معرفی و دانلود کتاب صوتی آنا کارنینا

عکس جلد کتاب صوتی آنا کارنینا
قیمت:
۶۵۰۰۰ تومان - 11.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آنا کارنینا

کتاب صوتی آنا کارنینا، محصول سال 1878 میلادی، از لئو تولستوی است و قصه‌ی بانویی اشرافی به نام آنا را به تصویر می‌کشد که خارج از چهارچوب ازدواج دل در گرو افسری جوان دارد. اثر حاضر، داستان عشق‌های نامتعارف است و روایت ازدواج‌های بی‌فرجام و زنانی که برای رسیدن به آنچه که در دل می‌پرورانند، از هیچ چیز، حتی مرگ هم ابایی ندارند. این کتاب از برترین آثار کلاسیک جهان است و جوایز بسیاری را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی آنا کارنینا

بسیاری از صاحب‌نظران آنا کارنینا (Anna Karenina) را در زمره‌ی ده رمان برتر تاریخ به شمار می‌آورند. با توجه به حجم زیاد این رمان، پذیرفتنی‌ست اگر برخی چنین بپرسند: «چرا باید به خود زحمت مطالعه‌ی این کتاب را بدهیم؟» ممکن است با خود چنین گمان کنید که به‌هر‌ روی، رمانی که توسط اشراف‌زاده‌ای به زبان روسی، در قرن نوزدهم و با شرایط اجتماعی متفاوتی نوشته شده، چه چیزی ارائه می‌کند که پس از گذشتن این همه سال هنوز که هنوز است بر آن می‌نویسند و آن را در زمره‌ی برترین‌ها قرار می‌دهند؟

تولستوی (Leo Tolstoy) با چیره‌دستی داستانی را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد که به سادگی نمی‌توان از آن دست کشید؛ او در آنا کارنینا جهانی را به تصویر می‌کشد که بی‌اندازه جذاب است و شخصیت‌هایی را خلق می‌کند با همه‌ی حساسیت‌ها، تردیدها و تناقض‌های انسانی که نمی‌توان آن‌ها را فراموش کرد. تولستوی توانایی منحصربه‌فردی در به تصویر کشیدن احساسات‌ انسانی دارد. در واقع یکی از دلایلی‌ که آنا کارنینا را به رمانی فوق‌العاده تبدیل کرده، داستانی که می‌توان بارها و بارها آن را مطالعه کرد و هربار چیزهایی تازه‌ای در آن یافت، این است که شخصیت‌های آن به شدت "انسانی" هستند.کاراکترهای داستان حاضر نیز همچون ما اشتباه می‌کنند، قربانی حرص و طمع خود قرار می‌گیرند، دل می‌بندند و گاه‌ و بی‌گاه ناامید می‌شوند؛ هم از خودشان و هم از دیگری.

داستان‌ روایت‌‌شده در آنا کارنینا، داستان عشق و ازدواج است: شکل‌گیری، شکوه و انحلال آن. داستان از اینجا آغاز می‌شود: آنا، خوش‌پوش، باوقار، جذاب و زیبا برای انجام امری مهم به مسکو آمده تا بلکه واسطه قرار گیرد و برادرش آبلونسکی را که با خیانت ازدواجش را تا مرز نابودی کشانده، با همسرش دالی آشتی دهد. آنا با قطار از سن پترزبورگ تا مسکو سر می‌کند و در این میان با کنت ورونسکی، افسر سواره نظام، آشنا می‌شود. این آشنایی بعدتر به عشقی پرشور بدل می‌گردد و این دلدادگی تمام زندگی آنا را دگرگون می‌سازد.

تولستوی این اثر را اولین بار در سال 1878 منتشر کرد. اهمیت و عظمت کتاب آنا کارنینا بر کسی پوشیده نیست. بااین‌وجود مختصری به افتخارات این اثر اشاره می‌کنیم؛ رمان حاضر در فهرست صدویک رمانی که باید پیش از مرگ مطالعه کنید قرار گرفته و انجمن کتاب نروژ آن را به عنوان برترین کتاب تاریخ ادبیات معرفی کرده است. همچنین جایزه‌ی برترین رمان روسیه را از آن خود کرده است. کتاب حاضر را سروش حبیبی به فارسی برگردانده و علی عمرانی خوانش آن را بر عهده داشته است. این اثر به همت انتشارات ماه‌آوا به صورت کتابی صوتی درآمده است و هر دو جلد را شامل می‌شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی آنا کارنینا

- از پرمخاطب‌ترین و برترین‌ رمان‌های تاریخ
- جزو لیست برترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ
- در فهرست کتاب‌های منتخب «اپرا وینفری»
- در فهرست 1001 رمانی که باید پیش از مرگ بخوانید
- برنده‌ی جایزه‌ی ادبیات روسیه در سال 2012
- اقتباس‌های هنری متعددی از این رمان صورت گرفته است

نکوداشت‌های کتاب صوتی آنا کارنینا

- یک اثر هنری بی‌نقص. (فیودور داستایوفسکی)
- برترین رمان اجتماعی در دنیای ادبیات. (توماس مان)
- حقیقت این است که نباید آناکارنینا را اثری هنری تلقی کنیم، بلکه باید آن را تکه‌ای از زندگی بدانیم. (متیو آرنولد)

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب صوتی آنا کارنینا

شاهکار تولستوی، الهام‌بخش آثار هنری بسیاری از جمله فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، تئاترها و باله‌های متعددی قرار گرفته است. از میان این‌ها می‌توان به فیلمی با همین عنوان، ساخته‌ی جو رایت و بازی کیرا نایتلی اشاره کرد. این فیلم سینمایی در سال 2012 به نمایش درآمده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

کتاب صوتی آنا کارنینا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی و کلاسیک از شنیدن کتاب صوتی آنا کارنینا لذت خواهند برد.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی نامدار روسی در سال 1828 دیده به جهان گشود و به سال 1910 چشم از دنیا فرو بست. زندگی تولستوی در فراز و فرود و حیرت‌انگیزی، دست‌کمی از نوشته‌هایش ندارد. از جمله ماجرای عشق و ازدواج او، اقدامات اومانیستی‌اش در ارتباط با رعایا، تحولات روحی‌ و درگیری همیشگی‌اش با مسئله‌ی مذهب و ... می‌تواند موضوع صدها کتاب و مقاله باشد.

مهم‌ترین کتابش، رمان عظیم «جنگ و صلح» است که موضوع عمده‌ی آن مقاومت جانانه و تاریخی روس‌ها در برابر حمله‌ی فرانسویان به رهبری ناپلئون بناپارت است. تولستوی در این داستان حماسی برخی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های ادبی تاریخ ادبیات را خلق کرده است: از جمله دو کاراکتر جذاب و پیچیده به نام‌های پی‌یر و آندره‌ی. دیگر اثر مهم تولستوی «آنا کارنینا»ست، که به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، در کنار شاهکارهایی چون مادام بوواری و برادران کارامازوف، یکی از ده رمان برتر تاریخ به شمار می‌رود. از دیگر آثار تولستوی بزرگ می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «سعادت زناشویی، مرگ ایوان ایلیچ، داستان یک کوپن جعلی، رستاخیز».

در بخشی از کتاب صوتی آنا کارنینا می‌شنویم

باور خرافی شکارچیان که اگر نخستین تیر روزشان خطا نرود،‌ شکارگاه برایشان خوش یمن خواهد بود،‌ برای لوین درست از آب در آمد. ساعت ده بود که کوفته و گرسنه و شادکام به نوزده لاشه در چنته و یک اردک که چون چنته‌اش دیگر جا نداشت از کمرش آویخته بود، بازگشت.

رفقای شکارش مدت‌ها بود از خواب بیدار شده و از شدت گرسنگی دیگر صبر نکرده و صبحانه خورده بودند. لوین گفت: «صبر کنید، صبر کنید! می‌دونم که امروز ده تا بودند!» و دوباره مرغ‌ها را که دیگر شکوه و زیبایی زمانی را که از جاپریده بودند نداشتند و خشکیده و خمیده بودند و خون بر پیکرشان خشک شده بود و سرشان خشکیده بود شمرد.

حسابش درست بود و از حسادت استیوا لذت می‌برد و نیز از آن خوشحال شد که چون بازگشت فرستاده‌ی کیتی را که یادداشتش را آورده بود در انتظار خویش یافت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶۶ دقیقه
جلد یک - یک (1)
۳۸ دقیقه
یک (2)
۴۸ دقیقه
دو
۶۹ دقیقه
سه
۶۸ دقیقه
چهار
۵۷ دقیقه
پنج
۸۱ دقیقه
شش
۸۰ دقیقه
هفت
۶۷ دقیقه
هشت
۶۴ دقیقه
نه
۵۷ دقیقه
ده
۷۷ دقیقه
یازده
۶۷ دقیقه
دوازده
۷۵ دقیقه
سیزده
۶۶ دقیقه
چهارده
۷۳ دقیقه
پانزده
۶۵ دقیقه
شانزده
۷۶ دقیقه
هفده
۶۹ دقیقه
هجده
۵۶ دقیقه
نوزده
۵۷ دقیقه
بیست
۹۴ دقیقه
جلد دوم
۷۸ دقیقه
بیست‌ودو
۹۵ دقیقه
بیست‌وسه
۷۹ دقیقه
بیست‌وچهار
۸۰ دقیقه
بیست‌وپنج
۷۶ دقیقه
بیست‌وشش
۷۶ دقیقه
بیست‌وهفت
۷۱ دقیقه
بیست‌وهشت
۷۵ دقیقه
بیست‌ونه
۸۴ دقیقه
سی
۷۰ دقیقه
سی‌ویک
۷۵ دقیقه
سی‌ودو
۸۶ دقیقه
سی‌وسه
۷۳ دقیقه
سی‌وچهار
۸۱ دقیقه
سی‌وپنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آنا کارنینا
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
گویندهعلی عمرانی
ناشر چاپیانتشارات نیلوفر
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴۲ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۶۵۰۰۰ ت - 11.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آنا کارنینا

ریحانه خاوری
۱۴۰۱/۵/۱۷
واقعا عالیه بود ولی الان چیزهایی که از کتاب یاد گرفتم برام خیلی جالب بود من معتقدم که ماها اندازه فهم خودمون از مطالب کتاب سردرمیاریم ن بیشتر اگه من الان 10چیز شنیدم و یاد گرفتم بعدها اگه دوباره وقتی همین آنا کارنینا رو گوش کنم چیزهای بیشتری یاد میگیرم چون درک و فهمم بیشتر میشه ب دوستان عزیز هم رو همین توصیه میکنم. من قبلا هم ب این موضوع خیلی فکر کردم که چطور میشه متاهل‌ها خیانت میکنن ب همسرشون. ولی این نویسنده عزیز و بزرگ راجع این مسئله گفته بدون عشق ازدواج کردن خیانت ب خودمونه و بعد ب همسرمون چطور میتونیم بدون عشق ازدواج کنیم فقط ب خاطر همبستر شدن و زاد و ولد کردن
Mahsjan
۱۴۰۱/۴/۱۵
تولستوی جوری آناکارنینا را نوشته بود که خودمان را جایگزین هر شخصیت ببینیم
درگیری ذهنی لوین درمورد بودن و نبودن خدا برام جذاب بود همچنین بی ثباتی و جست و جوی عشق آنا برای دریافت عشق بسیار جذاب و دلنشین بود
از طرفی هم همراه الکسی بودم هم همراه آنا در یک دادگاه که هر دو طرفین برام حرف‌های زیادی
داشتند (زیاد گفت و گو‌های سیاسی کتاب دوست نداشتم)
ولی اگر قرار بود یک شخصیت در کتاب انتخاب کنم بدون شک لوین است
من دو سال پیش فیلم دیده بودم راستش الان که کتاب خوندم متوجه شدم داستان را اصلا متوجه نشده بودم به همین دلیل فیلم توصیه نمی‌کنم مگر بعد از کتاب
ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۴/۲۸
شاهکار بی نظیر تولستوی
با نثری روان و عمیقا تاثیرگذار از واقعیت دنیای اشرافی که حاکم بر جامعه است ولیکن رو به زوال..
اشتباهاتی که در زندگی زنان منجر به نیستی می‌گردد ولیکن در زندگی مردان شاید تنها یک اشتباه قابل گذشت باشد..
و میل قوی در جامعه زنان برای ازاد بودن، برای انتخاب کردن و متفاوت هم و
بودن..
باز جنگ بین خیر شر ولی با دیدگاهی متفاوت
هیچ قطعیتی وجود ندارد نه در انسانها و نه در زندگی
خوبی و بدی درون انسانها نسبی است
محمد حسین
۱۴۰۱/۴/۲۵
این شاهکار بزرگ تاریخ بدین صورت بی نظیر هست که تلستوی داستان را در طیف ادم خوب و بد تقسیم نکرده بلکه افراد همگی خاکستری و دارای طیفی خاص از نقاط تیره و روشن در وجود خود به نمایش در امده اند که به میزان درجه‌ی سفید یا سیاه بودنشان نقش خود را در اثر رقم می‌زنند، عشق، نفرت، جنون، فکرشات، نوع زندگیشان و شخصیتشان از یکدیگر متمایز و متفاوت می‌گردد و نقش انان را در داستان می‌یابیم که و جدان مارا به چالشی جدی میان احساسات و باور هایمان می‌اورد.
سعید خراسانی
۱۴۰۱/۴/۱۷
واقعا عالی بود، خیلی منتظر بودم این کتاب را صوتی کنند، وقتی دیدم با صدای آقای عمرانی است، در خرید و مطالعه‌اش شک نکردم و واقعا باید از ایشان و شرکت ماه آوا تشکر کرد، به همه دوس داران ادبیات کلاسیک پیشنهاد میکنم، از کتابراه هم تشکر میکنم که با طرحها و تخفیف‌ها خیلی به علاقمندان مطالعه کمک می‌کنند، ‌ای کاش بزودی کتاب جنگ و صلح بصورت کامل تبدیل به کتاب صوتی بشود
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۴/۲۶
رمان آناکارنینا یکی از مهمترین آثار تولستوی و از مشهورترین و جذاب‌ترین رمان‌های کلاسیک ادبیات روسیه است. می‌توان گفت بهترین ترجمه فارسی آن ترجمه سروش حبیبی است و صدا و اجرای علی عمرانی برهمه آنچه که رمان به خودی خود دارا بود ارزش هنری دیگری اضافه کرده است که شنیدن آن را به یک تجربه عالی در گوش دادن به کتابهای صوتی تبدیل می‌کند. به جد توصیه می‌شود.
محبوبه آقاعلی خان بزاز
۱۴۰۱/۵/۱۳
این کتاب رو خیلی سال قبل متنی خونده بودم، ولی راوی خیلی عالی کتاب رو خوانش کرده و انگار داستان برام تازگی داشت و یکبار دیگه به جانم نشست، این کتاب همه‌ی اتفاقهای زندگی آدمها رو در جوامع که مثل زنجیر به هم پیوند خورده رو به تصویر می‌کشه قضاوت، خیانت، عشق، انتخاب، اجبار، مذهب، کفر، فلسفه، لاابالی، شکست، طلاق، و....
پریسا کلانتری
۱۴۰۱/۵/۲۶
از کتابراه بخاطر فراهم آوردن امکان گوش کردن به این اثر ارزشمند تشکر می‌کنم. همچنین از آقای عمرانی که باهنرمندی تمام این کتاب را نه فقط خوانش بلکه مثل یک نمایشنامه هنری اجرا کردند متشکرم. لذت زیادی بردم و درس‌های زیادی گرفتم. موسیقی متن نیز دلپذیر بود. توصیه می‌کنم این اثر رو با همین انتشارات گوش کنید.
امیرصالح حیاطشاهی
۱۴۰۱/۵/۱۶
با احترام به تولستوی اما این بدترین کتاب صوتی بود. اول هر کدام از قسمت‌های بالای شصت تا هشتاد دقیقه. چه خبره. دوم صداگذاری فاجعه... فرق زن و مرد و پیرزن نمیشد فهمید... تا وسط خوندم ول کردم. شخصیت‌های مهم صداهای ابله هارو دارن واقعا دیگه سمت کتاب صوتی‌های این گوینده نمیرم.
مهران فرشاد
۱۴۰۱/۴/۲۲
بی نظیر، پر محتوا، با سبک مخصوص ادبیات روس و نویسنده با قلمی فوق العاده، پر از احساسات بی نظیر و اجرای پر قدرت گوینده زبر دست، کلا هم چی به همه چی میاد تو این کتاب صوتی.
pegah raesi
۱۴۰۱/۵/۵
کتاب واقعا از هر جهت عالی بود کشش داستان، پرمغز بودنش، جذابیتش، و اینکه از هر جهت معلومات رو بالا میبره، از جهت روانشناسی، خداشناسی، اجتماعی واقعا تحلیل‌های زیبا و خوبی داشت
احد محمدنژاد
۱۴۰۱/۴/۲۸
ممنونم از جناب عمرانی راوی حرفه‌ای این کتاب ارزشمند.
اگر چه میگویند آنا کارنینا جز ده اثر برتر رمان‌ها است اما من رستاخیز تولستوی را بیشتر می‌پسندم.
الهام سلیمی
۱۴۰۱/۵/۲۴
عالی و بی نظیررررر. در وصف قلم تولستوی که چیزی نمیشه گفت. اما گویندگی واقعا جذاب آقای گوینده کتاب رو به یه اثر فوق العاده تبدیل کرده. تبریک میگم به این همه توانایی و استعداد.
سید احسان رایگان
۱۴۰۱/۴/۲۸
به نظر من داستان بی روحی بود، در واقع نویسنده به مثابه‌ی، یک گنجشک که از این شاخه به اون شاخه مبپرید میتوان تشبیه کرد، که همین موضوع باعث گیج کردن خواننده میشد......
مریم ابراهیمی
۱۴۰۱/۳/۳۰
شاهکار تولستوی با صدای جناب عمرانی🤌
قطعاً نباید از دست میدادم🤍🌱
مشاهده همه نظرات ۳۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آنا کارنینا

برای دریافت کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.