معرفی و دانلود کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا: مکانی برای یافتن چراهای زندگی

عکس جلد کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا: مکانی برای یافتن چراهای زندگی
قیمت:
40000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا: مکانی برای یافتن چراهای زندگی

کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا نوشته‌ی جان پی. استرلکی، داستانی تمثیلی و نمادین دارد و قصه مردی را به تصویر می‌کشد که در جست‌وجوی حقیقت و آرامش راهی یک سفر بیرونی و درونی می‌شود و در نهایت نگرشش نسبت به زندگی تغییر عمیقی می‌کند. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین آثار در حوزه خودیاری و معنویت است.

درباره کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا:

آیا تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که چرا در این دنیا زندگی می‌کنید؟ آیا کارهایی هر روزه انجام می‌دهید، شما را به معنا و حقیقت زندگی نزدیک‌تر می‌کنند؟ جان پی. استرلکی در کتاب کافه‌ای به نام چرا (The Why Café) زندگی مردی به نام جان را روایت می‌کند که برای اندکی تفکر و دور بودن از کارهای روزمره به سفر می‌رود. او زمان درازی‌ست که در اندیشۀ معنا و مفهوم زندگی است و می‌کوشد تا آن را دریابد. به عقیده جان کار کردن به مدت طولانی و در برابر آن دریافت حقوق نمی‌تواند همان معنای زندگی تلقی شود. او از معاملۀ زندگی در مقابل پول به ستوه آمده و به چندین روز استراحت احتیاج دارد. از این رو به سفر می‌رود اما مسیر را گم می‌کند و به کافه‌ای به نام چرا وارد می‌شود. همان جایی که شروع داستان است و زبان نویسنده برای بازگو کردن حقایق باز می‌گردد.

جان در یک کافۀ کوچک در مکانی دورافتاده بر سر یک دوراهی می‌ماند. او می‌خواست پیش از ادامه دادن به سفر، کمی استراحت کند و غذا بخورد اما حادثه‌ای رخ می‌دهد که تمام نقشه‌هایش را دچار تغییر می‌کند. در منوی این کافه در کنار غذاهای همیشگی، سه پرسش وجود دارد که توجه همگان را به خود جلب می‌کند: «چرا اینجا هستی؟ آیا از مرگ می‌ترسی؟ آیا از زندگی راضی هستی؟»

جان با بهره‌مندی از این غذای روح و با راهنمایی‌ها و کمک‌های سه نفری که در کافه با آن‌ها روبه‌رو می‌شود، سفری خودشناسانه را شروع می‌کند که او را به سوی سواحل هاوایی سوق می‌دهد. او در حین سفر، روشی نو برای زندگی و خودش می‌یابد و می‌آموزد که از چیزهای به نظر بی‌ارزش، چه درس‌های مهم و بزرگی می‌توان یاد گرفت.

شاید در نگاه اول تصور کنید کتاب کافه‌ای به نام چرا یک رمان کوتاه است اما بعد از کمی گوش دادن به آن متوجه خواهید شد که متن کتاب به شدت تمثیلی است. جان پی. استرلکی در فصل پایانی کتاب از این تمثیل‌ها رمزگشایی می‌کند و کم‌کم هدف مهم و واقعی کتاب را برای کمک به دستیابی شما به معنای حیات مطرح می‌کند.

این کتاب که نخستین اثر نویسنده به شمار می‌رود در سال 2002 منتشر شد و موفقیت‌های فراوانی در 24 کشور جهان را به دست آورد و طی یک سال بیش از ده هزار نسخه از آن به فروش رسید. این کتاب در کشورهای اتحادیه اروپا در زمرۀ پرفروش‌ترین کتاب سال 2018 برای هفته‌های متوالی قرار گرفت. در ابتدا نام این اثر «چرا اینجا هستید» بود که در چاپ‌های بعدی به «کافه‌ای به نام چرا» تغییر نام پیدا کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا:

- ژرف... راهنمایی برای زندگی. (Orlando Sentinel)
- کتاب «کیمیاگر» برای قرن بیست و یکم. (RBA Libros)
- به محض این که وارد دنیای این کتاب شوید، نمی‌خواهید که آن را کنار بگذارید. (Midwest Book Review)

کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به داستان‌هایی با درون‌مایه روانشناسی علاقه‌مند هستید این کتاب را از دست ندهید. کتاب کافه چرا یک انتخاب مناسب برای افرادی است که در پی معنای زندگی خود هستند و کتاب‌های دیگر روانشناسی و خودسازی به علت اشاره بی‌پرده و صریحشان به این مسائل تاکنون نتوانسته‌اند به آن‌ها کمکی کنند.

جان پی. استرلکی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده پرفروش کتاب‌های انگیزشی و الهام بخش است که آثارش به 41 زبان دنیا ترجمه شده و بیش از 6 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. جان پی. استرلکی (John Strelecky) در سن سی و سه سالگی درگیر یک اتفاق عجیب شد که زندگی‌اش را به کل دگرگون کرد و پس از آن تصمیم گرفت تا داستان کافه‌ای به نام چرا را بنویسد. در عرض یک سال این کتاب در سراسر جهان خوانندگانی پیدا کرد و جز آثار پرفروش سال‌های 2015، 2016، 2017، 2018 و 2019 شد.

پیام‌ها و نوشته‌های استرلکی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیو میلیون‌ها مخاطب دارد و به همین خاطر اپرا وینفری، آنتونی رابینز و دیپاک چوپرا او را به عنوان یکی از صد رهبر الهام بخش در زمینه رشد شخصی انتخاب کردند.

در بخشی از کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا می‌شنویم:

به غذاهایی که روی میز بود حمله‌ور شدم، همچنان که با ولع به جان املت، تست و میوه‌ها افتاده بودم کیسی از راه رسید. «در چه حالی جان؟» انگشت اشاره‌ام را در هوا نگه داشتم. این حرکت در همه جا دنیا به زبان بی‌زبانی حاکی از این است که لطفا یک لحظه فرصت بدهید آنقدر غذا در دهانم چپانده‌ام که راه نفسم بند آمده و نمی‌دانم آن را چطور پایین بدهم.

چند لحظه بعد بالاخره توانستم جوابش را بدم. «خوبم، خیلی خوب! غذا معرکه‌اس.» «انگار روحیه‌ات بهتر شده ها؟» روحیه‌ام بهتر شده بود. آن ناراحتی که هنگام ورود به کافه وجودم را تسخیر کرده بود، تقریبا به کل از میان رفته بود. آنقدر سرم گرم سوال چرا اینجا هستید شده بود که سایر مسائل در درجه دوم اهمیت قرار داشت. حتی املت خوشمزه‌ای هم که می‌خوردم نتوانسته بود مرا از این فکر بیرون بیاورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
پیشگفتار
25 دقیقه
بخش یک
24 دقیقه
بخش دو
30 دقیقه
بخش سه
31 دقیقه
بخش چهار
24 دقیقه
بخش پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا: مکانی برای یافتن چراهای زندگی
نویسنده
مترجمامیرحسن مکی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا

میترا برتون
۱۴۰۰/۶/۳
کتاب خوبیه👍آموزنده است اما موضوع برای من یکم کلیشه و تکراری بود، شاید چون کتاب با این مضممون زیاد خوندم، ولی جذاب و غافل‌گیر کننده ندیدمش. نویسنده سعی کرده در غالب داستان به طرح سوال‌های اساسی زندگی بپردازه و خواننده رو برای پیدا کردن جواب‌هاش کمک کنه. خوندنش خالی از لطف نیست. اجرای آقای عمرانی رو دوست دارم👍
romina javaheri
۱۴۰۲/۱/۱۳
کتاب جالبیه. موضوع و نوع گفتمان شمارو اونقدر به نویسنده و اتفاقات نزدیک میکنه که احساس میکنید دقیقا خودتون توی کافه چرا نشستید و دارید به صحبت و تفکر میپردازید. نویسنده‌اش واقعا قلمش متفاوته کتابهای دیگش رو هم حتما بخونید..
شیما شمس
۱۴۰۱/۷/۲۲
کتاب کافه‌ای به نام چرا را به توصیه یکی از دوستانم مطالعه کردم و شنیدم. بسیار عالی بود بخصوص اینکه به صورت داستانی روایت شد. ‌برای دانش آموزان، همکاران و دوستانم بارها توصیه کرده‌ام و خودم نیز تا کنون سه بار گوش کرده ام
Dav8d A
۱۴۰۰/۲/۲۳
کتاب بدنبال پاسخ به سه سوال هستش:
چرا اینجا هستید؟
آیا از مرگ می‌ترسید؟
آیا راضی هستید؟
که البته بیشتر به سوال اول پرداخته می‌شود. و در کل کتاب بسیار مفیدی بود. گویندگی هم عالی.
آرشاوین
۱۴۰۱/۱۲/۲
صدای آقای عمرانی تاثیر کتاب را بیشتر میکنه و کل این کتاب کوناه کسانی را که سوالاتی در مورد هستی و زندگی دارند میتونه جهت بده نه اینکه جواب را در بشقاب و حاضر و آماده تحویل بده ولی در ابتدای مسیر یافتن پاسخ قرار میده.
Mehdi
۱۴۰۱/۳/۲۱
به نظر من مفید بود و علی رغم نوشته‌های بعضی دوستان که گفتن تکراری بود، به نظرم هر چقدرم تکراری باشه نکات خوبی داره داخلش، علاوه بر اینکه یک سیر کلی ساده و منظم رو ارائه میده....
گوینده هم عالی بود💛
sherafat27 sherafat27
۱۴۰۲/۱/۱۴
اگر به روانشناسی و پیدا کردن چرا‌های زندگی علاقه دارید کتاب داستانی و بسیار لذت بخشی هست مخصوصا با اجرای بینظیر جناب عمرانی. قبلا دون کیشوت رو با صدای ایشون شنیدم.
مصطفا جلالی
۱۴۰۰/۵/۱
عالی
روایت بسیار روان و تاثیرگذار آقای عمرانی در کنار اثر زیبای نویسنده، وترجمه روان و عالی مترجم آقای مکی، در کنار هم اثری بسیار عالی پدید آورده که شنیدنش را توصیه می‌کنم
Masoumeh Yaghoubi
۱۴۰۰/۳/۱۷
کتاب عالی بود به همه پیشنهاد میکنم خیلی تاثیر گذار هست کتاب بخونید و مهم تر اینکه بهش عمل کنید هدف از زندگی کردن روشن میشه بعدبا دید باز تری زندگی ادامه میدیهیم
منا صالح
۱۴۰۲/۱/۲۷
کتاب خوبیه، صدا گذاری و لحن خوندن آقای عمرانی رو خیلی دوست داشتم، مطلب کتاب آموزنده اس اما عمل کردن بهش و این که توی زندگی به کار بگیریش سخته
زینب سپهری
۱۴۰۱/۱۲/۱۵
واقعا عالی، صدای آقای عمرانی مثل همیشه بی نظیر بود، مناسب برای همه‌ی کسانی که از روزمرگی زندگی خسته شده‌اند و خواهان فراتر از خوب شدن آن هستند.
مهسا سلیمانی
۱۴۰۰/۹/۹
اولین کتاب از این نویسنده بود که گوش دادم و بعدش جلد دوم این کتاب و بعدش کتابهای دیگش رو گوش دادم... خیلی لذت بخش بود و گوینده‌ها هم خیلی خوب بود.
سینا خدابخشیان
۱۴۰۱/۶/۷
کتاب ارزشمندیه فلسفه نیچه روتبدیل به رمان کرده من که خیلی لذت بردم ومفهوم حرف‌های نیچه روبهتر فهمیدم. صدای گوینده زیباوحرفه ایه
maryam abedini
۱۴۰۰/۶/۱۷
واقعا عالی بود
باید با گوش دل شنید و مدام به خودمون گوشزد کنیم..
مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک
چند روزی قفسی ساخته‌اند از بدنم..
مریم مهدی
۱۴۰۱/۳/۶
اگر توی این ژانر زیاد کتاب خونده باشین براتون تکراریه، ولی باز هم فصل‌های اخرش جالب بود.
استاد عمرانی هم که عالی
مشاهده همه نظرات 39

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا

برای دریافت کتاب صوتی کافه‌ای به نام چرا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.