معرفی و دانلود کتاب صوتی باکره‌ها

عکس جلد کتاب صوتی باکره‌ها
قیمت:
56000 تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باکره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی باکره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی باکره‌ها

الکس مایکلیدیس در کتاب صوتی باکره‌ها داستان دختر جوانی را تعریف می‌کند که به قتل رسیده است و اکنون روانکاوی کارکشته درصدد آن برمی‌آید تا سرنخ‌های این فاجعه‌ی هولناک را کنار یکدیگر قرار دهد و به حقیقت پشت این قتل فجیع دست یابد. این اثر در شمار پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و در فهرست بهترین کتاب‌های معمایی، جنایی و رازآلود وبسایت آمازون قرار دارد.

درباره‌ی کتاب صوتی باکره‌ها

ماریانا آندروس، یکی از شخصیت‌های اصلی کتاب صوتی باکره‌ها (The Maidens) یک گروه‌درمانگر متعهد و کارکشته است که به‌سبب تجربه‌ی کاری غنی‌اش خوب می‌داند که روند بهبودی پس از تروما تا چه میزان می‌تواند دشوار باشد. از همین روست که نسبت به بسیاری از مراجعان خود همدلی زیادی نشان می‌دهد. ماریانا از ارثیه‌ی بزرگی برخوردار است و کم‌وکاستی ندارد اما با این حال به کار خود ادامه می‌دهد، زیرا او اساساً از کمک کردن به دیگران لذت می‌برد.

ماریانا در تمام طول زندگی خود پیوسته در حال تجربه کردن فقدان و فراق بوده و تقریباً همه‌ی کسانی را که تابه‌حال دوست داشته از دست داده است. اکنون تنها کسی که از میان اعضای خانواده‌ی او برایش باقی مانده، خواهرزاده‌اش زویی است که درحال‌حاضر در دانشگاه کمبریج درس می‌خواند. زویی تنها کس‌وکار ماریانا در این دنیاست و به‌همین‌خاطر شبی که ماریانا صدای مضطرب و وحشت‌زده‌ی او را از پشت تلفن می‌شنود، در سریع‌ترین زمان ممکن سوار قطار می‌شود تا خود را به او برساند. ماجرا از این قرار است که شب گذشته جسدی متعلق به تارا، دوست صمیمی زویی پیدا شده است و از قرار معلوم، دختر به مرگ طبیعی نمرده است و پای یک قاتل در میان است.

در اینجاست که پای شخصیت مهم دیگری به داستان باز می‌شود: ادوارد فوسکا، استاد خوش‌قیافه و کاریزماتیکی که در دانشگاه کمبریج به تدریس تراژدی‌های یونانی می‌پردازد. الکس مایکلیدیس در کتاب صوتی باکره‌ها با تبحری مثال‌زدنی جنایتی فجیع را که در محیطی آکادمیک به وقوع می‌پیوندد، در کنار اسطوره‌های یونانی قرار می‌دهد. مبحثی جذاب و گیرا که ازقضا ادوارد فوسکا مدرس آن است. او از جانب کارکنان و دانشجویان به ویژه اعضای یک انجمن مخفی از دانشجویان دختر به نام «باکره‌ها» مورد تحسین و احترام قرار می‌گیرد. اما ماریانا آنقدرها هم به فوسکا خوش‌بین نیست. آیا این شک و بدبینی ارتباطی با پرونده‌ی قتل تارا دارد؟ انگیزه‌ی وقوع این قتل چه بوده است و آیا دست‌هایی در پشت پرده مشغول انجام کارهایی هستند؟ شما چه فکر می‌کنید؟

در این اثر ترجمه‌ی سامان شهرکی را با صدای سحر بیرانوند و هوتن شاطری‌پور می‌شنوید. کتاب صوتی باکره‌ها به همت نشر صوتی آوانامه و انتشارات آموت تهیه و منتشر شده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی باکره‌ها

  • پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
  • بهترین کتاب سال 2021 به انتخاب Barnes and Nobel
  • نامزد بهترین کتاب معمایی و جنایی گودریدز در سال 2021
  • از بهترین کتاب‌های معمایی، جنایی و رازآلود وبسایت آمازون
  • بهترین کتاب 2021 به انتخاب Parade

نکوداشت‌های کتاب صوتی باکره‌ها

  • کتاب بعدی الکس مایکلیدیس که مدت‌ها انتظار آن را کشیدیم، یعنی رمان «باکره‌ها» بالاخره منتشر شد. رمانی که ماجرایی فریبنده است و عناصری غیرقابل مقاومت دارد. (نیویورک تایمز)

  • رمانی سرشار از ارجاعات رویایی به اساطیر یونان و قتل‌های باستانی آیینی. مایکلیدس با این کتاب خود را به‌عنوان نیرویی توقف‌ناپذیر در ژانر رمان هیجان‌انگیز معرفی می‌کند. (Esquire)

  • زیبا، شوم و هیجان‌انگیز. الکس مایکلیدیس در کتاب باکره‌ها یکی از بزرگترین آثار ادبی هیجان‌انگیز دهه گذشته‌ی را در اختیار شما می‌گذارد. (کریس ویتاکر، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز)

  • نویسنده‌ی کتاب «بیمار خاموش» که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، با این کتاب برای همیشه خود را به عنوان یک نویسنده‌ی برتر و مدرن به مخاطبانش ثابت کرد. رمان باکره‌ها ترکیبی استادانه و تأمل‌برانگیز از اساطیر یونان و یک طرح هوشمندانه است. (Newsweek)

  • یک اثر بی‌نظیر که ماهرانه قتل، روانشناسی و داستان اساطیر یونانی را در کنار هم قرار می‌دهد. (Belfast Telegraph)

کتاب صوتی باکره‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به داستان‌ها و رمان‌های جنایی را به شنیدن این کتاب صوتی دعوت می‌کنیم.

با الکس مایکلیدیس بیشتر آشنا شویم

این نویسنده در سال 1977 در قبرس به دنیا آمد. الکس مایکلیدیس (Alex Michaelides) تحصیلات خود را در رشته‌‌ی ادبیات انگلیسی، در دانشگاه کمبریج تکمیل کرد و پس از آن در رشته‌ی فیلمنامه‌نویسی فارغ‌التحصیل شد. وی در سال‌های 2013 و 2018 دو فیلم‌نامه‌ی سینمایی نوشت و از همین طریق موفق شد در بین مردم به‌عنوان یک فیلمنامه‌نویس موفق شناخته شود.

نخستین رمان الکس مایکلیدیس «بیمار خاموش» بود که در سال 2019 آن را منتشر کرد. این اثر پس از مدتی با استقبال قابل توجهی از جانب مخاطبان مواجه شد و موفقیت زیادی به دست آورد.

در بخشی از کتاب صوتی باکره‌ها می‌شنویم

قریب به چهارده ماه از آن زمان و از مرگ سباستین گذشته بود. ولی ماریانا هنوز آنجا بود. همچنان در ساحل ناکسوس گیر افتاده بود و تا ابد هم گرفتار آن مکان بود. فلج و ناتوان شده بود. مثل دمتر، وقتی که هادس، دختر دلبند او پرسفونه را دزدید، و آن را به جهان زیرین برد تا عروسش شود، دمتر از هم پاشید و در غم غوطه‌ور شد. از جایش تکان نخورد و نگذاشت کسی تکانش دهد. فقط نشست و زار زد و هرچه در اطرافش بود، تمام اجزای طبیعت با او زار زدند. تابستان به زمستان و روز به شب تبدیل شد. زمین در ماتم نشست یا به عبارت دقیق‌تر مالیخولیایی شد. ماریانا چنین وضعی داشت. حالا که به سنت کریستوفر نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد، اضطرابش بیشتر شده بود و آشنایی خیابان‌ها، عقب راندن خاطرات را در سرش سخت می‌کرد. روح سباستین هر گوشه‌ای منتظر بود. ماریانا سرش را پایین گرفت و توجه نکرد. مثل سربازی که بی‌اعتنا از حریم دشمن عبور کند. اگر می‌خواست کمک‌‌حال زویی باشد، باید خودش را جمع‌وجور می‌کرد. برای همین آنجا بود. برای زویی. خدا می‌دانست اگر غیر از این بود پا در کمبریج نمی‌گذاشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
4 دقیقه
مقدمه
42 دقیقه
بخش اول - قسمت اول
54 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
41 دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
56 دقیقه
بخش اول - قسمت چهارم
41 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
50 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
45 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
31 دقیقه
بخش دوم - قسمت چهارم
28 دقیقه
بخش سوم - قسمت اول
35 دقیقه
بخش سوم - قسمت دوم
33 دقیقه
بخش سوم - قسمت سوم
31 دقیقه
بخش چهارم - قسمت اول
39 دقیقه
بخش چهارم - قسمت دوم
42 دقیقه
بخش چهارم - قسمت سوم
51 دقیقه
بخش چهارم - قسمت چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم - قسمت اول
26 دقیقه
بخش پنجم - قسمت دوم
21 دقیقه
بخش ششم
13 دقیقه
بخش آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی باکره‌ها
نویسنده
مترجمسامان شهرکی
گویندهسحر بیرانوند، هوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
56000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی باکره‌ها

Amirtaher Shahri
۱۴۰۱/۱۲/۵
کتاب منحصر بفرد و راوی هم کارش واقعا عالی بود … بارزترین موردی که در مورد این کتاب میتونم بهش اشاره کنم این بود که به هیچ عنوان «قابل پیش بینی نبود» هرکس وقتی رمانی رو میخونه اغلب در مورد اینکه آخر داستان چطور میشه نظری داره و هرچقدر این نظرها به چیزی که آخر داستان اتفاق می‌افته نزدیکتر باشه یعنی و قابل پیش بینی بالطبع یعنی پیش پا افتاده و مشابه‌های زیادی داره و که این فاکتور درکاهش کیفیت آن تاثیر بسزایی داره و بطور خلاصه یعنی داستان تکراری و خسته کننده میشه ولی در مورد این کتاب نویسنده بطور مشهودی تلاش کرده و این مورد رو کاملا لحاظ کرده… خیلی برام جالب بود و بعداز تموم شدن داستان متوجه شدم بصورت تعمدی بعضی جاهای داستان یکسری سرنخ‌ها به خواننده میده تا آخرش رو حدس بزنه و غافل از اینکه همه این سرنخ‌ها در واقع نکته انحرافی داستان بوده و به این صورت نویسنده تلاش کرده که موضوع قابل پیش بینی و حدس زدن نباشه و تقریبا هر نتیجه گیری زودهنگام اشتباه باشه و این هم باعث شده داستان نهایتا هیجان و جذابیت خاص و منحصر بفردی رو دارا باشه. برای علاقه منذان داستان‌های معمایی و رازآلود و تکان دهنده که تا حدی عنصر رمانتیک و عشق و عاشقی (البته نه در حدی که زننده باشه و به اندازه و لذتبخش) اکیدا توصیه میکنم. باتشکر از کتابراه بخاطر عرضه این داستان شنیدنی🌹
علی نژاداسماعیل
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
متاسفانه انتشارات آموت از لحاظ وفاداری به متن اصلی و احترام به مخاطب و شعور او، کاملا ناشیانه عمل میکند و با سانسور‌های گاه و بیگاه داستان کتاب را به کل عوض میکند،
با بررسی کتاب‌های ما شروعش میکنیم از کالین هوور در دو نشر آموت و میلکان، متوجه شدم نشر آموت سانسورهایی کاملا دلخواه و از روی تفنن روی
متن انجام داده در صورتی که دو کتاب از یک فیلتر ارشادی عبور کرده بودند، شدت سانسورها به نحوی بود که کاملا صحنه تصرف در متن احساس میشد و گاه مسیر داستان عوض میشد.
حال اینکه وجود آن‌ها برای پیشبرد داستان کاملا ضروری مینمود.
توصیه من به شما این است که حتی الامکان از بین کتاب‌هایی که در نشر آموت و هر نشری به جز آموت مشترک هستند، نشر دوم را انتخاب کنید و از داستان اصلی و کمتر سانسور شده لذت ببرید.
فاطمه رحیمی
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
داستان جذابی بود نمی‌شد آخرشو حدس زد جالبه که همه شخصیت‌های اصلی به نوعی درگیری‌های روحی روانی داشتند و همه ریشه در کودکی آن‌ها داشت واقعا چقدر دوران کودکی مهمه و چقدر پدر ومادر در شخصیت فرزندان موثر هستند نه فقط وراثتی شاید بیشتر تربیتی و از طریق کنش و واکنش‌های آن‌ها بهر حال من داستان رو دوست و و داشتم زود به پایان رسوندم زیرا در یک محیط دانشگاهی اتفاق افتاد برام عجیب بود سه قتل واقعی وفجیع پشت سر هم در یک دانشکده معروف اتفاق می‌افتد و در جامعه آب از آب تکان نمی‌خورد و نکته دیگه جالب توجه این هست که در کشف جرم و مجرم روان درمانگر انگیزه‌ها رو بررسی می‌کرد ولی پلیس دلایل مادی و ظاهری رو و اهمیتی به انگیزه‌ها نمی‌داد اما در آخر انگیزه‌های روانی جانی را بجای زندان روانه بیمارستان روانی کرد
طوبی زیدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
داستانی روان شناختی با سوژه‌ای تکراری. خیلی کلمات تکرار میشدن وموضوع کش داده شده. شاید میشد در دو بخش داستان روجمع کرداینطوری هم خواننده خسته نمیشد با موضوعات فرعی وتکراری هم داستان جذاب تر میشد. انگار ازداستان خانه کج اگاتا کریستی تقلید شده بود ولی نسخه‌ای خیلی ضعیف تر. قاتل کسی است که تا اخرش هم فکرش نمیکنید. همچنان پرچم سر اتور کانن داین واگاتا کریستی وسیدنی شلدون بالاست. درست این قبیل داستان‌ها خیلی پیچ وتاب الکی وابکی به داستان میدن ولی فقط خواننده رو خسته میکنند. اجرای گویندگان محشر بود. صدایی زیبا ودلنشین واجرایی هنرمندانه که باعث میشه داستان رو ادامه بدیم.
رویا روضاتیان
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
داستان بسیار زیبایی بود. واقعا لذت بردم. قلم نویسنده و ترجمه عالی بود. خوانش هم عالی بود. تنها اشکالش این بود که جاهاییکه خواننده‌ی خانم‌بجای شخصیتهای اقا حرف میزد اصلا خوب نبود. کاش خواننده‌ی اقا خوانش قسمتهایی که شخصیتهای داستان مرد بودن خوانش را انجام میداد. بقیه‌ی موارد عالی بود🌺🌺🌺
جعفر سلطانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
کتاب خوبی بود ماجرای جنایی عالی داشت در اونجایی که فکر نمیکنی و کس دیگری رو داری محکوم میکنی و ناگهان از جانب کسی که انتظار نداری رکب میخوری اشاره به این داره که هیچ موقع از اطرافیانت غافل نشو شاید این بهترین برداشت از این کتاب باشه که همیشه باید حواست جمع باشه یا به قول معروف همون که فکر نمیکردیم
Neda Asdm
۱۴۰۱/۱۲/۱۰
رمان فوق العاده ایه👌👌، بسیار لذت بخش، هیجانی، غافلگیر کننده است، راوی خانم و آقای داستان هر دو عالی بودن، هم صدای زیبا و دلنشینی داشتن و هم عالی روایت می‌کنند 👌👌👌، کلا یکی از بهترین رمان‌هایی بود که تا حالا خوندم، خیلی خیلی عالی بود، کیف کردم، با سپاس از کتابراه🙏🏻🙏🏻🌹🌹
پانته آ
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
نویسنده با قلمی شیوا و روان پیچیدگی‌های یک اثر جنایی معمایی را حفظ کرده و از کلیشه‌های معمول پرهیز کرده بود. اضافه گویی نداشت و مستقیم خواننده را در گیر حوادث می‌کرد. راوی هم بسیار مسلط به بیان کتاب و درگیر کردن شنونده با احساسات اشخاص پرداخته بود.
f n
۱۴۰۱/۱۱/۲۵
من داستان رو دوست داشتم. چون بسیار کشش و جذابیت داره و من تمام قسمتهارو پشت سرهم و بدون وقفه شنیدم و از کارو زندگی افتادم😁
لحظه به لحظه داستان هیجان انگیز هست.
ممنونم از خانم راوی که با هنرشون جذابیت داستان رو چندان کردند👏👏
دیانا دیانتی
۱۴۰۱/۱۲/۲۸
داستانی با پایانی غیر منتظره.
اوایل کتاب داستان خیلی جذاب پیش نمی‌رود اما هر چه به انتهای داستان نزدیکتر شدم جذابیت داستان بیشتر شد.
این کتاب را به علاقمندان به داستانهای جنایی و روانشناسی پیشنهاد می‌کنم.
Elham Ghavami
۱۴۰۱/۱۲/۸
واقعا کتاب زیبایی بود کسانی که کتابهای جنایی دوست دارن پیشنهاد میکنم حتما این کتاب را گوش کنند واقعا نمیشه اخر کتاب را حدس زد صدای گوینده زیبا ودلنشین است
ممنون از کتابراه
Fariba
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
داستان زیبا و غیرقابل پیش بینی بود با غافلگیری تمام به پایان رسید از شنیدن این رمان جنایی قوی و اجرای عالی راوی خیلی لذت بردم. اتصال بعضی قسمتها با رمان بیمار خاموش از همین نویسنده هم خیلی جالب بود.
رویا +
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
سبک نگارش داستان به صورتی بود که مورد توجه من که به کتاب‌های جنایی و معمایی علاقه دارم، قرار گرفت. روایت داستان هم خوب بود. نکات انحرافی زیاد داشت اما در کل راضی بودم.
سارا نامور
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
به عنوان یه کتاب در ژانر معمایی و جنایی، نمونه کاملی محسوب میشه. جذاب و شخصیت‌های متفاوت که وارد داستان میشن، علامت سوال‌های جدیدی رو مطرح می‌کننن
Farhad Firoozabad
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
داستان جنایی بسیار خوبی است. نویسنده به خوبی توانسته ذهن خواننده را به چالش بکشد به گونه‌ای که به هیچ عنوان و با هیچ دلیل موجهی نمیتوان حدس زد قاتل واقعی کیست.
مشاهده همه نظرات 38

راهنمای مطالعه کتاب صوتی باکره‌ها

برای دریافت کتاب صوتی باکره‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.