معرفی و دانلود کتاب صوتی بابا گوریو

عکس جلد کتاب صوتی بابا گوریو
قیمت:
53000 تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بابا گوریو

کتاب صوتی بابا گوریو نوشته‌ی انوره دوبالزاک، یکی از شاهکارهای رئالیستی در ادبیات اروپا و جهان شناخته می‌شود و داستان پدری مهربان و جوانی روستایی را روایت می‌کند که در پاریس قرن نوزدهم میلادی زندگی می‌کنند و هرکدام اتفاقات سخت و عجیبی را از سر گذرانده‌اند.

درباره کتاب صوتی بابا گوریو:

یکی از بهترین رمان‌های رئالیستی که به خوبی توانسته وضعیت اجتماعی و سیاسی زمانه خود را منعکس کند، کتاب باباگوریو (Le Pere Goriot) نام دارد. انوره دوبالزاک در این رمان زندگی درهم تنیده سه شخصیت مثبت و منفی را در پاریس 1819 میلادی به تصویر می‌کشد و تغییرات عمیق جامعه فرانسه را در لابه‌لای اتفاقات داستان بیان می‌کند.

باباگوریو به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی کتاب، پیرمردی مهربان و خانواده دوست است که در گذشته مغازه رشته فروشی داشته و با دو دختر خود زندگی می‌کرده است. او عشق عجیبی به فرزندانش دارد و به همین خاطر تمام ثروت و اعتبارش را برای آن‌ها خرج می‌کند اما دخترانش پس از گرفتن حق ارث خود، گوریو را طرد می‌کنند و پدرشان را در وضعیت اسفناک و سختی رها می‌کنند.

اوژن راستینیاک نیز جوانی ساده‌دل، فقیر و روستایی‌ست که به امید کسب ثروت و مقام به پاریس آمده و در مهمانخانه‌ای سکونت دارد. او در همانجا با باباگوریو دیدار می‌کند و هم‌صحبت همدیگر می‌شوند.

نویسنده در این رمان به خوبی پاریس بورژوایی قرن نوزدهم را توصیف می‌کند و با استفاده از شخصیت‌ پردازی‌های دقیق و معرفی طبقات اجتماعی آن دوران، جامعه فرانسه را با تمام جاه‌طلبی‌ها و ضعف‌ها و خوبی‌هایش به تصویر می‌کشد. همچنین دوبالزاک از طریق داستان باباگوریو و دختران سنگ دلش، با دید منتقدانه و بدبینامه‌ای ماهیت خانواده و ازدواج را تجزیه و تحلیل می‌کند.

کتاب صوتی بابا گوریو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات واقع گرایانه و داستان‌های فرانسوی علاقه‌مند باشید، این رمان کلاسیک به شما پیشنهاد می‌شود.

انوره دوبالزاک را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ نامدار و پرکار فرانسوی‌ست که به عنوان پیشوای مکتب رئالیسم در ادبیات اروپا شناخته می‌شود و در طول زندگی ادبی خود بیش از صد مقاله، رمان و نمایشنامه را نوشته است. انوره دوبالزاک (Honoré de Balzac) در سال 1799 میلادی در خانواده‌ای متوسط در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. وی از همان کودکی خواننده‌ای مشتاق و متفکری مستقل بود و با بسیاری از سبک‌های تدریس در مدرسه کنار نمی‌آمد. حتی بعدها در بزرگسالی نیز تلاش کرد در رشته حقوق تحصیل کند اما به خاطر روال عادی و خشک قانونی از این کار سر باز زد و باوجود مشکلات مالی فراوان به دنیای ادبیات روی آورد.

بالزاک به علت مشاهده دقیق جزئیات و نمایش بدون فیلتر جامعه، یکی از بنیانگذاران رئالیسم در ادبیات اروپا قلمداد می‌شود و به خاطر شخصیت پردازی‌های چند وجهی‌اش شهرت دارد. حتی شخصیت‌های فرعی داستان‌هایش نیز پیچیده و از نظر اخلاقی مبهم و کاملاً انسانی هستند. همچنین شهر پاریس همواره زمینه بسیاری از نوشته‌هایش بوده و با جزئیات بالا آن را توصیف کرده است.

بسیاری از آثار انوره دوبالزاک به صورت فیلم درآمده و داستان‌نویسان بزرگی همچون امیل زولا، چارلز دیکنز، گوستاو فلوبر، هنری جیمز از او تاثیر پذیرفته‌اند.

برخی از مهم‌ترین آثار او عبارتند از: « دهقانان، اوژنی گرانده، زن سی‌ساله، گوسفند سیاه، دخترعمو بت، خاطرات یک کشیش دهکده، دخترعمو بت، پسرعمو پونس، زنبق دره، دختر چشم‌طلایی»

در بخشی از کتاب صوتی بابا گوریو می‌شنویم:

راستینیاک برای آنکه میدان نبرد خود را کاملا بشناسد، قبل از آنکه اقدام به حمله به خانه نوسینگن کند، خواست که از زندگی گذشته باباگوریو باخبر شود. او اطلاعات دقیقی در این باره به دست آورد که می‌توان آن را چنین خلاصه کرد؛ ژان ژوکین کوریو قبل از انقلاب کارگر رشته سازی بود و در کار خود استاد و صرفه‌جو و به اندازه کافی با جربزه که توانست محل کسب استاد خود را بخرد. از قضا استاد او در اولین قیام سال 1789 کشته شد.

او در کوچه ژوسین نزدیک میدان گندم مستقر شد و آنقدر عقل در سرش بود که ریاست شورای محله را قبول کند تا بتواند کسب خود را زیر حمایت اشخاص منتفذ آن دوره پرخطر ادامه دهد. این عقل و زیرکی سرمنشاء ثروت او شد. در قحطی راست یا دروغی که در نتیجه آن قیمت غلات در پاریس به میزان هنگفتی رسید، پایه دارایی او گذاشته شد. مردم دم دکان‌های نانوایی خود را می‌کشتند، حال آنکه برخی اشخاص رشته فرنگی یا بعضی خمیرها را بدون هیچ ازدحامی از عطاران می‌خریدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
32 دقیقه
بخش اول
30 دقیقه
بخش دوم
28 دقیقه
بخش سوم
31 دقیقه
بخش چهارم
31 دقیقه
بخش پنجم
33 دقیقه
بخش ششم
27 دقیقه
بخش هفتم
34 دقیقه
بخش هشتم
32 دقیقه
بخش نهم
35 دقیقه
بخش دهم
22 دقیقه
بخش یازدهم
31 دقیقه
بخش دوازدهم
28 دقیقه
بخش سیزدهم
30 دقیقه
بخش چهاردهم
28 دقیقه
بخش پانزدهم
31 دقیقه
بخش شانزدهم
29 دقیقه
بخش هفدهم
35 دقیقه
بخش هجدهم
33 دقیقه
بخش نوزدهم
28 دقیقه
بخش بیستم
34 دقیقه
بخش بیست و یکم
28 دقیقه
بخش بیست و دوم
30 دقیقه
بخش بیست و سوم
31 دقیقه
بخش بیست و چهارم
32 دقیقه
بخش بیست و پنجم
44 دقیقه
بخش بیست و ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بابا گوریو
نویسنده
مترجمم ا به آذین
گویندهکاوه یانقی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
53000 ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بابا گوریو

بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۲/۳/۱۶
بابا گوریویک کلاسیک تمام عیاراست.
از ویژگی‌های کلاسیک‌ها توصیفات بسیار و گاه حوصله سر بر است چه درباره محیط و چه درباره ظاهر و خلقیات افراد. از طرفی حاوی بخش‌هایی از جهان بینی نویسنده هم هست. در کل اگر حوصله به خرج دهی شیرینی اثر در ذهنت ته نشین می‌شود.
بابا گوریو داستان محبت افراطی پیرمردی به
دخترانش است که خوب آن‌ها را تربیت نکرده و تا دم آخر عاشق آنهاست ولی آن دو بر بالین احتضارش نمی‌آیند و حتی در خاک سپاری شرکت نمی‌کنند.
از طرفی داستان جوانی به نام اوژن است که خیال دارد از طبقات پایین جامعه خود را به طبقه اشراف پاریس برساند و در این راه تمام دارایی خانواده خود را می‌گیرد و البته یار با وفای بابا گوریو است و تا دم آخر او را رها نمی‌کند. ولی در ارتباط بین گوریو و دخترانش پی به آن روی سکه اشرافیت می‌برد ولی باز از رسیدن به طبقه اشراف چشم نمی‌پوشد.
در مقابل بابا گوریو پدر ویکتورین هست که بی دلیل دل دخترش را می‌شکند و او را از خود می‌راند.
یکی از جذابیت‌های این داستان آشنایی با نوع زندگی و عادات و افکار مردم پاریس در زمانه‌ای است که داستان در آن روایت می‌شود.
چیزی که برایم قابل درک نیست دلیل کمک وترن زندانی فراری به اوژن است برای دست یابی به ثروت ویکتورین.
روایت اثر خوب بود و به خصوص صدای گوریو و وترن خیلی خوب اجرا شده ولی صدای اثر در کل کم است طوری که حتما باید با هدفون گوش می‌کردم.
با سپاس از کتابراه.
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۱/۱/۲۰
داستان حول پنج شخصیت اصل است. شخصیت اول وترون است که به زندان بااعمال شاقه محکوم شده است ولی فرار می‌کند وقصد دارد اوژن راتحریک به ازدواج با مادام ویکتورین کند تا هردوبه ثروتی هنگفت دست پیدا کنند وخودش بتواند به آمریکا برود وزندگی مرفه‌ای برای خودش بسازد، اما درنهایت شکست می‌خورد.
شخصیت دوم دختر
آناستازیا بزرگ بابا گوریو است. آناستازیا فردی هوس باز است وبه شوهرش خیانت جنسی می‌کندواز شخصی با اسم ماکسیم صاحب فرزند می‌شود وبه خاطر بدهی ماکسیم پول هنگفت جهاز خود را مصرف می‌کند وبه خاطر مبلغی که کم می‌اورد به پدر خود فشار می‌اورد وبه همین دلیل باعث مرگ پدر می‌شود و ‌شخصیتی مغرور داردو شوهرش به اواجازه نمی‌دهد درمراسم خاکسپاری پدرش شرکت کند.
شخصیت سوم دل فین است. دل فین شخصیتی سست عنصر وناتوان در تصمیم گیری‌های مهم است ودر بزنگاه تسلیم استدلال‌های شوهرش می‌شود ‌وشوهرمغرورش به اواجازه نمی‌دهد درمراسم خاکسپاری پدرش شرکت کند.
شخصیت چهارم باباگوریو است. باباگوریو عاشق فرزندانش است وبرای دخترانش حاضر به انجام هر کاری است وثروت هنگفتی را برای جهاز دخترهایش پرداخت می‌کند اما هنگامی که دامادهایش شغل او را پست و کسر شان خود می‌دانند وتوسط دخترهایش طردش می‌کنند دست از کار می‌کشد وبا پولی که دارد زندگی نه چندان خوبی برای خودش می‌سازد ودر آخر هم به خاطر مشکلات دخترانش بیمار می‌شود و می‌میرد و دخترانش در مراسم خاکسپاری پدر شرکت نمی‌کنند.
شخصیت پنجم وقهرمان داستان اوژن است. اوژن در ابتدای داستان به وسیله وترن تحریک می‌شود تا با مادام ویکتورین ازدواج کند وثروت هنگفتی را به دست آورد اما به خاطر اخلاق مداری‌اش منصرف می‌شود وتا به آخر همراه باباگوریو می‌ماند واندک پول خود راصرف مراسم باباگوریو می‌کند.
Maryam Rajabi
۱۴۰۱/۶/۱۲
بنابر تعریف و تمجیدهای زیادی که از کتاب شده انتظارات بیشتر داشتم کتاب خوبی بود ولی بیشتر به پدر شدیدا احساسی‌ای پرداخته شده که دخترهای را بد تربیت کرده و همیشه به خود و دیگران دیکته کرده که وجودش صرفا برای شاد کردن دخترانش است و غیر از آن لایق زندگی نیست والبته در مورد رفتار بد دختران و سوءاستفاده از محبت بیش از حد پدرانشان هم باید گفت.
این پدر باید می‌دانست که هر کسی در جایگاه خود ارزش دارد و لایق احترام است و در برابر محبت و ایثار صادقانه و خالصانه هم سزاوار قدردانی است هر چند که آن را وظیفه خود بداند و اینکه خوشبختی در پول و ثروت و همنشینی با اشراف نیست.
ز اسلامی
۱۴۰۲/۳/۲۴
صدای راوی اصلا دوست نداشتم و میتونم راحت بگم ٱژه پسر کودنی بود و باباگوریو مردی بچه دوست باطرز فکر کوتاه خیلی کوتاه از معنی دوست داشتن ولذت‌های خانواده ومردی بی خرد وبی تدبیر نسبت به آینده
سعید خراسانی
۱۴۰۰/۱۲/۹
خیلی گیرا نبود، زیادی تظاهر در عشق به فرزند، بهر حال تصورات نویسنده بود که جامعه اشرافی فرانسه در زمان پادشاهی لویی چهاردهم را به تصویر می‌کشید
محمد فاتح
۱۴۰۰/۷/۱۸
صدای گوینده فوق العاده پایین و بالا می‌شود و آدم رو کلافه میکنه، انتهای جملات صداش خیلی کم میشه نمیشه یفهمی جمله چجوری تموم شد!!!!
زینب زمانی
۱۴۰۱/۲/۴
تعریف این کتاب را زیاد شنیده بودم
زیبا بود و ارزش خواندن را داشت
مخصوصا جملات قصار و خارج از داستانی که پیامهای اجتماعی خاصی داشت.
نورا زیرکی
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
دوست داشتنی هست اما انچنان پیام خاصی رو نمی‌رسونه و بیشتر برای نکوهش افراد خودخواه و قشر بیشعور نوشته شده.
م فقیه
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
خوب بود، برخی جاها شرح طولانی داده میشه، ولی در مجموع خوب بود و ارزش شنیدن و خواندن داره.
Amir abbas asadi
۱۴۰۱/۵/۱۷
فقط صدای گوینده ضعیف هست.
شقایق شفیع پور
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
چقدر حرص خوردم سر این کتاب. از بس که عشق کورکورانه‌ای داشت
Zahra
۱۴۰۱/۶/۲۸
گوینده انگار داره اخبار میگه
نگار امیری
۱۴۰۰/۱۰/۱۲
هم گوینده و هم کتاب بسیار خوب بودند
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بابا گوریو

برای دریافت کتاب صوتی بابا گوریو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.