معرفی و دانلود کتاب صوتی عروس فریبکار

عکس جلد کتاب صوتی عروس فریبکار
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عروس فریبکار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عروس فریبکار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عروس فریبکار

کتاب صوتی عروس فریبکار (برنده‌ی جایزه‌ی ادبی Trillium) رمانی به قلم مارگارت النور اتوود است که نخستین بار در سال 1993 به انتشار رسید. اتوود در این اثرِ پرفروش نیویورک تایمز، ضمن روایت ماجرایی پرکشش و جذاب، به درونمایه‌ی مورد علاقه‌ی خود که چیزی نیست جز نحوه‌ی شکل‌گیری الگوهای زنانگی در جوامع مردسالار، پرداخته است.

درباره کتاب صوتی عروس فریبکار

زینا، زنِ جوانِ شگفت‌انگیزی است که سلوکش آدمی را به یاد زنان افسون‌گر افسانه‌های شرقی می‌اندازد؛ او، برخوردار از جذابیتی اساطیری، با سیمایی زیبا و اندامی فریبا و مَنشی وسوسه‌کننده، کابوس هر زنی است که مردی را از صمیم دل دوست دارد. زینا می‌تواند دشوارترین و متعهدترین مردان را نیز به جنبش لبی از خود به در کند. پس هیچ عجیب نیست که با پخش شدن شایعه‌ی مرگ او، زنان جوان بسیاری در دلْ خود را شاد و آسوده احساس می‌کنند! رز، کرز و تونی، تنها سه زن از میانِ انبوه زنانی‌اند که زخمی از زینا بر روان خود دارند. این سه زن جوان، طبق عادتی قدیمی، هرازگاه کنار هم جمع می‌شوند و با یکدیگر دردِدل می‌گویند. تا این‌که در یکی از همین دورهمی‌ها، زینا را، در کمال سلامت، کنار خود می‌یابند. این لحظه همانا نقطه‌ی اوج داستان عروس فریبکار (The Robber Bride) است؛ موقعیتی که در آن، سه زنِ زخم‌خورده از زینا، با او مواجه می‌شوند و آرام‌آرام، با گوش سپردن به توضیحات وی، نه تنها در قضاوت خویش درباره‌ی زینا، بلکه در برداشت خود نسبت به کل زندگیِ گذشته‌شان بازنگری می‌کنند. آری، با طلوع آفتاب دیریابِ حقیقت، آنان خواهند دانست که زینا نه یک شیطان، بلکه یک فرشته‌ی مراقب بوده است؛ فرستاده‌ای که مأموریت داشته تا سه زن خام‌اندیش داستان را از چنگ مردان هوس‌باز و متظاهر رهایی بخشد...

آنچه خواندید، خلاصه‌ای بود از طرح کلی کتاب صوتی عروس فریبکار؛ رمانی روان‌شناختی - معمایی از مارگارت النور اتوود، نویسنده‌ی سرشناس کانادایی.

این کتاب نخستین اثری بود که از اتوود به فارسی ترجمه شد. آن زمان، اغلب ما آشنایی چندانی با اتوود و آثارش نداشتیم. پس از آن امّا، به واسطه‌ی ترجمه‌ی شاهکارهایی چون «سرگذشت ندیمه» و «وصایا»، هرچه بیشتر و بهتر این نویسنده‌ی بزرگِ معاصر را خواندیم و شناختیم؛ تا هم‌اینک به نقطه‌ای رسیده‌‌ایم که در تمام فهرست‌هایمان از آثار مطرح خارجی، نامِ دست‌کم یک کتاب از اتوود را ذکر می‌کنیم.

رمان عروس فریبکار به قلم شهین آسایش به فارسی ترجمه شده و توسط نشر ققنوس به چاپ رسیده است.

خوانش این اثر برای تهیه‌ی نسخه‌ی صوتی بر عهده‌ی سپیده مالمیر بوده و تهیه و تولید این نسخه به همت «ماه آوا» صورت گرفته است.

اقتباس از کتاب صوتی عروس فریبکار

در ژانویه‌ی سال 2007، تلویزیون سی. بی. سی، یک فیلم سینمایی بر اساس رمان عروس فریبکار ساخت و به انتشار رساند. از میان بازیگران این اثر می‌توان به نام‌هایی چون «وندی کروسون» و «مری لوئیز پارکر» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی عروس فریبکار

- از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- برنده‌ی جایزه‌ی کتاب Trillium
- برنده‌ی جایزه‌ی Governor General's Literary
- برنده‌ی جایزه‌ی Canadian Authors Association
- برنده‌ی جایزه‌ی Commonwealth Writers'

نکوداشت‌های کتاب صوتی عروس فریبکار

- درخشان و بی‌نقص. (Chicago Tribune)
- عروس فریبکار اثری بامزه، مفرح، و در عین حال، تأمل‌برانگیز و تکان‌دهنده است. (Washington Post)

کتاب صوتی عروس فریبکار مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های روانشناختی و دوست‌داران ادبیات روز دنیا، دو گروه از مخاطبین اولیه‌ی این کتاب صوتی‌اند.

با مارگارت النور اتوود بیشتر آشنا شوید

مارگارت النور اتوود (Margaret Elenor Atwood) نویسنده‌ی اهل کانادا و خالق بیش از پنجاه عنوان کتاب اعم از رمان، مجموعه شعر و مجموعه مقاله است. مهم‌ترین آثار داستانی‌ او عبارتند از: «چشم گربه، عروس فریبکار، آدمکش کور، سرگذشت ندیمه.»

اتوود تاکنون جوایز و افتخارات گوناگونی را از آن خود کرده که از جمله‌ی مهم‌ترینِ آن‌ها می‌توان به جایزه‌ی فرانتس کافکا، جایزه‌ی بوکر و جایزه‌ی آرتور کلارک اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی عروس فریبکار می‌شنویم

وست همیشه چایی را که تونی درست می‌کند، دوست دارد. وقتی با فنجان چای به طبقه‌ی بالا می‌رسد، وست مقابل پنجره ایستاده است و حیاط پاییزی پربرگ و آشغال نگاه می‌کند. (تصمیم دارند روزی باغچه حیاط عقب را گلکاری کنند ولی هنوز هیچ‌کدام فرصت این کار را پیدا نکرده‌اند.) لباس پوشیده است. یک بلور آبی رنگ که روی آن تصویری از یک لاک‌پشت و نوشته‌ای در حمایت از خزندگان دیده می‌شود. تونی با خود می‌گوید، سازمان حمایت از خزندگان نباید اعضای زیادی داشته باشد. این روزها خیلی چیزها مهم‌تر از خزندگان وجود دارند که باید حفظ شوند.

«چایی‌ات را آوردم.»

وست برای بوسیدن او مثل شتری که برای نشستن از چندین جا خم می‌شود، چند جای بدنش را زخم می‌کند. تونی هم نوک پا می‌ایستد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
فصل اول
12 دقیقه
فصل دوم
15 دقیقه
فصل سوم
37 دقیقه
فصل چهارم
30 دقیقه
فصل پنجم
21 دقیقه
فصل ششم
28 دقیقه
فصل هفتم
19 دقیقه
فصل هشتم
23 دقیقه
فصل نهم
25 دقیقه
فصل دهم
12 دقیقه
فصل یازدهم
27 دقیقه
فصل دوازدهم
27 دقیقه
فصل سیزدهم
39 دقیقه
فصل چهاردهم
25 دقیقه
فصل پانزدهم
15 دقیقه
فصل شانزدهم
18 دقیقه
فصل هفدهم
20 دقیقه
فصل هجدهم
37 دقیقه
فصل نوزدهم
18 دقیقه
فصل بیستم
27 دقیقه
فصل بیست و یکم
31 دقیقه
فصل بیست و دوم
27 دقیقه
فصل بیست و سوم
28 دقیقه
فصل بیست و چهارم
24 دقیقه
فصل بیست و پنجم
37 دقیقه
فصل بیست و ششم
32 دقیقه
فصل بیست و هفتم
15 دقیقه
فصل بیست و هشتم
25 دقیقه
فصل بیست و نهم
25 دقیقه
فصل سی‌ام
32 دقیقه
فصل سی و یکم
30 دقیقه
فصل سی و دوم
35 دقیقه
فصل سی و سوم
40 دقیقه
فصل سی و چهارم
47 دقیقه
فصل سی و پنجم
25 دقیقه
فصل سی و ششم
30 دقیقه
فصل سی و هفتم
22 دقیقه
فصل سی و هشتم
25 دقیقه
فصل سی و نهم
30 دقیقه
فصل چهلم
51 دقیقه
فصل چهل و یکم
35 دقیقه
فصل چهل و دوم
27 دقیقه
فصل چهل و سوم
39 دقیقه
فصل چهل و چهارم
30 دقیقه
فصل چهل و پنجم
35 دقیقه
فصل چهل و ششم
38 دقیقه
فصل چهل و هفتم
38 دقیقه
فصل چهل و هشتم
19 دقیقه
فصل چهل و نهم
15 دقیقه
فصل پنجاهم
50 دقیقه
فصل پنجاه و یکم
51 دقیقه
فصل پنجاه و دوم
40 دقیقه
فصل پنجاه و سوم
12 دقیقه
فصل پنجاه و چهارم
35 دقیقه
فصل پنجاه و پنجم
14 دقیقه
فصل پنجاه و ششم
21 دقیقه
فصل پنجاه و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عروس فریبکار
نویسنده
مترجمشهین آسایش
گویندهسپیده مالمیر
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۶ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عروس فریبکار

sharare samimi
۱۴۰۱/۸/۱۵
کتاب خوبی بود با گویندگی فوق العاده. فقط به نظر من سه شخصیت اصلی داستان خیلی احمق و زود باور نشون داده شده بودن و حماقتهاشون شنونده رو عصبانی میکرد و اینکه زنها رو به دو دسته تقسیم کرده بود، یک دسته دارای شخصیت ساده لوح و وابسته به مردان بودن که از همه اشتباهات مردها میگذشتن و سعی میکردن با چنگ و و دندون نگهشون دارن دسته دوم زنهای... که فقط از مردها سو استفاده میکردن. به نظر من اگر نوبسنده یه زن قوی و مستقل رو هم به شخصیتهاش اضافه میکرد کتاب جذابتری میشد. در کل من شخصیت سازی زنها تو کتابهای مارگارت اتوود رو اصلا نمیپسندم
Fariba
۱۴۰۱/۷/۴
توضیحات و جزئیات خیلی زیاد بود و به نظرم لازم نبودن. صدای راوی رو دوست داشتم دلنشین و مسلط بودن. اما داستان میتونست خیلی کوتاهتر باشه حس میکردم نویسنده زیاد وارد جزئیات غیر ضروری میشد . به طور کل با داستان ارتباط برقرار نکردم و کشش نداشت با احترام به نظر بقیه دوستان، ولی دیگه سراغ کتابهای دیگه این نویسنده نمیرم.
Sanaz Nasiri
۱۴۰۱/۶/۳۰
همه زنها این حس‌ها رو درک کردن و بعضی اوقات براشون غیر منطقی و منحصر بفرد میاد هر کس به نوعی …
زینیاها، همیشه بودندن و هستن این روش شما برای حفظ زندگی و بقای زندگی و درست زندگی کردن درس همهمون هست کتاب بسیار جذاب و اخرش به نظرم انگار پرید تقریبا پایانی نداشت ولی به گوش کردنش میارزید 💚
Fariba Mahdavizadeh
۱۴۰۱/۶/۱۵
من امروز فصل اول رو شروع کردم و نمی‌تونم در مورد کتاب نقد بنویسم نقدی که دارم به معرفی کتاب هست لطفا در قسمت معرفی آخر داستان رو ننویسید تمام هیجان خووندن کتاب از بین می‌ره
من چون معرفی کتاب رو خوندم همش می‌دونم که شخصیت اصلی آخرش چیه و این جذابیت خوندن کتاب رو خیلی کم می‌کنه
رویا +
۱۴۰۱/۶/۲۰
داستان طولانی بود. روایتش خوب بود اما من محتوای داستان را دوست نداشتم. مثل یک پازل است که شاید هر قطعه‌اش جالب باشه اما در کل قطعاتش کنار هم از نظر من زیاد جالب نبود. تا آخر داستان را گوش دادم گفتم حتما یه چیزی توش هست. اما متاسفانه نبود.
پریسا صمدی
۱۴۰۱/۵/۱۸
خوانشگری خانم مالمیر بینظره. بینظیر. محتوای کتاب عالی. یکم توضیحات و جزییات بعضی قسمتای کناب زیاد بود. اما ارزش دوبار گوش کردن رو بنظرم داره. نگاه ادم رو نسبت به اطراف و اطرافیان بازتر میکنه، 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
mozhgan bazargani
۱۴۰۱/۹/۹
راوی بسیار مسلط‌بر خوانش کتاب بود، داستان به شدت وارد جزئیات میشد، طوری که حوصله سر بر میشه، و‌تمایل آدم برای‌گوش‌دادن به کتاب کم، متاسفانه اصلا هیجان انگیز نبود و ریتم یکنواختی داشت،،،،
مرجان کشاورز
۱۴۰۱/۵/۳۱
مارگارت اتوود قابل ستایشه، دو باره که این کتاب رو خوندم و سوای مسأله رمانی و داستانی، چنان در روحیه زنانه و قدرت زنانه و روابط نفوذ داره که حس می‌کنی صد تا کتاب روانشناسی زنانه خوندی.
نیره هندی
۱۴۰۱/۱۰/۸
جزو کتابهای راز آلود توصیه شده بود ولی تا فصل چهارم که خوندم اصلا مهیج که نیست هیچی و درضمن اصلا کشش و جاذبه‌ای برام نداشت و پراز حاشیه بود و دیگه نتونستم ادامه بدم
تانی حیدری
۱۴۰۲/۵/۶
همیشه آدمای اشتباهی هستن که بهشون اجازه میدیم بارها و بارها زندگیمون رو خراب کنن. این کتاب به نوعی بیانگر این موضوع. از راوی عزیز بخاطر صدای خوبشون تشکر میکنم
Mahdiye Rezai
۱۴۰۱/۷/۲۵
کتاب عالی صدای راوی دلنشین و روان هست و با پرداخت به جزییات قدرت تصور ادم و بالا میبره منکه خیلی دوست داشتم
فاطمه آفتابی
۱۴۰۱/۶/۱۰
سرشار از جزییات باور نکردنی و تصویر سازی عالی، و مثل باقی کار‌های مارگارتاتوود سنگین و زننده.
فاطمه نیک اندیش
۱۴۰۱/۶/۱۰
مصداقی از شرایط کنونی جامعه که هیچ وقت نمیشه به هیچ کس اعتماد کرد و نیت واقعی‌اش رو دریافت.
آناهیتا ضرغامی
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
قشنگ بود. اولش تشخیص و تفکیک کاراکترها سخته ولی کم کم جا میوفته.
maryam tavakoli dh
۱۴۰۱/۹/۹
خیلی خوب بود و گنجوندن داستانهای چندگانه جالبش کرده بود
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عروس فریبکار

برای دریافت کتاب صوتی عروس فریبکار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.