معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

عکس جلد کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد
قیمت:
۵۸۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد نوشته‌ی دیوید جرولد، رمانی علمی - تخیلی با رویکردی فلسفی‌ که ذهن‌تان را درگیر پرسش‌های عمیق و پیچیده‌ای می‌کند و درباره پسری به اسم «دنیل» است که می‌تواند در زمان و جهان‌های موازی سفر کند. این کتاب در سال 1974 نامزد جایزه هوگو برای بهترین رمان شد.

درباره کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد:

داستان از جایی آغاز می‌شود که دنیل جعبه‌ای را از عمویش به ارث می‌برد که درون آن یک کمربند است. او وقتی این کمربند عجیب و غریب را می‌بندند می‌تواند در زمان سفر کند. اما چیزی که این داستان را خاص کرده، این است که قهرمانی ندارد و داستان با زاویه دید دوم شخص روایت می‌شود. درواقع مخاطب به صورتی ناخواسته خودش را در موقعیت‌های مختلف قرار می‌دهد تا نبود قهرمان با افکار او پر شود.

دنیل بعد از دریافت آن کمربند، مرتب در زمان سفر می‌کند و به شرط‌بندی می‌پردازد تا جایی که ثروت زیادی به دست می‌آورد. او هر زمان که اشتباه می‌کند به گذشته می‌رود و آن اشتباه را اصلاح می‌کند. تا زمانی این کار را ادامه می‌دهد که جهانی موازی و یک نسخه دیگر از خودش را ایجاد می‌کند. در نهایت دنیل خود را در زمان گم می‌کند و متوجه می‌شود که محدودیت‌هایی در قدرت و نیروهای او وجود دارد که خارج از کنترلش هستند.

کتاب مردی که خودش را تا کرد (The man who folded himself) از همان شروع داستان مخاطب تناقضاتی را احساس می‌کند و بدون آنکه از چیزی خبر داشته باشد وارد ماجرای جالب و پیچیده می‌شود. به این معنی که شما با شنیدن داستان هم به‌جای راوی و هم به‌جای قهرمان ایفای نقش می‌کنید. کتاب حاضر برخلاف آثار دیگر با موضوع سفر در زمان با دیدگاهی فلسفی به جهان نگریسته است. این داستان دریچه‌ای تازه از مفهوم سفر در زمان را به روی شما باز می‌کند و در نهایت تصویر ذهنی شما از مسئله‌ی انسان را دگرگون می‌سازد. بسیاری این رمان کلاسیک را به‌عنوان آخرین داستان سفر در زمان در نظر گرفته‌اند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد:

- نامزد جایزه هوگو برای بهترین رمان (1974)
- نامزد جایزه سحابی برای رمان (1973)
- نامزد جایزه لوکوس برای بهترین رمان (1974)

نکوداشت‌های کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد:

- هرآنچه که می‌خواهید در مورد سفر در زمان بدانید در این کتاب وجود دارد. (لری نیون - نویسنده کتاب‌های علمی تخیلی)
- عالی. (ایندیپندنت - روزنامهٔ صبح بریتانیایی)
- به طور گسترده‌ای تخیلی و درگیرکننده ذهن است. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات داستانی آمریکا و داستان‌های علمی تخیلی علاقه دارید، از شنیدن این داستان لذت خواهید برد.

دیوید جرولد را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده آمریکایی در سال 1944 به دنیا آمد. او در 22 سالگی با نوشتن فیلمنامه فیلم‌های «Star Trek» فعالیت نویسندگی را آغاز کرد. دیوید جرولد (David Gerrold) از طریق این فیلم‌ها به شهرت رسید و پس از آن فیلمنامه‌های بسیاری به نگارش درآورد. وی علاوه بر فعالیت در زمینه فیلمنامه‌نویسی تابه‌حال ده رمان نوشته و به انتشار رسانده است.

وی همچنین در سال 1972 یکی از نخستین افرادی بود که پدیده‌ای موسوم به ویروس کامپیوتری را با نوشتن رمان «وقتی هارلی یکی بود» آن را بررسی کرد و به شرح آن پرداخت.

در بخشی از کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد می‌شنویم:

زندگی پر از شگفتی‌های کوچک است و سفر در زمان پر است از شگفتی‌های بزرگ. نگرانی‌هایم دربارهٔ پارادوکس و چک‌های سوخته بی‌مورد بود. اگر بیش از ولگردی در طول زمان دستورالعمل‌های روی کمربند را به شکل کامل مطالعه کرده بودم، زودتر به این موضوع پی می‌بردم. این را که پارادوکس‌ها غیرممکن بودند درست گفته بودم. اما در این باره که جریان زمانی از پارادوکس‌ها مصون می‌مانند کاملاً در اشتباه بودم. در نهایت پارادوکس‌ها غیرممکن بودند. هیچ اهمیتی نداشت که من به دنی چکی بدهم یا نه. تغییرات در جریان زمان پارامترهایی تجمعی بودند نه متغیر. این بدان معنا است که شما می‌توانید گذشته را هرچند باری که دلتان می‌خواهد تغییر دهید. نمی‌توانید خودتان را از صحنهٔ روزگار محو کنید. می‌توانم به اندازهٔ نوزده سال به عقب برگردم و خود نوزادم را در گهواره خفه کنم. اما نمی‌توانم از درجهٔ هستی ساقط شوم. به عبارتی یک نوزاد مرده هم روی دستم می‌ماند. اصلاً ببینید شما می‌توانید آینده را تغییر دهید. درست. آینده هم درست مثل گذشته است. با این تفاوت که هنوز اتفاق نیفتاده. شما هنوز آن را ندیده‌اید. تفاوت موجود میان این دو عین تفاوت موجود در زاویهٔ دید شما است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۲ دقیقه
بخش یک
۲۱ دقیقه
بخش دو
۳۰ دقیقه
بخش سه
۱۸ دقیقه
بخش چهار
۳۲ دقیقه
بخش پنج
۲۲ دقیقه
بخش شش
۳۵ دقیقه
بخش هفت
۱۵ دقیقه
بخش هشت
۲۷ دقیقه
بخش نه
۲۷ دقیقه
بخش ده
۲۹ دقیقه
بخش یازده
۲۴ دقیقه
بخش دوازده
۲۹ دقیقه
بخش سیزده
۲۳ دقیقه
بخش چهارده
۲۷ دقیقه
بخش پانزده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد
نویسنده
مترجمرضا اسکندری آذر
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپینشر هیرمند
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۸۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

شیما شکفته
۱۴۰۱/۴/۲۱
از جمله داستان‌های فانتزی خوب بود
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

برای دریافت کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.