معرفی و دانلود کتاب صوتی درخت تلخ

عکس جلد کتاب صوتی درخت تلخ
قیمت:
44000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درخت تلخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی درخت تلخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی درخت تلخ

کتاب صوتی درخت تلخ اثر آلبا دسس پدس، یکی از مشهورترین نویسندگان ادبیات ایتالیا است که دوازده داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد. این مجموعه داستان یکی از پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین آثار خالقش است و به مفاهیم و احساساتی مانند نفرت، ترس و عشق می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی درخت تلخ:

شنیدن درباره‌ی عواطف انسان‌ها و روابطشان همواره جذاب است و آثار بی‌شماری با این موضوع وجود دارد اما کتاب صوتی درخت تلخ یکی از بهترین نمونه‌های موجود به شمار می‌آید. داستان‌های این مجموعه، مستقل از هم هستند اما آلبا دسس پدس (Alba DeCespedes) تلاش می‌کند تا انسجام و نظمی احساسی در میان این یازده داستان به نمایش بگذارد.

داستان نخست این مجموعه‌ی جذاب همنام کتاب است و «درخت تلخ» نام دارد. این داستان روایت‌گر زندگی دختربچه‌ای 10 ساله است که به درخت لیموی درون باغچه علاقه‌ی بسیاری دارد. «بازگشت به آغوش مادر» عنوان داستان بعدی این مجموعه است و به زندگی زنی می‌پردازد که درگیر روزمرگی‌های زندگی شده و از بی‌توجهی‌های همسر و دخترش رنج می‌برد، این زن خسته از وضعیت موجود شیفته‌ی پسر خود می‌شود.

«دیدار با ابلیس» داستان سوم و یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این کتاب صوتی محسوب می‌شود؛ این حکایت خواندنی، به کلیسایی می‌پردازد که درگذشته بتکده بوده است.

حکایت بعدی آلبا دسس پدس «ترس از مرگ» نام دارد؛ دختری تنها به هتلی در کوهستان می‌رود تا بیماری خود را شکست دهد. «روز نحس» داستان پنجم این مجموعه است و روایتگر زندگی زنی می‌باشد که در انتظار اتفاقی خوب به سر می‌برد. «پری دریایی» هم حکایتی عاشقانه دارد و عشق مردی را روایت می‌کند که در جزیره زندگی می‌کند و شیفته‌ی زنی می‌شود.

هفتمین داستان این مجموعه‌ی خواندنی درباره‌ی تجربه‌ی شخصی آلبا دسس پدس است. او در این قصه، ماجرای سرودن اولین شعر خود را روایت می‌کند. این حکایت جذاب «آشنایی با شعر» نام دارد و شنیدن آن برای طرفداران این نویسنده بسیار جالب خواهد بود.

«خانه در میدان» داستان بعدی این کتاب به شمار می‌آید و روایتگر تجربیات پسری است که به خاطر پول عشق خود را رها می‌کند.

«نامه» نهمین داستان این کتاب صوتی می‌باشد و حکایتگر ماجرای زنی است که در یک صبح زیبا نامه‌ای دلپذیر دریافت می‌کند. نویسنده در این داستان با توصیفات دقیقی که ارائه می‌دهد شما را در تجربیات شخصیت اصلی داستان شریک می‌کند.

قصه‌ی بعدی «بندباز» نام دارد و با توصیف دقیق یک سیرک آغاز می‌شود و رابطه‌ی زن و شوهری را توضیح می‌دهد که در سیرک زندگی می‌کنند. زن بندباز است و به گفته‌ی خودش برای این کار جان خود را به خطر می‌اندازد و همین موضوع به صورت کابوس‌های شبانه بر روی وی تأثیر می‌گذارد.

آلبا دسس پدس در داستانی با عنوان «پدر و دختر» ماجرایی احساسی و خانوادگی را شرح می‌دهد؛ پدری تمایل دارد دو دخترش زودتر ازدواج کنند و تشکیل خانواده دهند، اما دختران قصد دارند تا ازدواج را فراموش کنند تا بتوانند از پدر خود نگه‌داری نمایند.

«کرایه‌نشین» حکایت پایانی این کتاب صوتی است و ماجراهای نویسنده‌ای به نام لئوناردو را روایت می‌کند که به شهر گمنامی مهاجرت می‌نماید تا بتواند با تمرکز بیشتری به نوشتن بپردازد. او در طبقه‌ی سوم ساختمانی ساکن می‌شود و با مادر و دختری ارتباط برقرار می‌کند.

آلبا دسس پدس را بیشتر بشناسیم:

آلبا دسس پدس (Alba DeCespedes) در رم ایتالیا متولد شد. او فعالیت‌های خود را با نگارش مقالات در نشریات شروع کرد و در سال 1938، توانست با رمان «هیچ یک از آن‌ها باز نمی‌گردند» به شهرت و محبوبیت برسد. دسس پدس در همه‌ی آثار خود، زنان بعد از جنگ را، در جامعه‌ی آشوب‌زده‌ی قرن بیستم روایت می‌کند. او سوسیالیست است؛ بنابراین نظر خوش‌بینانه‌ای نسبت به دین و سایر امور معنوی ندارد، زنان داستان‌هایش نیز مثل او با این مسائل غریبه‌اند. از دیگر آثار او می‌توان به از طرف ‌او، یک دسته گل بنفشه، دفترچه ممنوع، عذاب وجدان، تازه عروس و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی درخت تلخ می‌شنویم:

وقتی از خواب بیدار شد اولین چیزی را که دید نامه بود. روی رختخواب افتاده بود، آفتاب به رویش می‌تابید. چنان می‌نمود که در انتظار او ساکت و باوفا برجای مانده است. او چشمان خواب‌آلودش را باز کرد و از میان آن مژگان نیمه‌باز با وعده‌ی آن نامه به آن روز جدید پا گذاشت. سایه‌های شب و ستارگان و ماه و آسمانِ تاریک از اطرافش محو شدند. گرچه محیط اتاق همچنان در روایی شگفت‌انگیز فرو رفته بود. صبح روز ماه سپتامبر محجوبانه مثل صبحی در ماه آوریل پا به اتاق گذاشته بود. تپه های دوردست هنوز رنگی سبز دربرداشتند و درختان پس از اولین باران‌های پاییزی به نظر تر و تمیز و شاداب می‌رسیدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
درخت تلخ
21 دقیقه
بازگشت به آغوش مادر - قسمت اول
21 دقیقه
بازگشت به آغوش مادر - قسمت دوم
22 دقیقه
بازگشت به آغوش مادر - قسمت سوم
18 دقیقه
دیداری با ابلیس
21 دقیقه
ترس از مرگ - قسمت اول
21 دقیقه
ترس از مرگ - قسمت دوم
24 دقیقه
ترس از مرگ - قسمت سوم
17 دقیقه
روز نحس
14 دقیقه
پری دریایی
14 دقیقه
آشنایی با شعر
26 دقیقه
خانه در میدان - قسمت اول
26 دقیقه
خانه در میدان - قسمت دوم
19 دقیقه
نامه
14 دقیقه
بند باز
21 دقیقه
پدر و دختر - قسمت اول
17 دقیقه
پدر و دختر - قسمت دوم
21 دقیقه
کرایه نشین - قسمت اول
21 دقیقه
کرایه نشین - قسمت دوم
20 دقیقه
کرایه نشین - قسمت سوم
20 دقیقه
کرایه نشین - قسمت چهارم
22 دقیقه
کرایه نشین - قسمت پنجم
21 دقیقه
کرایه نشین - قسمت ششم
21 دقیقه
کرایه نشین - قسمت هفتم
21 دقیقه
کرایه نشین - قسمت هشتم
20 دقیقه
کرایه نشین - قسمت نهم
22 دقیقه
کرایه نشین - قسمت دهم
32 دقیقه
کرایه نشین - قسمت یازدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی درخت تلخ
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهاعظم حبیبی، مهبد قناعت پیشه
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی درخت تلخ

Mona abad
۱۴۰۲/۵/۱۲
اگر مایلید با نویسنده این اثر، خانم پدس، بهتر آشنا بشید، آثار دیگر او را بخوانید که بسیار زیباتر از این کتاب و داستانها هستند. اجرای این اثر، هنرمندی گوینده‌ها را می‌رساند.
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۲/۱/۲۴
داستان‌ها خیلی خوب!
صدای هر دو راوی و مهارتشون بسیار تحسین‌برانگیز❤️
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی درخت تلخ

برای دریافت کتاب صوتی درخت تلخ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.