معرفی و دانلود کتاب صوتی هنر همچون درمان

عکس جلد کتاب صوتی هنر همچون درمان
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر همچون درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هنر همچون درمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هنر همچون درمان

کتاب صوتی هنر همچون درمان اثر جان آرمسترانگ و آلن دوباتن، به این پرسش پاسخ می‌دهد که اساساً هنر به چه کار می‌آید و چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.

در دوره رنسانس هنر به خصوص در ایتالیا به اوج خود رسید. از قرن 18 نقش هنر در زندگی مردم فقط جهت زیبایی بصری نبود بلکه خاصیت‌های درمانی هم پیدا کرده بود. کتاب صوتی هنر همچون درمان (Art as therapy) به تأثیر درمانی هنر در زندگی شما می‌پردازد.

امرزوه هنر امری بسیار مهم شناخته می‌شود و افراد زیادی آن را معنای زندگی می‌دانند، با این حال ممکن است گاهی هنر به آن خوبی که همیشه فکرش را می‌کنید نباشد. شاید زمان تماشای یک نقاشی یا دیدن یک گالری نسبت به آن بی‌تفاوت باشید یا حتی گیج شوید. ممکن است به شما احساس بی‌کفایتی و نفهمیدن دست بدهد و از خودتان بپرسید پس چرا تحولی که منتظرش بودید به سراغتان نمی‌آید؟

اما نگران نباشید چرا که این موضوع امری بسیار طبیعی است و این کتاب صوتی این استدلال را می‌آورد که مشکل از شما نیست، بلکه در روشی است که نهادهای هنری به آن فکر کرده و یا آن را به نمایش می‌گذارند. ارتباط شما با هنر در حقیقت از شروع قرن بیستم ضعیف شده است چرا که از جواب دادن به سؤال «هدف هنر چیست؟» ناتوان شده یا از آن اکراه دارید. هر چند ممکن است خود این سؤال هم اندکی غیرمنصفانه و گستاخانه به نظر برسد اما شاید بتوان به راحتی جواب این سؤال را داد.

هنر را می‌توان به عنوان یک ابزار در نظر گرفت و نیاز است که با وضوح بیشتری به این موضوع تأکید کرد که چه نوع ابزاری است و چه ویژگی خوبی می‌تواند برای انسان به همراه داشته باشد.

این کتاب برای اولین بار در سال 2013 به چاپ رسید. جان آرمسترانگ (John Armstrong) و آلن دوباتن (Alain De Botton) در مقدمه کتابشان این‌گونه نوشته‌اند که:

«هنر نیز همانند ابزارهای دیگر می‌تواند توانایی‌های ما را بیشتر از آن چیزی گسترش دهد که طبیعت ابتدا در اختیارمان گذاشته است. در این خصوص، هنر بعضی از ضعف‌های مادرزادی ذهنی و نه جسمانی ما را جبران می‌کند، ضعف‌هایی که می‌توانیم نام آن‌ها را نقص‌های روان‌شناختی بگذاریم.»

کتاب هنر همچون درمان می‌گوید که هنر مانند یک رسانه درمانی است که قادر است به تشویق، تسلی و راهنمایی تماشاچیانش کمک کند و به آنان این توانایی را بدهد که نسخه‌های بهتری از خودشان بسازند.

برای کشف هنر باید این سؤال را از خود بپرسید که چه چیزهایی هست که باید با احساسات و ذهنتان انجام دهید ولی در انجامشان دچار مشکل هستید. هنر به چه نقص‌های روان‌شناختی می‌تواند کمک کند؟ در این کتاب هفت نقش تعریف شده و در نتیجه آن هفت کارکرد برای هنر نیز بیان شده است.

دوباتن و آرمسترانگ در کتاب هنر همچون درمان فایده هنر و خوانش‌های مختلف آن را بررسی می‌کنند. اینکه چه هنری باید آفریده شود، چگونه مبادله صورت گیرد، چگونه مورد مطالعه قرار بگیرد و چطور به نمایش گذاشته شود از موضوعاتی است که این کتاب به آن‌ها می‌پردازد.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم:

آلن دوباتن نویسنده‌ای سوئیسی است که سال‌های متمادی است در انگلستان به کار و زندگی می‌پردازد. او برای نگارش آثارش ابتدا موضوعی را برمی‌گزیند و بعد آن را از منظرهای گوناگون ادبی، روانشناسی، فلسفی و جامعه‌شناسی تحلیل و بررسی می‌کند.

دوباتن نویسنده، مجری تلویزیون و فیلسوف، مدرسه‌ای به نام مدرسه زندگی را در لندن تأسیس کرد. او معتقد بود که فرزندان ما در مدرسه راه و رسم زندگی کردن را یاد نمی‌گیرند به همین دلیل این مدرسه را بنیان گذاشت. به اعتقاد دوباتن عدم دانش موجب می‌شود کودکان در زندگی بالغانه خود با مشکلات فراوانی روبه‌رو شوند.

مسائلی که در مدرسه تدریس می‌شوند دارای تنوع هستند. با این حال تمام آموزش‌ها در جهت بالا بردن خودشناسی است. چرا که مسئولین این مدرسه اعتقاد دارند فقط با خودشناسی می‌توانید زندگی برتر و رضایت‌بخش‌تری داشته باشید.

از دیگر آثار او می‌توان به جستارهایی در باب عشق، هنر سیر و سفر، سیر عشق، دین برای خداناباوران، خوشی‌ها و مصایب کار، یک هفته در فرودگاه، در باب مشاهده و ادراک، مصیبت‌های شاغل بودن و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی هنر همچون درمان می‌شنویم:

آیا می‌توانیم مهارت بیشتری در عشق به دست آوریم؟ عشق قرار است بخش لذت‌بخشی از زندگی باشد. با این حال احتمالاً هیچ‌کس را بیشتر از کسی که با او در رابطه هستیم آزار نمی‌دهیم و از هیچ کس بیش از او آزار نمی‌بینیم. میزان خشونتی که بین عاشق‌ها جریان دارد، هر دشمن قسم‌خورده‌ای را شرمنده می‌کند. امیدواریم که عشق منبع قدرتمندی از رضایت باشد اما گاهی به عرصه‌ای برای بی‌توجهی، عطش‌های بی‌پاسخ، انتقام و طرد تبدیل می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۶ دقیقه
هنر به چه کار می‌آید؟
۲۷ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت اول
۳۹ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
روش‌شناسی - هفت کارکرد هنر - قسمت سوم
۳۵ دقیقه
فایده هنر چیست؟
۳۹ دقیقه
هنر را چگونه باید خریدوفروش کرد؟
۴۰ دقیقه
عشق
۱۷ دقیقه
آیا به خودم مجال تحت تأثیر واقع شدن خواهم داد؟
۲۴ دقیقه
طبیعت - به یاد داشتن طبیعت
۳۴ دقیقه
پیش‌بینی پاییز
۳۰ دقیقه
پول - هنر همچون راهنمای اصلاح کاپیتالیسم
۴۴ دقیقه
به سوی کاپیتالیسمی روشن‌فکرانه
۴۹ دقیقه
سیاست - هنر سیاسی باید چه چیز را نشانه بگیرد؟
۳۳ دقیقه
دفاعیه‌ای بر سانسور

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هنر همچون درمان
نویسنده،
مترجممهرناز مصباح
گویندهنیما رئیسی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هنر همچون درمان

ندا شیرخانی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
نظر من مختص آن دسته از علاقمندان هنر است که دانشجوی هنر یا فعال زمینه هنری نیستند. چون اگر هنرمند یا دانشجوی هنر باشید و یا بخواهید به این وادی وارد شوید، این کتاب برایتان ضروری و عالی بنظر می‌رسد.
از گوش دادن به این کتاب رضایت دارم، چون مطالب خوبی یاد گرفتم.
مطالب کتاب در حالت کلی درباره این و
هست که یک تابلو نقاشی یا یک عکس، چه پیامی رو ممکنه در خودش داشته باشه، از چه تفکری بیاد، جذب شدن یا نشدن به اون اثر هنری، به دلیل اینه که ایا اون اثر با خلاء درونی یا نیاز ما همخوانی دارد یا نه. و اینکه چشمانمان را به روی فهم پیام یک اثر هنری تا حدودی باز میکند.
و درباره اینکه چگونه باید هنر رو ارج نهاد یا آن را ارائه کرد و یا اثر سرمایه داری و سیاست و تجارت روی آن چه بوده...
اما درباره اینکه اسم کتاب واقعا گویای مطالب داخل اون هست یا نه، شک دارم، چون خود من رو گمراه کرد. من کنجکاو نکات روانکاوی یا روانشناسانه یا آثار درمانی هنر بر روان بودم که این کتابو انتخاب کردم، اما نهایتا کتاب در این راستا نبود.
اگر اهل هنر هم نیستید، اما علاقمندید و عطش یادگیری دارید، احتمالا از گوش کردن به این کتاب راضی خواهید بود. بخصوص که وقت اضافه بهش تخصیص ندید و هنگام غذا خوردن، ظرف شستن، آشپزی یا رانندگی بهش گوش کنید.
گوینده کتاب، بسیار مسلط بود و خوانش و صدای مناسبی داشت ازنظر من و حتی جملات طولانی و گاها با الفاظ پیچیده را طوری ارائه کرد که به فهم اون کمک شایانی نمود.
ضمنا کتابیه که واقعا باید هنگام گوش کردن، ذهنتون روش متمرکز باشه، وگرنه بعضی جاها به سختی چیزی عایدتون میشه.
فرناز الف
۱۴۰۰/۱/۲۶
خواندن این کتاب را به همه دوستداران هنر پیشنهاد میکنم. آلن دوباتن که یک روانشناس و فیلسوف بینظیر در عصر ماست در این کتاب سعی داره به انسان کمک کنه تا به کمک علاقه به هنر و غرق شدن در زیبایی‌های آن راهی برای بیرون آمدن از دنیای درونی خود و ارتباط مؤثر با دیگران مخصوصا ارتباط عاطفی با شخص دیگر و یافتن عشق برسد.
زینب ندری
۱۴۰۰/۱/۶
خیلی کتاب خوبی هست. این کتاب رو استاد ما (دانشجوی دکتری فلسفه هنر) معرفی کردند، برای مطالعه بیشتر. دوستم بهم هدیه‌اش داد. بارها تشکر‌کردم، اگر می‌تونستم تصاویر کتاب رو همببینم عالی می‌شد و توی سایت نتونستم پیدا کنم. من توصیه می‌کنم این کتاب رو، نویسنده رو از قبل می‌شناختم.
Javad Ahmadyan
۱۳۹۹/۱۱/۲۰
همه چی عالی بود نگاهی عام و فلسفی به هنر و کلیات هنر دارد من ناآگاه در زمینه هنر خیلی لذت بردم. ممنونم.
ارزو موسیوند
۱۳۹۹/۸/۱۸
کتاب مفیدی است. دید کلی و جامعی در باره هنر به هنرمندان و هنردوستان می‌دهد.
Elham Zaerzadeh
۱۴۰۱/۴/۲۰
موشکافی هوشمندانه در مورد اثر هنر بر زندگی، مفهوم واقعی هنر و نقش اون در زندگی
elahe Abdoli
۱۴۰۰/۷/۲۰
عالی بود فقط کاش عکس هارو میذاشتن نتونستم پیدا کنم
گلناز دادگستر
۱۳۹۹/۴/۲۶
کتاب خیلی خوبیه برای همه، مخصوصا برای کسانی که هنرمندن
zahrasharifi sharifi
۱۴۰۱/۴/۲۰
زیباترین تعریف راجب هنر
ترلان تبار
۱۴۰۱/۳/۲۲
بخش عشق یکی از جذاب‌ترین قسمت‌هاش بود
اعظم اکبری
۱۴۰۰/۱/۲۸
عالی بود هم صدا هم کتاب
مرتضوی زاده
۱۳۹۹/۵/۸
سلام. کتاب خوبی است
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هنر همچون درمان

برای دریافت کتاب صوتی هنر همچون درمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.