معرفی و دانلود کتاب صوتی قلعه حیوانات

عکس جلد کتاب صوتی قلعه حیوانات
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی قلعه حیوانات

کتاب صوتی قلعه حیوانات اثر جورج اورول داستان هیجان‌انگیز گروهی از حیوانات اهلی است که طی یک اقدام آرمان‌گرایانه و انقلابی، اداره مزرعه را به‌ دست می‌گیرند تا برابری، رفاه و عدالت را در آن برقرار سازند، ولی پس از مدتی این حکومت به حکومتی خودکامه با شرایط مشابه قبل تبدیل می‌شود.

کتاب قلعه حیوانات یا مزرعه حیوانات (Animal Farm) با زبانی ساده، روان و طنزآمیز در قالب یک داستان، نمادین بسیاری از واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی یک جامعه را توصیف می‌کند. این رمان از لحاظ سبک نوشتار در دسته رمان‌های نمادین و سمبلیک قرار می‌گیرد.

این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته شد و در سال ۱۹۴۵ میلادی منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی محبوب شد. معروف‌ترین جمله این کتاب «همه حیوانات باهم مساویند، اما برخی مساوی‌ترند» است که در زبان انگلیسی به صورت یک ضرب‌المثل و جمله کنایه‌آمیز وارد شده‌ است.

مخاطب اصلی جورج اورول در مزرعه حیوانات حکومت کمونیستی شوروی سابق و نمودار شخصیت‌های صحنه داستان همان سردمداران حکومت در سال‌های 1930 تا 1950 بودند ولی در واقع نیش تیزقلم او تمامی دیکتاتورهایی را مورد حمله قرار می‌دهد که چه پیش از آن بوده‌اند و چه در حال حاضر وجود دارند و چه در آینده خواهند آمد. دیکتاتورهای مورد حمله ارول جغرافیای خاصی ندارند و آن‌ها را می‌توان در جای‌جای جغرافیای امروز و لا‌به‌لای صفحات تاریخ یافت.

جورج اورول (George Orwell) خود جز کسانی بود که به نقاط مختلفی سفر کرده بود و همواره کشورهای سوسیالیستی را از نزدیک دیده بود. او از یکی منتقدین انقلاب‌های سوسیالیستی بود.

جورج اورول، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بود. او را بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروش مزرعه حیوانات و 1984 می‌شناسند. این دو کتاب بر روی هم بیش از هر دو کتاب دیگری از یک نویسندهٔ قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲ دقیقه
شناسنامه
۲۳ دقیقه
فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم
۱۶ دقیقه
فصل سوم
۱۴ دقیقه
فصل چهارم
۲۳ دقیقه
فصل پنجم
۲۰ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم
۲۶ دقیقه
فصل هشتم
۲۵ دقیقه
فصل نهم
۲۳ دقیقه
فصل دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی قلعه حیوانات
نویسنده
مترجموحید کیان
گویندهآسمان مصطفایی
ناشر چاپیانتشارات سپاس
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی قلعه حیوانات

مهدی شعبانی
۱۳۹۷/۱۰/۲۶
نویسنده به خوبی نقش‌های سیاسی جامعه [خوک‌ها، گوسفند‌ها، سگ‌ها و... ]، ترفند‌ها و راه و روش حکومت کردن، ضعف‌ها و دلایل پیشرفت یا پسرفت جامعه را نشان می‌دهد و به خوبی حوادثی که ممکن است در راه رسیدن به هدف و حفظ آن رخ دهد را به تصویرمی کشد، از جمله سرود‌ها، تغییر قوانین، تعیین حق خاص، تخریب چهره و... نویسنده در این اثر به مسئله ژن برتر نیز پرداخته (البته اینجا گونه برتر!) " خوکان خود را موجودی می‌دانند که صرفا خودشان می‌توانند افسار جامعه را به پیش کشند، از این رو حق خاصی برای خود قائل هستند " که این نیز شایسته تامل است.
صدای دلنشین گوینده با همراهی موسیقی خاص در زمان‌های خاص (جنگ و گریز، جلسات و... ) لذت گوش دادن به این اثر ارزشمند را چند برابر گرده و همراهی این‌ها تصورات آدمی را بال و پر بیشتری می‌دهند.
با تشکر.
Nadia Elahi
۱۳۹۷/۸/۱۵
کتاب بسیار جالبی بود
من سراسر داستان فقط داشتم جایگذاری میکردم شخصیت‌های داستان رو با شخصیت‌هایی که الان تو جامعه ما حضور داشتن و دارند
هاشم میرزایی
۱۳۹۷/۱۱/۱۱
کتاب بسیار عالی و آموزنده‌ای است چطور یک جامعه از ایده آل‌های خود تهی می‌شود و حتی بدتر از مالکان قبلی می‌تواند بشود.
این واقعه‌ای است که هر روز در هر جامعه‌ای ممکن است رخ دهد از یک شرکت کوچک گرفته تا یک جامعه بزرگ
یادمه یک مدیری داشتیم خیلی از ظلم‌هایی که تو شرکتشون بر علیه کارمندان بود می‌نالید
تا اینکه چرخ زمان او را مدیر شرکتی کرد با ۸ کارمند یادمه بدترین دوران کارمندی‌ام در زمان او بود
هیچ وقت یادم نمی‌ره کل تعطیلات عید رو اومدیم سرکار بدون هیچ استراحتی ولی خودش ۱۰ روز رفت شمال و یا هر روز بچه‌ها رو تهدید به اخراج میکرد
انشالله ما اینطور نباشیم و قوانین اخلاقی را زیر پا نگذاریم
کاربر Ab
۱۳۹۷/۱۰/۲۹
کتاب فوق العاده خوبی بود.. اما از انجایی که قبلا کتاب 1984 از همین نویسنده را مطالعه کردم چون محتوای هردو کتاب خیلی به هم شباهت داشت تاثیر خاص و جدیدی در من بوجود نیاورد. اگر قرار باشد کتاب را به کسی پیشنهاد کنم اول می‌گویم 1984 را بخواند چون محتوای قوی تری نسبت به این کتاب داشت و از خیلی نظر‌ها را محتوای این کتاب هم شامل میشد.. اما بطور کلی دید واقع گرایانه‌ای که این کتاب به من راجع به جهان اطراف می‌دهد را ستایش میکنم.. انتظار پایان خوش برای هر مسئله‌ای به پایان منطقی اگر چه تلخ برایم تغیر کرد
Morteza World
۱۳۹۹/۶/۱۸
با سلام دوستی که گفته بود اگر نمایشنامه بشه خوبه. در جواب ایشون بگم که اگر فیلم یا نمایشنامه بشه که بخوان راحت عموم ببینند. یا اجازه پخش نمیگیره یا چون به قول همه دوستان آشناست خیلی زود طرفدار پیدا می‌کنه و جلوشو میگیرن. اگر همینم میتونید گوش کنید به خاطر اینه که بیشتر متعصبین و کم سوادان اهل کتاب نیستن وگرنه همینم نبود
نگار شاهمرادی
۱۳۹۷/۸/۱۳
خود کتاب که فوق العاده زیبا نوشته بود و خیلی از ماها میدونیم آثار اورول خیلی قوی هستن. لحن گوینده هم خیلی خوب بود و موزیک متن‌ها خیلی به جا و قشنگ بودن. در کل این کتاب صوتی به نظرم خیلی زیبا و گوش‌نواز بود.
میثم ک
۱۳۹۶/۱۲/۱۳
بهترین داستانی بود که تا حالا شنیدم
بامعنی و عمیق
درود بر جورج اورول و مترجم و گوینده و همچنین برنامه‌ی کتابراه
ابراهیم امانی
۱۳۹۷/۱۰/۱۲
چقدر زیبا وچقدر آشنا با شعار آب، برق، گاز رایگان وآخرش شد اختلاس و ویژه خواری و غیره.... . .
مشاهده همه نظرات ۲۶۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی قلعه حیوانات

برای دریافت کتاب صوتی قلعه حیوانات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.