معرفی و دانلود کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

عکس جلد کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش
قیمت:
۴۸۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش نوشته‌ی یکی از بزرگترین روانکاوان قرن بیستم کارل گوستاو یونگ، جهان تازه‌ای از ناخودآگاه را پیش روی شما قرار می‌دهد و نقش فرهنگ و اسطوره‌های هر ملت در شخصیت اشخاص متشکل آن جامعه را بررسی می‌کند و مفهوم کهن الگو را شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش:

کتاب انسان و سمبول‌هایش (Man and his symbols) آخرین اثر کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) قبل از مرگش است. او به خاطر برآورده کردن یکی از رویاهای دیرینه‌اش بود که دست به نگارش این کتاب زد. این روانشناس و روانکاو درخشان در خواب دید که به جای تنها قشری خاص، طیفی عظیم از مردم، کتاب‌های او را درک کرده‌اند و به همین دلیل، این کتاب را برای مخاطبین عام به نگارش درآورد. یونگ در این کتاب به شکلی جامع به بررسی جهان ناخودآگاه می‌پردازد؛ جهانی که زبانش به باور او، نمادهایی هستند که خود را دائما در رویاها نشان می‌دهند. این اثر شامل پنج فصل است که فصل اول آن توسط یونگ و فصل‌های بعدی به کوشش ماری لویزفون فرانتس، جوزف ال. هندرسن، آنیه لایافه، و یولانده یاکوبی تهیه و تنظیم شده است.

یونگ به این باور رسیده بود که رویاها می‌توانند اطلاعاتی مفیدی را از سطوح ناخودآگاه ذهن دریافت کنند و در اختیار ما قرار بدهند، او حس کرد که برخورداری از درک بالاتر و بهتر از خویشتن، به داشتن زندگی بهتر و لذت‌بخش‌تر کمک می‌کند. به همین دلایل، افرادی که این کتاب صوتی را می‌شنوند، علاوه بر آموختن معنا و مفهوم نمادها در سراسر تاریخ، فرصت کسب درکی بهتر از خود را خواهند داشت.

زیگموند فروید اولین انسانی بود که تلاش کرد به طوری تجربی زمینه‌ی ناخودآگاه را مورد بررسی قرار دهد. دیدگاه او این بود که خوابیدن امری اتفاقی نیست و با افکار و موضوعات خودآگاهانه‌ی ما پیوند دارد. چنین دیدگاهی به هیچ‌عنوان قراردادی نبود و مدیون دستاوردهای عصب‌شناسان باارزشی مانند پی‌یر ژانه است، بر این اساس که نشانه‌های روان‌نژندی دست‌کم با یکی از تجربه‌های خودآگاه پیوند دارند و به نظر می‌آید که این نشانه‌ها، تظاهر بخش‌های گسسته‌ی خودآگاه ما باشند که در موقعیت‌ها و لحظه‌های خاص، خود می‌توانند دوباره خودآگاه شوند.

کارل گوستاو یونگ با پذیرش دو شرط برای نوشتن کتاب انسان و سمبول‌هایش دست به کار شد. نخستین شرط این بود که برای نگارش این کتاب باید، کار گروهی صورت بگیرد و نتیجه تلاش تعدادی از هم‌فکران راستینش باشد و دوم اینکه مشکلات غیرقابل پیش‌بینی و حل آن‌ها در خصوص چاپ کتاب به عهده‌ی «فریمن» باشد.

یونگ و همکارانش در کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش، تاثیر نمادها بر شخصیت و روان انسان‌‌ها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. یونگ عقیده دارد که تمام اشخاص، به دور از هرگونه آیین و مذهبی در ضمیر ناخودآگاه مشترکی سهیم هستند و از نمادها و سمبول‌های همتایی بهره می‌برند که هر دو از جنبه والا و پست حیات روانی برخوردار هستند. یونگ و طرفداران روانشناسی تحلیلی باور دارند که روح و روان انسان به صورت ناخودآگاهی با کهن الگوها پیوند خورده است و به یاری این کهن الگوها می‌توان بیماری‌های روحی و روانی را معالجه کرد.

کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش دربردارنده‌ی پنج فصل است که فصل نخست آن با تلاش یونگ و چهار فصل بعدی با تلاش ماریا لوییز وان فرانتس (Marie Louise von Franz)، ژوزف هندرسن (Joseph L. Henderson)، آنیلا یافه (Aniela Jaffe)، یولاندو یاکوبی (Jolande Jacobi) تهیه و گردآوری شده است.

کارل گوستاو یونگ را بیشتر بشناسیم:

کارل گوستاو یونگ در سال 1875 در سوئیس چشم به جهان گشود. در جوانی علاقه‌ی شدیدی به فلسفه پیدا کرد اما به تحصیل در رشته پزشکی پرداخت. از دانشگاه بازل بورس تحصیلی اخذ نمود و در رشته روان‌پزشکی تحصیل کرد. او موفقیت‌های بسیاری در این علم به دست آورد و پس از پایان تحصیلات در بیمارستانی در زوریخ، فعالیت خود را آغاز نمود. وی با مدیر بیمارستان همکاری بسیاری داشت و کمک‌های قابل توجه‌ای به بیماران و بیمارستان نمود که موجب شهرت او شد. سرانجام در سال 1905 پزشک ارشد بورگهولتزلی و استاد دانشکده طب در دانشگاه زوریخ شد.

او پس از مدتی با فروید آشنا شد و دوران دوستی دو ساله‌ای را با او سپری کرد. سپس رابطه‌شان به دلایلی دچار اختلال شد که این اتفاق با بحران میان‌سالی یونگ هم‌زمان بود. یونگ در آخرین سال‌های عمر خود در وضعیت روحی و روانی ناخوشایندی قرار گرفت و اطرافیانش از او دور شدند. در این هنگام بود که یونگ شیوه خود را «روانشناسی تحلیلی» نامید و موضوعاتی مانند سایه، ناخودآگاه جمعی، پرسونا و... را در علم روانشناسی ارائه نمود. وی در سال 1961 درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش می‌شنویم:

«من قبلاً به آنچه مردم‌شناسان "ترس از چیزهای نو" نامیده‌اند اشاره کرده‌ام یک ترس عمیق و خرافی از چیزهای نو در مردم ابتدایی در برابر وقایع مبهم، درست مانند حیوانات وحشی واکنش نشان می‌دهند... این امر را می‌توان به آسانی در واکنش هر فرد در برابر رویاهای خود، وقتی که به اعتراف به یک پندار حیرت‌انگیز مجبور می‌شود، مشاهده کرد.» «در بررسی رویاها دو نکته اصلی باید مورد بررسی قرار گیرند: نخست اینکه رویا را باید مانند یک حقیقت تلقی کرد که کسی درباره آن نباید هیچ‌گونه تصور قبلی بکند، جز اینکه در هر حال به وجهی دارای معنی است، دوم اینکه رویا جلوه‌ای از ناخودآگاه است.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۳۸ دقیقه
فصل اول: کند و کاوه در ناخودآگاه - بخش اول: اهمیت خواب‌ها
۲۳ دقیقه
فصل اول- بخش دوم: گذشته و آینده در ناخودآگاه
۳۷ دقیقه
فصل اول - بخش سوم: کارکرد خواب‌ها
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش چهارم: تحلیل خواب‌ها
۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش پنجم: مساله ویژگی افراد
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش ششم: کهن الگو در نماد خواب - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل اول - بخش ششم: کهن الگو در نماد خواب - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل اول - بخش هفتم: روح آدمی
۲۶ دقیقه
فصل اول - بخش هشتم: نقش نماد‌ها «سمبول‌ها»»
۱۲ دقیقه
فصل اول - بخش نهم: درمان از هم گسیختگی شخصیت
۱۴ دقیقه
فصل دوم: اساطیر باستانی و انسان امروز - بخش اول: نمادهای جاودانه
۳۰ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم: قهرمانان و کسانی که آن‌ها را می‌سازند - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم: قهرمانان و کسانی که آن‌ها را می‌سازند - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم: کهن الگوی آیین آموزش اسرار مذهبی
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش چهارم: زشت و زیبا
۲۵ دقیقه
فصل دوم - بخش پنجم: ارفه و پسر انسان
۲۲ دقیقه
فصل دوم - بخش ششم: نمادهای تعالی
۲۱ دقیقه
فصل سوم: فرایند فردیت - بخش اول: تکامل روانی
۱۰ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم: نخستین برخورد با ناخودآگاه
۲۷ دقیقه
فصل سوم - بخش سوم: کشف سایه
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش چهارم: عنصر مادینه یا عنصر زنانه
۱۷ دقیقه
فصل سوم - بخش پنجم: عنصر نرینه یا عنصر مردانه
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم: خود، نمادهای تمامیت - قسمت اول
۲۵ دقیقه
فصل سوم - بخش ششم: خود، نمادهای تمامیت - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم - بخش هفتم: ارتباط با خود
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم: جنبه‌های اجتماعی خود - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش هشتم: جنبه‌های اجتماعی خود - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل چهارم: نمادگرایی در هنرهای تجسمی - بخش اول: نمادهای مقدس، سنگ و حیوان
۳۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم: نماد دایره
۱۴ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم: نقاشی نوین به منزله‌ی نماد
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش چهارم: روح پنهان اشیاء
۳۰ دقیقه
فصل چهارم - بخش پنجم: گریز از واقعیت
۱۱ دقیقه
فصل چهارم - بخش ششم: وحدت اضداد
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: وجود نماد در درون تجزیه و تحلیل فردی - بخش اول: آغاز تحلیل
۱۹ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم: خواب نخستین
۱۶ دقیقه
فصل پنجم - بخش سوم: ترس از ناخودآگاه
۱۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش چهارم: قدیس و روسپی
۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش پنجم: پیشرفت تدریجی در تحلیل‌های روانکاو
۲۷ دقیقه
فصل پنجم - بخش ششم: خواب غیبگویی
۱۳ دقیقه
فصل پنجم - بخش هفتم: رویارویی با آنچه غیر عقلانی است
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش هشتم: آخرین خواب
۳۵ دقیقه
فصل پنجم - بخش نهم: علم و ناخودآگاه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش
نویسنده، ، ، ،
مترجممحمود سلطانیه
گویندهآرمان سلطان زاده، اکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۴۸۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

Majid Nouri
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
کتاب‌های یونگ همگی سنگین هستند و این کتاب بویژه درک دشواری از انسان، ناخودآگاه، آرکتایپ‌ها، و اهمیت خواب در شناخت آدمی داشت. بنظرم کتاب‌هایی از این دست میبایست با برچسب داشتن علم مورد نیاز در حوزه‌ی روانشناسی اطلاع رسانی شود، به شخصه قسمت‌های مختلفی از کتاب را به درستی نتوانستم درک کنم
پیام رضایی
۱۴۰۱/۵/۵
اخرین کتاب زنده باد یونگ که در سن ۸۰ سالگی با تمامی تجربیاتش به زبان ساده برای تمامی انسان‌ها نوشته شده بر اساس رویایی که در خواب دید، وقتی که برای همه مردم سخنرانی میکرد و همگی حرفهایش میفهمیدند. این متاب ارزشمند عصاره تمامی زندگی یونگ است
محمد محمدنجار
۱۳۹۹/۷/۱۸
با سلام و خسته نباشید
عالی بود، من راضی بودم، گوینده به قشنگی تمام کلمات را ادا می‌کند به خوبی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و گیرایی نوشته‌ی کارل یونگ بیشتر می‌شود
ava Fzf
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
لطفا نمونه کتاب رو از هر دو گوینده قرار بدین چون با وجود رسایی و خوشخوانی گوینده دوم صدای ایشون بسیار یکنواخت و بی روح بود که شنیدن رو برای من بسیار خسته کننده کرده بود
Yalda B
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
من این کتاب رو دارم و چند بار مطالعه کردم ولی کتاب صوتیش اونقدر روان و زیبا تهیه شده که هم درک کتاب رو روان و هم لذت خواندن این کتاب رو صدچندان نموده.
سپاس از کتابراه
الی روحی
۱۴۰۰/۳/۲۳
باسلام. من کتاب رو تازه شروع کردم. چه کتابهایی تکمیل کننده اینه؟
ازگویندگان نیز متشکرم
ازکتابراه نیز. منتهی لطفا سیستم را به گونه‌ای تغییر دهید که قبل خریدن کتاب تکراری، هشداربده
محمد صادق خاکشور
۱۴۰۰/۲/۱۴
کتاب سنگین ولی با لطف گویندگان عالی خیلی قابل فهم تر میشد و به کسانی که میخواهند بیشتر در مورد عالم خواب و نشانه‌هاش بدونن عالیه حتما بخونید
Ziba Sharifi
۱۴۰۱/۵/۶
یونگ فوق العاده است در هر کتابی چند نکته اگه باشه
با خواندن و شنیدن کتابهای یونگ در هر صفحه‌اش نکته‌ای کاربردی و عالی هست 👌👌
ممنون کتاب راه عزیزم 💝
مهناز درویشی
۱۴۰۱/۲/۳۰
جالب و پر نکته است اما بیشتر سمبل‌های غربی و مسیحیت بیان شده که برای من خیلی معنی و مفهوم ندارد اما می‌توان نکات خوبی برای خود از این کتاب استخراج کرد.
Mahsa Parsae
۱۴۰۰/۹/۲۰
خود کتاب که عالیه توروخدا انقدر اهنگ خالی اول اخر کتاب نذارین واقعا اذیت کننده و بی ربطه تمرکز به هم میزنه حداقل از این اهنگای افسرده و ترسناک استفاده نکنید
الف ج
۱۳۹۹/۹/۱۲
کتاب که حرف نداره. و گوینده بسیار خوب. انقدر خوب میخونن که به فهم بهتر کتاب خیلی کمک میکنه و دوست داری هر بخش رو چند بار گوش بدی👍👍👍👍👍
مهتاب سباتی
۱۴۰۰/۲/۲۰
کمی نیاز به تمرکز و نُت برداری دارد برای گوش دادن در زمان پرت خوب نیست.
زهرا رضایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
الهام بخش است ذهن انسان را فراتر از انکه ادم فکر میکند بالا میبرد و باعث میشه انسان به خودش و روح خودش برسد و تفکر کند
مونا منتها
۱۳۹۹/۸/۱۸
با صدای آقای آرمان سلطان زاده که بی نظیر بود. حتی باعث شد بعضی قسمت‌ها رو بهتر بفهمم
مرمر فرزانه
۱۳۹۹/۴/۲۶
بهترین کتابیع که میشه خوند مخصوصا این گوینده خیلی کتاب و دلنشین میخونه
مشاهده همه نظرات ۴۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش

برای دریافت کتاب صوتی انسان و سمبول‌هایش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.