معرفی و دانلود کتاب صوتی سایه باد

عکس جلد کتاب صوتی سایه باد
قیمت:
۳۷۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سایه باد

آیا فکر می‌کنید کتاب‌فروش‌ها زندگی خسته‌کننده‌ای دارند؟ کتاب صوتی سایه باد نوشته‌ی کارلوس روئیث ثافون شما را به دوران پس از جنگ جهانی دوم می‌برد و با زندگی هیجان‌انگیز دانیل، یک کتاب‌فروش جوان در بارسلونا آشنا می‌کند. انتخابی راضی‌کننده برای طرفداران داستان‌های جنایی - معمایی که توانسته افتخارات متعددی از جمله عنوان پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و جایزه ادبی Barry را از آن خود کند.

درباره کتاب صوتی سایه باد:

دانیل در شهر بارسلون و در سال 1940 زندگی می‌کند، شهری که هنوز از زخم‌های جنگ جهانی کاملا بهبود نیافته و ساکنان آن به زندگی معمولی برنگشته‌اند. خانه‌های متروکه که صاحبانشان آن‌ها را رها کرده‌اند، زندانیانی ‌که به تازگی آزاد شده‌اند و سرپناهی ندارند و دشمنی‌های میان همسایگان که همگی یادگار دوران جنگ هستند، باعث می‌شوند خانواده کوچک دانیل که صاحب یک کتابفروشی هستند، به دنیای داستان‌ها پناه ببرند.

دانیل کودکی خیالباف است که دوستان کمی دارد، به همین دلیل پدرش تصمیم می‌گیرد در تولد ده سالگی‌اش، او را به «گورستان کتاب‌های فراموش شده» ببرد. این گورستان پناهگاهی برای کتاب‌های نایاب و از یاد رفته است که هر کتابی را می‌توان در آن یافت. البته نگهبانی سرسخت از این گورستان محافظت می‌کند و تنها افراد کمی از جمله دانیل که قرار است کتابفروشی پدر را اداره کند، اجازه ورود به آن را دارند.

بیشتر افراد معتقدند کتاب فروش‌ها زندگی آرامی دارند. آن‌ها معمولا به سفرهای دور و دراز نمی‌روند، خودشان را درگیر ماجراجویی‌های بزرگ نمی‌کنند و آرامش کنج مغازه‌شان را به هر چیز دیگر ترجیح می‌دهند. اما کمتر کسی می‌داند که کتاب‌ها، همیشه همنشین آرام و بی‌دردسری نیستند. این موضوع وقتی آشکار می‌شود که دانیل کتاب سایه باد نوشته خولین کاراکس را در گورستان کتاب‌های فراموش شده پیدا کرده و به خانه می‌آورد. دانیل با اشتیاقی وصف‌نشدنی به این داستان دل می‌بندد و سعی می‌کند نویسنده گمنام آن را پیدا کند. اما بعد از صحبت با افراد بسیاری متوجه می‌شود شخصی مرموز تمام کتاب‌های خولین کاراکس را از بین برده و تنها جلد باقی مانده، همانی است که او در اختیار دارد. خبر جستجوی بی‌سرانجام دانیل سریع و پنهانی در شهر پخش می‌شود. اینجاست که افراد مختلفی به سراغ دانیل می‌آیند و هر کدام به شکلی می‌خواهند این کتاب را از چنگ او در بیاورند...

کتاب صوتی سایه باد (The Shadow of the Wind) در واقع یک داستان را در دل داستانی دیگر روایت می‌کند. کارلوس روئیث ثافون زندگی دانیل و خولین کاراکس را هنرمندانه در کنار هم پیش برده و این کار را با ظرافتی ستودنی و بی‌نظیر انجام می‌دهد. اگر روئیث ثافون را به الکساندر دومای معاصر تشبیه کنیم اغراق نکرده‌ایم، نویسنده‌ای که فراموش کردن جهان فکری و خلاقیت او به نظر غیرممکن می‌آید. گفتنی‌ست این کتاب توانست از وبسایت Entertainment Weekly نمره الف بگیرد و کارلوس روئیث ثافون هم برای نوشتن رمان سایه باد، برنده جوایز متعددی شد.

شایان ذکر است رمان سایه باد اولین جلد از مجموعه گورستان کتاب‌های فراموش شده محسوب می‌شود و جلدهای بعدی آن به ترتیب: «مارینا و زندانی آسمان» نام دارد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سایه باد:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز
- نامزد جایزه Premi Llibreter de narrative در سال 2002
- برنده جایزه Borders Original Voices Award for Fiction در سال 2004
- برنده جایزه du Meilleur Livre Étranger for Roman در سال 2004
- برنده جایزه Barry برای بهترین رمان در سال 2005
- نامزد جایزه Gumshoe برای بهترین رمان جنایی اروپا در سال 2005
- برنده جایزه des libraires du Québec برای نویسندگان خارجی در سال 2005
- نامزد Dilys Award در سال 2005
- برنده جایزه Humo's Gouden Bladwijzer در سال 2006
- برنده جایزه One Book One San Diego در سال 2015

نکوداشت‌های کتاب صوتی سایه باد:

- اگر تصور می‌کنید ادبیات گوتیک قرن نوزدهم مرده است، خواندن این کتاب نظرتان را تغییر خواهد داد... اما هشدار می‌دهم! برای خواندن این اثر باید انسانی رمانتیک باشید تا زیبایی آن را به طور کامل درک کنید. (استیون کینگ)

- فریبنده، پرشور، راضی‌کننده و سرشار از تعلیق. این رمان سرگرم‌کننده و پرفروش همه‌چیز را در خود دارد. (روزنامه Herald Sun)

- رمان سایه باد نامه‌ای عاشقانه به ادبیات است، مناسب خوانندگانی که به اندازه دانیل جوان از جستجو در دنیای کتاب‌ها لذت می‌برند. (Entertainment Weekly)

- رمانی طولانی که خوانندگان را به یاد بسیاری از رمان‌های دیگر می‌اندازد. البته این حرف یک انتقاد نیست، بلکه غنی بودن داستان را نشان می‌دهد. اگر صد سال تنهایی گارسیا مارکز، داستان‌های کوتاه بورخس، نام گل سرخ اومبرتو اکو، باشگاه دوما از آرتور ریورته و گوژپشت نوتردام از ویکتور هوگو را دوست داشته‌اید، پس سایه باد را هم دوست خواهید داشت. (Washington Post review)

کتاب صوتی سایه باد مناسب چه کسانی است؟

شنیدن این کتاب صوتی به تمام علاقه‌مندان داستان‌های معمایی و رازآلود پیشنهاد می‌شود.

درباره کارلوس روئیث ثافون بیشتر بدانیم:

کارلوس روئیث ثافون (Carlos Ruiz Zafón) نویسنده‌ی پرافتخار، پرفروش و مشهور اسپانیایی بود که جوایز ادبی فراوانی را در طول حیات ادبی خود کسب کرد. او آثار مختلفی از جمله داستان کوتاه، کتاب نوجوان و همینطور بزرگسالان را در کارنامه کاری خود دارد. با این حال بیماری سرطان و مرگ به این رمان‌نویس مهلت نداد و در سال 2020 چشم از جهان فروبست.

روئیث ثافون اولین بار بعد از انتشار کتاب شاهزاده مه معروف شد و به زودی طرفداران بسیاری بین خوانندگان و منتقدان به دست آورد. «شاهزاده مه، مارینا، بازی فرشته و زندانی آسمان» سایر آثار او هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی سایه باد می‌شنویم:

تیرگی گرگ و میش همراه با سرمای گزنده، آرام آرام از پس شنل ارغوانی رنگ غروب که از شکاف و رخنه‌های کوچه پس کوچه‌های شهر عبور می‌کرد، از راه می‌رسید. قدم‌هایم را تندتر کردم و بیست دقیقه بعد نمای ساختمان عظیم دانشگاه غرق در نور مثل کشتی بزرگ اخرایی رنگ، پهلو گرفته در ساحل بندر در مقابل دیدگانم آشکار شد.

دربان ورودی بخش دانشکده ادبیات با دقت تمام در حال بررسی خط به خط تیترهای روزنامه ورزشی چاپ همان بعدازظهر بود. به نظر می‌رسید در آن ساعت، دانشجوهای زیادی در ساختمان حضور نداشته باشند. پژواک صدای قدم‌هایم در گذر از کوریدورها و سالن‌های فرعی همراهی‌ام می‌کرد تا قدم به راهروی سرپوش مشرف به باغ گذاشتم. جایی که تابش نورهای زرد رنگ در دو طرف به سختی می‌توانست بر تیرگی جهان سایه‌های اطرافم تاثیری بگذارد. ناگهان این تصور به سراغم آمد که شاید بئاتریس فریبم داده باشد. شاید این قرار ملاقات در این ساعت نابهنگام روشی برای انتقام گرفتن از گستاخی‌های من بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۵ دقیقه
گورستان کتاب های فراموش شده
۲۲ دقیقه
قسمت یک
۱۵ دقیقه
قسمت دو
۲۶ دقیقه
قسمت سه
۱۴ دقیقه
قسمت چهار
۲۹ دقیقه
قسمت پنج
۳۷ دقیقه
قسمت شش
۲۲ دقیقه
قسمت هفت
۱۴ دقیقه
قسمت هشت
۲۶ دقیقه
قسمت نه
۳۸ دقیقه
قسمت ده
۵۲ دقیقه
قسمت یازده
۲۲ دقیقه
قسمت دوازده
۱۷ دقیقه
قسمت سیزده
۲۷ دقیقه
قسمت چهارده
۳۴ دقیقه
قسمت پانزده
۵۷ دقیقه
قسمت شانزده
۳۱ دقیقه
قسمت هفده
۲۳ دقیقه
قسمت هجده
۲۴ دقیقه
قسمت نوزده
۲۹ دقیقه
قسمت بیست
۳۹ دقیقه
قسمت بیست و یک
۳۸ دقیقه
قسمت بیست و دو
۱۹ دقیقه
قسمت بیست و سه
۱۴ دقیقه
قسمت بیست و چهار
۲۹ دقیقه
قسمت بیست و پنج
۷۷ دقیقه
قسمت بیست و شش
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هفت
۱۱ دقیقه
قسمت بیست و هشت
۴۵ دقیقه
قسمت بیست و نه
۲۳ دقیقه
قسمت سی
۲۴ دقیقه
قسمت سی و یک
۱۲ دقیقه
قسمت سی و دو
۸۵ دقیقه
قسمت سی و سه
۲۲ دقیقه
قسمت سی و چهار
۲۳ دقیقه
قسمت سی و پنج
۲۲ دقیقه
قسمت سی و شش
۴۲ دقیقه
قسمت سی و هفت
۱۱ دقیقه
قسمت سی و هشت
۳۷ دقیقه
قسمت سی و نه
۷ دقیقه
قسمت چهل
۸ دقیقه
قسمت چهل و یک
۱۸ دقیقه
قسمت چهل و دو
۲۲ دقیقه
قسمت چهل و سه
۱۶ دقیقه
قسمت چهل و چهار
۱۳ دقیقه
قسمت چهل و پنج
۱۳ دقیقه
قسمت چهل و شش
۱۷ دقیقه
قسمت چهل و هفت
۴۲ دقیقه
قسمت چهل و هشت
۲۹ دقیقه
قسمت چهل و نه
۱۷ دقیقه
قسمت پنجاه
۱۹ دقیقه
قسمت پنجاه و یک
۱۶ دقیقه
قسمت پنجاه و دو
۲۷ دقیقه
قسمت پنجاه و سه
۱۶ دقیقه
قسمت پنجاه و چهار
۲۹ دقیقه
قسمت پنجاه و پنج
۱۲ دقیقه
قسمت پنجاه و شش
۲۱ دقیقه
قسمت پنجاه و هفت
۶۳ دقیقه
قسمت پنجاه و هشت
۲۲ دقیقه
قسمت پنجاه و نه
۲۹ دقیقه
قسمت شصت
۱۴ دقیقه
قسمت شصت و یک
۱۴ دقیقه
قسمت شصت و دو
۸ دقیقه
قسمت شصت و سه
۲۷ دقیقه
قسمت شصت و چهار
۱۲ دقیقه
قسمت شصت و پنج
۲۴ دقیقه
قسمت شصت و شش
۲۳ دقیقه
قسمت شصت و هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سایه باد
نویسنده
مترجمعلی صنعوی
گویندهتایماز رضوانی
ناشر چاپیانتشارات نیماژ
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۷۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سایه باد

ماندانا رستمی
۱۴۰۱/۳/۲۲
با سلام خدمت خوانندگان عزیز
این نظر ممکن است بعضی از قسمت‌های داستان را اسپویل کند.
کتاب سایه باد فقط یک رمان برای سرگرمی است با اینکه داستان جذابی دارد ولی نویسنده خیلی خیلی خیلی خیلی آن را طولانی و خسته کننده نوشته است.
با توضیحات اضافه بیش از حد😔 در آخر داستان جذاب می‌شود. ولی می‌توانست و
خیلی کوتاه‌تر مفید تر باشد. و در بعضی جاها غیر منطقی است.
برای مثال خولین که به راحتی آدم میکشت. می‌توانست خیلی قبلتر بازرس پلیس را بکشد یا تیر خوردن دانیل در آخر داستان چه فایده‌ای داشت 🤔. در ضمن از اواسط و تقریبا اوایل داستان میشد خیلی چیزها را حدس زد و در آخر شگفت زده نشدم.
در آخر
اجرای خواننده بسیار عالی است.
Pejman Pirmoradi
۱۴۰۱/۲/۲۶
کتاب در ژانر گوتیک نوشته شده و به ناچار باید در زمان به عقب برگرده و دوره‌ای مملو از وحشت رو برای بستر اتفاقات باورپذیر پیدا کنه... داستان چندان بد نیست اما شدیدا قابل پیش بینی و دور از ذهن منطقی شکل گرفته.. بیشتر بدرد هالییود میخوره که تعلیق‌های آبکی و ویران کننده باعث سرگرمی مخاطب بشه.. واقعا جای تاسف داره که ادبیات آمریکا اینقدر مخاطب محور و گیشه‌ای شده.. جدا از این حرفها اما اجرای کتاب بسیار خوب و معقوله و فضای داستان رو پوشش میده اما موسیقی‌های انتخابی برای لحظات غم و نگرانی و وحشت اصلا خوب انتخاب نشده.. برای وقت کشی خوبه همین..
محمد باقر عبیری
۱۴۰۱/۴/۱
رمانی درباره ادبیات و کتاب! این وجه رمان برایم تازگی داشت و خوب بود. سبک گوتیک گونه‌اش برایم جذاب بود. ولی در کل شدت وجه رمانتیک اثر برای انسان امروزی کمی دور از واقعیت به نظر می‌رسد. علاوه بر این کتاب بسیار طولانی است و بسیاری از اتفاقات آن با توجه به تطویل توصیفات قابل حدس زدن میشود. مثلاً هویت و مرد بدون چهره از همان اول برای جنایی خوان‌های حرفه‌ای مشخص است، هرچند نویسنده با چندین فصل طولانی سعی میکند حواسمان را پرت کند. در کل کتاب سر گرم کننده خوبی بود.
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۱/۲۷
نمیدونم چی بنویسم، کلا کتابهای طولانی رو ترجیح میدم، واین کتاب رو دوبار گوش کردم، نمیدونم چطور احساسمو بیان کنم، یک داستان بود درباره همه چیز در زمانهای قدیم والبته شاید حالا هم از این رسوم باشد، برای پنه لوپه وخولین‌خیلی گریه کردم، چون بیگناهترین افراد بودن که تاوان شهوت بعضی از مردان بوالهوس رو پس دادن، جا داره از آقای رضوانی کمال تشکر رو داشته باشم وهم چنین از عوامل زحمتکش کتابراه عزیرم که چندین ساله همراهشونم، بسیار سپاسگزارم.
Rahil najafi
۱۴۰۰/۱۲/۳
در اوایل کتاب اصلا گیرایی ندارد و به زور پیش میروی تا به چیز خواصی برسی
یک دفعه کتاب چنان هیجانی میگیرد که نتوانی رهایش کنی
حقیقتها آشکار میشود و تمام پردازشهای ذهنت را به چالش میکشد
زندگی دوباره
حسرتهای در راه مانده
اگر کتاب برایتان گیرایی نداشت رهایش نکنید از یک جایی به بعد دیگر توان رها کردنش را نخواهید داشت
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
قبلا نسخه چاپی این کتاب را خونده بودم ولی شنیدن نسخه صوتی بسیار لذت‌بخش‌تر بود.
از آنجایی که داستان با پسربچه ۱۰ ساله شروع میشود شاید به نظر برسد برای گروه سنی کودک و نوجوان هم مناسب است اما به هیچ وجه این داستان مناسب زیر ۱۸ سال نیست چه از جنبه‌ی خشونت و ترس و وحشت و چه از جنبه‌ی مسائل خصوصی و عاطفی
مجید رستمی کیا
۱۴۰۱/۱/۲۰
عالیه عالیه عالی. معرکه بود. اینقدر درگیر میکنه که باعث غفلت از روزمرگی و امور یومیه میشه. برای من که اینطور بود اگه ازین مدل کتابها به من معرفی بکنید ممنون میشم و اقلا باعث افزایش متوسط تایم مطالعه ایرانیان حتی اگه بصورت صوتی باشه. (صوتی هم که باشه بازم باعث افزایش اطلاعات و تغییر نگرش میشه)
علی میرزامحمدی
۱۴۰۱/۳/۱۵
اوایل داستان کمی کسل کننده و بی مفهوم است و باید کمی صبور باشین تا وارد چالش‌های بی شمار داستان شوید و اینجاست که کتاب شبیه کتاب زندگی با پیچیدگیهای جذب کننده میشود و در آخر کتاب حس خوبی بهتون منتقل میشه و تا مدتها از یادتون نمیره. عالی و همرنگ زندگی
رویا +
۱۴۰۱/۳/۱۷
جالب بود، داستانش را دوست داشتم. علی رغم معمایی بودن داستان من را یاد این گفته مولانا می‌انداخت که میگه دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر، کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست! گفتند یافت می‌نشود! جسته ایم ما، گفت آنکه یافت می‌نشود آنم آرزوست!
ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۳/۱۲
بهترین رمانی که در چند سال اخیر خواندم. نثری روان و شیوا، داستانی بسیار جالب و تاثیرگذار و البته غیر قابل پیش بینی
از ابتدا شما را چنان جذب می‌کند که نمی‌توانید آن را کنار بگذارید.
خواندن داستان را پیشنهاد می‌کنم حتما لذت می‌برید.
بنفشه مقدم
۱۴۰۱/۱/۸
این کتاب فقط به یک دلیل بد بود اینکه بعد از گوش دادن این کتاب انتخاب یک رمان دیگر برای گوش دادن خیلی سخت می‌شود.
اگر رمانهای معمایی دوست دارید شدیدا پیشنهاد می‌شود.... و در کل هم داستان هم گویندگی آقای رضوانی بسیار جذاب و دلنشین بود.
Mehrnoosh Fg
۱۴۰۰/۱۲/۲۹
من هنوز این کتابو تا آخر گوش ندادم ولی کتاب قشنگ و تو ژانر فانتزیه.
من از این نویسنده قبلا کتاب مارینا رو خونده بودم که به دلم نشسته بود.
کلا فضاپردازی و تم داستانهاش جذابن.
صدای راوی و خوانش این اثر هم به نظرم خیلی خوب بود.
توصیه میکنم.
سارا بنیس
۱۴۰۱/۲/۸
“و‌ گناه این جهان بیهودگیست…”
چه قدر یک کتاب میتونه تمام و کمال باشه.
امیدوارم روزی دو کتاب دیگر این نویسنده رو نیز بتونم به این زیبایی بشنوم.
Sanaz Darbandi
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
واقعا ممنونم از کتابراه بابت نسخه صوتی این رمان زیبا
هر چقدر از زیبایی این رمان بگم کم گفتم واقعا پیشنهاد میکنم وهمچنین گویش زیبای اقای رضوانی
عسل ر
۱۴۰۱/۲/۲۵
عالی بود. ‌ هم متن.. هم داستان، گوینده واقعا عالی و مسلط روایت می‌کنه... بسیار لذت بردم
ممنون از کتابراه... و ماه آوا
مشاهده همه نظرات ۲۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سایه باد

برای دریافت کتاب صوتی سایه باد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.