معرفی و دانلود کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

عکس جلد کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا اثر ویکتور فرانکل از جمله آثار درخشان و بهترین کتاب‌های امریکاست که پس از گذشت سال‌ها هنوز جذابیت دارد.

در این کتاب ویکتور فرانکل (Viktor Frankl) که طی سه سال، به علت یهودی بودن در اردوگاه‌های کار اجباری آلمان نازی، اسیر و زندانی بود، به بررسی اهمیت جستجوی معنای زندگی در شرایط گوناگون می‌پردازد. او عنوان یک روانشناس اگزیستانسیالیست، اهمیت معنای زندگی در بحرانی‌ترین شرایط ممکن را مورد بررسی قرار می‌دهد. هم‌چنین به روایت خاطرات خود و سایر قربانیان می‌پردازد و نگرش جدیدش را در روانشناسی (لوگوتراپی یا معنا درمانی) شرح می‌دهد.

انسان در جستجوی معنا (Man's search for meaning) درباره جان به در بردن است؛ درباره منشا قدرتی که موجب زنده ماندن فرانکل شد؛ فردی که سختی‌های بسیاری را تجربه کرد. ویکتور فرانکل با تجربه دسته اول خود از زندگی سخت در اردوگاه کار اجباری، پس از پایان جنگ و رهایی، شاهکار خود به نام انسان در پی معنی را به نگارش درآورد و مکتب تازه‌ای در روانشناسی به عنوان معنی درمانی یا لوگوتراپی را خلق کرد که ثمره‌ی تجربه‌های تلخ او در سال‌های اسارت و زندانی بودنش در اردوگاه‌های کار اجباری است. این نظریه در میان روانشناسان و روان درمانگران طرفداران بسیاری دارد.

بخش اول داستان بسیار دردناک است و از سختی‌ها و رنج‌ها سخن گفته است، با این وجود دلایل زیادی برای مهم بودن این داستان وجود دارد که باید آن را بشنوید. این اثر، یکی از مهم‌ترین کتاب‌های دوران ماست. معمولاً اگر کتابی دارای تنها یک رویکرد و یک فکر باشد و با این حال چنان قدرتی داشته باشد که بتواند زندگی کسی را تغییر دهد، همین کافی است و باید آن را شنید.

تجربه‌های انسان‌هایی که در سال‌های بسیاری اسیر بوده‌اند و بارها و بارها عذاب کشیده‌اند، بسیار شنیدنی و جذاب است و این کتاب نیز گزارشی از تجربیات شخصی نویسنده در این دوران است. این اثر، داستانی از داخل یکی از اردوگاه‌های کار اجباری است که از زبان یکی از بازماندگانش روایت می‌شود. به عبارت دیگر، این کتاب می‌خواهد به این سؤال پاسخ دهد: بازتاب زندگی روزمره در یک اردوگاه کار اجباری، در ذهن یک زندانی عادی به چه شکلی است؟

ویکتور فرانکل بنیان‌گذار لوگوتراپی، روانشناس و عصب‌شناس اتریشی، دارنده مدرک دکترای اعصاب و روان از دانشگاه وین و هم‌چنین دارنده‌ی دکترای افتخاری از 120 کشور جهان است. او در جنگ جهانی دوم همسر باردارش، والدین و برادرش را از دست داد و در چهار اردوگاه گوناگون از جمله آشویتس اسیر بود.

فرانکل بر مبنای تجربه‌های شخصی و بیماران بسیار خود، عقیده دارد که ما نمی‌توانیم از رنج و عذاب دوری کنیم اما می‌توانیم طرز برخورد با آن را به اختیار خود انتخاب کنیم. او، در هنگام ورود خود به اردوگاه کار اجباری آلمان در جنگ جهانی دوم در جیب لباس یک زندانی کشته شده کاغذی پیدا کرد که روی آن نوشته شده بود: «خدایت را با تمام قلبت، با تمام روحت و با تمام قدرتت دوست بدار». لباسی که مجبور شد از آن استفاده کند. تفسیر ویکتور فرانکل از آن جمله این بود که پاسخ مثبت به زندگی، علی‌رغم هر چه با آن روبه‌‌رو می‌‌شویم، خواه رنج و خواه مرگ، یک فرمان است. چرا که در ناپیمودنی‌ترین راه‌ها و در ناامید کننده‌ترین لحظات و وضعیت‌هاست که می‌توان بزرگ‌ترین معنا را کشف کرد. او معنی حضور خود را در آن جهنم و اردوگاه عذاب‌آور یافت و بخاطر آن تمام بیماری، خستگی، گرسنگی، تشنگی، فشار روانی و شکنجه‌های بدنی و... را تحمل کرد.

در اردوگاهی که او اسیر بود به طور متوسط از هر 28 نفر یک نفر زنده می‌‌ماند و مابقی یا کشته می‌‌شدند و یا خودکشی می‌کردند. او پس از بررسی‌های بسیار متوجه شد که کسانی که زنده می‌‌مانند الزاماً قبل از اسیر شدن‌شان سالم‌ترین، قوی‌ترین، باهوش‌ترین، ثروتمندترین و… نبوده‌اند. آن‌ها افرادی بوده‌اند که برای زندگی خود معنایی دارند و به امید تحقق آن معنی و هدف بعد از پایان جنگ زنده مانده‌اند. این معنی می‌‌تواند کشف اعضای خانواده، ساختن کشور و یا هر چیز دیگری باشد.

دنبال چیزهایی فقط برای منافع شخصی و احتیاجات سطح پایین رفتن و در کل نبود معنا در زندگی اشخاص، نوعی بیماری روانی است. نظریه معنی درمانی به نیاز مکرر انسان به جستجو، نه برای خویشتن بلکه برای معنایی که به هستی ما منظوری ببخشد، ارتباط دارد. طبق این نظریه هرچه بیشتر بتوانیم از خود بالاتر برویم و برای چیزی یا کسی از خودگذشتگی کنیم، انسان‌‌تر می‌‌شویم. این معیار نهایی رشد و پرورش شخصیت سالم و برین است.

جملات برگزیده کتاب انسان در پی معنا:

- اگر رنج را شجاعانه بپذیریم تا واپسین دم، زندگی معنی خواهد داشت. پس می‌توان گفت معنای زندگی امری مشروط نیست، زیرا معنای زندگی می‌تواند حتی معنی بالقوه درد و رنج را نیز دربرگیرد.
- این وظیفه لوگوتراپی است که بیمار را در یافتن «معنا» در زندگی، اندیشه‌های پنهانی وجود و معنای نهفته‌ی آن یاری کند.
- امروزه مردم بیش از هر زمانی، ابزار زندگی کردن را دارند ولی هیچ معنایی برای زندگی کردن برایش ندارند.
- آخرین آزادی ما انسان‌ها این است که نگرش خود را در هر شرایطی خود انتخاب کنیم.
- همه‌چیز را می‌توان از انسان گرفت؛ به جز یک چیز و آن هم نگرش و بینش اوست.
- انسان می‌تواند در هر زمان هر رنجی را تاب آورد، مادامی که معنایی در آن بیابد.
- اگر اصلا زندگی دارای مفهومی باشد، پس باید رنج هم معنایی داشته باشد.

در قسمتی از کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا می‌شنویم:

مطمئناً جستجوی انسان در پی معنا به جای آرامش درونی، تنش درونی ایجاد خواهد کرد. اما چنین تنشی دقیقاً یک پیش‌نیاز ضروری برای سلامت ذهن است. جسارت می‌کنم و می‌گویم که در دنیا هیچ چیز مؤثرتر از دانستن اینکه زندگی معنایی دارد، نمی‌تواند برای جان به در بردن از سخت‌ترین شرایط، به شخص کمک کند. در این گفته‌ی نیچه خرد بسیار نهفته است: «کسی که برای زندگی کردن {چرا}یی دارد، از عهده‌ی هر {چطور}ی برخواهد آمد». من در این گفته حکمتی می‌بینم که از هر روان درمانی‌ای بهتر درمان می‌کند. در اردوگاه کار اجباری نازی‌ها انسان می‌توانست به عینه مشاهده کند احتمال زنده ماندن کسانی که می‌دانستند وظیفه‌ای بر عهده دارند که باید انجام دهند، بیشتر بود. نویسندگان کتاب‌های دیگری راجع به اردوگاه کار اجباری هم به همین نتیجه رسیدند. روان‌پزشکانی که درباره‌ی اسرای جنگی اردوگاه‌های ژاپن، کره‌ی شمالی و ویتنام شمالی تحقیق می‌کردند هم به همین نتیجه رسیدند.

در مورد خود من، وقتی مرا به اردوگاه کار اجباری آشویتس بردند، ‌دست‌نویس کتابی آماده‌ی چاپ داشتم که مصادره کردند. قطعاً اشتیاق عمیق من برای از نو نوشتن این دست‌نویس به من کمک کرد از سختی‌های اردوگاه‌هایی که در آن‌ها بودم، جان سالم به در ببرم. مثلاً وقتی در اردوگاهی در باواریا مبتلا به تب حصبه شدم، روی تکه پاره‌های کاغذ یادداشت‌های زیادی نوشتم که توسط آن‌ها بتوانم نسخه‌ی دست‌نویسم را از نو بنویسم و همین باعث شد تا روز آزادی زنده بمانم. من یقین دارم که بازنویسی دست‌نویس گم شده‌ام در آلونک‌های تاریک یک اردوگاه کار اجباری در باواریا به من کمک کرد بر خطر از کار افتادن قلبم غلبه کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۳۲ دقیقه
بخش اول: سرگذشتی در اردوگاه کار اجباری - قسمت اول
۲۶ دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
بخش اول - قسمت چهارم
۲۲ دقیقه
بخش اول - قسمت پنجم
۲۵ دقیقه
بخش اول - قسمت ششم
۲۸ دقیقه
بخش اول - قسمت هفتم
۳۰ دقیقه
بخش اول - قسمت هشتم
۳۴ دقیقه
بخش اول - قسمت نهم
۱۶ دقیقه
بخش دوم: معنای اساسی لوگوتراپی - قسمت اول
۲۴ دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
۲۹ دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
۲۷ دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
۱۳ دقیقه
بخش دوم - قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
نویسنده
مترجمامیر لاهوتی
گویندهمیلاد میرزائی
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

فرزانه قنبری
۱۳۹۸/۳/۳۱
از آنجایی که ابعاد رئالیستی کتاب قوی است بسیار تاثیر گذار است! با توجه به اینکه نویسنده خود روانشناس است به خوبی توانسته است‌ بسیاری از مفاهیم روانشناسانه و نظریه‌های مربوط به روانشناسی یادگیری و روان شناسی شناختی را مطرح سازد. از این لحاظ چنین کتابی می‌تواند برای یادگیری مفاهیم روانشناسی به صورت عملی برای دانشجویان‌ رشته روانشناسی مفید باشد. اگر کتابهای مختلف روانشناسی به صورت صوتی فراهم شود بسیار مورد استفاده قرار خواهد گرفت کتابی مانند زمینه روانشناسی هیلگارد.
Mehrab Khadem
۱۴۰۱/۱/۹
ترکیب روایت بی رحمانه هیتلر با اراده انسانی بهترین تعریف از کتاب هست
اگر تاریخ را دنبال میکنید حتما درمورد اردوگاه اشویتس شنیده اید این کتاب روایت همین داستان تلخ واقعی هست که از بدو ورود اسیر‌های جنگ گفته میشود تا ازاد شدن انها
علاوه بر بخش تاریخی درس‌های مهمی داره درمورد استقامت و نیروی ذهن که
چطور یک دکتر از این اردوگاه کار اجباری نجات یافته و موفق به نوشتن کتاب شده است
با خوندن این کتاب متوجه اراده عظیم و قدرت ذهن انسان میشود که موجب اگاهی درمورد رفتار ما با مشکلات هست
همچنین دقت در انتخاب موسیقی متن کاری را میکند که با پخش شدن موسیقی خود به خود وارد اردوگاه میشوید
حتما پیشنهاد میکنم بخونید ازین کتاب صوتی نهایت لذت ببرید مفید برای علاقه مندان به موضوعات تاریخ، موفقیت، روانشناسی هست
یگانه موسایی
۱۳۹۹/۸/۲۲
شمعی برافروخته در ورود به مازی تودرتو پر از دالانهای پیچ در پیچ_آدمی_این جهان ناشناخته‌ها، بسیار راههای نارفته و بسیار مرزهای ناگشوده. چه زیرکانه انسان را دیده است از دورنمایی کیهانی و در فاصله ایی بدون فاصله توامان_ویکتورفرانکل_شاید سنت معناگراییست دیدن وجوه نادیدنی این منشور هزار وجه وبرآوردن نو عمارتی بر دیوارهای کهنه‌ی ذهنی با مفاهیمی چون آزادی روحی، زندگی قهرمانانه، پیروزی درونی، انسان در برابرسرنوشت، پاداش رنجها.... آیا به راستی درمان دردهای انسان گرفتاربی خبری مدرن بازخوانی"معنای خودش"نیست؟! البته سوالاتی برخزانه‌ی نظری این مکتب سایه افکنده که می‌تواند محصول همین نگاه متمایز باشد به هر حال این رویکرد هم نیازموده‌های زیادی دارد.
محمد حسن ع
۱۳۹۸/۵/۲۳
امتیاز جهانی 4. 4 از 5 با 294 هزار نفر رای، در سایت گودرید، یعنی یک خبری هست، کمتر کتابی هت با این مقدار رای که این امتیاز رو گرفته باشه. خوندنش توصیه میشه.
مهدی شادمانی
۱۴۰۰/۷/۲۲
بی شک یکی از بی نظیرترین آثاری که هر فردی می‌بایست آنرا چندین بار بخواند یا گوش کند. بی جهت نیست که کنگره‌ی ایالات متحده آمریکا آنرا در زمره‌ی ده کتابِ برترِ تاثیرگذار بر جامعه‌ی آمریکا در یک صد سال اخیر قرار داده است.
"عشق عالی‌ترین و نهایی‌ترین آرزویی ست که بشر در آرزوی آن است"
"نجات بشر در و
عشق با عشق است"
"اگر همه چیز را از انسان بگیرند، باز هم اگر یک لحظه و یک دم هم که شده می‌تواند خوشبخت بماند و آن زمانی ست که به محبوب خویش بیندیشد. انسان در حالیکه خلا کامل را تجربه می‌کند و نمی‌تواند نیازهای روانی‌اش را به شکل عملی و قابل پذیرش ابراز دارد، کاری جز پذیرا شدن رنج‌ها و گرفتاری هایش به طرزی شرافتمندانه از او ساخته نیست"
کاربر sahar
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کتاب جالبی بود در بخش اول نویسنده که خودش یک روانپزشک هست و در زندانهای آشویتس آلمان نازی اسیر بوده از سختیها و شکنجه‌های اون دوران میگه و جالبه که تمام تاثیرات روانشناختی که اون سختیها روی یک انسان میتونه بذاره از دید یک روانپزشک تحلیل کرده اما در بخش دوم جایی هست که دیگه از زندان آزاد شده و توی و این بخش تحلیلهای روانشناسانه‌اش خیلی پر رنگ تر از اتفاقاتی هست که براش اوفتاده.
شاه بیت کتاب اینه که میگه انسانی که در زندگیش معنایی پیدا کرده باشه یا به بیان دیگه هدف ارزشمندی داشته باشه در سختیهای زندگیش کم نمیاره هیچ وقت افسرده نمیشه
مهرداد خجسته
۱۳۹۹/۱/۲۱
فرانکل نیز همچون سایر وجود گرایان، آزادی را از خصایص انسان و نشانه انسانیت او می‌داند و معتقد است نظریه‌های روانکاوی و رفتارگرایی با تأکید بیش از حد بر غرایز و نقش محیط، آزادی و قدرت، انسان را در رویارویی با شرایط داخلی و خارجی و حتی حوادث آینده، نادیده گرفته و او را همچون ماشین خودکاری در خدمت و و غرایز شرایط قرار داده‌اند. وی ضمن تأکید بر «مفهوم آزادی» از تعیین محدوده آن نیز غفلت نکرده معتقد است انسان موجودی است با میدان آزادی محدود؛ او در انتخاب شرایط و عوامل، آزاد نیست، بلکه آزاد است در برخورد با شرایط، چه واکنشی را انتخاب کند
مهراد امیرنیا
۱۳۹۹/۲/۲۳
صدای نویسنده و آهنگ‌های متن واقعا عالی هستن. قسمت اول کتاب که مربوط به داستان زندگی نویسنده در اردوگاه آشویتس است بسیار عالی بوده و انسان را در فضای داستان قفل می‌کند. در بخش دوم که نویسنده شروع به توضیح روش روان درمانی خود تحت عنوان لوگوتراپی می‌کند مطالب ناملموس می‌شوند و دنبال کردن متن کتاب سخت تر می‌شود. همچنین روش درمانی ذکر شده آن چنان که ادعا شده معجزه نمی‌کند. به نظر بنده امتیاز بالای کتاب در سایت‌های معتبر دنیا نه به خاطر خود متن بلکه به دلیل موضوع داستانی آن (هولوکاست) است.
مصطفی اکبرپور
۱۳۹۸/۶/۲۹
در دوران تحصیلم در رشته‌ی روانشناسی بالینی دیدگاه‌های مختلفی رو مطالعه کردم در زندگی واقعی هرکدوم از اونها رو بار‌ها مورد بررسی قرار دادم و با اونها کار و زندگی کردم

در این میان وجود گرایی و مخصوصا معنا درمانی که شاخه‌ای از درمانهای وجودیست برایم اهمیت ویژه‌ای داشت
توصیه میکنم این کتاب رو بخوانید و ذهنیت نویسنده رو با زندگی خود مقایسه کنید
امیدوارم از این کتاب بهره ببرید
کاربر kh
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
کتاب طوری نوشته شده انگار که در واقعیت شخصیت داستان هستی و همه این درد‌ها و رنج‌ها رو احساس میکنی ولی از طرف دیگر خدا رو شکر میکنی که خودت هستی نه شخصیت داستان 😢 کتاب بسیار عالی و انگیزشی بود👌به همه کسایی که قدر زندگی رو نمیدونن و حتی اونایی که میدونن پیشنهاد میکنم برای یک بار هم که شده کتاب رو و بخونن یا گوش بدن و حتی اگه وقتش رو ندارن بدن یکی براشون خلاصه کنه و خلاصه رو بخونن امیدوارم که مفید واقع بشه
HOSSEIN HABIBIYAN
۱۳۹۹/۲/۲۴
این کتاب فوق العاده هست اجرا طبیعی و لحن عالی موسیقی متن بی‌نظیر من همیشه دید پوچ به زندگی داشتم و تلاش برای بقا در موقعیت سختو منطقی نمیدیدم چون شانس کمی برای موفقیت در نظر میگرفتم و به نظرم ارزش نداشت ولی برام عجیب بود کسایی در این شرایط بشدت سخت و جهنم واقعی چطور هنوزم امید دارن و برای روزای هم ازادی نقشه میکشن این کتاب حالمو خوب کرد و در افسردگی و ناامیدی بهم کمک کرد که بتونم بازم امید داشته باشم که میشه شرایط تغییر کنه
مریم روستائیان
۱۴۰۱/۱/۲۹
کتاب میگه انقدر اسیران اردوگاه درد و رنج کشیده و دیده بودند که واسشون عادی شده بود و نسبت به درد و رنج دیگران کاملا بی تفاوت شده بودند و دیگر احساسی به این موضوع نداشتند، اما گاهی وقتها این بی تفاوتی و بی احساسی نسبت به رنج دیگران از رفاه و بی مشکل بودنه زیاد میاد. اکثر افراد مرفه بی درد جزء همین و دسته هستند رنج و نداری دیگران واسشون بی معنیه و هیچ واکنشی بهش نشان نمیدهند و این دیدگاه واسه آدمای عادی خیلی دردناک و عجیبه
شهبا شریفی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
این کتاب برای من «عزیزه»، خیلی عزیز…
«خداوند اشک‌های بندگان خود را نگه می‌دارد…»
باورنکردنیه، باورنکردینه که هربار بخش‌های مختلفی از این کتاب رو گوش می‌دم، احساس می‌کنم به‌اندازه‌ای که بتونم پرواز کنم، سبک شدم.
اگر مشغول تحمل رنجی هستید، اگر به‌هردلیلی دچار افسوس و پریشونی شدید، این کتاب رو و
به جسم روح عزیزتون هدیه بدید. گویندگی آقای میلاد میرزائی و ذات صداشون کنار متن بی‌نظیر این کتاب، می‌تونه معجون شفای قلب‌تون باشه. چرا که نه؟!
ساغر عربی
۱۴۰۱/۱/۸
تجربیات آقای فرانکل در اردوگاه اسارت و آگاهی که از اون دوران به مخاطب انتقال دادند به نظر من به خودی خود نقطه عطف این کتاب بود و لذت بردم. از طرفی زمانی که وارد تحلیل‌های روان شناسی میشن به خوبی پایه‌هایی رو بیان میکنن که به نظر من این روزها متاسفانه با انتشار مطالب با موضوعیت روانشناسی زرد فقط رو افراد دچار اشتباه و گمراهی میکنه. لذت بخش بود و ممنونم بابت تولید نسخه صوتی این اثر که جذابیت کتاب رو چند برابر هم کرد.
آرش کاشانی
۱۴۰۰/۱۰/۶
کتاب‌های صوتی روشی نوین و موثر برای مطالعه است دو دلیل مهم وجود دارد اول اینکه ترجیح خیلی‌ها شنیدن است دوم گرانی کاغذ، اگر از گوینده‌های خوش صدا با لحن صحیح و گویش درست استفاده شود هم برای نویسنده مترجم و هم ناشر بازار خوبی دارد این اپلیکیشن رو بعد از ۳ اپلیکیشن دیگه انتخاب کردم چون امکان خرید از ۳ درگاه بانکی وجود داشت دلیلش رو نمی‌دونم اما تای قبلی که نام نمی‌برم مشکل کارت به کارت داشتند و عملا بلااستفاده.
مشاهده همه نظرات ۳۴۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

برای دریافت کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.