معرفی و دانلود کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

عکس جلد کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش نوشته‌ی یکی از بزرگترین روانکاوان قرن بیستم کارل گوستاو یونگ، جهان تازه‌ای از ناخودآگاه را پیش روی شما قرار می‌دهد و نقش فرهنگ و اسطوره‌های هر ملت در شخصیت اشخاص متشکل آن جامعه را بررسی می‌کند و مفهوم کهن الگو را شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش:

کتاب انسان و سمبول‌هایش (Man and his symbols) آخرین اثر کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) قبل از مرگش است. او به خاطر برآورده کردن یکی از رویاهای دیرینه‌اش بود که دست به نگارش این کتاب زد. این روانشناس و روانکاو درخشان در خواب دید که به جای تنها قشری خاص، طیفی عظیم از مردم، کتاب‌های او را درک کرده‌اند و به همین دلیل، این کتاب را برای مخاطبین عام به نگارش درآورد. یونگ در این کتاب به شکلی جامع به بررسی جهان ناخودآگاه می‌پردازد؛ جهانی که زبانش به باور او، نمادهایی هستند که خود را دائما در رویاها نشان می‌دهند. این اثر شامل پنج فصل است که فصل اول آن توسط یونگ و فصل‌های بعدی به کوشش ماری لویزفون فرانتس، جوزف ال. هندرسن، آنیه لایافه، و یولانده یاکوبی تهیه و تنظیم شده است.

یونگ به این باور رسیده بود که رویاها می‌توانند اطلاعاتی مفیدی را از سطوح ناخودآگاه ذهن دریافت کنند و در اختیار ما قرار بدهند، او حس کرد که برخورداری از درک بالاتر و بهتر از خویشتن، به داشتن زندگی بهتر و لذت‌بخش‌تر کمک می‌کند. به همین دلایل، افرادی که این کتاب صوتی را می‌شنوند، علاوه بر آموختن معنا و مفهوم نمادها در سراسر تاریخ، فرصت کسب درکی بهتر از خود را خواهند داشت.

زیگموند فروید اولین انسانی بود که تلاش کرد به طوری تجربی زمینه‌ی ناخودآگاه را مورد بررسی قرار دهد. دیدگاه او این بود که خوابیدن امری اتفاقی نیست و با افکار و موضوعات خودآگاهانه‌ی ما پیوند دارد. چنین دیدگاهی به هیچ‌عنوان قراردادی نبود و مدیون دستاوردهای عصب‌شناسان باارزشی مانند پی‌یر ژانه است، بر این اساس که نشانه‌های روان‌نژندی دست‌کم با یکی از تجربه‌های خودآگاه پیوند دارند و به نظر می‌آید که این نشانه‌ها، تظاهر بخش‌های گسسته‌ی خودآگاه ما باشند که در موقعیت‌ها و لحظه‌های خاص، خود می‌توانند دوباره خودآگاه شوند.

کارل گوستاو یونگ با پذیرش دو شرط برای نوشتن کتاب انسان و سمبول‌هایش دست به کار شد. نخستین شرط این بود که برای نگارش این کتاب باید، کار گروهی صورت بگیرد و نتیجه تلاش تعدادی از هم‌فکران راستینش باشد و دوم اینکه مشکلات غیرقابل پیش‌بینی و حل آن‌ها در خصوص چاپ کتاب به عهده‌ی «فریمن» باشد.

یونگ و همکارانش در کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش، تاثیر نمادها بر شخصیت و روان انسان‌‌ها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. یونگ عقیده دارد که تمام اشخاص، به دور از هرگونه آیین و مذهبی در ضمیر ناخودآگاه مشترکی سهیم هستند و از نمادها و سمبول‌های همتایی بهره می‌برند که هر دو از جنبه والا و پست حیات روانی برخوردار هستند. یونگ و طرفداران روانشناسی تحلیلی باور دارند که روح و روان انسان به صورت ناخودآگاهی با کهن الگوها پیوند خورده است و به یاری این کهن الگوها می‌توان بیماری‌های روحی و روانی را معالجه کرد.

کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش دربردارنده‌ی پنج فصل است که فصل نخست آن با تلاش یونگ و چهار فصل بعدی با تلاش ماریا لوییز وان فرانتس (Marie Louise von Franz)، ژوزف هندرسن (Joseph L. Henderson)، آنیلا یافه (Aniela Jaffe)، یولاندو یاکوبی (Jolande Jacobi) تهیه و گردآوری شده است.

کارل گوستاو یونگ را بیشتر بشناسیم:

کارل گوستاو یونگ در سال 1875 در سوئیس چشم به جهان گشود. در جوانی علاقه‌ی شدیدی به فلسفه پیدا کرد اما به تحصیل در رشته پزشکی پرداخت. از دانشگاه بازل بورس تحصیلی اخذ نمود و در رشته روان‌پزشکی تحصیل کرد. او موفقیت‌های بسیاری در این علم به دست آورد و پس از پایان تحصیلات در بیمارستانی در زوریخ، فعالیت خود را آغاز نمود. وی با مدیر بیمارستان همکاری بسیاری داشت و کمک‌های قابل توجه‌ای به بیماران و بیمارستان نمود که موجب شهرت او شد. سرانجام در سال 1905 پزشک ارشد بورگهولتزلی و استاد دانشکده طب در دانشگاه زوریخ شد.

او پس از مدتی با فروید آشنا شد و دوران دوستی دو ساله‌ای را با او سپری کرد. سپس رابطه‌شان به دلایلی دچار اختلال شد که این اتفاق با بحران میان‌سالی یونگ هم‌زمان بود. یونگ در آخرین سال‌های عمر خود در وضعیت روحی و روانی ناخوشایندی قرار گرفت و اطرافیانش از او دور شدند. در این هنگام بود که یونگ شیوه خود را «روانشناسی تحلیلی» نامید و موضوعاتی مانند سایه، ناخودآگاه جمعی، پرسونا و... را در علم روانشناسی ارائه نمود. وی در سال 1961 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش می‌شنویم:

«من قبلاً به آنچه مردم‌شناسان "ترس از چیزهای نو" نامیده‌اند اشاره کرده‌ام یک ترس عمیق و خرافی از چیزهای نو در مردم ابتدایی در برابر وقایع مبهم، درست مانند حیوانات وحشی واکنش نشان می‌دهند... این امر را می‌توان به آسانی در واکنش هر فرد در برابر رویاهای خود، وقتی که به اعتراف به یک پندار حیرت‌انگیز مجبور می‌شود، مشاهده کرد.» «در بررسی رویاها دو نکته اصلی باید مورد بررسی قرار گیرند: نخست اینکه رویا را باید مانند یک حقیقت تلقی کرد که کسی درباره آن نباید هیچ‌گونه تصور قبلی بکند، جز اینکه در هر حال به وجهی دارای معنی است، دوم اینکه رویا جلوه‌ای از ناخودآگاه است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۸ دقیقه
فصل اول: کند و کاوه در ناخودآگاه - بخش اول: اهمیت خواب‌ها
۲۳ دقیقه
فصل اول- بخش دوم: گذشته و آینده در ناخودآگاه
۳۷ دقیقه
فصل اول - بخش سوم: کارکرد خواب‌ها
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم: تحلیل خواب‌ها
۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم: مساله ویژگی افراد
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش ششم: کهن الگو در نماد خواب - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش ششم: کهن الگو در نماد خواب - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم: روح آدمی
۲۶ دقیقه
فصل اول - بخش هشتم: نقش نماد‌ها «سمبول‌ها»»
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش نهم: درمان از هم گسیختگی شخصیت
۱۴ دقیقه
فصل دوم: اساطیر باستانی و انسان امروز - بخش اول: نمادهای جاودانه
۳۰ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم: قهرمانان و کسانی که آن‌ها را می‌سازند - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم: قهرمانان و کسانی که آن‌ها را می‌سازند - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم: کهن الگوی آیین آموزش اسرار مذهبی
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم: زشت و زیبا
۲۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم: ارفه و پسر انسان
۲۲ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم: نمادهای تعالی
۲۱ دقیقه
فصل سوم: فرایند فردیت - بخش اول: تکامل روانی
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم: نخستین برخورد با ناخودآگاه
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم: کشف سایه
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم: عنصر مادینه یا عنصر زنانه
۱۷ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم: عنصر نرینه یا عنصر مردانه
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم: خود، نمادهای تمامیت - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم: خود، نمادهای تمامیت - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم: ارتباط با خود
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم: جنبه‌های اجتماعی خود - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم: جنبه‌های اجتماعی خود - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: نمادگرایی در هنرهای تجسمی - بخش اول: نمادهای مقدس، سنگ و حیوان
۳۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم: نماد دایره
۱۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم: نقاشی نوین به منزله‌ی نماد
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم: روح پنهان اشیاء
۳۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم: گریز از واقعیت
۱۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم: وحدت اضداد
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: وجود نماد در درون تجزیه و تحلیل فردی - بخش اول: آغاز تحلیل
۱۹ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم: خواب نخستین
۱۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم: ترس از ناخودآگاه
۱۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم: قدیس و روسپی
۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم: پیشرفت تدریجی در تحلیل‌های روانکاو
۲۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش ششم: خواب غیبگویی
۱۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش هفتم: رویارویی با آنچه غیر عقلانی است
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش هشتم: آخرین خواب
۳۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش نهم: علم و ناخودآگاه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش
نویسنده، ، ، ،
مترجممحمود سلطانیه
گویندهآرمان سلطان زاده، اکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

محمد محمدنجار
۱۳۹۹/۷/۱۸
با سلام و خسته نباشید
عالی بود، من راضی بودم، گوینده به قشنگی تمام کلمات را ادا می‌کند به خوبی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و گیرایی نوشته‌ی کارل یونگ بیشتر می‌شود
الی روحی
۱۴۰۰/۳/۲۳
باسلام. من کتاب رو تازه شروع کردم. چه کتابهایی تکمیل کننده اینه؟
ازگویندگان نیز متشکرم
ازکتابراه نیز. منتهی لطفا سیستم را به گونه‌ای تغییر دهید که قبل خریدن کتاب تکراری، هشداربده
الف ج
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتاب که حرف نداره. و گوینده بسیار خوب. انقدر خوب میخونن که به فهم بهتر کتاب خیلی کمک میکنه و دوست داری هر بخش رو چند بار گوش بدی👍👍👍👍👍
محمد صادق خاکشور
۱۴۰۰/۲/۱۴
کتاب سنگین ولی با لطف گویندگان عالی خیلی قابل فهم تر میشد و به کسانی که میخواهند بیشتر در مورد عالم خواب و نشانه‌هاش بدونن عالیه حتما بخونید
زهرا رضایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
الهام بخش است ذهن انسان را فراتر از انکه ادم فکر میکند بالا میبرد و باعث میشه انسان به خودش و روح خودش برسد و تفکر کند
مرمر فرزانه
۱۳۹۹/۴/۲۶
بهترین کتابیع که میشه خوند مخصوصا این گوینده خیلی کتاب و دلنشین میخونه
مونا منتها
۱۳۹۹/۸/۱۸
با صدای آقای آرمان سلطان زاده که بی نظیر بود. حتی باعث شد بعضی قسمت‌ها رو بهتر بفهمم
Fara🙇‍♀️ Mmm
۱۴۰۰/۱/۴
هنوز کتاب‌ رو شروع نکردم اما خوندن آثار دکتر یونگ رو به همه‌ی دانشجویان رشته‌ی روانشناسی توصیه می‌کنم.
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

برای دریافت کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

روانشناسی بالینی، روان درمانی، روانشناسی خواب، خواب، رؤیای شفاف، ضمیر ناخودآگاه، تعبیر خواب، خواب و رویا در روانشناسی، تعریف رویا، دانلود کتاب انسان و سمبولهایش یونگ، روانشناسی یونگ، کتاب روانشناسی تحلیلی یونگ، نظریه های یونگ، نظریه روان درمانی یونگ، نظریه روانشناسی یونگ، خرید کتاب یونگ، دانلود کتاب های یونگ، بهترین ترجمه کتاب انسان و سمبولهایش، کتاب های یونگ، کتاب صوتی انسان و سمبل هایش، خرید کتاب انسان و سمبولهایش، قیمت کتاب انسان و سمبولهایش، معرفی کتاب انسان و سمبولهایش، فایل صوتی کتاب انسان و سمبولهایش، کتاب انسان و سمبولهایش صوتی، رویا دیدن، انواع خواب، دیدگاه درباره خواب دیدن، یونگ شناسی کاربردی، کتاب روانشناسی خواب، علت خواب دیدن، رویابینی آگاهانه، خواب در روانشناسی، خواب دیدن در علم روانشناسی، کتاب تحلیل کاربردی خواب و رویا مبتنی بر تئوری روانکاوی، تحلیل رویا یونگ، تحلیل رویا، تحلیل خواب و رویا، تحلیل رویا در روانکاوی، تحلیل رویا کارل گوستاو یونگ، تحلیل رویا کتاب، کتاب تخیل فعال، مراحل خواب در روانشناسی، تعبیر خواب در روانشناسی، تخیل در روانشناسی، تخیل فعال، دنیای رویا، دنیای خواب و رویا، قدرت ضمیر ناخودآگاه، ارتباط با ضمیر ناخودآگاه، کتاب ضمیر ناخودآگاه، ضمیر ناخودآگاه ذهن، راه های نفوذ به ضمیر ناخودآگاه، ذهن خودآگاه و ناخودآگاه، روانشناسی یونگی، کتاب روانشناسی یونگ، روانکاوی، فلسفه خواب، مدیریت ذهن، تعبیر خواب روانشناسی، روانشناسی خوابیدن، سلامت روان، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی روابط انسانی، دانلود کتاب اجتماعی، دانلود کتاب جامعه شناسی، فرد در جامعه، انسان در جامعه، نقش انسان در جامعه و اجتماع، کتاب فرد در جامعه امروزی، اخلاق اجتماعی، فرهنگ و رفتار اجتماعی، رابطه فرد و جامعه، تاثیر جامعه بر رفتار انسان، نقش جامعه در تغییر انسان، خویشتن شناسی، خویشتن شناسی و خودآگاهی، اختلالات خواب، ماری لویز فون فرانتس، ماری لوئیز فون فرانتس، ماری لوئیس فن فرانز، ژوزف هندرس، جوزف ال هندرسن، آنیه لایافه، یولانده یاکوبی، Carl Jung، Carl Gustav Jung، Man and his symbols، Marie Louise von Franz، Joseph L Henderson، Jolande Jacobi، Aniela Jaffe