معرفی و دانلود کتاب صوتی گامبی وزیر

عکس جلد کتاب صوتی گامبی وزیر
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گامبی وزیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گامبی وزیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گامبی وزیر

کتاب صوتی گامبی وزیر نوشتهٔ والتر تویس، داستان جذاب و هیجان‌انگیز دختر یتیمی به اسم «بث» را روایت می‌کند که بعد از مرگ مادرش به پرورشگاه فرستاده می‌شود. اما آشنایی او با بازی پیچیده شطرنج مسیر زندگی‌اش را به کلی دگرگون می‌کند.

درباره کتاب صوتی گامبی وزیر:

بث هارمون هشت سال بیشتر ندارد که در یک سانحهٔ تصادف مادرش را از دست می‌دهد. او که دیگر کسی را در زندگی‌اش ندارد، مجبور می‌شود تا به پرورشگاه برود و تا سال‌ها بعد در آن‌جا بماند. اوج داستان کتاب گامبی وزیر (The Queen's Gambit) هنگامی است که بث برای تمیز کردن تخته‌پاک‌کن‌ها به زیرزمین می‌رود و در آن‌جا با سرایدار پرورشگاه ملاقات می‌کند.

آقای شایبل در زیرزمین به تنهایی پشت میزی نشسته و مشغول بازی شطرنج است. بث برای اولین بار در عمرش توجهش به چیزی جلب می‌شود و دوست دارد آن را تماشا کند. بعد از چند بار رفت‌وآمد بث از آقای شایبل درخواست می‌کند که شطرنج را به او یاد بدهد. او هم قبول می‌کند و بث هرروز به بهانه تمیز کردن تخته‌پاک‌کن‌ها به زیرزمین می‌رود تا دقایقی شطرنج بازی کند.

پرورشگاه در آن زمان به کودکان داروی آرام‌بخش می‌داد و بث به این داروها عادت کرده بود. به طوری که بدون خوردن آن‌ها نمی‌توانست تمرکز کند و مدام آشفته میشد. علاقهٔ او به شطرنج روزبه‌روز بیشتر شد و به جایی رسید که او را به مسابقات مدارس این بازی دعوت می‌کردند. والتر تویس (Walter Tevis) در این رمان جذاب و پرتعلیق به خوبی توانسته زندگی این دختر را به تصویر بکشد و مخاطب را با خود همراه سازد.

کتاب صوتی گامبی وزیر در اصل داستان دختری است که جلوی تمام مردانی که به او پوزخند می‌زدند ایستاد و بر همهٔ آن‌ها پیروز شد. او هیچوقت فکرش را هم نمی‌کرد که تجربهٔ تلخ مرگ مادرش، او را به چه مسیری بکشاند. مسیری که به کلی شخصیت او و زندگی‌اش را دچار تحول کرد. اما چیزی که در نهایت او را شکست داد نه رقبای مرد شطرنج، بلکه اعتیاد و احساسات سرکوب شده‌اش بود که طی تمام این سال‌ها آن‌ها را در خود نگه داشته بود. تا جایی که این احساسات سرکوب‌شده او را به یک فروپاشی روانی می‌کشانند.

فیلم اقتباس شده براساس کتاب صوتی گامبی وزیر:

درسال 2020 کمپانی نتفلیکس سریالی براساس این رمان در ژانر درام ساخت که «اسکات فرانک» و «آلن اسکات» تولید آن را بر عهده داشتند. «آنیا تیلور-جوی» در این سریال نیز نقش بث را بازی کرد. این سریال توجه مخاطبان زیادی را به خوب جلب کرد و تحسین منتقدان را برانگیخت.

نکوداشت‌های کتاب صوتی گامبی وزیر:

- متقاعد کننده و باشکوه. (Los Angeles Times)

- گامبی وزیر سرگرمی محض است. این کتابی است که هر چند سال یکبار آن را می‌خوانم. به خاطر لذت و مهارت خالص آن. (مایکل اونداتیه – نویسنده کانادایی)

- بث هارمون یک خلاق فراموش نشدنی است و گامبی وزیر کامل‌ترین و دلخراش‌ترین کار والتر تویس است. (جاناتان لتم – رمان‌نویس، مقاله‌نویس و نویسنده داستان کوتاه آمریکایی)

- تویس ما را در درام نفسگیر خود هر لحظه به دام می‌اندازد و باعث می‌شود همان هیجان شدید را که شخصیت‌هایش احساس می‌کنند، احساس کنیم. (The Plain Dealer – روزنامه آمریکایی)

کتاب صوتی گامبی وزیر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی و پرتعلیق از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

با والتر تویس بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی آمریکایی در سال 1928 در سانفرانسیسکو متولد شد. او در کودکی به همراه خانواده‌اش برای ادامه‌ی زندگی به کنتاکی مهاجرت کرد. والتر تویس (Walter Tevis) زمانی که تنها 17 سال داشت به نیروی دریایی پیوست و پس از آن در دانشگاه کنتاکی به ادامه‌ی تحصیل روی آورد و مدرک کارشناسی‌ ارشدش را در رشته ادبیات انگلیسی دریافت کرد.

کتاب «بیلیارد باز» نخستین رمان وی محسوب می‌شود که در سال 1959 به انتشار رسید و اقتباس بسیار مشهوری با بازی «پل نیومن» از آن شد. از میان آثار این نویسنده‌ی مشهور آمریکایی می‌توان به «مرغ مینا»، «مردی که به زمین سقوط کرد» و «ماجرای رنگ پول» اشاره کرد. تویس سرانجام در سال 1984 از دنیا رفت اما آثار وی همچنان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه می‌شوند و نام او بر سر زبان‌هاست.

در بخشی از کتاب صوتی گامبی وزیر می‌شنویم:

بث فوت کرد. سپس دود را به درون ریه کشید و نگه داشت. هیچ احساس تازه‌ای به او دست نداد. ماری جوانا را به دست مرد جوان داد و گفت: «ممنون.» او داشت با آیلین دربارهٔ دانل داک صحبت می‌کرد. آن‌ها یک بلوک پایین‌تر از خیابان مین توی آپارتمان آیلین و باربارا بودند. این آیلین بود که بعد از کلاس شبانه بث را به میهمانی دعوت کرد.

آیلین داشت میگفت: «حتما مل بلنک بوده. صدای همهٔ کارتونارو اون در میاره.» بث هنوز دود را حبس کرده بود و امیدوار بود کمی از خشکی درش بیاورد. او یک ساعت و نیم بود که با دانشجوهای کالج، روی کف آپارتمان نشسته بود و هنوز کلمه‌ای حرف نزده بود. مرد جوان در نهایت گفت: «بلنک صدای سیلوسترو درمیاره ولی دانل داکو نه.»

او برگشت و به بث نگاه کرد و گفت: «من تیم هستم. تو همون شطرنج‌باز معروفی؟» بث دود را بیرون داد و گفت: «اوم. درسته.»

- «تو قهرمان زن آمریکایی!»

بث گفت: «من مشترکا قهرمانم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۸ دقیقه
بخش یک
۳۰ دقیقه
بخش دو
۲۹ دقیقه
بخش سه
۳۵ دقیقه
بخش چهار
۳۵ دقیقه
بهش پنج
۳۵ دقیقه
بخش شش
۳۳ دقیقه
بخش هفت
۳۸ دقیقه
بخش هشت
۲۸ دقیقه
بخش نه
۳۰ دقیقه
بخش ده
۳۴ دقیقه
بخش یازده
۱۹ دقیقه
بخش دوازده
۲۸ دقیقه
بخش سیزده
۳۷ دقیقه
بخش چهارده
۴۵ دقیقه
بخش پانزده
۳۵ دقیقه
بخش شانزده
۲۶ دقیقه
بخش هفده
۲۶ دقیقه
بخش هجده
۳۴ دقیقه
بخش نوزده
۳۵ دقیقه
بخش بیست
۳۸ دقیقه
بخش بیست و یک
۳۲ دقیقه
بخش بیست و دو
۴۲ دقیقه
بخش بیست و سه
۴۱ دقیقه
بخش بیست و چهار
۳۸ دقیقه
بخش بیست و پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گامبی وزیر
نویسنده
مترجممهسا صباغی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات آذرباد
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گامبی وزیر

mina ashjai
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
ممنون از اجرای خوب جناب عمرانی و انتخاب بانو هاشمی. برای گروه خوب تون ارزوی بهترینها رو دارم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گامبی وزیر

برای دریافت کتاب صوتی گامبی وزیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.