معرفی و دانلود کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

عکس جلد کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
قیمت:
60000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

یک داستان کلاسیک تمام عیار! ویکتور فرانکل در کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا روایتی تأثیرگذار از تلاش‌های خود برای حفظ امید و انگیزه در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها ارائه می‌دهد. سال‌ها از انتشار این اثر پرفروش و جذاب می‌گذرد اما همچنان پرطرفدار است و از آن به عنوان یکی از درخشان‌ترین و بهترین کتاب‌های آمریکایی یاد می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا:

ویکتور فرانکل سه سال از زندگی خود را به خاطر باور داشتن به دین یهود در اردوگاه‌های کار گذراند و زندانی نازی‌ها بود. او در کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا وضعیت زندگی خود را در این برهه‌ی حساس شرح می‌دهد و اهمیت حفظ امید و روحیه را بررسی می‌کند.

از طرف دیگر، او در مقام یک روانشناس، ضرورت جستجوی معنای زندگی را در دشوارترین شرایط برای‌تان شرح می‌دهد. فرانکل خاطرات خود و سایر زندانیان را در اردوگاه‌های نازی‌ها روایت می‌کند که سبب تغییری بزرگ در علم روانشناسی می‌شود و امروزه از نظریه‌های این روانشناس تحت عنوان معنادرمانی یا لوگوتراپی یاد می‌کنند.

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا (Man's search for meaning) به تلاش قابل تحسین انسان برای زنده ماندن می‌پردازد؛ فرانکل سرچشمه‌ی نیرویی که او را زنده نگه داشت به شما معرفی می‌کند. او این خاطرات خود را پس از پایان جنگ و آزاد شدن از اردوگاه‌های کار اجباری به رشته‌ی تحریر درآورد و ثمره‌ی آن شاهکاری است به یادماندنی.

کتاب حاضر نمی‌خواهد گزارشی از رویدادها ارائه بدهد، بلکه تمایل دارد تجربیات مشترک میلیون‌ها زندانی را با شما در میان بگذارد. فرانکل با اتفاقات دردناکی که بارها از زبان دیگران گفته شده است کاری ندارد و تنها به شکنجه‌های کوچک اشاره می‌کند.

کتاب انسان در جستجوی معنا اتوبیوگرافی کوتاهی به شمار می‌آید که درس‌های بسیار مهمی را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ با کمک ویکتور یادمی‌گیرید که تحت هر شرایطی باید چه رفتاری داشته باشید. فرانکل باور دارد که زندگی در رنج بردن معنا و مفهوم پیدا می‌کند و مهم این است که در برابر مشکلات چه واکنشی از خود بروز می‌دهید و زنده می‌مانید.

در آخرین اردوگاهی که ویکتور زندانی بود از هر بیست و هشت اسیر تنها یک نفر زنده می‌ماند؛ سایر افراد یا کشته می‌شدند یا خودکشی می‌کردند. او پس از تحقیقات بسیار به این واقعیت رسید که بازماندگان بهترین‌ها نبوده‌اند، بلکه افرادی بوده‌اند که به امید رسیدن به معنای زندگی تا انتهای جنگ زنده ماندند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا:

- نکوداشت امید در مواجهه با فقدانی غیرقابل تصور. (Barnes & Noble)
- یکی از تأثیرگذارترین کتاب ها در آمریکا. (Library of Congress)
- اثری جاودان. (New York Times)

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا مناسب چه کسانی است؟

اگر به خاطرات و سرگذشت شخصیت‌های قوی علاقه‌مند هستید، این کتاب به شما توصیه می‌شود. روایتی که فرانکل از وضعیت خود ارائه می‌دهد به حدی جذاب است و شما را تا پایان با خود همراه می‌کند.

ویکتور فرانکل را بیشتر بشناسیم:

او با نام کامل ویکتور امیل فرانکل (Viktor Emil Frankl) در سال 1905 در کشور اتریش به دنیا آمد. او یک فیلسوف، عصب‌شناس و استاد روانپزشکی در دانشگاه پزشکی وین بود. فرانکل بنیان‌گذار سومین مکتب وینی (پس از روانکاوی فروید و روانشناسی آدلر) در روان‌درمانی بود و مجله‌ی روانپزشکی آمریکا مکتب او را «شاید مهم‌ترین تفکر از زمان فروید و آدلر» نامید.

این نویسنده‌ی مشهور دکترای فلسفه و پزشکی‌اش را از دانشگاه وین دریافت کرد و در دوران جنگ جهانی دوم زندگی خود را به مدت سه سال در اردوگاه‌های آشویتس، داخاو و چند اردوگاه دیگر به اسارت گذرانده بود.

اولین اثر او در سال 1924 در مجله‌ی بین‌المللی روانکاوی چاپ شد و در طول حیاتش حدود سی کتاب دیگر چاپ کرد که به بیست‌وسه زبان دنیا ازجمله چینی و ژاپنی ترجمه شدند. او همچنین در دانشگاه‌های هاروارد، سن دیگو و دالاس تدریس می‌کرد. فرانکل موفق شد تا پیش از مرگش از بیست‌وهفت دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکتری افتخاری دریافت کند و از طرف جامعه‌ی روانپزشکی آمریکا مفتخر به دریافت جایزه‌ی اسکار شود.

در بخشی از کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا می‌شنویم:

شاید کسانی که در این زندان‌ها نبوده‌اند از شنیدن این‌که در اردوگاه کار اجباری نمایش هنری هم وجود داشت شگفت‌زده شوند اما آنچه بیشتر مایه‌ی شگفتی‌ست روحیه‌ی شوخ‌طبعی و شوخی و مزاحی بود که در اردوگاه حاکم بود. البته از نوع ملایم بود و تنها چند ثانیه یا دقیقه‌ای ذهن ما را به خود مشغول می‌کرد.

شوخی یکی دیگر از سلاح‌های روح بود که در مبارزه برای حفظ جان به کار می‌رفت. به خوبی دیده شده است که شوخی بیش از هر چیز دیگری می‌تواند انسان را از شرایط سخت موجود جدا سازد و به او توانی ببخشد تا در برابر هر گونه سختی و زشتی ولو برای چند ثانیه به پا خیزد.

من توانستم به یکی از دوستانم که در کنار من در ساختمانی کار می‌کرد، یاد بدهم که چگونه شوخ‌طبعی را فراگیرد. به او پیشنهاد کردم تصمیم بگیریم روزانه دست کم یک داستان تفریحی بسازیم که درون‌مایه‌ی آن درباره‌ی رویدادی باشد که ممکن است یک روز پس از آزادی ما رخ دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت اول
26 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت دوم
25 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت سوم
28 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت چهارم
28 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت پنجم
32 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت ششم
35 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت هفتم
34 دقیقه
بخش اول: تجاربی از اردوگاه کار اجباری - قسمت هشتم
26 دقیقه
بخش دوم: مفاهیم اساسی در لوگوتراپی - قسمت اول
25 دقیقه
بخش دوم: مفاهیم اساسی در لوگوتراپی - قسمت دوم
30 دقیقه
بخش دوم: مفاهیم اساسی در لوگوتراپی - قسمت سوم
16 دقیقه
بخش دوم: مفاهیم اساسی در لوگوتراپی - قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
نویسنده
مترجمنهضت صالحیان، مهین میلانی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
60000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

مجید همایونی افشار
۱۴۰۲/۶/۲۶
سالهای بسیار دور و در زمان دانشجویی به توصیه‌ی دوستی عزیز خواندم و بعد از گذشت سالها لحظه لحظه‌ی کتاب در خاطم حک شده است. بخش اول که در اردوگاه مرگ می‌گذرد غیر قابل توصیف زیباست و تلخ و اشک آور، گاهی یادمان می‌رود انسان تا چه اندازه می‌تواند خوی حیوانی داشته باشد و شیطان صفت و در مقابل چطور می‌شود مصائبی این چنین غیر قابل تصور را تحمل کند. لطف حداقل یکبار خواندن را از خود دریغ نکنید و اطمینان دارم تا پایان عمر‌تان از خاطر نخواهید برد. داستانی بی بدیل و آموزده و غیر قابل تصویر، تلخ تر از زهره. حتما فرصتی برای خواند و شنیدن اختصاص دهید.
Mohammad Pourmand
۱۴۰۲/۴/۱۲
بسیار کتاب جالبیه. نگرانی‌های انسان در راه پیشرفت و رسیدن به کمال خود را لازم می‌داند و تنش‌های مسیر را جزئی از تلاش‌های انسان در بهتر شدن می‌داند. بعد از خواندن این کتاب به دردهای وجودی خودمان در راه شکوفایی بیشتر ارج می‌نهیم و دیگر خود را بخاطر بی تعادل شدن زندگی مان ناراحت نمی‌کنیم. از بُعد دیگر مطالب کتاب یادآور آموزه‌های رواقی است.
arman r
۱۴۰۱/۹/۲۶
اروین یالوم در آخرین کتابش میگه نویسنده (دارم نقل قول میگم) کنفرانس زیاده میره و حتی دیدتش اما آدم اخلاق مدار و درستی نیست. (کسی که اینجوری رنج کشیده و امید بخش زندانیان بوده چطور بعد از جنگ چنین آدم سطحی میشه نظر شما چی؟)
هیچکس جز خودم
۱۴۰۱/۱۱/۵
این کتاب به وضوح پوچی و ساختگی بودن معنا رو بهمون نشون میده انسان یه جورایی مجبور است و بشر کامل تحت تاثیر محیط است همه چیز را میتوان از انسان گرفت جز گزینش رفتار و راه خود اشک تو چشمام جمع شد با این حذف
بهاره اوغانی
۱۴۰۱/۱۲/۱۹
با سلام واحترام کتاب خوبی بود، اجرای خوبی داشت با تشکر از تیم ماه آوا بخش اول کتاب، گویش ساده و قابل درک عموم هست. برای بخش دوم اطلاعات روانشناسی لازم هست. با تشکر از کتابراه
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۶/۹
این کتاب ۷۰ درصدش داستان بخشی از زندگی نویسندس که دوست نداشتم اما فصول اخر که در رابطه بت لگو تراپی بود دوست داشتم صدای گوینده هم بی نقص و عالی
ایمان گرجی
۱۴۰۲/۱/۳
قسمتهایی از کتاب آدمو جذب میکنه و قسمت‌هایی زیاد جذاب نیست
در کل میشه گفت که نویسنده خوب تونسته بنویسه و میتونین از شنیدنش لذت ببرین
شقایق میان آبی
۱۴۰۱/۴/۲۹
یکی از اثرهایه روانشناسی بزرگ دنیاست،، انسان را در فکر فرو میبرد و اونرو وادار میکند یه نگاهی به زندگی خودش بکنه..
نسیم رمکی
۱۴۰۱/۳/۱۴
چقدر ترسناکِ وقتی هر لحظه قرار بمیری و چه دردناک که آزادی رو باور نکنی
همه چی به ذهنِ
تجربیاتشون بسیار عجیب و تلخ بود
محمد صفی خانی
۱۴۰۰/۸/۲۶
من هم از صدا لذت میبرم... و هم از کتاب... عالیه... خیلی دلم میخاست مثل گیله مرد باشه... اما‌در کل درگیر کننده ست صداش
Samaneh Safari
۱۴۰۰/۴/۳
چقدر گوینده صداش یکنواخت هست. واقعا خسته کننده است. حیف ازین کتاب خوب که اصلا خوانش خوبی نداره. کاش با صدای آرمان سلطان زاده بود
الهه شکری
۱۴۰۱/۵/۶
خوندم که صدایراوی رو دوس نداشتین ولی از نظر من خیلی شمرده میخونه و بسیار خوش صداست من خیلی خوشم اومد
بهار سرابندی جدی
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اولش حوصله سر بر بود ولی لازمه حتما این کتاب رو بخونی تا امید به زندگی رو یاد بگیری
مرتضی نوری
۱۴۰۱/۸/۲۱
کتاب فوق العاده‌ای است که خواننده را چنان به آن شرایط میبره که شرایط را حس میکنی
حسین ابوالفتحی
۱۴۰۱/۴/۳
نویسنده خیلی خوب تونسته معنی داشتن هدف رو توضیح بده. شنیدنش رو توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات 33

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

برای دریافت کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.