معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش

عکس جلد کتاب صوتی آرامش
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آرامش

کتاب صوتی آرامش نوشته‌ی آلن دوباتن از مجموعه مدرسه زندگی، قرار است که به شما سرچشمه اضظراب‌ها و ترس‌هایتان را در زندگی روزمره نشان بدهد و راه رسیدن به قدرت آرامش را برایتان روشن کند. این کتاب مانند دیگر آثار دوباتن، ترکیبی از چالش‌های زندگی عادی، فلسفه و روانشناسی است.

درباره کتاب صوتی آرامش:

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های اساسی در زندگی به شمار می‌آید که بسیار نادیده گرفته می‌شود، اما قرار است که در کتاب صوتی آرامش (Calm) یاد بگیرید که درمورد این موضوع فکر کنید و روابط خود را براساس آن تنظیم کنید؛ چرا که بدترین تصمیمات را زمانی می‌گیرید که آرامش‌تان از دست رفته یا اضطراب و آشفتگی به سراغتان آمده است.

اما خوشبختانه می‌توان با تمرین و تمرکز به آرامش رسید و قدرت آن را درک کرد. شما باید بدانید که مجبور نیستید در جایی که هم اکنون قرار دارید، باقی بمانید و اگر بتوانید به چالش‌های روزمره زندگی پاسخ بدهید، وضعیت روحی شما به شدت تغییر خواهد کرد.

فکر نکنید که قرار است با خوردن دمنوش‌ یا چند نفس عمیق به قدرتی که مدنظر کتاب آرامش است برسید، بلکه تفکر رمز اصلی آن است. این کتاب با صبر و شکیبایی، علل بزرگترین فشارهای روانی شما را برایتان شرح خواهد داد و روش‌هایی را فرا می‌گیرید که بتواند برایتان قانع کننده و مفید باشد. پس از آن نوبت دفاع از خود دربرابر وحشت‌ها و ترس‌های زندگی روزمره است.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا بشویم:

کمتر فیلسوفی را می‌شناسیم که بتوان فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و باکیفیت، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را بیان کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که با 50 سال سن در لندن زندگی می‌کند.

او تجربه نوشتن کتاب‌های داستانی و غیرداستانی زیادی دارد، اما شهرت او به خاطر جستارنویسی‌ها و مقاله‌هایی است که ترکیبی از ایده‌های هنرمندان، فیلسوفان و دانشمندان با زندگی عادی مردم است. درواقع هدف این فیلسوف، بازگرداندن تفکر در مرکز زندگی است؛ یعنی جایی که به آن تعلق دارد.

آلن دوباتن با نوشتن کتاب جستارهایی در باب عشق و تسلی‌بخش‌های فلسفه در ایران و جهان مشهور شد. او در اولین کتاب خود یعنی جستارهایی در باب عشق، سبکی غیرمعمول را به کار گرفت و عناصر داستانی یک رمان را همراه با تاملات و تحلیل‌های غیر داستانی ترکیب کرد و باعث شد خوانندگان زیادی جذب آن بشوند.

آثار مهم و ترجمه شده این نویسنده سوئیسی شامل این موارد است: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت(موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن»

مدرسه زندگی را بهتر بشناسیم:

آلن دوباتن یکی از اعضای تیم نویسندگان و مربیان مدرسه زندگی (The School of Life Library) بود که در سال 2008 آن را پایه گذاری کردند؛ مدرسه‌ای که هم اکنون در بسیاری از شهرهای دنیا مانند لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و موضوع اصلی آموزش‌ها درباره مسائل روزمره زندگی مانند روابط، کار، معاشرت، یافتن آرامش و ... است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: ایده راه اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

کتاب صوتی آرامش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

در دنیای مدرن امروز همه انسان‌ها با مشکلاتی رو به رو هستند که آرامش و روابط آن‌ها را دچار اختلال کرده است. پس اگر از دوست داران علم روانشناسی هستید، این کتاب جذاب و مفید به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی آرامش می‌شنویم:

رویای موجود در پس تمام اختلافات و ناراحتی‌های روابط این است که کسی را بیابیم که بتوانیم با او شاد باشیم. باتوجه به چیزهایی که عموما اتفاق میفتد، این انتظار کم و بیش خنده‌دار به نظر برسد. رویای ما این است که کسی ما را درک کند و خواسته‌ها و رازهایمان را با او در میان بگذاریم، بتوانیم با او ضعیف، بازیگوش، آرام و کاملا خودمان باشیم و یکباره هراس آغاز می‌شود. آن هنگام که دندان‌هایمان را مسواک می‌زنیم و از پشت دیوار اتاق هتل، غیرمستقیم سر و صدای مشاجره زوج اتاق کناری را می‌شنویم. آن هنگام که زوجی اخمو را پشت میز بغلی در رستوران می‌بینیم و البته آن هنگام که جنجال به روابط‌مان هجوم می‌آورد. آنطور که در رابطه به شدت بدرفتاری می‌کنیم، در هیچ جای دیگر این رفتارها از ما سر نمی‌زند. ما در رابطه به افرادی تبدیل می‌شویم که دوستانمان حس می‌کنند تاکنون شناخت درستی از ما نداشتهاند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۴ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
روابط: انتظارات عاشقانه - بخش اول
۲۲ دقیقه
روابط: انتظارات عاشقانه - بخش دوم / بی قدر بودن امور خانوادگی - بخش اول
۱۱ دقیقه
روابط: بد قدر بودن امور خانوادگی - بخش دوم
۱۷ دقیقه
روابط: آشفتگی‌های رابطه‌ی جنسی
۱۲ دقیقه
روابط: ضعف قدرت
۱۵ دقیقه
افراد دیگر: آسیب ناخواسته
۱۷ دقیقه
افراد دیگر: در دفاع از آموزش
۲۴ دقیقه
افراد دیگر: در دفاع از ادب / در باب تشریفات اداری
۱۴ دقیقه
کار: سرمایه داری - بلند پروازی - بخش اول
۲۱ دقیقه
کار: بلند پروازی - بخش دوم / شکیبایی
۱۳ دقیقه
کار: همکاران
۱۹ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: نگاه
۱۷ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: صدا
۱۹ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: مکان
۱۳ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: زمان
۱۲ دقیقه
سرچشمه‌های آرامش: لمس
۱۴ دقیقه
نتیجه‌گیری: زندگی آرام - بخش اول
۱۷ دقیقه
نتیجه‌گیری: زندگی آرام - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آرامش
نویسنده
مترجممحمد کریمی
گویندهکامبیز خلیلی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آرامش

سوگند یونسی
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
بسیار کتاب جذاب و عالی بود. خوانش کتاب هم بسیار روان، زیبا و با تسلط کامل بود.
در واقع به ما یادآوری میکند که کامل گرایی همیشه تاثیر مطلوبی در زندگی ندارد و باعث میشود فرصت لذت بردن از زندگی کامل (شامل نقص و قوت ها) را از دست دهیم و احساس گیجی وسرخوردگی کنیم... و یاد میدهد تا برای حفظ آرامش و احساس خوب در کنار جنبه‌های منفی بخش‌های مثبت را هم ببینیم.
ممنون از کتابراه💙
sara damghani
۱۴۰۰/۲/۱۴
بسیار عالی. باتوجه به اینکه در دوران استرس زای مدرنیسم زندگی میکنیم، دیدگاه نویسنده و توضیحات راجع به جنبه‌های مختلف زندگی میتونه باعث اسودگی نسبی در انسان بشود. متن کتاب بسیار روان و ساده و قابل درک هست. توصیه میشود
David Y
۱۳۹۹/۱۲/۲۷
این کتاب هم مثل آثار دیگه آلن دوباتن با نگاه خاص، واقع بینانه و ظرافت‌های همیشگی این نویسنده همراه هست. کتابی خوب که برای دستیابی به آرامش در زندگی عادی و روزمره (و نه آرمانی) میتونه مفید و موثر باشه.
Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۸/۱۸
متن کتاب کاملا با عنوانش همخونی داره واقعا و اصل آرامش رو ریشه‌یابی و در نهایت راهکارهای مفیدی میده که مناسب زندگی امروزه هست. محتوا قابل درک و روان هست و از محتوای به‌روزی برخورداره...
Mahtab Yarahmadi
۱۳۹۹/۸/۳
این کتاب من‌جمله کتاب‌هایی است که هدف آموختن آرامش درزندگی به انسان است که این آرامش می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد
Majid Bahmani
۱۴۰۰/۱/۳۰
تصور از آرامش در مقاطع مختلف زندگی از دید انسان متفاوت هست این کتاب نسبت به آرامش آگاهی بیشتری میده و بسیار کمک کننده اس
عطیه ق
۱۴۰۰/۱/۱۰
آلن دوباتن واقعا نویسنده خوبیه و در مورد این کتاب هم نکات خیلی خوبی رو گفته
صدای راوی خوبه ولی یکم خواب اور میشه بعد از یه مدت
Shahab Sadeghi
۱۴۰۰/۲/۱۳
کتاب مناسب و جالبی بود ولی نکته مهم نوع ترجمه بود که بنظر من چندان به زبان فارسی نزدیک نبود.
مشاهده همه نظرات ۱۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آرامش

برای دریافت کتاب صوتی آرامش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.