معرفی و دانلود کتاب صوتی هزار خورشید تابان

عکس جلد کتاب صوتی هزار خورشید تابان
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار خورشید تابان

خالد حسینی در کتاب صوتی هزار خورشید تابان زبان گویای مردم ستم‌دیده افغانستان می‌شود و داستان زندگی دو زن به نام‌های مریم و لیلا را روایت می‌کند.

فقر، دربه دری، خشونت، جنگ‌های بی‌وقفه و مخرب و مهم‌تر از همه رنج زن بودن در چنین شرایطی به زیبایی در این رمان به تصویر کشیده شده است. لیلا و مریم علیرغم تجربیاتی تلخ و دردناک هم‌چنان و با تمام وجود برای رسیدن به زندگی بهتر و گرم نگه داشتن تنور عشق از پا نمی‌نشینند.

هزار خورشید تابان (A thousand splendid suns) دومین رمان خالد حسینی پس از کتاب بادبادک باز است. این کتاب به زبان انگلیسی نوشته شده و به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این رمان در ژوئن سال ۲۰۰۷ برای دست کم سه هفته پرفروش‌ترین رمان آمریکای شمالی شد.

هزار خورشید تابان، داستان‌پردازی عمدتا خطی و سر راستی دارد، شیوه‌ای از نویسندگی که در عین سادگی به سبب مهارت خالد حسینی، چیزی از زیبایی نوشتار، نمی‌کاهد.

راجع به کتاب هزار خورشید تابان سخت می‌توان چیزی نوشت؛ کتابی که سرگذشت و سرنوشت زنان را رقم زده و درباره رنج‌های بی‌پایان و عمیق زنان بی‌پناه افغان به‌ گونه‌ای سخن گفته که خواننده باید آن را بخواند تا کم کم طعم تلخ این رنج و روزگار بدسگال را بچشد. نمی‌شود گفت خالد حسینی چقدر توانسته تلخی روزگار را نشان دهد، نمی‌شود از خود نپرسیم چرا این زنان این همه رنج را به جان می‌خرند و دم بر نمی‌آوردند؟

خالد حسینی (Khaled Hosseini) در این رمان زنانی را به تصویر می‌کشد که بسیار در حاشیه زندگی هستند؛ دیده نمی‌شوند؛ اهمیتی ندارند و در عین حال بار اصلی جنگ و خشونت و محرومیت را بر دوش دارند. خشونت‌ها علیه آن‌ها بیشتر است؛ آن‌ها هستند که قربانی جنگ و موشک‌اند، آن‌ها هستند که بار سنگین به دنیا آوردن فرزند در شرایط جنگی و نگهداری از آن ها را به عهده دارند و آن‌ها هستند که قربانی تعصبات کور و بی‌منطق گروهک‌های به ظاهر مسلمان مثل طالبان می‌شوند.

خود خالد حسینی درباره کتاب هزار خورشید تابان می‌گوید:

زنانی را در کشورم دیدم که همراه با کودکانشان از کنار دیوارها با شتاب عبور می‌کردند. زنان برقع‌پوشی که درست مثل خورشید در پس ابر مانده‌اند؛ دوست داشتم بدانم در این سی سال، در مسیر تندباد سرنوشت افغانستان چه بر آن‌ها گذشته است. همان جا بود که تصمیم گرفتم داستانی درباره زنان سرزمینم بنویسم؛ خورشیدهای تابانی که در پس برقع‌ها پنهان هستند. من در بادبادک باز داستان پدران و پسران افغانستان را نوشتم و هزار خورشید ادای دینی به زنان سرزمینم است.

در اجرای این اثر درخشان خالد حسینی، کوشش شده که از فضاسازی و رنگ آمیزی صدا کمتر استفاده شود تا مخاطب در همراهی با اثر، از تخیل خویش بهره گیرد و شخصیت‌ها و وقایع را در ذهن بسازد.

خالد حسینی از جمله نویسندگان مشهور سال‌های اخیر در میان مردم جهان و به ویژه فارسی‌زبانان است. حسینی متولد افغانستان بوده ولی به خاطر دیپلمات بودن پدرش کودکی خود را در فرانسه و نوجوانی را در آمریکا گذرانده است. این نویسنده و خانواده‌اش پناهنده سیاسی در آمریکا می‌باشند. هر چند خالد حسینی به زبان‌های فارسی و فرانسه تسلط کامل دارد و در سنین پایین داستان‌هایی به این زبان‌ها نوشته است اما انگلیسی زبانی است که برای نوشتن ترجیح می‌دهد و با آن احساس راحتی بیشتری دارد. این موضوع سبب انتقادات زیادی از طرف نویسندگان افغان شده است.

خالد حسینی تاکنون سه کتاب بسیار موفق در کارنامه‌اش دارد. دو کتاب بادبادک‌باز و هزار خورشید تابان از پرفروش‌ترین‌های لیست نیویورک تایمز بوده‌اند و کتاب جدید او با عنوان و کوهستان به طنین آمد نیز مانند دو کتاب قبلی با استقبال خوانندگان رو به رو شده است. حسینی ساکن ایالات متحده است و آثار خود را به زبان انگلیسی می‌نویسد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۲۴ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۸ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۳۰ دقیقه
بخش هفتم
۲۳ دقیقه
بخش هشتم
۱۸ دقیقه
بخش نهم
۲۲ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۷ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۱ دقیقه
بخش هفدهم
۲۷ دقیقه
بخش هجدهم
۲۱ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۱ دقیقه
بخش بیستم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دوم
۳۶ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و نهم
۳۶ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۷ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۸ دقیقه
بخش سی و سوم
۳۰ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۱ دقیقه
بخش سی و پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هزار خورشید تابان
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هزار خورشید تابان

m z
۱۳۹۷/۱۰/۱۶
عید سال نود وهفت بود این کتاب رو از کتابراه عیدی مداد گرفتم پس شایسته هست بگم ممنون کتاب راه عزیز، پس نظرم رو هم درباره این کتاب مینویسم، قبل از اون از کتابراه وماه اوا تشکر میکنم به خاطر این کتاب، وگویندگی اقای عمرانی بسیار زیبا وقشنگ داستان رو برایمان خواندند، واما درباره کتاب کتابی که خوانندنش رو توصیه میکنم اگه نخونید ضرر کردید، داستانی راجع به دو زن که یه جوری براساس تقدیر زندگیشان بهم گره می‌خوره در رنج وسختی باهم بودنشان برای هم قوت قلبیست حکایت کتاب حکایت جنگهای افغانستانه حکایت توصیف فرهنگی وضع افغانستانه، حکایت دلشکستگی مریم هست دلم برای این زن سوخت در اخر قصه ناگاه دلم گرفت برای وقتی که میشد خوب بود خوب بود وخوبی کرد اما کوتاهی میشه واخرش پشیمانی که دیگر سودی ندارد، واشک هایم سرازیر شدبه خاطریه دل شکسته، ممنون کتابراه عزیز با تو بهترین لحظه‌ها رقم می‌خورند با کتاب خواندن
جواد مرادی
۱۳۹۷/۲/۱۱
داستانی عالی و پرکشش که بسیار پر مفهوم و پر کشش است، خالد حسینی نویسنده‌ی ماهری است که با استفاده از نوشتن یک داستان بسیار جذاب، تمام رنج و سختی‌های مردم افغانستان را آشکار می‌سازد و با تمام وجود برای وطنش می‌نویسد، با تمام وجود رنج مردم افغانستان را در قلب مخاطبش میگذارد و سبب برانگیختن دوستی و به محبت تمام مردم جهان مردم و کشور افغانستان میشود، شروع خوب، ادامه خوبتر و پایان عالی داستان و پیروی از سبک داستایوفسکی برای نوشتن داستان که تمام جزییات فضای داستان و شخصیت‌های داستان، ریز به ریز نقل میشود، تا مخاطب در فضای داستان نفس بکشد و زندگی کند و این کتاب چه داستان غم انگیزی است، غم و اندوه آن به بزرگی درد و رنج مردم افغانستان است. این کتاب یک داستان سبک سرانه و بی‌مفهوم نیست و بسیار عمیق عالی است.
ترجمه کتاب بسیار عالی و خوانش آن نیز همینطور است، و همین‌ها با هم دلیل بر آن میشود که این کتاب صوتی، کتابی بسیار عالی باشد و ارزش گوش دادن را داشته باشد. فقط کیفیت و قدرت ضبط صدا کمی ضعیف است، که امید است در آینده شاهد پیشرفت آن باشیم.
نیلوفر چاوشی
۱۳۹۷/۱/۹
سال 91 بود که یکی از دوستام این کتاب و پیشنهاد کرد بخونم اما من هیچ وقت فرصت نکردم الان که دیدم کتابراه این اثر رو هدیه کرده ب مخاطبینش بسیار خوش حال شدم.
ممنونم از مدیریت قوی و فعال کتابراه که تو این زمان تونسته با خلاقیت‌های قشنگش از رقبای دیگه پیشی بگیره
مریم آقایی
۱۳۹۸/۳/۳۱
جدای از درد و رنج مردم افغان که نویسنده بازگو کرده بود، سرگذشت دو زن در هیاهوی جنگ‌های داخلی و خارجی... بیشتر از همه توجه من به تفاوتهای بین زن و مرد در نگاههای جنسیتیِ جوامع دینی و جهان سومی جلب شد. درست است که ما در دورانی بزرگ شدیم که زنان درس میخوانند، شغلی دارند، میتوانند در سن دلخواهشان با و مرد مورد علاقشان ازدواج کنند، اما سایه کمرنگ اما پرتاثیر این نگاههای جنسیتیِ جامعه دینی روی همه زندگیمان افتاده اگر خوش شانس باشیم در خانه مان نباشد حتما در محیط جامعه هست یکجایی ایستاده و ما را نگاه میکند. ممنون از رضا عمرانی عزیز با آن صدای پرحجم و زیبا که با تمام جزییات احساسات داستان را منتقل نمود.
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۱/۱۵
ممنونم، ممنونم، بعضی کتابها هرگز ازیاد انسان نمیروند، این نمونه‌اش بود، درکتابهای صوتی گوینده خیلی مهمه که بتونه اون احساس خوب خواندن کتاب رو به انسان انتقال بده که این آقا بسیار عالی بودن، حس تلخ زن بودن، زشتی جنگ، خودخواه بودن جنگ افروزان برای هیچ، شیرینی عشق پاک، طنز تلخ فلامینگوها، آااااه چی از بگم، نمیتونم توصیف کنم، ازنویسنده، گوینده، از شما خیلی خیلی ممنونم. من کتابخانه دارم، ایکاش میشد بعضی کتابها رو ازشما خرید، ازجمله همین، ممنون میشم دراین مورد راهنمایی کنید، یک دنیا تشکرازشما
mohsen ebi
۱۳۹۷/۲/۱۳
کتاب خیلی خیلی خوبی بود. داستان دو زن رو تو شرایط اجتماعی و سیاسی بد یک کشور ستمدیده نشون میده. شاید کشور ما هم در بعضی جاها چنین شرایطی حداقل از نظر اجتماعی و نگاه به زن تجربه کرده حداقل در مورد زن‌های قدیمی که میشناسم تقریبا اینطور بوده.
نویسنده خیلی خوب تونسته لحظات شادی و رنج رو بیان کنه ولی و
در بعضی جاها یک لحن از صحبت کردن رو به همه افراد در داستان نسبت میداده مثلا راننده تاکسی هم مثل رشید میگفت میدونی؟ یا طالب جوان ماشین موقع اعدام.
در کل از این داستان خیلی خیلی خوشم اومده به هر کی که میشناسمش حتما معرفی می‌کنم.
ممنون از اینکه این کتاب رو عیدی دادین.
مژگان درفشی
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
خالد حسینی نویسنده‌ای که درد مردمش را با پوست و استخوان حس میکند و برای انها مینویسد؛ به امید تغییر فرهنگی و اجتماعی کشوری که این وضع را شایسته آن نمیداند. او به تمام کشورش را دوست دارد و برای همین قلمش را به کمک میگیرد برای نجات و این عشق به وطن تسهیلگر نوشتن رمانهایی با این حد گیرایی وملموس بودن میشود و در ذهن و جان خواننده مینشیند.. اینبار به شیوایی از زنان مینویسد که درماندگی اموخته شده دارند ولی با وجود آن میتوانند با درکنار هم بودن قوی باشند. حتی اگر پایانشان همانند دردهایشان باشد. سپاس
Habibi ...
۱۳۹۹/۸/۳
با اینکه داستان پایان خوبی داشت اما پایان مشروع یک زندگی، فداکاری مظلومانه، یک شلیک ناجوانمردانه اونقدر قلبم رو به درد آورد که از اون اتفاق به بعد خوشی‌های داستان برایم جذابیتی نداشت... شیرینی آخر داستان مثل یه مربای شکرک زده همونقدر شیرین و همونقدر آزار دهنده بود... این کتاب رو شدیدا پیشنهاد میکنم چون بعد از خوندنش درس‌های زیادی ازش میگیرید
نوش دارو بعد مرگ _ توبه همیشه کارساز نیست_ داشته‌های کوچک اما بزرگ _ نقش زن در زندگی_ عشق هرگز نمی‌میرد _ انتقام و خیلی نکات کلیدی دیگر
Samane Ahary
۱۳۹۷/۳/۱۷
واقعا عالی بود هم کتاب و هم گوینده کتاب.
استاد خالد حسینی به قدری با جزییات درد، غم، اندوه، جنگ و مظلومیت زن‌ها را توصیف کرده که دل هر شنونده و یا خواننده‌ی این اثر را به درد می‌اورد. بهترین قسمت کتاب به نظر بنده فصل‌های اخر بود و این شعر حضرت حافظ:
یوسف گم گشته باز اید به کنعان غم مخور
کلبه شود
احزان روزی گلستان غم مخور
ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی برکند
چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
Zahra Mirzafarjouyan
۱۴۰۱/۶/۱۸
داستان کتاب جذاب و تکان دهنده بود. داستان زندگی دو زن افغان و در کل مشکلات زنان در جامعه افغانستان. جنگ، نفرت، خودخواهی، خون و خونریزی و زن بودن در یک جامعه زن ستیز از خصوصیات اصلی این کتاب هستند که توسط خالد حسینی به زیبایی به تصویر کشیده شده‌اند.
در کل داستان با اینکه بسیار ناراحت کننده است ولی
به دلیل جذابیت آن و همچنین گویندگی آقای عمرانی که بسیار لحن گیرایی داشتند اصلا دوست ندارید کتاب را رها کنید.
آنیتا ارزانی
۱۳۹۹/۳/۲۹
از شهرم ب سمت تهران میرفتم ک با اولین کتاب صوتیه عمرم آشنا شدم، قبلا علاقه ب خوندن داشتم تا شنیدن، ولی اون روز حتی برا خوردن و آشامیدن هم از اتوبوس پیاده نشدم، لحظه‌های داستان با مناظر سفر گره خورد و در ذهن من صاحب منزل شد. موضوع گیرا بود و گوینده هم عالی، ب مقصد ک رسیدم حس تنهایی در سفر رو نداشتم، از اون روز کتابراه همسفر همیشگی منه.‌ی عادت نیست‌ی دلبستگیه. متشکرم ک همراه اوقات خوشم هستید.
زهره خرازی
۱۳۹۷/۲/۱۸
وای از زمانی که کتابو دست بگیری دیگه نمیتونی پایین بذاری باهاش گریه میکنی وحشت میکنی هیجانزده میشوی مایوس میشوی خوشحال میشوی کلا با این کتاب زندگی میکنی. من نسخه صوتی را گوش دادم که صدای راوی رضا عمرانی فوق العاده بود. ترجمه عالی بود. و در واقع میشه یجوری کتاب را رمان تاریخی دونست چون در این داستان با تاریخ افغانستان آشنا میشی. من لذت بردم. سپاس
fariba sh
۱۳۹۷/۱/۲۱
سلام. این کتاب بسیار زیبا و جذاب نوشته شده. واقعا تکاندهنده بود و خواندن یا شنیدن آن را به همه توصیه میکنم. واقعا جمع بندی تاریخ اخیر افغانستان در یک رمان برای من که همه بازه زمانی کتاب را زندگی کرده‌ام هم جالب است و تازه میفهمم مردم افغانستان چگونه قربانی جهل در درجه اول و قدرتهای زیاده خواه در و درجه دوم شدند این داستان هنوز هم ادامه دارد. برای بازماندگان و ملت افغانیتان از خداوند بزرگ صلح و بصیرت آرزو میکنم.
زبیر سعیدی
۱۴۰۰/۴/۱۷
کتاب خوبیه، اما شاهکار و بدون ایراد نیست. حتی اواسط رمان تعجب کردم که چطور این رمان رو همان نویسنده بادبادک باز نوشته؟ تو اینترنت سرچ کردم ببینم این رمان رو قبل بادبادک باز نوشته یا بعد از آن، که در کمال تعجب دیدم بعد بادبادک باز نوشته. کتاب هزار خورشید تابان به نسبت بادبادک باز افت بسیار شدیدی داشت. کتاب بادبادک باز شاهکار ادبی بود بهترین رمان از بین تمام رمانهایی که در عمرم خوانده بودم.
م معطر
۱۳۹۹/۵/۲۱
عااااااالی بود. یکی از بهترین رمان‌هایی بود که شنیدم. صدای آقای عمرانی که معرکه هست. با شنیدن این کتاب خودمو تو افغانستان حس کردم، و همراه با مریم و لیلا شادی کردم و گریستم.
از تمام کتابهای صوتی ماه آوا راضی هستم و از زحمات دست اندرکاران ماه آوا بخصوص خانم راضیه هاشمی تشکر میکنم. 🙏
ممنون کتابراه که این اثر زیبارو دراختیار ما قرار دادی❤️❤️
مشاهده همه نظرات ۱۵۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هزار خورشید تابان

برای دریافت کتاب صوتی هزار خورشید تابان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.