایی را مطرح نموده است. او معتقد است که بعدها، حقوق حیوانات به عنوان امری بدیهی شناخته خواهد شد، و تاریخ درباره‌ی مردمانی که رفتاری ظالمانه با حیوانات داشته‌اند، قضاوتی ناخوشایند خواهد داشت.

سینگر در این کتاب به طور مشخص درباره‌ی حق زیست حیوانات بحث می‌کند. او معتقد است که انسان، سرانجام باید به قرن‌ها رفتار سبعانه‌ای که با حیوانات داشته، پایان دهد؛ زیرا حیوانات نیز همچون ما، درد و لذت را تجربه می‌کنند، و اصطلاحاً «دارای حساسیت»اند. اگر کسی در پاسخ بگوید که صحبت از حقوق حیوانات بی‌معنی به نظر می‌رسد، زیرا حیوانات دارای شعور انسانی نبوده، و لذا از حقوق فرضی خود بی‌‌خبرند، سینگر در پاسخ جواب می‌دهد که ملاکِ برخورداری از حق، نه برخورداری از شعور و آگاهی، بلکه حساس بودن نسبت به درد و رنج است.

علاوه بر این، بسیاری از انسان‌ها هستند که دارای معلولیت‌های ذهنی‌اند، و سطح آگاهی‌ عقلی‌شان برابر با مردم دیگر نیست. با این حال، این باعث نمی‌شود که ما حق زیستِ شایسته‌ی آنان را نادیده بگیریم. سینگر می‌گوید که انسان‌ها همواره اسیر باوری غیراخلاقی و بی‌پایه به نام «گونه‌پرستی» بوده‌اند. گونه‌پرستی که در تعریفی مختصر، به معنای ترجیح یک گونه‌ی جانوری (انسان) بر دیگر گونه‌هاست، درست مانند نژادپرستی و جنسیت‌زدگی، باوری بی‌پایه برای توجیه رفتارهای ظالمانه‌ی آدمیان است. سینگر در این اثر ماندگار، کوشیده تا با توسل به استدلال‌های عقلانی، غیراخلاقی بودنِ گونه‌پرستی را اثبات کند.

ناگفته نماند که قیاس گونه‌‌پرستی با نژادپرستی و جنسیت‌زدگی، به معنای مقایسه‌ی حیوانات با سیاه‌پوستان و یا زنان نیست؛ سینگر خود به خوبی واقف است که انسان‌ها و حیوان‌ها به معنای طبیعیِ کلمه برابر نیستند. هدف او از این مقایسه تنها نشان دادن باورهای غلطِ مشابه، در زمینه‌های متفاوت است.

از افتخارات کتاب صوتی آزادی حیوانات:

- حضور در لیست صد کتاب غیرادبیِ برتر در تمام دوران‌ها، از سوی نشریه‌ی تایم.
- ترجمه شده به بیش از بیست زبان زنده‌ی دنیا

نکوداشت‌های کتاب صوتی آزادی حیوانات:

- این کتاب، به راستی آغازگر یک انقلاب بود. (گودریدز)
- خواندن این اثر نه فقط برای حامیان حیوانات، بلکه برای هر انسان متمدنی ضروری است. (Cleveland Amory)
- بسیار شفاف، هوشمندانه، و کاملا مستدل و تحقیق شده. (Rick Moody)
- همه باید این کتاب را بخوانند و عمیقا به مسئولیت خود در قبال جهان و دیگر موجودات بیندیشند. (Richard Adams)

کتاب صوتی آزادی حیوانات مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به فلسفه‌ی اخلاق، و همچنین حامیان حقوق حیوانات، از قدرت اقناعِ استدلال‌های مطرح‌شده در این اثر شگفت‌زده خواهند شد.

با پیتر سینگر بیشتر آشنا شویم:

سینگر زاده‌ی استرالیا و از اساتید دانشگاه پریستون آمریکاست. وی بی‌تردید یکی از مشهورترین فلیسوفان در جهان امروز است. قدرت استدلال‌های او حتی بر منتقدین دیدگاه‌هایش نیز پوشیده نیست. عمده‌ی توجه و علاقه‌ی سینگر، معطوف به حوزه‌ی اخلاق است. او در آثار خود، سعی در دفاع از مواضع اخلاقی دارد؛ اما این کار را نه با توسل‌ به احساساتی‌گری‌های عوامانه، بلکه با استفاده‌ از استدلال‌های دقیق فلسفی انجام می‌دهد. گفتنی ا‌ست که سینگر به لحاظ فلسفی تأثیر فراوانی از فیلسوفان مکتب فایده‌گرایی گرفته است. از آثار مشهور او، می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: آزادی حیوانات، اخلاق در دنیای واقعی، دیگردوستی موثر، چپ داروینی.

در بخشی از کتاب صوتی آزادی حیوانات می‌شنویم:

محور اصلی این کتاب این مدعاست که تبعیض علیه موجودات، صرفاً به دلیل گونه‌ای که به آن تعلق دارند، شکلی از پیش‌داوری است که به همان نحوی غیراخلاقی و غیرقابل دفاع است، که تبعیض بر مبنای نژاد. خرسند نبودم از اینکه این ادعا را چون ادعایی عریان یا به مثابه‌ی دیدگاه شخصی‌ام مطرح کنم، که دیگران ممکن است آن را بپذیرند یا با آن مخالفت کنند. به نفع آن استدلال کرده‌ام و در این راه به عقل متوسل شده‌ام، نه عاطفه یا احساس. این مسیر را نه به این خاطر برگزیده‌ام که از اهمیت عواطف انسانی و احساساتِ احترام به موجودات دیگر ناآگاهم، بلکه به این خاطر که عقل در توسل خود جهان‌شمول‌تر و متقاعدکننده‌تر است. فکر نمی‌کنم که توسل به همدلی و خوش‌قلبی به تنهایی، اکثر کسانی را که درگیر اشتباه گونه‌پرستی هستند، قانع کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۴ دقیقه
مقدمه‌ی مترجم- قسمت اول
۳۳ دقیقه
مقدمه‌ی مترجم- قسمت دوم
۲۰ دقیقه
مقدمه‌ی مترجم- قسمت سوم
۲۵ دقیقه
فصل اول: همه‌ی حیوانات برابرند- قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل اول: همه‌ی حیوانات برابرند- قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل اول: همه‌ی حیوانات برابرند- قسمت سوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت سوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت پنجم
۳۳ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت ششم
۲۵ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت هفتم
۲۰ دقیقه
فصل دوم: ابزارهای پژوهش- قسمت هشتم
۲۸ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت سوم
۲۹ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت چهارم
۲۳ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت پنجم
۱۷ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت ششم
۲۷ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت هفتم
۲۴ دقیقه
فصل سوم: درون دامداری صنعتی- قسمت هشتم
۳۷ دقیقه
فصل چهارم: گیاه‌خواری- قسمت اول
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: گیاه‌خواری- قسمت دوم
۱۹ دقیقه
فصل چهارم: گیاه‌خواری- قسمت سوم
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: سلطه‌ی انسان- قسمت اول
۳۶ دقیقه
فصل پنجم: سلطه‌ی انسان- قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: سلطه‌ی انسان- قسمت سوم
۲۰ دقیقه
فصل ششم: گونه‌پرستی در جهان معاصر- قسمت اول
۳۴ دقیقه
فصل ششم: گونه‌پرستی در جهان معاصر- قسمت دوم
۱۹ دقیقه
فصل ششم: گونه‌پرستی در جهان معاصر- قسمت سوم
۲۱ دقیقه
فصل ششم: گونه‌پرستی در جهان معاصر- قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
فصل ششم: گونه‌پرستی در جهان معاصر- قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آزادی حیوانات
نویسنده
مترجمبهنام خداپناه
گویندهوحید فقیهی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آزادی حیوانات

محمدجواد احمدی
۱۴۰۱/۵/۱۴
عالی بود، جاهایی بود که بحث به درازا میکشید و از حوصله من خارج میشد، اما بسیار پر محتوی بود و دید من رو خیلی تغییر داد، و مطمنا تا آخر زندگیم، و تا اونجایی که بتونم حامی حیوانات خواهم بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آزادی حیوانات

برای دریافت کتاب صوتی آزادی حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.