معرفی و دانلود کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی

عکس جلد کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی

اروین د. یالوم و همسرش، مریلین یالوم، در کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی روایتی تأثیرگذار و غنی از زندگی مشترکشان و سال‌های بیماری مریلین ارائه کرده‌اند. آن‌ها ضمن این روایت تصویری جامع و عمیق از مفاهیمی همچون «عشق» و «فقدان» را پیش چشمان مخاطبان خود قرار می‌دهند؛ تصویری که فرصت فکر کردن به سوگ و توان مواجهه با فقدان دیگریِ مهم را برای ما ایجاد می‌کند.

درباره کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی:

همه‌ی ما با مرگ، تنهایی و فقدان دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. نمی‌توان انسان بود و دل نبست. سوگ بهایی‌ست که در ازای دلبستگی به دیگری و دوست داشتن او می‌پردازیم. حالا تفاوتی نمی‌کند روان‌پزشکی باشی با شهرتی مثال‌زدنی همچون اروین یالوم (Irvin D. Yalom) و چه کسی که از علم روان‌شناسی هیچ سررشته‌ای ندارد. همه‌ی ما به شیوه‌های متفاوت و در مراحل گوناگون زندگی، از مرگ گرفته تا یک عشق به‌فرجام‌نرسیده، سوگ را تجربه می‌کنیم و تاب‌آوردن جهان گاه‌وبیگاه برایمان به کاری بس دشوار و ناممکن تبدیل می‌شود.

زمانی که عزیز ما از دست می‌رود، گاهی بار غم او چنان سنگین‌تر از شانه‌های ماست که گویی هیچ‌چیز نمی‌تواند مایه‌ی تسلی‌خاطرمان شود. در چنین زمانی انسان حالتی معلق میان زندگی و مرگ پیدا می‌کند؛ نیمه‌فرسوده، بی هیچ اشتیاقی... و این از سخت‌ترین تجاربی‌ست که فرد باید مهارت رویارویی و مواجهه با آن را پیدا کند. اگر شیوه‌ی برخورد با فقدان را بلد نباشیم، سوگ‌های بی‌پایان، این قصه‌های ناتمام، به حفره‌هایی در روان ما تبدیل می‌شوند که هر اتفاق خوش زندگیمان را می‌بلعند. این حفره‌ها به سیاه‌چاله‌هایی می‌مانند که با هر بلعیدن، از نو قوی‌تر می‌شوند.

کتابی که پیش روی شماست، اثری‌ شنیدنی و عمیق از آخرین روزهای زندگی مریلین یالوم (Marilyn Yalom)، نویسنده‌ی حوزه‌ی زنان است. کتابی که او با همراهی همسرش، اروین یالوم به نگارش درآورده است. اروین یالوم سال‌های زیادی از عمر خود را در اتاق درمان به روان‌درمانگری پرداخته بود. اما هرگز احساس نکرده بود نیاز دارد تا روی صندلی مراجع بنشیند. تا این که همسر دوست‌داشتنی‌اش، مریلین، به سرطانی بدخیم دچار شد... آن دو در کتاب موضوع مرگ و زندگی (A Matter of Death and Life) تلاش کرده‌اند تا ضمن بیان خاطرات خود از آن دوران، تصویری از مفهوم سوگ را برای ما به نمایش بگذارند.

اواسط نگارش کتاب موضوع مرگ و زندگی و در حدود سال 2019 بود که مریلین از دنیا رفت. در نهایت، یالوم این اثر را به تنهایی و در سال 2021 به پایان رساند. در این کتاب صوتی که خوانشِ گرم راوی آن را دو چندان شنیدنی‌ کرده، از مردی می‌شنویم که تلاش می‌کند تا روزهای بدون عشق را تاب بیاورد و درعین‌حال به همسرش اطمینان ببخشد نگران تنهایی پس از مرگ او نباشد. و از زنی می‌شنویم که در حال گذراندن روزهای پایانی خود کنار عزیزانش است. اثر پیش‌رو، کتابی‌ست بی‌نظیر برای تاب‌آوردن یکی از ملموس‌ترین موقعیت‌های انسانی: «وداع با کسی که جانِ ماست».

نکوداشت‌های کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی:

- کتابی که مانند اروین و مریلین یالوم، بزرگ و فوق‌العاده است. (آرتور کلاینمن، نویسنده)

- یک داستان عاشقانه‌ی عمیق با درس‌هایی برای چگونگی زندگی و مرگ. (Kirkus Reviews)

- عاشقانه‌ای شگفت و فراموش‌نشدنی، کتابی که گذشته و حال را درمی‌نوردد. (جوآن کاچیاتوره، نویسنده‌)

- دو استاد برجسته و شرکای مادام‌العمر، درحالی‌که با پیری، آسیب‌پذیری و مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کنند، در مواجهه‌ای صادقانه با ناپایداریِ زندگی، به ارزش عمیق‌تری از آن پی می‌برند. (فرانک اوستاسسکی، نویسنده‌)

- مریلین و اروین چنان درخشان می‌نویسند که احساس می‌کنم آن دوره را در کنار آن‌ها زندگی کرده‌ام. این کتاب به ما موجودات فانی می‌آموزد که برای روز جدایی آماده شویم. (کاترین مانیکس، نویسنده‌)

کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی مناسب چه کسانی است؟

اگر به مباحث روان‌شناسی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی به شما پیشنهاد می‌شود.

با اروین دی. یالوم بیشتر آشنا شویم:

اروین دی. یالوم در سال 1931 در واشینگتن دی سیِ ایالات متحده آمریکا متولد شد. اروین یالوم را با کتاب‌های داستانی و غیرداستانی‌اش که اغلب مضمونی روان‌شناختی دارند می‌شناسیم. او یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان در این حوزه است. آثار او طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارند و اغلب در زمره‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی جای می‌گیرند. اثر دیگر او با عنوان وقتی نیچه گریست از جمله همین کتاب‌هاست که در قالب داستانی جذاب و خیال‌انگیز به بیان بنیادی‌ترین و عمیق‌ترین مسائل می‌پردازد. از دیگر آثار محبوب او می‌توان به درمان شوپنهاور و مسئله‌ی اسپینوزا اشاره کرد.

همچنین اروین یالوم موفق شد در سال 2002 جایزه‌ی انجمن روان‌پزشکی آمریکا را دریافت کند و در سال 2007 فیلمی به کارگردانی پنچاس پری ساخته شد که از کتاب وقتی نیچه گریست اقتباس شده بود. همچنین اگر دوست دارید که یالوم را بهتر بشناسید، فیلم مستندی از زندگی و آثار او در سال 2014 با نام درمان یالوم ساخته شده است.

در بخشی از کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی می‌شنویم:

منتظرم تا دوستم آیوری را ببینم. او به تازگی از کپنهاگ برگشته و از آنجا برایم شکلات مخصوصی آورده که فقط در دانمارک درست می‌شود. من آیوری را از دوران جلسات زنان نویسنده که دورانی طولانی خود برگزارکننده‌اش بودم، می‌شناسم.

او یکی از اعضای گروه بود که منظم در این دوره‌ها شرکت می‌کرد. اعم از دوران دانشگاه یا حتی تابستان. از لطف اوست که اکنون من و اروین شکلات‌های گردویی‌اش را می‌خوریم. به علاوه دیدارش برایم بسیار دلپذیر بود. آخرین باری که او را دیدم نه سال پیش بود که فرزند اولش را باردار بود. او یک موسسه‌ی انتشاراتی کوچک دارد که کتاب‌ها را به صورت آنلاین یا چاپی منتشر می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
34 دقیقه
قسمت اول
23 دقیقه
قسمت دوم
18 دقیقه
قسمت سوم
19 دقیقه
قسمت چهارم
15 دقیقه
قسمت پنجم
20 دقیقه
قسمت ششم
34 دقیقه
قسمت هفتم
23 دقیقه
قسمت هشتم
33 دقیقه
قسمت نهم
30 دقیقه
قسمت دهم
21 دقیقه
قسمت یازدهم
37 دقیقه
قسمت دوازدهم
15 دقیقه
قسمت سیزدهم
20 دقیقه
قسمت چهاردهم
43 دقیقه
قسمت پانزدهم
30 دقیقه
قسمت شانزدهم
30 دقیقه
قسمت هفدهم
28 دقیقه
قسمت هجدهم
39 دقیقه
قسمت نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی
نویسنده،
مترجممینا فتحی
گویندهگشتاسب امجدی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۳۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی

شادی شادباد
۱۴۰۱/۳/۲۱
کتاب خیلی عالی مثل باقی اوار یالوم، اما نکته‌ای که داره این هست که حتما تمام اثار قبلی یالوم خونده بشه و بعد این کتاب در اخر که به جذابیتش بشه پی برد و همچنین درک کسانی که عزیز از دست دادن رو اسونتر میکنه..
برای درمانگرها هم که بازم مثل بقیه آثارش بسیار مفیده.
رقیه طالبی
۱۴۰۱/۹/۱۶
کمی طولانی بود و در کل غم انگیز. ولی شنیدن این کتاب با گویش رسا و دلنشین راوی برای تسکین درد کسانی ک عزیز خودشون رو ب تازگی از دست دادند حتما مُسَکِن و التیام بخشه!!!! واقعیت مرگ و از دست دادن رو از زاویه‌ی دیگری بیان کرده بود ک قابل تأمل بود، طبق معمول ممنونم از کتابراه
فاطمه عبداله زاده
۱۴۰۱/۶/۲۰
این کتاب رو اروین دیالوم راجب مرگ همسرش نوشته و اینکه چجوری با این شرایط کنار اومد به نظرم کتاب مفیدیه برای کسانی که شخصی رو از دست دادن اینکه چجوری با تنهایی‌های بعد از مرگ همسرش کنار اومد و چه احساساتی داشت وقتی تجربیات مشترکی که با همسرش داشت دوباره پیش می‌امدن
عاطفه روشنی
۱۴۰۱/۳/۷
متوسط و غم‌انگیز! همچنین بیخودی طولانی! می‌تونم با بی‌علاقگی گوش دادم! به دو اثر دیگه‌ی یالوم که خوندم اصلن نمی‌رسه (وقتی نیچه گریست و درمان شوپنهاور)
و این‌که لطفاخوندن کتاب‌های یالوم رو به آقای پارسا بسپرین، من خوانش این کتاب رو اصلن دوست نداشتم!
Khaterh Seif
۱۴۰۱/۸/۲۸
مثل همه‌ی آثار یالوم بسیار وزین و دلنشین بود و در زمینه پذیرش مرگ روایتی کاملا منطقی ارائه داده بود بسیار لذت بردم اما گویندگی یکنواختی داشت منظورم اینه که احساس نهفته در کلمات را به خوبی به شنونده منتقل نمی‌کرد.
مینا غلامی
۱۴۰۱/۵/۲
کتاب بسیار عالی ومفیداست، خوشحالم که فرصتی پیش آمد تا بتونم این کتاب رو گوش بدم، از تهیه کنندگان کمال تشکر را دارم
صدای راوی هم زیبا و آرام بخش است
افسون
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
کتاب عالی بود تمام حال و احساس کسی که همسرش بیمار می‌شود و او را از دست می‌دهد و مشکلات و دغدغه‌های بعد از فوتش را بیان کرده
نیره هندی
۱۴۰۱/۹/۱۷
چون خودم و پسرم درگیر این بیماری بودیم و واقعا لحظه لحظه‌اش رو درک میکردم بنظرم عالی بود
Alireza Amiri
۱۴۰۱/۶/۱۳
من ۶ کتاب از دکتر اروین خوندم و همه‌اش عالی بود
ولی این کتاب واقعا خسته کننده بود و هیچ بار فکری نداشت
Bahar Lallari
۱۴۰۱/۲/۱
فقط میتونم بگم مثل همه کتاب‌های دکتر یالوم بی نظیر. و به قدری زیباست و احساسات زیبا و واقعی بیان شده که نظیر ندارد
سورن نورزاد
۱۴۰۲/۲/۲۵
برای افرادی که از زندگی کردن میترسن پیشنهاد میکنم
مهدی داوری
۱۴۰۱/۴/۱۹
بسیار عالی
انتظار میرفت از یالوم چنین کتاب زیبایی
س رضایی
۱۴۰۱/۳/۴
زیبا باقلم دو نویسنده که هرکدوم جذابیت خودش رو داره
الهام ابهری
۱۴۰۱/۴/۱۳
اروین یالوم نویسنده مورد علاقه من است
مشاهده همه نظرات 14

راهنمای مطالعه کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی

برای دریافت کتاب صوتی موضوع مرگ و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.