معرفی و دانلود کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

عکس جلد کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی اثر مایکل ج. مارتین کتاب دیگری است از مجموعه تاریخ جهان که به تبعیض نژادی در آفریقا در قرن بیستم و تاریخ آن اختصاص دارد.

در سال 1948 در کشور آفریقای جنوبی قانون تبعیض‌نژادی تصویب شد. قانون نژاد پرستانه‌ای که 55 سال رنج و درد ناگفته را برای میلیون‌ها انسان به ارمغان آورد. شرایط زندگی زیر بار قانون آپارتاید (Apartheid) در آفریقای جنوبی را می‌توان اینگونه توصیف کرد: انزوا و تنهایی سیاه‌پوستان، امکانات عمومی فرسوده، خدمات شهری جدا برای سیاه‌پوستان و... . 

نژادپرستی در همه فرهنگ‌ها و در همه زمان‌ها وجود داشته است، اما تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی (Apartheid in south Africa) در قرن بیستم بی‌همتا بود چون به سیاست رسمی حکومت تبدیل و به اجرا گذاشته شده بود. از سال ١٩٤٨ به بعد، هر فردی در کشور به یک گروه نژادی رسمی منتسب می‌شد. طی زمان، رفته رفته قوانین بیشتری به تصویب رسید تا جدایی اعضای نژادهای گوناگون تضمین شود و بدین ترتیب حقوق همه بجز اروپاییان به شدت محدود شد و این سیاست، نابرابری را به قانون کشور تبدیل ساخت. کسانی که در درستی این قانون شک می‌کردند یا برضد آن دست به کار می‌شدند با خطر زندان و حتی مرگ مواجه می‌گشتند.

هدف آپارتاید از ابتدا روشن بود، محدود کردن حقوق سیاه‌پوستان که اکثریت وسیع جمعیت آفریقای جنوبی را تشکیل می‌داد، به منظور تضمین تسلط اقلیت کوچک سفید پوست بر کشور. نیروی پلیس و ارتش آفریقای جنوبی به مدت بیش از چهل سال در برابر قوانین بی‌رحمانه آپارتاید مقاومت کرد اما در آخر آن را درهم شکست. هزاران نفر کشته و ده‌ها هزار نفر زندانی یا شکنجه شدند.

مایکل ج. مارتین (Michael Martin) در این کتاب ماجرای پر فراز و نشیب تبعیض نژادی (آپارتاید) در آفریقای جنوبی را به خوبی به تصویر می‌کشد. خواننده، این کتاب را با تأمل در ریشه‌های تبعیض نژادی آغاز می‌کند، در ادامه با نقشه‌های اهریمنی برای تضمین برتری سفیدها هم‌چون نقشه‌ی قانونی کردن نژاد پرستی، از یک سو و روند بیداری سیاهان، مقاومت و نبردهایشان از سوی دیگر مواجه می‌شود، در نهایت نیز کتاب را با درک چگونگی پایان تبعیض نژادی و برقراری آشتی بین سیاه و سفید، به پایان می‌رساند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
11 دقیقه
پیشگفتار: پیروزی روح انسانی
2 دقیقه
ضمائم پیشگفتار
28 دقیقه
فصل اول: ریشه‌های تبعیض نژادی
4 دقیقه
ضمائم فصل اول
30 دقیقه
فصل دوم: نقشه‌ای اهریمنی
4 دقیقه
ضمائم فصل دوم
22 دقیقه
فصل سوم: مقاومت و سرکوب
4 دقیقه
ضمائم فصل سوم
26 دقیقه
فصل چهارم: تبعیض نژادی بزرگ
4 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
25 دقیقه
فصل پنجم: بیداری سیاهان و قیام سووتو
6 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
29 دقیقه
فصل ششم: نبرد با تمساح بزرگ
5 دقیقه
ضمائم فصل ششم
28 دقیقه
فصل هفتم: پایان تبعیض نژادی
7 دقیقه
ضمائم فصل هفتم
7 دقیقه
پسگفتار: حقیقت و آشتی
2 دقیقه
ضمائم پسگفتار

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

حسین حصارکی
۱۴۰۰/۷/۵
کتاب بسیار عالی و خوبی در مورد آزادی و برابری انسان‌ها با هم سیاه و سفید ندارد
ali namjoo
۱۳۹۷/۴/۱۰
این سری کتابهای تاریخ جهان عالی هستند.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی

برای دریافت کتاب صوتی تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.