معرفی و دانلود کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد

عکس جلد کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد
قیمت:
۲۶۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد

کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد اثر اوریانا فالاچی، فریادی است از خشم نسبت به آنچه بر سر بشر آمده است و در عین حال از عشق مادر شدن نیز می‌گوید. کتابی‌ست سرشار از احساس شادی، ترس، مهربانی، یأس، خشم، امید، افسردگی و اضطراب. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و راوی نو تولید شده است.

نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد (Letter To A Child Never Born) با زاویه‌ی دید اول شخص و در قالب نامه‌ای از طرف یک زن جوان که گویا خود فالاچی است، خطاب به جنینی که در شکم خود دارد، نوشته شده که فرزند نازاده‌اش را از مصیبت‌های دنیا و بی‌رحمی‌های آن آگاه کند.

کتاب صوتی نامه به کودکی که هرگز زاده نشد درباره زنی است که باردار می‌شود و در میان حیات و عشق‌ ورزیدن یا سقط فرزندش دچار تردید می‌گردد. اوریانا فالاچی (Oriana Fallaci) به‌ سان سبک فمینیستی‌اش در تفکر و روزنامه‌نگاری، در سرآغاز این کتاب با صراحت اعلام می‌کند: «دلیلی‌ برای‌ دروغ‌‌ گفتن‌ نیست‌! من‌ مانند بسیاری‌ از هم‌جنسانم‌ حقیقت‌ را انکار نمی‌کنم‌: آن‌چه‌ از زبان‌ قهرمان‌ این‌ کتاب‌ حکایت‌ کرده‌ام‌، ماجرایی‌ست‌ که‌ در زمانی‌ نه‌ چندان‌ دور برای‌ خودم‌ اتفاق‌ افتاده‌. من‌ حامله‌ شدم‌، به‌ طفلی‌ که‌ در شکم‌ داشتم‌ عشق‌ ورزیدم‌ و...». جریان، به رابطه‌ نامشروعی برمی‌گردد که فالاچی‏ با سوژه واقعی کتاب «یک مرد» خود و یکی از مصاحبه‌ شوندگانش در زندان‌های سیاسی یونان، یعنی الکوس پاناگولیس برقرار نمود.

شاید بحث اصلی اوریانا فالاچی در این کتاب سقط جنین باشد، اما به طور کلی تمام دیدگاه‌های موجود درباره‌ی زن را توجیه می‌کند. نویسنده به سوالات ذهنی‌اش، که هر انسانی و مخصوصا هر زنی ممکن است در طول عمرش بارها از خود بپرسد، پرداخته است؛ همچون فرزند به دنیا آوردن، شیوه‌ی زندگی، چگونه زیستن، زن یا مرد بودن، عدالت، عشق و...

اوریانا فالاچی روزنامه‌نگار، نویسنده و مصاحبه‌گر سیاسی برجسته ایتالیایی بود که در شهر فلورانس متولد شد و در سن 77 سالگی در همان شهر درگذشت. آنچه بیش از هر چیز به معروفیت وی کمک نمود، مجموعه مصاحبه‌های مفصل و مشهور او با رهبران سرشناسی همچون محمدرضا شاه پهلوی، یاسر عرفات، ذوالفقار علی بوتو، آیت‌الله خمینی، ایندیرا گاندی، معمر قذافی، هنری کیسینجر بود.

فروش این کتاب به بیش از چهار میلیون نسخه در جهان رسیده است. از دیگر آثار اوریانا فالاچی می‌توان به «زندگی، جنگ و دیگر هیچ»، «جنس ضعیف»، «اگر خورشید بمیرد»، «یک مرد» و... اشاره کرد. فالاچی در طول فعالیت‌های سیاسی و ادبی خود موفق به دریافت جوایز بسیاری از جمله جایزه «آنی تیلور» مرکز مطالعات فرهنگ عامه نیویورک و نامزدی جایزه نوبل ادبیات شد.

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد از آن دسته کتاب‌هایی است که به دل خیلی از مخاطبانش نشسته و نه‌ تنها زن‌ها بلکه مردها نیز از خواندنش لذت برده‌اند.

جملات برگزیده کتاب نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد:

- تو به هیچ‌کس تعلق نداری. نه به مملکت و دولت. نه به من. تنها به خودت تعلق داری.
- کشیش تو را متعلق به خدا، دوستم تو را متعلق به مادر و دیگران تو را دارایی کشور می‌پندارند.
- عشق همان احساسی است که در مادری هنگامِ به آغوش گرفتنِ کودکِ بی‌دفاع و کوچکش بروز می‌کند.
- من برای ماندنِ تو تصمیمم را گرفته‌ام، تو به دنیا خواهی آمد و من این تصمیم را پس از دیدنِ عکسی از تو گرفتم.
- آخر چگونه یک مرد که قادر به حامله‌ شدن نیست، می‌تواند احساسِ زنی را درک کند که کودکی در شکمش دارد؟
- آن روزی که حوا سیب را از درخت چید، چیزی به اسم گناه متولد نشد، بلکه فضیلتی پرشکوه به اسم نافرمانی زاده شد.
- فقط کسانی که زیاد گریه کرده‌اند می‌توانند ارزش زیبایی‌های زندگی را درک کنند و از ته دل بخندند. گریه کردن آسان است، اما خندیدن بسیار سخت. این حقیقت را خیلی زود می‌فهمی!

در بخشی از کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد می‌شنویم:

امشب پی بردم که وجود داری، بسان قطره‌ای از زندگی که از هیچ جاری باشد. با چشم باز، در ظلمت محض دراز کشیده بودم که ناگهان در دل تاریکی، جرقه‌ای از آگاهی و اطمینان درخشید: آری، تو آنجا بودی. وجود داشتی. گویی تیری به قلبم خورده بود. و وقتی صدای نامرتب و پر هیاهوی ضربانش را باز شنیدم احساس کردم تا خرخره در گودال وحشتناکی از تردید و وحشت فرو رفته‌ام. سعی کن بفهمی... من از دیگران نمی‌ترسم. با دیگران کاری ندارم. از خدا هم نمی‌ترسم. به این حرف‌ها اعتقادی ندارم. از درد هم نمی‌ترسم. ترس من از توست. از تو که سرنوشت، وجودت را از هیچ ربود و به جدار بطن من چسباند. هر چند همیشه انتظارت را کشیده‌ام، هیچگاه آمادگی پذیرایی از تو را نداشته‌ام و همیشه این سوال وحشتناک برایم مطرح بوده است: نکند دوست نداشته باشی به دنیا بیایی؟ نکند نخواهی زاده شوی؟ نکند روزی به سرم فریاد بکشی که: "چه کسی از تو خواسته بود مرا به دنیا بیاوری؟ چرا مرا درست کردی؟ چرا؟"

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۵۸ دقیقه
بخش اول
۶۰ دقیقه
بخش دوم
۵۳ دقیقه
بخش سوم
۵۷ دقیقه
بخش چهارم
۶۳ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد
نویسنده
مترجمستاره سادات آقامیری
گویندهسحر چوبدار
ناشر صوتی راوی نو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۶۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد

Parastoo Nahad
۱۴۰۰/۹/۲۷
ممنون از مترجم برای ترجمه روان و راوی فوق العاده این اثر... اما راستش من از داستان لذت نبردم اینهمه دوگانگی، بی ثباتی، یاس و نا امیدی... به نظرم شنیدنش نه برای مادران باردار توصیه میشه نه برای زنان مردد...
من مادر دو فرزندم ولی یه جاهایی از حرفها و خشونت‌هایی که برای فرزندش تعریف میکرد، من وحشت و
میکردم.... به نظرم واقعا نیازی نیست دنیای لطیف بچه‌ها رو با این افکار، آلوده مسموم کرد. آینده بچه‌های ما میشه ۱۵ سال بعد، به نظرتون دنیا تا اون موقع همینطوری میمونه؟ اونا کیف میکنن تو عصر تکنولوژی با یک سوم جمعیت کنونی و امکانات بیشتر... اصلا چرا آدم باید با بچه تو شکمش راجب تجاوز و خودکشی و جنگ و اعدام و تحقیر صحبت کنه؟؟ سه ساله تو کتابخونم داشتم این کتاب رو و الان که تمومش کردم دیدم حتی ارزش شنیدن هم نداشت خیلی جاها با نویسنده مخالف بودم و میخواستم در جا بیام و راجب اون تکه از متن نظرم رو بنویسم اما ادامه دادم تا ببینم آخرش چی میشه.... ما بزرگترها همه این واقعیات رو میدونیم ولی نباید اساس تصمیم گیری برای فرزندآوریمون بشه. ببخشید که طولانی شد..
سمیه ملکی زاده
۱۳۹۸/۱/۲۳
من این کتاب زمانیکه باردار بودم خوندم و خودم حسی مشابه نویسنده داشتم بعد از تمام شدن کتاب، دردهای وحشتناک اومد سراغم و در ماه ۶ بچه من مرد تو اتاق عمل به این فکر می‌کردم که خودش نخواست پابه دنیا بزاره ولی بعدش به این نتیجه رسیدن شاید دنیا وحشتناک باشه ولی من می‌خوام فرزندی داشته باشم حتی اگر است من خودخواهی می‌خوام عشق بهش بدم تا دنیا با عشق مادرانه زیبا باشه و الان با وجود بدنیا آمدن فرزند بعدیم بیشتر دلم تنگ میشه برای فرزند از دست رفته‌ام و کاش در آن زمان که منم دقیقا تمام حرفام با فرزند شکمم مانند نویسنده بود و اتفاقی این کتاب به دستم رسید بدون آنکه بدانم محتی چیست کتابی پر از امید داشتم شاید خدا می‌خواست و فززند درونم بجای شنیدن ناامیدی من را ترک نمی‌کرد
کبری پابرجا
۱۳۹۷/۱۲/۲
از نظر من همه‌ی افراد به ویژه بانوانی که قصد بچه دار شدن دارند و در دوراهی تصمیم گیری مانده اند؛ واجبه که این کتاب رو مطالعه کنند. به علاوه ارزش وجودی زن در این کتاب بسیار مطرح شده.
من با خوندن این کتاب تصمیم نهایی برای بچه دار شدن رو گرفتم. قبلش تردید داشتم که چرا یه موجود بی‌گناه رو من به این با
دنیا این همه سرخوردگی اضافه کنم که جز غم و حسرت چیزی برای من هم نخواهد داشت؟؟؟
شاید خیلیا این تردید رو داشته باشن
Mahnaz izadi
۱۳۹۷/۱۲/۱
انقدر کتاب بی‌کیفیت گوش دادیم خسته شدیم اما راوی نو واقعا کتاب‌ها رو با کیفیت تولید می‌کنه این کتاب رو مقایسه کنید با نسخه‌های دیگه! اسم گوینده رو سرچ کنید صد‌ها کار دوبله دارن ممنونم از کتابراه بابت انتخاب مناسب تولید کنندگان کتاب صوتی
سارا خسروی
۱۴۰۰/۲/۸
داستان خوبی هست و از لحاظ نگاه جنسیتی و برابری انسانی تفاسیر قابل تاملی داره. اما در عین حال غالب داستان رنج‌های یک زن و نگاه خشمگین و دلسرد او به دنیاییست که آن را جای مناسبی برای کودک درون شکمش نمیبیند و عشقی که نسبت به او داره رو با تعریفات و هشدار‌های منفی برای ورود به دنیا به او ابراز میکنه.
Hadis Salandari
۱۳۹۹/۹/۸
چطور دلتون میاد بچه دار نشینننن
ب نظرم‌ای خودخواهیه نه خیر خواهی همه ادما حق انتخاب دارن شما نمیتونین واسه بچتون تصمیم بگیرید که به دنیا بیاد یا نه وقتی خدا امکانات و قابلیت‌ها رو به شما داده حتمن‌ی چیزی میفهمه در ضمن مادر بودن که خیلی قشنگهههههه من که مجردم ولی مامان بودن خیلی قشنگه ب نظرم
الهه گل کار
۱۴۰۰/۶/۲۷
کتابی با محتوایی واقعی و تلخ
ای کاش ما از روی خودخواهی انسانی رو به این مصیبت گرفتار نکنیم. وقتی خودمان در زندگی خودمان مانده ایم چرا یک انسان بی نوا را به این جهنم وارد می‌کنیم؟
ای کاش بخاطره خودخواهی خودمان انسانی را به این دنیا نیاوریم. کمی فکر کنید.
معصومه وکیلی
۱۴۰۱/۹/۲۶
واااای خیلی خوبه ارتباطی که نطفه گرفته و مسئله مجردی و نگاهی که اطرافیان بهش دارن رو به بهترین شکل نشون دادن و اینکه این و فهمیدم که این مسئله توی فرهنگ خارجی هم پذیرفته نیست.
و بخش اول خیلی خوب دختر بودن رو شرح دادن 👌👍
Reyhoon Book
۱۴۰۱/۴/۴
فصل دوم رو خیلی دوست داشتم و خوبه که هرزنی قبل مادر شدن بخونه تا بدونه چقد نگرانی‌ها و باور‌ها و عقاید و ترس و امید توی دلش میتونه به بچه منتقل بشه
ضمن اینکه لحن کتاب پر از انتقاد نسبت به جامعه کنونی و طرفداری‌های همه جانبه از مردان بود
منا صالح
۱۳۹۸/۱/۳۰
کتاب بیشتر به نابرابری زن و مرد تو دنیای امروز پرداخته بود.. راوی خیلی خوب و با لحن صحیح میخوند.. ولی کتاب خیلی جذبم نکرد.. داستانی نبود که ولع داشته باشم دنبالش کنم.. ولی خب در کل ممنون از زحماتتون.. خوب بود
زینب برهانی
۱۳۹۸/۳/۲۹
ممنون از گویندگی عالی خانم چوبدار
کتاب خوبیه. مخصوصا واسه خانما و بیشتر واسه کسی که می‌خواد بچه دار بشه. اما توی بارداری بنظرم مناسب نیس.
توی بخش آخر بی‌ثباتی و فکرای جورواجور شخصیت اول خسته کننده بود.
Majid Delkash
۱۳۹۸/۶/۲۴
کتاب بسیار تاثیر گذاری بود با ترجمه و راوی روان. یه مادر باردار دنیای خارجی و برای کودکش به طرز تلخی به تصویر میکشه که به نظرم باعث میشه بیشتر در مورد دنیای خودمون فک کنم. ممنون
LILI FATHI
۱۳۹۷/۱۲/۱
من افتخار می‌کنم که زن هستم این کتاب فوق العاده بود
Parvane Saki
۱۳۹۸/۸/۱۰
من یک مادر و زمانی کودکی بود در شکم مادری دیگر بارها خودم رو جای هر دو گذاشتم و هربار حس غریبی داشتم اما مطمئنم میخواستم به دنیا بیایم. ممنون برای این کتاب
محمد صادقی سیار
۱۳۹۷/۱۲/۱
ترجمه این کتاب و همچنین گویندگی آن محشره من خیلی کتاب صوتی گوش کردم ولی از ترجمه و گویندگی این کتاب خیلی خوشم اومد محشره
خدا قوت میگم به کتابراه و راوی نو
مشاهده همه نظرات ۵۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد

برای دریافت کتاب صوتی نامه‌ به کودکی که هرگز زاده نشد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.