معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش

عکس جلد کتاب صوتی آرامش
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آرامش

کتاب صوتی آرامش نوشته‌ی آلن دوباتن از مجموعه مدرسه زندگی، قرار است که به شما سرچشمه اضطراب‌ها و ترس‌هایتان را در زندگی روزمره نشان بدهد و راه رسیدن به قدرت آرامش را برایتان روشن کند. این کتاب مانند دیگر آثار دوباتن، ترکیبی از چالش‌های زندگی عادی، فلسفه و روانشناسی است.

درباره کتاب صوتی آرامش:

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های اساسی در زندگی به شمار می‌آید که بسیار نادیده گرفته می‌شود، اما قرار است که در کتاب صوتی آرامش (Calm) یاد بگیرید که درمورد این موضوع فکر کنید و روابط خود را براساس آن تنظیم کنید؛ چرا که بدترین تصمیمات را زمانی می‌گیرید که آرامش‌تان از دست رفته یا اضطراب و آشفتگی به سراغتان آمده است.

اما خوشبختانه می‌توان با تمرین و تمرکز به آرامش رسید و قدرت آن را درک کرد. شما باید بدانید که مجبور نیستید در جایی که هم اکنون قرار دارید، باقی بمانید و اگر بتوانید به چالش‌های روزمره زندگی پاسخ بدهید، وضعیت روحی شما به شدت تغییر خواهد کرد.

فکر نکنید که قرار است با خوردن دمنوش‌ یا چند نفس عمیق به قدرتی که مدنظر کتاب آرامش است برسید، بلکه تفکر رمز اصلی آن است. این کتاب با صبر و شکیبایی، علل بزرگترین فشارهای روانی شما را برایتان شرح خواهد داد و روش‌هایی را فرا می‌گیرید که بتواند برایتان قانع کننده و مفید باشد. پس از آن نوبت دفاع از خود دربرابر وحشت‌ها و ترس‌های زندگی روزمره است.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا بشویم:

کمتر فیلسوفی را می‌شناسیم که بتوان فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و باکیفیت، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را بیان کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که با 50 سال سن در لندن زندگی می‌کند.

او تجربه نوشتن کتاب‌های داستانی و غیرداستانی زیادی دارد، اما شهرت او به خاطر جستارنویسی‌ها و مقاله‌هایی است که ترکیبی از ایده‌های هنرمندان، فیلسوفان و دانشمندان با زندگی عادی مردم است. درواقع هدف این فیلسوف، بازگرداندن تفکر در مرکز زندگی است؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد.

آلن دوباتن با نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و تسلی‌بخش‌های فلسفه در ایران و جهان مشهور شد. او در اولین کتاب خود یعنی جستارهایی در باب عشق، سبکی غیرمعمول را به کار گرفت و عناصر داستانی یک رمان را همراه با تاملات و تحلیل‌های غیر داستانی ترکیب کرد و باعث شد خوانندگان زیادی جذب آن بشوند.

آثار مهم و ترجمه شده این نویسنده سوئیسی شامل این موارد است: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت(موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن»

مدرسه زندگی را بهتر بشناسیم:

آلن دوباتن یکی از اعضای تیم نویسندگان و مربیان مدرسه زندگی (The School of Life Library) بود که در سال 2008 آن را پایه گذاری کردند؛ مدرسه‌ای که هم اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا مانند لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و موضوع اصلی آموزش‌ها درباره مسائل روزمره زندگی مانند روابط، کار، معاشرت، یافتن آرامش و ... است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: ایده راه اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

کتاب صوتی آرامش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

در دنیای مدرن امروز همه انسان‌ها با مشکلاتی رو به رو هستند که آرامش و روابط آن‌ها را دچار اختلال کرده است. پس اگر از دوست داران علم روانشناسی هستید، این کتاب جذاب و مفید به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی آرامش می‌شنویم:

رویای موجود در پس تمام اختلافات و ناراحتی‌های روابط این است که کسی را بیابیم که بتوانیم با او شاد باشیم. باتوجه به چیزهایی که عموما اتفاق میفتد، این انتظار کم و بیش خنده‌دار به نظر برسد. رویای ما این است که کسی ما را درک کند و خواسته‌ها و رازهایمان را با او در میان بگذاریم، بتوانیم با او ضعیف، بازیگوش، آرام و کاملا خودمان باشیم و یکباره هراس آغاز می‌شود. آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل، غیرمستقیم سر و صدای مشاجره زوج اتاق کناری را می‌شنویم. آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابط‌مان هجوم می‌آورد. آنطور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشتهاند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
روابط: انتظارات عاشقانه - بخش اول
۲۲ دقیقه
روابط: انتظارات عاشقانه - بخش دوم / بی قدر بودن امور خانوادگی - بخش اول
۱۱ دقیقه
روابط: بد قدر بودن امور خانوادگی - بخش دوم
۱۷ دقیقه
روابط: آشفتگی‌های رابطه‌ی جنسی
۱۲ دقیقه
روابط: ضعف قدرت
۱۵ دقیقه
افراد دیگر: آسیب ناخواسته
۱۷ دقیقه
افراد دیگر: در دفاع از آموزش
۲۴ دقیقه
افراد دیگر: در دفاع از ادب / در باب تشریفات اداری
۱۴ دقیقه
کار: سرمایه داری - بلند پروازی - بخش اول
۲۱ دقیقه
کار: بلند پروازی - بخش دوم / شکیبایی
۱۳ دقیقه
کار: همکاران
۱۹ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: نگاه
۱۷ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: صدا
۱۹ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: مکان
۱۳ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: زمان
۱۲ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: لمس
۱۴ دقیقه
نتیجه‌گیری: زندگی آرام - بخش اول
۱۷ دقیقه
نتیجه‌گیری: زندگی آرام - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آرامش
نویسنده
مترجممحمد کریمی
گویندهکامبیز خلیلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آرامش

محمود یوسفی
۱۴۰۰/۱۲/۲۵
با سلام وخسته نباشید برا تمام دست اندرکاران کتابراه و عوامل ایجادکننده وگرداننده این برنامه‌ی به شدت مفید وموثر خودم اهل افغانستانم واز فارسی زبان بودنم بخاطر آشنایی با کتابراه و ترویج فرهنگ کتابخوانی که فقط دنبال بهانه میگرده که ازین رهگذر وکوره راه موجوده بتونه یه لیول بر دانش عامه مردم بیفزایه و به همه آزادی و آزادگی و استقلال فردیت روبیاموزانه به خودم می‌بالم توسط همین کتابراه بود که با خیلی عظیم اطلاعات ودانش وبینش درست مقبول جهانی آشنا شدم و علی الخصوص با شخصیت بارز و برجسته یی چون آلن دوباتن هر روز و هرشب و ثانیه به ثانیه‌ی عمرم رو با آلن دوباتن و اندیشه هایش همگرایی دارم واین هدیه‌ی شما با خوبیهای تمام دنیا در مقابل این کم ارزش تره
ممنون ازت کتابراه نمیدونم با چه لحنی ازشما تشکری کنم
امید صباغ رنجبر
۱۴۰۱/۱/۶
کتاب پر محتوا و ارزشمندی است. چکیده کتاب:
دو راه برای رسیدن به آرامش، فلسفه و هنر است.
راه مطلوب برای رسیدن به آرامش این نیست که ذهن خود را خالی کنیم بلکه باید به شکلی دقیق تر و آهسته تر به تجارب ناراحت کننده خود بنگریم با این هدف که نگرانی‌های بنیادین را کشف و روشن کنیم. ظرافت برخورد در مسائل
آسیب پذیر طرفین
روابط بخاطر مسائل بزرگ و درماتیک ساخته می‌شوند یا فرو می‌پاشد.
راه رسیدن به رابطه آرامش بخش تر لزوما حذف کردن نقاط اختلاف نظر و مشاجره‌ها نیست بلکه راهش این است که پیشاپیش بپذیریم مشکلات اتفاق می‌افتند و به ناچار نیازمند فکر و زمان بسیار زیادی برای رسیدگی به آن‌ها می‌باشد.
آموزش عملیات روانشناختی بنیادینی است که سلامت جامعه، روابط و خدمات وابسته به آن است. آموزش هنر پیچیده انتقال یک ایده، بینش، احساس و مهارت است از ذهن یک انسان به ذهن انسانی دیگر.
بلند پروازی یعنی برای اینکه بهترین استفاده از استعداد‌های خود بکنیم و سهمی در بهبودی زندگی دیگران باشیم.
رم یک شبه، رم نشده است. (شکیبایی)
همان قدر که نیاز داریم ذهنمان را با منطق آرامش بخش شست و شو دهیم نیاز داریم چشمان هراسان مان را با هنر آرامش بخش آشنا کنیم.
سرچشمه‌های آرامش بخش: نگاه، صدا، مکان، زمان، لمس
شناخت رویدادهای گذشته برایمان سودمند است.
آغوش تصدیق مثبت وابستگی و شکنندگی مان هست.
آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۱/۵
درود
توصیه میکنم حتما کتاب را بشنوید، به این دلائل:
۱. سبک رئال کتاب، کاملا بروز و مفید است.
۲. نام کتاب را پسندیدم، ولی چون جنبه آموزشی دارد، مدرسه زندگی بهتر است.
۳. پرداخت کتاب، کاملا سنجیده است
۴. پایان بندی منطقی است
۵. مخاطب کتاب، از نظر من، جوانی است که میخواهد پایه‌های زندگی همراه
با احترام متقابل بسازد، و بزرگسالی که اشتباهات گذشته را جبران کند. نویسنده پایه نظرات خود را بر نوع تفکر غربی ساخته، احترام دو طرفه؟؟!!!!
۶. هدف: رسیدن به آرامش با مدیریت صحیح مشکلات
۷. نگاه کتاب: روانشناسی و موفقیت، نه از نوع تبلیعاتی،
۸. زاویه دید: تاثیر گذاری بر روابط انسانی
۹. محتوی: اجتماعی و فرهنگی. پیام اصلاح کاستی‌ها در روابط، برای رسیدن به تفاهم
۱۰. ترجمه و راوی فوق العاده
سوگند یونسی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
بسیار کتاب جذاب و عالی بود. خوانش کتاب هم بسیار روان، زیبا و با تسلط کامل بود.
در واقع به ما یادآوری میکند که کامل گرایی همیشه تاثیر مطلوبی در زندگی ندارد و باعث میشود فرصت لذت بردن از زندگی کامل (شامل نقص و قوت ها) را از دست دهیم و احساس گیجی وسرخوردگی کنیم... و یاد میدهد تا برای حفظ آرامش و احساس خوب در کنار جنبه‌های منفی بخش‌های مثبت را هم ببینیم.
ممنون از کتابراه💙
نسترن حسینی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
طبق برداشتم کتاب خوبی هستش البته فعلا بخش۱ رو
شنیدم و دقیقا واقعیت‌ها رو گفته بود و حالات من هم تقریبا هینطوره ک گفته شد. دوس داشتم راجب هر بخش نظر جداگانه بگم و احساسی ک از شنیدنش داشتم، خیلی ب من کمک کرد چون من همیشه از اینده‌ای ک قراره در کنار همسر اینده‌ام داشته باشم نگرانم و اینک همیشه ب این
فک میکنم ایا میتونم خوشبخت باشم نگرانی‌های من بیش از حد معقول هستش اونم ب خاطر زندگی‌های ناموفقی هستش ک همیشه شاهدشون بودم اما در کل حس خوبی از شنیدن این بخش داشتم.
مچکرم از وقت و انرژی ک برای ما میذارید و بستری
برای همه افراد فراهم کردین تا بتونن از کتاب‌های مفید استفاده کنن🙏🌸🌺🤍
زینب رامی
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
سلام. امیدوارم همگی در آرامش باشید. به نظر من خلاصه این کتاب چیزی نیست جز این ک به دنبال آرامش نباشید زندگی در لحظه پر از چالش و استرس هست در کمال ثروتمند بودن شما بازم به دنبال چیز فراتری هستی. هر لحظه در هر زمان و مکانی ک زندگی بکنی حتی وقتی در یک خانه زیبا کنار ساحل دریا باشی و به نظر همه چیز نا روییایی باشه بازم بادی ملایم ممکنه باعث آزارت بشه از همینی ک هستی لذت ببر بی خودی تو این دنیا دنبال آرامش نباش 😆😅آرامش خیلی نسبی و زودگذر😉
قاسم انصاری
۱۴۰۱/۱/۱۰
متن و گویش عالیه اما باتوجه به اینکه سلیقه‌ها متفاوت است بنظرمن بجای این صدای پس زمینه سکوت باشد بهتر است چون حواس من بیشتر پرت صدای موسیقی میشود تا متن کتاب. درکل خوبست اما نیاز به بازنگری بخصوص حذف صدای موسیقی زمینه می‌باشد در اینصورت باتوجه به موضوعیت کتاب که رامش است من با انتخاب موسیقی ملایم تر همراه این کتاب صوتی که مورد نظر خودم باشد بهتر به مطالب گوینده توجه میکنم.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۱/۶
نویسنده دربخش روابط باتوجه به فصل‌ها عامل‌های برهم زننده آرامش وراه حل برای برطرف کردن این عامل ها
را بیان می‌کند؛ دربخش سرچشمه‌های آرامش به ما کمک می‌کند تا به صورت تغریبا ریشه‌ای به آرامش برسیم وبا به کارگیری این بخش می‌توانم بهتر از بخش اول استفاده کنیم همچنین بخش‌های دیگر کتاب در زمینه‌های دیگر به ماکمک می‌کند ودرآخر هم صدای راوی با متن مناسب است واز نقطه‌های مثبت وخوب کتاب است.
Eli Khazraei
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
کتاب خوبی هستش از بابت اینکه شرح کلی میده که زندگی توام با کمالگرایی (همه چیز خوبو بی نقص) موجب استرس میشه تو دنیای امروزی استرس‌های زیادی پیش میاد که دست هیچ کدوممون نیست، ولی من دنبال کتابی بودم که راهکار برای ارامش بده نه شرح استرس‌های پیش امده، در کل کتاب خوبیه👍
Kimia Omidvar
۱۴۰۱/۲/۲۲
واقعا کتاب خوبیه 😍😍ارزش وقت گذاشتنو داره... چیزایی از این کتاب یاد میگیری که بسیار پیش پا افتاده ومعمولی به نظر میرسه ولی هیچ وقت نه بهش فکر کردی ونه برات مهم بوده... در یک کلام خیلی خوب بود مخصولا صدای گرم ودلنشین گوینده عالیترش کرده بود... ممنون از کتابراه👏👏👏
Sasan Sasani
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
کتاب‌های آلن دوباتن همیشه حرف برای گفتن دارند، به دوستان گرامی پیشنهاد میکنم بجای خوندن کتاب‌های موفقیت و سری کتبی که به اندازه یک مسکن حالشون رو خوب میکنه، رو به کتاب‌های روانشناسیِ این مدلی بیاورند. آلن دوباتن گرامی حتما تا بسیاری از مسیر کفایت خواهد کرد.
حسین عباسی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
البته دوستان اشتباه برداشت نکنید اون قسمتی که میگه کمالگرایی باعث میشه زندگی کامل (همراه با نقص) تجربه نکنیم و دچار یکنواختی شیم بنظر من این برای کسانی گفته شده دیگه در زندگی تاحالا سختی و چالشی نداشتن نه برای مثال خود من که دهه جوونیم رو مداما دچار استرس و چالش‌های زیادی بودم
sara damghani
۱۴۰۰/۲/۱۴
بسیار عالی. باتوجه به اینکه در دوران استرس زای مدرنیسم زندگی میکنیم، دیدگاه نویسنده و توضیحات راجع به جنبه‌های مختلف زندگی میتونه باعث اسودگی نسبی در انسان بشود. متن کتاب بسیار روان و ساده و قابل درک هست. توصیه میشود
David Y
۱۳۹۹/۱۲/۲۷
این کتاب هم مثل آثار دیگه آلن دوباتن با نگاه خاص، واقع بینانه و ظرافت‌های همیشگی این نویسنده همراه هست. کتابی خوب که برای دستیابی به آرامش در زندگی عادی و روزمره (و نه آرمانی) میتونه مفید و موثر باشه.
Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۸/۱۸
متن کتاب کاملا با عنوانش همخونی داره واقعا و اصل آرامش رو ریشه‌یابی و در نهایت راهکارهای مفیدی میده که مناسب زندگی امروزه هست. محتوا قابل درک و روان هست و از محتوای به‌روزی برخورداره...
مشاهده همه نظرات ۲۰۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آرامش

برای دریافت کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.