معرفی و دانلود کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

عکس جلد کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

نیل دگراس تایسون فیزیکدان مشهور جهان، در کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار با بیانی روان و تا حدودی طنزآمیز، شگفتی‌های این دنیای پر رمز و راز را برای عموم افراد جامعه به تصویر می‌کشد.

در سال‌های اخیر به طور مکرر شاهد کشفیات کیهان‌شناسی هستیم که، سر خط اخبار علمی قرار گرفته‌اند. اگر زمان ندارید از طریق کلاس درس، فیلم‌های مستند یا کتاب‌های درسی، با کیهان آشنا شوید، ولی با وجود این، خواهان آشنایی مختصر ولی معنی‌دار با این رشته هستید، کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار (Astrophysics for people in a hurry) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این اثر، آشنایی اساسی با تمام ایده‌ها و کشفیات عمده‌ای که محرک درک نوین ما از گیتی هستند، پیدا خواهید کرد.

کتاب صوتی «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» با صدای دل‌نشین پویا اشعاری و با همکاری انتشارات مازیار برای بی‌قراران علم فیزیک تولید و منتشر شده است. این اثر شما را با جدیدترین دانستنی‌های مربوط به کیهان آشنا می‌کند: از مهبانگ تا سیاه‌چاله‌ها، از کوارک تا مکانیک کوانتومی، و از جستجوی سیاره‌ها تا جستجو برای حیات در گیتی.

نیل دگراس تایسون (Neil deGrasse Tyson) اختر فیزیکدان معروف آمریکایی در سال 1958 در منهتن نیویورک چشم به جهان گشود. مادر او متخصص رشته گرونتولوژی (پیری‌شناسی) و پدرش جامعه‌شناس بود. وی بعد از گذارندن تحصیلات ابتدایی به تحصیل در دانشگاه هاروارد در رشته فیزیک پرداخت. او یکی از نخستین افرادی بوده است که پیشنهاد اصلاح تعریف سیارات را مطرح کرد که در نهایت منجر به خروج پلوتون از خانواده سیارات منظومه شمسی شد و به دلیل افتخاراتش سیارک 13123 را با نام او نامگذری کرده‌اند.

تایسن در طول دوران حرفه‌ای خود موفق به کسب مدال خدمات عمومی برجسته ناسا، مدال رفاه عمومی (2005) و جایزه استیفن هاوکینگ (2017) شد. این نویسنده بالغ بر 15 کتاب را به رشته تحریر در آورده که تنها دو کتاب او «اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار» و «راز آفرینش جهان هستی» به فارسی ترجمه شده.

در بخشی از کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار می‌شنویم:

«گرانش، که در میان نیروهای طبیعت از همه آشناتر است، بهترین و ناشناخته‌ترین پدیده‌های طبیعت را پدید می‌آورد. ذهن بالایی مانند باهوش‌ترین و تاثیرگذارترین فرد هزاره، یعنی آیزاک نیوتون، لازم بود تا متوجه شود که تاثیر اسرارآمیز گرانش، یعنی «عمل از فاصله دور»، ناشی از اثرات طبیعی تک تک ذرات ماده است، و اینکه نیروی جاذبه‌ی بین هر دو شیء را می‌توان با یک معادله جبری ساده توصیف کرد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲۷ دقیقه
فصل اول: بزرگ‌ترین داستانی که تاکنون گفته شده
۲۱ دقیقه
فصل دوم: روی زمین همچون آسمان
۲۱ دقیقه
فصل سوم: بگذار نور باشد
۲۳ دقیقه
فصل چهارم: میان کهکشان‌ها
۳۰ دقیقه
فصل پنجم: ماده‌ی تاریک
۳۳ دقیقه
فصل ششم: انرژی تاریک
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: کیهان در جدول
۲۳ دقیقه
فصل هشتم: درباره‌ی گرد بودن
۳۰ دقیقه
فصل نهم: نور نامرئی
۲۳ دقیقه
فصل دهم: میان سیاره‌ها
۲۶ دقیقه
فصل یازدهم: زمین فراخورشیدی
۲۵ دقیقه
فصل دوازدهم: تأملاتی در باب دیدگاه کیهانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار
نویسنده
مترجمقاسم کیانی مقدم
گویندهپویا اشعاری
ناشر چاپیانتشارات مازیار
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های نجوم و اختر شناسی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

ش شهبازی
۱۳۹۸/۳/۱۲
این کتاب درواقع به نوعی ادای دین و ابراز علاقه نویسنده آن است به علم اخترفیزیک و با زبان ساده و شیرین و قابل فهم بدون ایجاد خستگی و زدگی مواردی از تاریخ علم را بیان میکند که موجب شدند شاخه‌های متعدد و جدیدی از اخترفیزیک بوجود بیایند بعنوان مثال با ذکر سابقه چگونگی کشف عناصری از جدول مندلیف در اعصار گذشته و چگونگی بکار گیری آن روشها در عصر جدید و تغییراتی که این میان حاصل شده به زیبایی بیان میکند که برای شناخت بیشتر گیتی نیاز به رشته و شاخه جدیدی در علم با نام اختر شیمی خواهیم داشت. شنیدن این کتاب برای همه علاقه مندان جهان هستی و کائنات و علوم فضایی و فیزیک دوستان خالی از لطف نخواهد بود و با هر درجه از سواد و معلومات که باشند از آن لذت میبرند و اگر تعداد پنج عدد ستاره را علامت و نشانه یک اثر شاهکار و بی‌نهایت عالی و بی‌نقص بدانیم آنگاه به این کتاب نشان چهار ستاره دادن معلوم میکند که در دسته کتابهای فاخر و با ارزش قرار دارد. گویندگی و اجرای اثر نیز بشکل مناسب و خوب انجام شده و متناسب با موضوع کتاب به همان اندازه دلنشین است
رضا نقدی
۱۴۰۱/۳/۱۵
خیلی روان و ساده بیان شده عالیه کتاب رو حتما گوش بدید نویسنده خیلی خوب مثل همیشه ولی ساده تر و شیربن تر از کتابهای دیگر نیل داگراس تایسون نوشته شده و واقعا عنوان کتاب درسته: اخترفیزیک برای افراد بی قرار، بیان گوینده خیلی خوبه ترجمه خیلی خوب و وافعاً ممنونم از کتابراه. باز هم تأکید می‌کنم شیوه روایی و نوشتاری نویسنده در این کتاب اخترفیزیک خیلی ساده و قابل فهم برای عموم کرده و دست مریزاد.
نیلوفر راستی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
خداروشکر میکنم که تونستم این کتاب رو بخونم. پیشنهاد میشه. و کلماتی که متوجه نمیشید رو براحتی با‌ی سرچ در اینترنت براتون میاره فقط من صوتی این کتاب رو ۹ تومن گرفتم الان در یک هفته شده ۱۶ تومن؟
Hosein Jamalabadi
۱۳۹۸/۶/۲۶
مختصر و عالی ب اصلاح سهل ممتنع گفته شده. صوت هم تقریبا دوست داشتنی هست. درعین حال مث‌ی کتاب ساده خاطره و.. نمیشه ساده بش گوش داد و باید کامل بش دل داد تا بفهمی چی میگه. ممنون از دست اندرکاران صوتی کردن این کتاب
reza zandi
۱۳۹۸/۹/۶
عالی بود حالا با این همه اطلاعاتی که از این کتاب به دست اوردم چه کار کنم براحتی یک ماه است که وسوسه میشوم دوباره کتاب رو مطالعه کنم احساس میکنم نباید اجازه بدم این اموخته‌ها از ذهنم پاک بشن
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۱۸
هستند افراد معمولی که به کائنات و آسمانها و کهکشانها و ستارگان با تفکر فکر میکنند، جالبه بدونید این کتاب دقیقا برای پاسخ به سوالات مبتدی اون افراد معمولی به رشته تحریر در اومده.
ehsan amin
۱۳۹۸/۹/۲۱
کاملا علمی و موثر در شناخت پیرامون، آنگونه که دیگر به داستان اَره و اوره و شمسی کوره گوش گمیکنید و میفهمیم جهان را نظمی و ساختاری علمی بنا نهاده است.
سعیده صمدی
۱۳۹۸/۹/۵
من واقعا عاشق این نوع کتاب هام، یه پیشنهاد اینکه سعی بشه گوینده کتاب هر نویسنده مطابق با کارکتر اون نویسنده انتخاب بشه، عالی میشه
رضا اسماعیل پور
۱۳۹۸/۲/۴
این کتاب نحوه به وجود آمدن جهان هستی، حیات در کره زمین و بسیاری از مسائل علمی را بیان میکند. بسیار عالی است و ارزش چند بار خواندن را دارد.
سروش قهرمان
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
خیلی اطلاعت مفیدی دارد فقط یک مقدار پیچیده میشود بعضی جاها ولی درکل خیلی مفید بود
Zafarali Jafari
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
یک کتاب عالی و بی نظیر برای شناخت جهان هستی، خودمان، جایگاهمان در جان هستی و.....
سجاد گودرزی
۱۴۰۰/۳/۱۵
کتاب بسیار لذت بخشی بود و دیدگاه زیبایی از دنیا رو نشون میده
فاطمه خرم
۱۳۹۹/۸/۱۷
خیلی جالب نوشته شده و عالی بیان شده... تقریبا برای هر خواننده‌ی اختر فیزیکی قابل فهمه
امین عباسیان
۱۳۹۹/۶/۱
کاش آهنگ ضمیمه در داخل متن هم بود، فکر کنم خیلی جذابتر و نفوذپذیرتر میشد برا شنونده.
محمد میرمصطفی
۱۳۹۸/۱۰/۷
کتاب، خودش زیبا، گویا و ساده و مختصره. ولی صدای گوینده بدحوری روی اعصابه. کاش یه بار دیگه یه نفر دیگه بخونه.
مشاهده همه نظرات ۳۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار

برای دریافت کتاب صوتی اختر فیزیک برای افراد بی‌قرار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.