معرفی و دانلود کتاب چراغ سبزها

عکس جلد کتاب چراغ سبزها
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چراغ سبزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چراغ سبزها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چراغ سبزها

کتاب چراغ سبزها داستان زندگی بازیگر مشهور متیو مک کانهی، به زبان خودش است که از شکست‌ها، موفقیت‌ها، فراز و نشیب‌ها و چالش‌هایی که در سراسر زندگی با آن روبه‌رو بوده، می‌گوید. این کتاب پرفروش، نگاه نویسنده را به زندگی با زبانی صمیمی، شیرین و خواندنی برایتان روایت می‌کند. این اثر را علاوه بر یک زندگی‌نامه می‌توان کتابی انگیزشی به حساب آورد.

درباره کتاب چراغ سبز ها:

از زبان متیو مک کانهی (Matthew McConaughey) می‌خوانیم: 50 ساله هستم و تقریبا از زمانی که خودم را شناخته‌ام در پی کشف معنای حقیقی زندگی بوده‌ام. از 35 سال گذشته تا کنون خاطراتم را یادداشت می‌کنم و از تجربه‌هایم می‌نویسم؛ نکاتی در مورد موفقیت‌ها و ناکامی‌ها، خوشحالی‌ها و غم‌ها؛ چیزهایی که مرا متحیر کرد و چیزهایی که باعث خندیدن من شد.

هدف او از نوشتن کتاب چراغ‌سبزها (Greenlights) توصیف یک زندگی ارزشمند و در عین حال ساده است، این که چگونه انصاف داشته باشیم، چگونه از استرس دوری کنیم. چگونه سرگرم شویم و چگونه می‌توان برای جامعه مفید بود. چگونه کمتر آسیب ببینیم و چطور می‌توان مرد خوبی بود. چگونه در زندگی معنا پیدا کنیم و در نهایت چگونه بیشتر خودمان باشیم.

متیو کانهی، بازیگر موفق و مطرح هالیوود کتابش را نامه‌ای عاشقانه به زندگی قلمداد می‌کند. به گفتۀ او این اثر یک راهنما برای گرفتن چراغ‌های سبز بیشتر در زندگی است. او تأکید زیادی بر اینکه چراغ‌های زرد و قرمز نیز در نهایت به چراغ سبز تبدیل می‎‌شوند، دارد.

افتخارات کتاب چراغ سبز ها:

- نامزد جایزه گودریدز در بخش خاطره‌نویسی و سرگذشت‌نامه سال 2020
- حضور در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب چراغ سبز ها:

- یک خودسرگذشت‌نامه بی‌نظیر... بی شک این کتابی است که تنها متیو مک کانهی می‌توانست آن را بنویسد. (مجله تایمز انگلستان)

- این کتاب در بهترین لحظاتش درس‌‎های به یاد ماندنی از زندگی به ما ارائه می‌دهد. (Pico Iyer)

- متیو مک کانهی یک بازیگر خارق‌العاده است اما در زندگی یک نابغه! این اثر فوق‌العاده و لذت‌بخش را نه تنها باید بخوانید بلکه باید آن را تجربه کنید. (لارنس رایت، نویسنده کتاب پایان ماه اکتبر)

- کتابی خواندنی که یک بازیگر پرآوازه تجربیاتش را از زندگی با زبانی صادقانه با ما به اشتراک می‌گذارد. (مارک مانسون)

کتاب چراغ سبز ها به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان زندگی‌نامه افراد مشهور و دوست‌داران کتاب‌های انگیزشی را به خواندن این اثر جذاب دعوت می‌کنیم.

با متیو مک کانهی بیشتر آشنا شویم:

هنرپیشه، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی تبار، متیو مک کانهی، نوامبر 1969 در تگزاس متولد شد. این بازیگر خوش‌چهره تحصیلاتش را در زمینه رادیو تلویزیون و سینما ادامه داد و توانست مدرک لیسانس خود را از دانشگاه تگزاس اخذ کند. وی بارها و بارها عنوان بهترین بازیگر مرد را در جشنواره‌های گوناگون از جمله گلدن گلوب، کسب کرده است. نقش‌آفرینی متیو در فیلم‌های ژانر کمدی محبوبیتش را دو چندان کرد؛ البته که او در نقش‌های جدی و ژانرهای دیگر سینما نیز خوش درخشیده است. او فعالیتش را به طور حرفه‌ای از سال 1991 آغاز کرد و در سال 1993 و 1994 با دو فیلم Dazed and Confused و Angels in the Outfield به شهرت رسید. متیو مک کانهی علاوه بر فعالیت در حوزه‌های گوناگون سینما و تلویزیون، به انجام فعالیت‌های بشردوستانه نیز مشغول است. او خیریه‌ای با محوریت کمک به کودکان و نوجوانان را اداره می‌کند.

این هنرپیشه خوش‌نام که افتخار هم‌بازی شدن با اسطوره‌ای همچون آل پاچینو را دارد، با نقش‌آفرینی در فیلم «باشگاه خریداران دالاس» در سال 2014 توانست قله‌های موفقیت را فتح و افتخاراتی همچون دریافت جایزه اسکار به عنوان بهترین بازیگر نقش اصلی مرد را از آن خود کند. از دیگر آثار برجسته متیو می‌توان به فیلم میان‌ستاره‌ای به کارگردانی کریستوفر نولان اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب چراغ سبزها:

- گاهی برای جلو ‌رفتن باید به عقب برگردی. البته نه برای خاطره‌گویی و تعقیب ارواح! باید به عقب برگردی تا ببینی از کجا آمده‌ای، کجا بوده‌ای، و چطور به این‌جا رسیده‌ای.

- هدفِ روح ‌یافتنِ یگانه‌نقطه‌ی‌پایان است؛ یافتنِ نقطه‌ی پایان در‌حالی‌که تنها نقطه‌ی ورود دیده می‌شود. این همان چیزی‌ست که ما را کنار هم نگه می‌دارد.

- گاهی پایبند‌ی به یک اصل اخلاقی در میان هرج‌ومرج است که باعث می‌شود فرکانس‌مان را پیدا کنیم. و گاهی شکستنِ قوانین و رد‌شدن از چراغ‌قرمز برای زودتر‌ رسیدن به خانه.

در بخشی از کتاب چراغ سبز ها می‌خوانیم:

وارد آشپزخانه که شدم، او را دیدم که پشتش به من بود. روی چهارپایه‌ی وسطیِ پشتِ پیشخانِ وسطِ آشپزخانه که گاز هم روی آن بود، نشسته بود. همان پیراهن فیروزه‌ای تن‌اش بود، روی همان شانه‌های کاراملیِ زیبا. حالا او مجلس‌گرم‌کن بود. خدمتکارم پنکیک درست می‌کرد و توی بشقابِ او و دو‌تا دوستم می‌گذاشت. دوست‌هایم تیشرت تن‌شان نبود و هر دو داشتند همچنان به داستانِ جِلفی می‌خندیدند که "او" یک ساعت پیش تعریف کرده بود.

فقط صدای صحبت‌هاشان شبیه حرف‌زدنِ دوست‌های قدیمی نبود، از نزدیک هم همین‌طور به نظر می‌رسید. اصلاً این‌طور نبود که به خجالت‌زده‌بودن تظاهر کند و نشان بدهد از این‌که امروز این‌جا توی خانه‌ی من است، خجالت می‌کشد... یا مثلاً این‌که برای بیرون‌رفتن از خانه‌ای که نمی‌خواست شب را آن‌جا بماند، هیچ عجله‌ای ندارد. نه! هر‌چه بود، فقط وقار بود و اعتمادبه‌نفس و حس شوخ‌طبعی.

به پمپ‌بنزین زنگ زدم که بپرسم ماشینِ او را کجا برده‌اند. یک ساعت تا محلِ تحویل‌گرفتنِ خودروی توقیف‌شده از پارکینگِ توقیفی راه بود. اصرار کردم که خودم باید او را برسانم. توی راه یکی از سی‌دی‌های موردعلاقه‌ام را برایش گذاشتم. از کارهای میشکا، هنرمندی با سبک رِگه که خودم آن‌موقع تهیه‌کننده‌ی آلبوم‌اش بودم.

رانندگی کردم. گوش کردیم. دو سه آهنگ پشت‌سر‌هم پخش شد و هیچ‌کدام‌مان حرفی نزدیم. هیچ‌کدام احساس نمی‌کردیم باید چیزی بگوییم. هیچ‌کدام‌مان اضطرابی نداشتیم که وادارمان کند سکوت را بشکنیم. سکوتِ بین‌مان ناراحت‌کننده نبود. فوق‌العاده بود.

به پارکینگ رسیدیم. هر دو آرزو می‌کردیم کاش پارکینگ توی فلوریدا بود. قبل از این‌که از هم جدا شویم از او شماره‌تلفن خواستم. دست کرد توی کیف‌اش و یک تکه کاغذ مچاله بیرون کشید و شماره‌اش را روی آن نوشت.

می‌خواستم موقع خداحافظی ببوسم‌اش. سرش را چرخاند؛ ولی نه آن‌قدری که یک‌چهارمِ گوشه‌ی سمتِ چپِ لب‌اش را نبوسم.

فهرست مطالب کتاب

برای زندگی
چطور به این‌جا رسیدم؟
چراغ‌سبز چیست؟
بخش اول: منطق بی قانونی
بخش دوم: فرکانس‌ات رو پیدا کن
بخش سوم: جاده‌خاکی‌ها و اتوبان‌ها
بخش چهارم: هنر دویدن در سراشیبی
بخش پنجم: ورق بزن!
بخش ششم: تیر نیست که هدف را می‌جوید،‌ هدف است که تیر را به‌سمت خودش می‌کشد
بخش هفتم: شجاع باش و بلندی‌ها را فتح کن!
بخش هشتم: حالا دیگر میراثِ خودت را زندگی کن!
مؤخره
قدردانی‌ها
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چراغ سبزها
نویسنده
مترجمسمانه پرهیزکاری
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات320
زبانفارسی
شابک978-622-254-048-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چراغ سبزها

atefeh habibi
۱۴۰۰/۱۲/۴
فهمیدم گاهی والدین بد، چیزای خیلی بزرگ و خوبی هم یاد بچه هاشون میدن، هیچ چیز مطلقا خوب یا مطلقا بد نیست. خیلی از موفقیت‌ها از دل دردها بیرون میان، فقط اگر آدم خودشو بدون اینکه منتظر شرایط مساعد باشه بیرون بکشه. هیچ چیزی بی نقص و کامل نیست. موفقیت راه صاف و سرراستی نیست، پر از تلخی، سختی، شادی، غم، شکست و... ست. موفقیت برای هرکسی نیست چون هرکسی حاضر نیست بهاشو بپردازه.
فیروزه ابراهیمیان
۱۴۰۰/۱۲/۸
متیوووو، واقعا این بشر برای من‌ی سرخوش بی خیاله، خیلی برام جالب بود که این ادم چند بار بخاطر خوابهاش سفر کرده به جاهایی که اصلا ندیده، و چقدر جالب که این آدم اینقدر راحت و بیخیال زندگیو پیش میبره، و بخاطر اهدافش هر ریسکی میکنه. شخصیت متیو برام خیلی جذاب و گیرا بود، از همه لحظات زندگیش با بیخیالی لذت برده و میبره😊
Saman Salmani
۱۴۰۰/۴/۳۱
من عاشق متیو مک کانهی هستم بخصوص درفیلم میان ستارگان اثر نولان و البته باشگاه خریداران دالاس، واقعا بازیگری کار کشته و قابل احترامه اما چه چیزی باعث شده که انقدر موفق باشه و جایزه اسکار بگیره؟! رازش داخل همین کتابه. این کتاب واقعا زندگی نامه‌ای لذت بخش و هیجان انگیزیه امیدوارم لذت ببرید.
zanko
۱۴۰۱/۱/۲۱
کتاب خوبیه اگه متیو مک کانهی رو بشناسید و فیلماشو دیده باشید. بازیگر مشهور هالیوود که توی سال 2014 هم موفق به بردن جایزه اسکار شد. توی این کتاب داستان زندگی خودش و چطوری با مشکلات و احساسات درگیر شده رو میگه و شما رو هم راهنمایی میکنه درکل کتاب خوبیه ارزش خوندن داره
Lunasa
۱۴۰۱/۹/۵
اینکه زندگینامه این بازیگر بزرگ رو انقدر با جزئیات بدونی و بخونی چیز جالبیه اماا به نظرم کتاب یه جاهایی خیلی بی سر و ته میشد البته کامنت‌های بقیه دوستان خیلی مثبت بود راجع به این کتاب ولی من احساس کردم قلم نویسنده واقعا خیلی بی سر و ته میشه یه جاهایی 🙁
Mobina Derkvand
۱۳۹۹/۱۲/۹
کتاب بسیار الهام بخشی اه، اما صادقانه بخوام بگم بعضی جاهاش ملال اوره دیگه خیلی کشش داده، بعضی از جملاتی که وسط حرفاش می‌زنه کاملا نامفهوم یا حداقل خعلی شعاری ان ولی با همه اینا قطعا ارزش‌ی بار خوندن و الهام گرفتن ازش داره
mostafa arfand
۱۴۰۱/۴/۲۳
عالی عالی عالی چقدر خوب این هنرپیشه دوست داشتنی چقدر خوب همه چی توضیح داد و راحت بود تو تمام مراحل از زندگیشو خیلی راحت بی پروا باز کرد واقعا تکمیل کرد خوب بودنشو با این کارش من ک خیلی خوشم امد امیدوارم هر کی میخونه کلی خوشش بیاد 💜💜💜💜
خ۲ خ۲۰
۱۴۰۱/۳/۲۱
کتاب درباره زندگینامه متیو مک کانهی بازیگر بزرگ آمریکاییه هستش. کتاب خیلی جالب و خواندنی هستش.. البته با‌ی سبک متفاوت نوشته شده.. من بیشتر عاشق سفرهای این شخصیت بزرگ شدم... کلا ارزش یبار خوندنو داره.. ممنون از کتابراه عزیز..
Arash
۱۴۰۰/۶/۲۷
فوق العاده است هر لحظه یه چیز جالب و جذاب داره که تا تموم نکنی ول کن نیستی و ارزش حداقل چند بار خوندن رو داره فقط باید با لحظه لحظه‌اش زندگی کنی و بری جلو درست مثل رد شدن از چراغ سبز میمونه....
ممنونم از کتاب راه
و همچنین متیو مک کانهی
Mehrad Mj
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
به شدت از ترجمه مترجم راضی بودم. خودشو با شخصیت خوده نویسنده یکی کرده و اصطلاحات و بیان خودشو بکار می‌برد. من انگلیسی این کتابو خوندم و یکی از بهترین کتاباس..
موسی رضایی
۱۴۰۰/۸/۱۵
واقعا اکثر خاطراتش و اتفاقاتی که براش افتاده رو توضیح داده و قشنگ نشون داده که در اون موقع چه حسی داشته و قصه‌ی سفر با موتور با پولی که نداشتن خیلی جالب بود😂😄
حامد وهابی
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
این کتاب تجربیات این بازیگر را به تصویر میکشد و پیشرفت تدریجی او و چالشهایی که در رسیدن به اهدافش روبرو شده به خواننده منتقل میکند. در کل کتاب مفیدی است
Mojgan Najafi
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
این کتاب خوندنش خیلی حس خوبی به آدم میده پر از تجربه‌های تلخ و قشنگه.. خیلی قسمتها باهاش همزادپنداری میکنید.. من شخصیت متیو مک کانهی رو خیلییی دوست دارم
نیلوفر احمدی
۱۴۰۰/۴/۸
این کتابو دوست دارم. به نظر من کتابهای زندگینامه‌ای بخصوص زندگی نامه افراد موفق می‌تونه الگویی باشه برای پیشرفت ما که ازشون یاد بگیریم.
hamed Amel
۱۴۰۰/۱/۱۵
کتاب علاوه حس پر رنگ تفکرات مذهبی مک کانهی یک داستان از زندگیش رو بیان میکنه، هرچندگاهی خیلی کوتاه از جاهایی عبور میشه، توصیه میکنم
مشاهده همه نظرات 36

راهنمای مطالعه کتاب چراغ سبزها

برای دریافت کتاب چراغ سبزها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.