معرفی و دانلود کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا

عکس جلد کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا

کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا اثر ژول ورن، یک پیشگویی درخشان علمی و داستانی هیجان‌انگیز همراه با شخصیت‌پردازی‌های منحصر به فرد است و روایتگر مردانی‌ست که در جست‌وجوی هیولایی بزرگ در اقیانوس هستند اما به جای هیولا، زیر دریایی عجیبی کشف می‌کنند، آنان در زیردریایی زندانی می‌شوند و سفر آنان در زیر دریا به این صورت شروع می‌شود.

این کتاب صوتی خلاصه رمان بیست هزار فرسنگ زیر دریا (Twenty Thousand Leagues under the Sea) است. در حدود 150 سال پیش ژول ورن رمان عجیبی خلق کرد. این رمان مثل بسیاری از رمان‌های قرن نوزدهم بسیار گیرا بود، اما درهم آمیختن علوم آن زمان با رمان برای مخاطبان بسیار تازگی داشت.

ژول ورن (Jules Gabriel Verne) دانشمند نبود، اما داستان‌نویس ماهری بود و توانست با استفاده از آخرین کتب و نشریات در کتابخانه ملی پاریس، رمان‌های جذاب علمی و زیبایی در آن دوره به نگارش درآورد. اکنون بسیاری از اختراعاتی که در رمان‌هایش آمده برای مخاطب امری عادی‌ست، برخی از مسائل علمی او یا مورد قبول واقع نشده و یا در مورد درستی آن شک و تردید وجود دارد. اما با همه‌ی این‌ها داستان‌های جذاب و تخیل شگفت‌انگیز او، ذهن ما را سرشار از شوق علمی می‌کند.

داستان این رمان از جایی شروع می‌شود که همه‌ی مردم ناگهان متوجه موجود ناشناسی در اعماق آب‌ها می‌شوند، عده‌ای فکر می‌کنند که یک کوسه بسیار بزرگ است، اما افرادی نیز معتقد هستند که یک هیولای ناشناخته‌ی عظیم‌الجثه است. چیزی که حقیقت دارد این است که آن موجود وسیله‌ای ساخته شده توسط بشر است. پروفسور «آروناکس» به همراه صیاد نهنگی به نام «ندلند» و یک دوست دیگر، با یک کشتی بزرگ تحقیقاتی، برای پیدا کردن هیولا به زیر آب می‌روند. کشتی در اثر برخورد با آن موجود صدمه می‌بیند و آن‌ها متوجه یک زیردریایی می‌شوند، چیزی که تاکنون مثل آن را ندیده و حتی در ذهن خود تصورش را هم نمی‌کردند.

آن‌ها با ناخدا و مالک این زیردریایی که نامش «نمو» است، آشنا می‌شوند. نمو آن‌ها را با خود همراه با ناتیلوس (نام زیردریایی نمو) به سفری هیجان‌انگیز می‌برد تا شگفتی‌های دنیای آب را ببینند. کاپیتان نیمو خیلی از چیزهایی که در افسانه‌ها آمده بود را در زیردریا به آن‌ها نشان می‌دهد.

پروفسور در عین حال که کاپیتان را مورد ستایش قرار می‌دهد، اخلاقیات او را رد می‌کند، و گمان می‌کند برخورد او با مسائل دنیا غلط است. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند، چون از راز زیردریایی کاپیتان نیمو آگاه شده‌اند، پس در ناتیلوس اسیر هستند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند و تا آخر عمر باید در اقیانوس‌ها زندگی کنند، اما این را نمی‌خواهند. آن‌ها برای فرار از ناتیلوس تلاش زیادی می‌کنند اما موفق نمی‌شوند، فرار از ناتیلوس، غیرممکن است.

کاپیتان نیمو همیشه به فکر انتقام است زیرا یکی از کشورهای اروپایی خانواده‌اش را از بین برده‌اند، او همه‌ی کشتی‌های روی آب را غرق می‌کند. این مسائل باعث شده بود تا مردم فکر کنند زیر دریایی او یک هیولاست. پروفسور و همراهانش، کاپیتان نیمو را مردی کمابیش دیوانه و دنیا گریز می‌دانند.

ژول ورن، نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی، دنیای داستان‌های علمی تخیلی را زیر و رو کرد. او بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب‌های ماجرایی‌اش است و او را با نام پدر داستان‌های علمی تخیلی می‌شناسند و گفته مى‌شود که کتاب‌های او رویاهایى هستند که به حقیقت پیوسته‌اند. زیرا او در آن‌ها شگفتى‌هاى اختراعات مدرن مانند زیردریایى، هواپیما و تلویزیون را سال‌ها پیش از اختراع‌شان بازگو کرده بود. از مشهورترین آثار او سفر به مرکز زمین است. او همچنین یکی از 3 نویسنده‌ای است که آثارشان به بیشترین زبان‌های دنیا ترجمه شده است.

چندین نسل‌ از جوانان و نوجوانان با داستان‌هایی مانند بیست هزار فرسنگ زیر دریا، دور دنیا در هشتاد روز، جزیره‌ی اسرارآمیز سرگرم شده‌اند، از آن آموزه‌های زیادی یاد گرفته‌اند و با ماجراهای پرهیجان قهرمانان آن‌ها همراه شدند. ژول ورن در داستان‌هایش با خلاقیت تخیلی در میان رویداد‌های هیجان‌انگیز و همراه با گرایش قوی اخلاقی و انسانی مجموعه‌ای کامل و آموزنده ساخته است. او متولد سال 1828 بود و در سال 1905 درگذشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۱ دقیقه
بخش اول
۱۵ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۳۰ دقیقه
بخش ششم
۱۳ دقیقه
بخش هفتم
۱۹ دقیقه
بخش هشتم
۲۰ دقیقه
بخش نهم
۱۳ دقیقه
بخش دهم
۲۰ دقیقه
بخش یازدهم
۳۰ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۲ دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا
نویسنده
مترجممحسن سلیمانی
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا

Ali Rahmani
۱۳۹۸/۶/۸
من وقتی بچه بودم یک انمیشن از این داستان دیده بودم و عاشقش بودم. بعد از 6 7 سال که الان داستان رو گوش دادم هنوز هم کاملا جذابیت داشت
Mahdi Asadollahi
۱۳۹۹/۱/۲۹
کتاب بسیار عالی در کنار صوت فوق العاده جذابیت خاصی داشت. ممنونم⁦♥️⁩
سروش سررشته
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
این داستان به صورت کامل نیست خلاصه از داستان اصلی است
نازنین ش
۱۳۹۹/۴/۸
یکی از هیجان انگیز‌ترین رمان‌های ژول ورن
Hossein Motlagh
۱۳۹۸/۵/۱۰
جالب بود 👍 من قبلا نسخه فیزیکیش رو مطالعه کرده بودم
Arian Ariani
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
من خیلی لذت بردم
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا

برای دریافت کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.