معرفی و دانلود کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها

عکس جلد کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها
قیمت:
45000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها

به سرزمین چاق‌ها و لاغرها خوش آمدید! آندره موروا نویسنده‌ی معروف فرانسوی در کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها، داستانی تخیلی از اهالی دو کشور را با رگه‌هایی از طنز به تصویر می‌کشد. مردمان این دو سرزمین که هر کدام ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود را دارند، با یکدیگر دچار اختلاف شده و در پی حل آن، پای میزه مذاکره می‌نشینند.

درباره‌ی کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها:

اعضای خانواده‌ی دوبل هنگام خوردن غذا، به دو دسته تقسیم می‌شوند، خانم دوبل و ادموند -بزرگ‌ترین پسرشان- شیفته‌ی غذا بودند. در مقابلِ آن‌ها آقای دوبل و تری قرار داشتند که اهمیت خاصی برای خوردن غذا قائل نبودند و تنها دوست داشتند غذای خود را از طریق گلویشان به معده بفرستند تا کارهایشان سریع‌تر پیش برود.

دو پسر این خانواده به نام‌های ادموند و تری که حدوداً 11-12 ساله بودند، به شکل کاملاً تصادفی، به دنیایی عجیب و اسرارآمیز در زیرِ زمین راه می‌یابند. آنان به غار بسیار بزرگی که میان دو تخته‌سنگ واقع شده، داخل می‌شوند و از آن جا به کمک پله‌برقی بسیار دراز و بلند به سمت پایین می‌روند، و به دنیای زیرِ زمین پا می‌گذارند. پله‌برقی آن دو را درست وسط یک تالار بزرگ پیاده می‌کند.

ادموند و تری از آن جا رد می‌شوند و به مکانی می‌رسند که مرز بندری دو کشور خپلستان و لندوکیه قرار دارد. در بندر دو کشتی برای حرکت آماده‌اند، با این حال دو برادر نمی‌توانند به همراه یکدیگر سوار یک کشتی شوند، چرا که مقررات زیرِ زمین به افراد چاق و لاغر اجازه‌ی زندگی کردن در کنار یکدیگر را نمی‌دهد. از این رو ادموند بر کشتی‌ای سوار می‌شود که راهی خپلستان است و تری نیز در سمت مخالف او به سوی لندوکیه سوار کشتی می‌شود.

اهالی منطقه لندوکیه مردمانی لاغراندام هستند. آنان به سختی فعالیت می‌کنند و بسیار جدی‌اند. آن‌ها غذاهایشان را خیلی زود، خیلی کم و به صورت ایستاده می‌خورند. در این کشور هیچ مغازه شیرینی‌فروشی‌ای به چشم نمی‌خورد. مردم این سرزمین اصلاً ولخرجی نمی‌کنند. آن‌ها راحت‌طلبی را برابر با ضعف خودشان می‌دانند؛ به همین خاطر در ماشین‌ها و ترامواهایشان صندلی نمی‌گذارند و در خانه‌های بسیار باریک و بلند خود آسانسور قرار نمی‌دهند. آنان بر سر قرارهایشان سر وقت حاضر می‌شوند و ثانیه‌ای دیر نمی‌رسند و حتی قرار ملاقات‌هایشان را با دقیقه و ثانیه معین می‌کنند.

با وجود این خصیصه‌های بسیار خوب، اهالی لندوک‌الدوله به عنوان افرادی جاه‌طلب و حسود شناخته می‌شوند و اغلب اوقات در کوچه و خیابان با یکدیگر مشغول بحث و دعوا هستند.

در مقابلِ مردمان کشور لندوک‌الدوله، تمامی مردم خپلستان را افرادی چاق در بر می‌گیرند. خانه‌های آنان گرد و قلبمه است و همه جا از خوراکی‌های لذیذ و خوشمزه پر شده. این مردمان همواره در حال عیش و نوش و استراحت‌اند و زندگی را آسان می‌گیرند. آن‌ها هیچ‌گاه خشمگین نمی‌شوند و در مورد یکدیگر سخنان نامربوط و زشت نمی‌گویند. خپلستانی‌ها تمام ساعات روز مشغول خندیدن و بازی‌اند و برای همدیگر جوک‌های خنده‌دار و بامزه تعریف می‌کنند.

با وجود همه این اختلاف‌ها و تفاوت‌های ریز و درشت، اصلی‌ترین اختلاف میان مردم دو شهر بر سر نام یک جزیره بین خپلستان و لندوکیه است. لندوک‌الدوله‌ها بر روی نام «نازک‌پف» برای این جزیره پافشاری می‌کنند، در صورتی که اهالی خپلستان، نام این جزیره را «پف‌نازک» قرار داده‌اند. این اختلاف به اندازه‌ای میان این دو شهر بالا می‌گیرد که اکنون برای حل آن دور میز مذاکره جمع شده‌اند.

دو برادر بدون اطلاع از احوال یکدیگر، در تیم مذاکره‌کننده‌ی دو شهر حضور می‌یابند و در روز مذاکره همدیگر را می‌بینند. آیا ادموند و تری می‌توانند به کمک هم، اختلاف میان دو کشور زیرِ زمین را حل کنند؟

آندره موروا (Andre Maurois) در کتاب خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها (Fattypuffs and Thinifers) با به وجود آوردن پارادوکسی غلو شده میان خپل‌السلطنه‌ها و لندوک‌الدوله‌ها داستانی دلچسب می‌آفریند. این اغراق، نه تنها جذابیت داستان را دوچندان کرده، بلکه اثرگذاری آن را نیز بالا برده است.

کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

این داستان طنزآمیز برای کودکان 8 تا 12 ساله‌ای که به داستان‌های فانتزی و تخیلی علاقه‌مند هستند، بسیار جذاب و لذت‌بخش خواهد بود. همچنین این اثر به بچه‌ها می‌آموزد که حامی صلح و ضد جنگ باشند، با نژادپرستی مبارزه کنند و بتوانند فرهنگ‌های گوناگون را بپذیرند.

با آندره موروا بیشتر آشنا شویم:

آندره موروا داستان‌نویس، تاریخ‌نگار و زندگی‌نامه‌نویس برجسته‌ی فرانسوی در سال 1885 در شهر البوف فرانسه به دنیا آمد. به واسطه حضور در جنگ جهانی اول با روحیات انگلیسی‌ها از نزدیک آشنا شد و این آشنایی به خلق آثار متعدد ادبی، تاریخی و تحقیقی درباره‌ی انگلستان و مردمان این کشور انجامید. بهترین‌های این کتاب‌ها، دو رمان با اسم‌های سکوت‌های سرهنگ برامبل و مذاکرات دکتر اُگریدی هستند که هر دو اثر توصیفاتی طنزآلود و مفرح از دوستان دوران جنگ موروا دارند.

از رمان‌های دیگر این نویسنده که جنبه‌ی افسانه‌ای دارند، می‌توان به «برنار کنه و اقلیم‌ها» اشاره کرد. او از نویسندگان و شاعران انگلستان نیز شرح‌حال‌هایی را نوشته که رنگ داستانی دارند و سبب شهرتش در کشور انگلیس و سراسر جهان شده است. برخی از این آثار عبارتند از: «چهار مطالعه انگلیسی، اهل سِحر و اهل منطق، آریل یا سرگذشت شلی و شرح حال مستندی از دیزاریلی و بایرون.»

در بخشی از کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها می‌شنویم:

سفر کردن با شاهزاده خوروم‌السلطنه مثل همیشه خیلی خوشایند بود. ادموند و هیئت مذاکره‌کننده‌ی خپل‌السلطنه‌ها سوار بر خودروهای بزرگی که لاستیک‌های بادکنکی داشتند به طرف خلیج کوچکی واقع در ساحل فَروِهین عازم بودند. در آنجا کشتی سلطنتی به دستور اعلی‌حضرت همایون‌شکم خپل‌خان سی‌ودوم انتظار آن‌ها را می‌کشید.

تمام کشتی‌های خلیج با پرچم آراسته شده بودند و در سراسر اسکله نوارهای بزرگی در اهتزاز بودند که روی آن‌ها با حروف درشت نوشته شده بود: به امید صلح پایدار و عشق به لندوک‌الدوله‌ها. هنوز کشتی سلطنتی که اعضای هیئت اعزامی درون صندلی‌های راحتی بزرگش جا خوش کرده بودند، سینه امواج طلایی دریای زرد را نشکافته بود که یک پیش‌خدمت با منویی شامل غذاهای سنتی ظاهر شد. میگوی پفکی، خپل‌سوپ، ماهی مخصوص خپل‌کلاه، استیک خپل‌السلطنه، همه بی‌معطلی و بی‌وقفه تا خود خپل‌چای خوردند و نوشیدند. همه به‌جز پروفسور تلبمه‌چاق که قبلاً در جزیره‌ی پف‌نازک درباره‌ی اینکه چطور خپل‌السلطنه‌ها این جزیره را صاحب شدند، سخنرانی کرده بود.

ناخدا کشتی را به چند یاردی ساحل شرقی جزیره هدایت کرد. این کار خیلی خطرناک بود اما این طوری آن‌ها می‌توانستند ساکنان جزیره را که در ساحل منتظرشان بودند و برایشان دستمال تکان می‌دادند به راحتی ببینند. شهر کوچک خپل‌چای با پرچم‌هایی به رنگ هر دو کشور تزئین شده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
خانواده‌ی دوبل
7 دقیقه
دو کشتی
8 دقیقه
مرز بندری لندوکیه
15 دقیقه
مرز بندری خپلستان
8 دقیقه
لندوک‌الدوله‌ها در وطن
19 دقیقه
صدراعظم خوروم‌السلطنه
13 دقیقه
رئیس‌جمهور گلیم‌الدوله
16 دقیقه
مذاکرات خپل‌چای
12 دقیقه
جنگ تازه بین خپل‌السلطنه‌ها و لندوک‌الدوله‌ها
13 دقیقه
لندوک‌الدوله‌ها در سرزمین خپل‌السلطنه‌ها
10 دقیقه
خپل‌السلطنه‌ها و لندوک‌الدوله‌ها
7 دقیقه
بازگشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها
نویسنده
مترجمپریا لطیفی خواه
گویندهفرزاد فربد
ناشر چاپیانتشارات پریان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها

Ali Akbarian
۱۴۰۰/۶/۱۳
کتاب خوبی بود
منو برد به دوران کودکی
مناسب دوران نوجوانی است
لحن گوینده قابل قبول کیفیت رکورد صدا هم متوسط رو به بالاست
ترجمه روان و‌خوبی کتاب داره
در کل کتاب سرگرم کننده‌ای هست
ولی به عنوان یک اثر جدی نباید بهش نگاه کرد
حانیه امان محمدی
۱۴۰۲/۸/۱۸
کتابش واقعاً جالب بود و آدمو کنجکاو میکرد. جزو کتابهایی بود که تا آخر گوش کردم و بنظرم اتفاقاً برعکس نظر بقیه کتاب آموزنده‌ای هم بود و میشد ازش نکات و درسهایی گرفت.
گیتا زرندی راد
۱۴۰۲/۱/۱۵
کتاب جالب و مفرحی است! بیان گوینده را دوست داشتم.
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها

برای دریافت کتاب صوتی خپل السلطنه‌ها و لندوک الدوله‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.