معرفی و دانلود PDF کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

عکس جلد کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص نوشتۀ محیی الدین بن عربی، از کتب مشهور تصوف و عرفان نظری است. فصوص جمع واژه فص به معنای نگین است و فصوص‌الحکم، نگین‌های حکمت معنا می‌دهد.

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص با وجود حجم اندکش، مهم‌ترین اثر ابن عربی است که در اواخر عمرش به رشته تحریر در آمده است. این کتاب ۲۷ فص دارد و هر فص به منزله یک فصل است. هر فص مشتمل بر حکمت‌هایی است که به یکی از پیامبران نسبت داده شده است. البته، مقصود ابن عربی از این پیامبران نمونه نوعی است و از مقامات و ویژگی‌های کلی چنین افرادی در گذشته و آینده بحث می‌کند و هدف او بررسی تاریخی افرادی معین به صورت خاص نیست. وی در مقدمه این کتاب تصریح کرده است که آنچه در این اثر نگاشته است همان چیزی است که پیامبر اسلام وی را به نگارش آن امر کرده است و فصوص‌الحکم را در رویا به ابن عربی داده و وی را مأمور کرده است که آن را به اهلش ارائه کند.

کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص در باب اسرار‌الهیه تکلّم نموده و از اعاظم کتاب متصوفه و مسلمین است، در اسرار انبیاء و رسل مبیّنه و حقایق ثلاثهٔ وجودیه: خدا، هستی و انسان. و علاقه انسان با هستی و با خالق هستی. فصوص حکمت‌الهیه در کلمت آدم، شیث، نوح، ادریس، ابراهیم، اسحاق، اسمعیل، یعقوب، یوسف و هود و هفده پیامبر دیگر؛ و در آن از احدیت گفته است؛ و حکمت آن که خود احدیت ذاتی است، احدیت الهی است، و احدیت ربوبی.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص
نویسنده
مترجمحیدر شجاعی
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۳۸
زبانفارسی
شابک978-600-7811-67-2
موضوع کتابکتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

مسلم رضائی
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
بسیار عالی برهانی محکم و قانع کنتده بر هر جوینده حقیقی و بی‌غرض و راست اندیش تشنه یافتن حقیقت در اثبات حق است. پاسخ حداقل دو پرسش اصلی و اساسی و ریشه‌ای و چندین پرسش ثانویه اولی پایه‌ای را در دو فصل اول کتاب یافتم و مشتاق تر برای مطالعه فصول دیگر البته پس از درک و فهم و هضم فصول ومطالب قبل و مطالعه شده با تفکر گشته ام. بسیار خرسند و شاکر پروردگارهستم که با این کتاب و اندیشه ابن عربی آشنا شدم. از کتابراه هم بابت این کتاب و کتابهای دیگر صوتی و تصویری بسیار خوب سپاسگذارم و از خداوند برایتان سعادت و نیکبختی و قرارگرفتن در زمره انعمت علیهم خواستارم. 🙏🏻
علی سعیدی
۱۴۰۰/۹/۱۱
به نظر من اصلا اونطور که ازش تعریف می‌کردن نیست
من فکر کردم چه معارف رازهایی در اون هست
من هیچی نفهمیدم اصلا نمی‌فهمم. چی میخواد خوب مرد حساب مستقیم بگو چی می‌خوای بگی
هی نوشته منظورش هم معلوم نیست چیه
حکمت چهاردهم شروع می‌کنه گفتن فصل تموم میشه آدددم نمی‌فهمه چی میخواست بگه آیا اصلا چیزی گفت؟
فقط من رو به سمت موضوع جالبی برای مطالعه در کتاب دیگر برد
جعفر نظامی
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
سلام کناب خوبی هست یا نه را نمی‌دانم امه تنتقاد من از آن قسمت کتاب که می‌گوید پیغمبر اکرم جانشینی برای خودش تعیین نکرده با ادعایی که گفته این کتاب را پیغمبر اکرم درخواب به من داده که به مردم برسانم برایم قابل قبول نیست و وقتی استخاره کردم برای استفاده و تفحص در این کتاب آیه‌ای در خصوص بلعم باعورا آمد و تو خود بخوان حدیث دل از این مجمل...
amir ghara
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
سلام کتاب دارای مضامین عرفانی ست و با اینکه مفاهیمش پیچیده اس اما باز با این حال اگر به عرفان اسلامی علاقه دارید و از پس پیچیدگی‌های کتاب بر میاید توصیه میشه بخونید.
محمد میرزاپور
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
از دل سنگ هم می‌توان چیزهایی خوب و در خوری جست، ابن عربی فلسفه زیبایی را جدای از حواشی و نظریات دینی نسبت به پیامبر و محتوای سنت ارائه می‌دهد، تا آن جا که اشاعه شناخت می‌کند خیر وبرکت بر او باد.
با تشکر از شما
سمیه بداق
۱۳۹۹/۸/۱
هر چند درکش سنگینه، اما (فارغ از هر اعتقادی) خوندنش لازمه، من پسندیدم، بنظرم کتاب هدایتگر و آگاه کننده برای هر جوینده حقیقت است.
Saeed Goli
۱۳۹۷/۳/۲۱
عالی هستش هرچند خیلی جاهاش قابل درک نیست برای امثال من و توضیحات بیشتری برای کلمات تخصصی نیاز بوده
سیده ندا ظهیری
۱۳۹۹/۱/۳۰
خدا رو شکر میکنم بابت هدایتم سمت این کتاب، عالی و لازم
Javad Behdin
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
لطفا قبل از خوندن این کتاب حتماااا در مورد شخصیت و عقاید این شخص تحقیق کنید و بعد عقاید اون رو وارد ذهن خودتون کنید!!!
abbas masjedian
۱۴۰۰/۹/۱۶
بسیار عالی ولی بسیار بسیار سنگین.. و کتاب بسیار عجیبی است
مهدی لشکربلوکی
۱۳۹۹/۷/۲۰
با تشکر ویژه از زحمات گروه کتابراه
کامران ابراهیمی زاد
۱۳۹۹/۵/۷
امیدوارم‌ بتونم بخونم و بفهممش
کتابخانه صوتی
۱۴۰۰/۱/۲۶
عالی مفید حتما بخونید
مشاهده همه نظرات ۱۳

راهنمای مطالعه کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص

برای دریافت کتاب فصوص‌الحکم و نقش‌الفصوص و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.