معرفی و دانلود کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی) نوشته‌ی آنتوان دو سنت اگزوپری، یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین کتاب‌ها بعد از قرآن و انجیل در طول تاریخ است که روایت‌گر عشقی فراموش شده در تکاپوی عصر مدرن است.

کتاب صوتی شازده کوچولو (The Little Prince) معنایی فلسفی و نمادین دارد و برای دو گروه سنی کودکان و بزرگسالان مناسب است. داستانی از درگیری‌های انسان‌هایی که مسیر را گم کرده‌اند، آن‌ها نه هدف‌های خود را می‌شناسند و نه راه را. کودکان دیروزی و بزرگان امروزی در این کتاب هیجان‌انگیز خبر مرگ کودک درون خود را می‌شنوند و برای فقدان آن به سوگ می‌نشینند.

این کتاب دوست داشتنی و جذاب از زبان کودکی روایت می‌شود که از سیاره‌ای دیگر آمده و پای بر این کره‌ی خاکی نهاده است و از موضوعات مختلفی مانند تنهایی، عشق، مرگ، خانه، خانواده، فلسفه و... سخن می‌گوید. این کتاب تنگ‌نظری‌ها، بی‌رحمی و خودخواهی‌های بزرگ‌ترها را در برابر دید پاک و صادقانه یک کودک به تصویر می‌کشد.

آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine Saint-Exupery) در شازده کوچولو به شرح واقعیت‌ها می‌پردازد، واقعیت‌هایی که از نظر او فراموش شده‌اند. او سعی کرده با این کتاب حقایق فراموش شده را یادآوری کند و عقیده دارد همه‌ی آدم‌ها در درون خود شازده کوچولویی دارند که باید در پی آن باشند.

درباره‌ی کتاب شازده کوچولو:

کتاب شازده کوچولو (به فرانسوی: Le Petit Prince) بنا به محبوبیت فراوانی که دارد با نام «کتاب قرن» شناخته شده است، این اثر در قرن 20، یکی از پرفروش‌ترین و برجسته‌ترین کتاب‌ها بوده است و تاکنون 7 میلیون نسخه از آن به چاپ رسیده است. طبق تحقیقات صورت گرفته، هر سال 100 نسخه از این کتاب منتشر می‌شود. طبق آمارهایی که در سال 2013 منتشر شده است، گفته می‌شود این رمان به 160 زبان ترجمه و بیش از 500 بار تجدید چاپ شده است.

آنتوان دو سنت اگزوپری کیست؟

آنتوان دو سنت اگزوپری (Antoine de Saint-Exupery) نویسنده، خبرنگار و خلبانی خبره بود که در فرانسه چشم به جهان گشود، او روحیه‌ای ماجراجو داشت. همین ماجراجویی و استعدادش در داستان‌نویسی و خلبانی موجب شد پرواز، موضوع اصلی اغلب داستان‌هایش شود. اگزوپری مردی باهوش بود و آثارش حاکی از تجربه‌های شخصی اوست، آثار او دربردارنده‌ی تخیل‌های نویسنده‌ای انسان دوست و مهربان است که در جهانی مملو از وجدان و اخلاق به سر می‌برد و فلسفه‌اش را از دنیای عینی و واقعی بیرون می‌کشد. او در سال 1944 در حال پرواز ناپدید شد. او آثار درخشانی به یادگار گذاشت و مانند شخصیت‌های داستانی‌اش محبوب ماند.

درباره‌ی تولید نسخه صوتی کتاب شازده کوچولو:

رمان شازده کوچولو یکی از ماندگارترین آثار ادبیات دنیاست که توسط گروه صوتی آوانامه و با همکاری انتشارات ققنوس براساس یکی از بهترین ترجمه‌های کتاب تولید شده است. این رمان را با صدای جمعی از نویسندگان مطرح و خوش‌صدا می‌شنوید که با استفاده از فضاسازی و افکت‌های سه‌بعدی توسط محمد ابویی تدوین شده است. توصیه ما این است که این کتاب صوتی را با هدفون‌های استریو (Stereo) یا بلندگوهای محیطی (Surround) گوش دهید.

جملات برگزیده کتاب صوتی شازده کوچولو:

- خودپسندان بجز وصف خود هرگز چیزی نمی‌شنوند.
- مفهوم دنیا برای پادشاهان خیلی ساده است: همه مردم رعیت هستند.
- آخه می‌دونی چیه، وقتی خیلی دلت بگیره، دوست داری غروب آفتاب رو تماشا کنی.
- شازده کوچولو پرسید: از کجا بفهمم وابسته شدم؟ روباه جواب داد: تا وقتی هست نمی‌فهمی!
- ﺷﺎﺯﺩﻩ ﮐﻮﭼﻮﻟﻮ ﭘﺮﺳﯿﺪ: ﻏم‌ﺍﻧﮕﯿﺰﺗﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﯿﺎﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﺧﻮﺷﺤﺎﻝ ﻧﺸﻪ ﭼﯿﻪ؟ ﺭﻭﺑﺎﻩ ﮔﻔﺖ: ﺑﺮﯼ ﻭ ﮐﺴﯽ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻧﺸﻪ...!
- خیلی در بین آدم‌بزرگ‌ها زندگی کرده‌ام. خیلی هم خوب شناختمشان. اما این باعث نشده که نظرم در مورد آن‌ها عوض شود.
- آدم‌ها این حقیقت رو فراموش کردن. اما تو نباید فراموش کنی. تو همیشه مسئول اون چیزی هستی که اهلیش کردی. تو مسئول گلت هستی...
- یک روز، غروب خورشید را چهل و چهاربار تماشا کردم. پس از آن روزی که غروب خورشید را چهل و چهار بار تماشا کردی دلت خیلی گرفته بود؟ شازده کوچولو پاسخم را نداد.
- فقط بچه‌ها می‌دانند دنبال چه می‌گردند. آن‌ها وقتشان را صرف یک عروسک پارچه‌ای می‌کنند و آن عروسک می‌شود همه‌ی دنیای‌شان. اگر عروسک را ازشان بگیری، گریه می‌کنند.
- فقط چیزی را می‌توانی یاد بگیری که اهلی‌اش کرده باشی. آدم‌ها دیگر وقت ندارند چیزی یاد بگیرند. فقط به دکان می‌روند و جنس‌های آماده می‌خرند و چون هیچ دکان دوست فروشی وجود ندارد، دیگر هیچ دوستی ندارند.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی شازده کوچولو می‌شنویم:

شازده کوچولو گفت: «چیزی که کویر رو قشنگ می‌کنه، چاه آبیه که در خودش قایم کرده...»

به ناگاه با فهمیدن راز درخشش باشکوه شن‌ها شگفت‌زده شدم. وقتی پسر کوچکی بودم، در یک خانه‌ی قدیمی زندگی می‌کردم که بنا به افسانه‌ای قدیمی، گنجی در آن مدفون بود... البته هرگز کسی نتوانست آن را پیدا کند؛ شاید هم کسی درصدد جستجوی آن برنیامد. اما این گنج، خانه را افسون کرده‌بود. خانه‌ی من رازی در عمق قلبم پنهان کرده بود...

رو به شازده کوچولو کردم و گفتم: همین‌طوره؛ چه خانه باشم چه ستاره یا صحرا، چیزی که باعث می‌شه زیبا به نظر برسن، درونشونه.

گفت: خوشحالم از اینکه با روباه هم عقیده هستی.

وقتی شازده کوچولو به خواب رفت، او را بغل کردم و به راه افتادم. نگران بودم. گویی گنجی شکستنی را با خودم حمل می‌کردم؛ حتی به نظرم ‌رسید که چیزی در وجود من شکننده‌تر از این در روی زمین وجود ندارد. در زیر نور مهتاب، به آن پیشانی رنگ پریده، به آن چشمان بسته و طره‌های گیسوانی که با وزش باد می‌لرزیدند، نگاه کردم و با خودم گفتم: «چیزی که اینجا می‌بینیم فقط یک پوسته است، اصل‌رو نمی‌شه دید...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۶ دقیقه
بخش اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۲۶ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)
نویسنده
مترجممدیا کاشیگر
گویندهبهنوش فرهودی، آرمان سلطان زاده، مریم پاک ذات، آیلار لبیب، محسن زرآبادی پور، میلاد فتوحی، حامد حشمتی، بهروز طالبی، سامان قلیچ خانی، کامیار محبی، امید تقوی، فریاد موسویان
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

| رُز |
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
اگه صد بار بگم عالی کمه اگه هزار بار گوش بدم بازم سیر نمیشم و اگه میلیون بار بگم مرسی که هنوز هستین و برای چنین شاهکارهایی انرژی و سرمایه میذارین ذره‌ای از زحماتتون جبران نشده... فقط مرسیییییییی🥰😍😍 (یه انتقاد شاید سازنده کوچولو اینکه صدای گل میتونست بهتر باشه)
ابراهیم کهوری
۱۴۰۰/۴/۱۵
عالییییییییییی
بوددد
*****
آذر فراهانی
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
سعی میکنم هر شب بخش کوچکی از این کتاب رو برای پسرم بخوانم، از کتاب‌های درسی‌اش خیلی آموزنده تر است.
Sepideh Sadeghi
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
سپاس کتابراه.. کتاب شازده کوچولو یکی از عجیب‌ترین و در عین حال زیباترین اثار خلق شده دست بشر.... اینکه ذهن یک انسان میتونه چنین چیزی و تصور کنه و به نگارش در بیاره فقط باید ساعت‌ها خط به خط فکر کرد راجع بهش. ممنون بابت اینکه انقد با کیفیت وزیبا بود.... مثل خودم که از نوجوانی با این کتاب بزرگ شدم دخترم از 2ماهگی با این کتاب زیبا بزرگ شد... بسیار بسیار سپاس
Li Li
۱۳۹۹/۱۲/۱۱
انقدر این کتاب عالی هست دلم نمیاد بخش شش رو گوش بدم که تمام نشه..!
تشکر از همه کسانی که برای این کتاب ارزشمند تلاش کردند، واقعا فوق العاده و آرامش بخش هست..
فقط من یک انتقاد بسیار کوچکی بکنم صدای شازده کوچولو خیلی خوبه خیلی هم تلاش کردند و خسته نباشن ولی بنظرم کمی بی روح بود حتی خندهاش یا داد و فریادش..
به هر حال.، من کلی با این کتاب آرامش گرفتم سپاس فراوان 💓
سودابه مرادی برنا
۱۴۰۰/۶/۲۷
درود برشما عزیزان. ازینکه کتابره را ایجاد کرده اید بسیار سپاسگذارم. کاری پر ارزش روایجاد کرده اید ممنونم. کتابهای صوتی عالی خواننده‌ها فوقالعاده صدایی دلنشین وفضایی ایجاد میکنند برای شنونده انگار در همان فضا ومحیط قرار دارند. سپاسگذارم وهزاران درود بر شما بزرگواران وتوفیق روزافزون عزیزان را از خداوند متعال خواستارم. دوستتون دارم. هزاران درود برشما 💝
مهدی .
۱۳۹۹/۳/۲۷
سلام
عالی است هم در ترجمه روان و هم در گویندگی جذاب تلاش فراوانی شده، حتما گوش کنید! عالی‌ترین نسخه شنیدنی همینه! بعد از گوش دادن به این کتاب، در ذهن شما یک روان در مانی عالی رخ میدهد! ممنون از پدید آورندگان نکته سنج این کتاب صوتی. آرزوی تولید کتاب‌های صوتی بیشتری برایتان دارم. خداقوت...
alirezaa salari
۱۳۹۸/۱۲/۳
سلام و خداقوت به تمام عزیزانی که در عرصه یادگیری نقشی را ایفا می‌نمایند تا آینده روشن را نوید دهند. بسیار بسیار کتاب فلسفی زیبا و عامه است. فقط بزرگواران اگه بخش آخر کتاب هم قرار می‌گرفت فوق العاده بود. صفحات آخر کتاب بیان نگردیده است. ممنون از همه شما عزیزان
مشاهده همه نظرات ۲۳۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی)

برای دریافت کتاب صوتی شازده کوچولو (با صدای سه بعدی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.