معرفی و دانلود کتاب صوتی ساعت شوم

عکس جلد کتاب صوتی ساعت شوم
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ساعت شوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ساعت شوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ساعت شوم

اثری درخشان در سبک رئالیسم جادویی از بزرگ‌ترین نویسندۀ آمریکای لاتین، گابریل گارسیا مارکز! کتاب صوتی ساعت شوم داستان دهکده‌ای در کلمبیا را روایت می‌کند که شهروندان آن از شیوهٔ رهبری دیکتاتوری شهردار و کشیش آنجا به ستوه آمده‌اند. کتاب حاضر در سال 1961 برنده جایزه ادبی کلمبیا شد.

درباره کتاب صوتی ساعت شوم:

کتابی که ورود نویسنده‌ای افسانه‌ای به تاریخ ادبیات جهان را نوید داد!

اگر رمان «صدسال تنهایی» را خوانده باشید، حتماً متوجه نبوغ فوق‌العاده گابریل گارسیا مارکز و قدرت تخیل و نویسندگی او شده‌اید. همچنین اگر جزو میلیون‌ها طرفدار این کتاب باشید، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید ایدهٔ اولیهٔ شکل‌گیری داستان صدسال تنهایی درواقع از کتاب ساعت شوم (In Evil Hour) شکل گرفته است!

کتاب ساعت شوم دارای ساختار بسیار ساده‌تری نسبت به رمان‌های صدسال تنهایی و عشق سال‌های وبا است و به‌نوعی می‌توان آن را نقطهٔ شروعی برای مطالعه آثار مارکز و شروع شکوفایی نبوغ این نویسنده درخشان به شمار آورد. این کتاب که در مراحل اولیه «شهر لعنتی یا لعنت به این شهر» نام داشت، دارای شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی است که بعدها حضور آن‌ها را در صدسال تنهایی نیز حس می‌کنید.

قصهٔ کتاب صوتی ساعت شوم در دهکده‌ای خیالی در کلمبیا روایت می‌شود. داستان درمورد شهروندانی است که در تقابلی دشوار میان کلیسا و شهرداری گیر کرده‌اند و اتفاقاتی که در ادامه رخ می‌دهد، مسیر اصلی داستان را پیش می‌برد. کشیش و شهردار هر یک سعی دارند شهر را به شیوهٔ خود و بر اساس طرز تفکری که دارند رهبری کنند و در این میان دچار اختلافات فراوانی می‌شوند.

بررسی تقابل بین دین و سیاست با توانمندی کامل در این داستان انجام شده و شما می‌توانید با درک و لذت آن را مطالعه کنید. برای آشنایی بیشتر شما با فضای رمان ساعت شوم، بهتر است شروع آن را برایتان بازگو کنیم؛ در دل تاریکی یکی از شب‌های تابستان، شخصی ناشناس پوسترهای تفرقه‌انگیزی را به دیوارهای شهر نصب می‌کند.

پوسترهای نصب شده بر روی دیوار موجب وقوع قتلی فجیع می‌شود و ترسی شدید را در دل مردم شهر وارد می‌کند. در نهایت شهروندان با زور حکومت نظامی در خانه‌هایشان محبوس می‌شوند و با ناامیدی منتظر دست یاری رهبران خود می‌نشینند. اما آیا واقعا کاری از دست شهردار، پزشک یا کشیش شهر برمی‌آید؟

نکوداشت‌های کتاب صوتی ساعت شوم:

- رمانی سیاسی که مردم آن سرزمین را در برابر نیروهای ستمگر قرار می‌دهد ... دارای فضایی شوخ‌طبعانه و شفقت‌آمیز است و شالوده رمان‌های بعدی نویسنده بر آن بنا شده است. (جاناتان یاردلی)

- این کتاب دقیقاً همان صدسال تنهایی با باران‌های فراوان است! (بوستون گلوب - روزنامه آمریکایی)

- توصیف‌های خیره‌کننده، صحنه‌های رنگارنگ و شخصیت‌های این داستان یک‌بار دیگر شگفت‌زده‌ام کرد. (The New Republic)

کتاب صوتی ساعت شوم مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات داستانی آمریکای لاتین و سبک رئالیسم جادویی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

گابریل گارسیا مارکز را بیشتر بشناسیم:

این رمان‌نویس، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار کلمبیایی در کشور «کلمبیا» به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در دانشگاه بوگوتا ادامه داد و بعدها به‌عنوان خبرنگار در روزنامه کلمبیایی ال اسپکتادور مشغول به فعالیت شد. گابریل خوزه دلا کنکوردیا گارسیا مارکز (Gabriel García Márquez) شهرت اصلی‌اش را به‌خاطر نوشتن رمان مشهور صدسال تنهایی و عشق در زمان وبا به دست آورد.

وی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم به شمار می‌آید و در سال 1982 برنده جایزه نوبل ادبیات شد. آثار مارکز علاوه بر آنکه در آمریکای لاتین دارای طرفداران زیادی است، در سراسر دنیا منتقدان و مردم نوشته‌هایش را تحسین می‌کنند. یکی از ویژگی‌های جذاب نثر این نویسنده برجسته، استفاده از سبک ادبی رئالیسم جادویی است که عناصر و رویدادهای جادویی و افسانه‌ای را وارد تجربیات واقعی زندگی می‌کند.

از دیگر آثار گابریل گارسیا مارکز می‌توان به «پاییز پدرسالار»، «گزارش یک مرگ»، «از عشق و شیاطین دیگر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ساعت شوم می‌شنویم:

قاضی آرکادیو که چند حرفی از فرهنگ لغتش ناقص بود، در فرهنگ لغت تلگراف خانه به دنبال معنی واژه‌ای می‌گشت. توضیحی که دربارهٔ واژهٔ پاسکین، به معنی هجونامه در آن آمده بود، قانع کننده نبود. در فرهنگ آمده بود پاسکین یا پاسکینو نام تندیسی در میدان نوونای رم به هنگام تسلط روحانیان بوده که مردم هجونامه بر آن می‌چسباندند و پاپ‌ها و کاردینال‌ها را به سبب دغل‌کاری‌هایشان به باد تمسخر می‌گرفتند. و چند معنی بی‌اهمیت دیگر.

قاضی فکر کرد که بر همین قیاس می‌توان کاغذهایی را که این اهانت کنندگان بی‌نام و نشان بر در خانه‌ها می‌چسبانند، دشنام‌نامه خواند. به هر حال به کلی نومید نشده بود. پس از دو دقیقه‌ای که بر سر پیدا کردن معنی یک کلمه گذرانده بود، برای نخستین بار در طول سال‌ها احساس رضایت کرد.

تلگراف چی او را می‌دید که فرهنگ لغت را در قفسه لای آیین‌نامه‌ها و احکام فراموش شدهٔ خدمات پست و تلگراف می‌گذارد. مخابرهٔ یک پیام را با حرکت صریحی رها کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
50 دقیقه
بخش یک
50 دقیقه
بخش دو
49 دقیقه
بخش سه
37 دقیقه
بخش چهار
48 دقیقه
بخش پنج
46 دقیقه
بخش شش
43 دقیقه
بخش هفت
39 دقیقه
بخش هشت
37 دقیقه
بخش نه
42 دقیقه
بخش ده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ساعت شوم
نویسنده
مترجماحمد گلشیری
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ساعت شوم

M R
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
خوب بود. شبیه بقیه کارهای مارکز، پر از کنایه وجملات پرمعنا و البته مثل بقیه آثار او پر از اسامی پیچیده وشبیه به هم که ممکنه خواننده یا شنونده اونها رو باهم اشتباه کنن. داستان اصلی مربوط به شهر کوچکی با چندین خانواده که داستانهای هرکدام جداگانه روایت میشه، در این شهر هرشب نامه‌های افشاگرانه‌ای از که رازهای مختلف مردم منتشر میشه به اصطلاح بهشون هرزنامه گفته میشه و حسابی برای اهالی شهر و مقامات اون مثل کشیش و شهردار و قاضی دردسر درست میکنه و شدیدا دنبال نویسنده هرزنامه‌ها میگردن. در کنار این موضوع ماجرای سیستم دیکتاتوری و ظالم که حاکم برکشور وشهرشون هم هست در لابلای داستان و همونطور که گفته شد با کنایه واز زبان قهرمانان مورد انتقاد قرار میگیره. بطور کلی به نظرمن کتاب سطح بالایی هست و در پس داستان معمول اون حرفهای بسیاری داره. پایان کتاب کمی گنگ و شایدهم باز میمونه. شاید اگه انتهای روشن و مشخص تری داشت بهتر میشد. در نهایت نسخه صوتی اثر با خوانش حرفه‌ای و صدای بی نظیر و دلچسب آقای رضوانی بسیار شنیدنی و گوش نواز بود.
فاطمه صادقی
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
کتاب به جزییات خیلی پرداخته و داستان در جزییات انقدر غرق شده که گاهی اصل داستان از دست می‌رود و خواننده متوجه اتفاق‌های که در داستان رخ می‌دهد نمی‌شود و از حوصله خواننده خارج هست
مهسا عبادی
۱۴۰۱/۵/۱
تصویرسازی، توضیح جزییات بی‌نظیر بود. اگرباخواندن صدساله تنهایی خوابتون گرفت اینم نخونیدولی اگه لذت بردن از صدساله تنهایی ازاینم لذت میبرید
faezeh talebi
۱۴۰۱/۱/۱۹
اگر به سبک ریالیسم جادویی علاقمند هستید, شنیدن این کتاب توصیه میشه به خصوص با صدای بسیار عالی گوینده توانا
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ساعت شوم

برای دریافت کتاب صوتی ساعت شوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.