معرفی و دانلود کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

عکس جلد کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد
قیمت:
۵۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

آلبرت الیس و آرتور لانگ، در کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد شما را با حقایقی درباره‌ی خودتان آشنا می‌کنند که آگاهی از آنها می‌تواند زندگی‌تان را شادتر و پرنشاط‌تر گرداند؛ هدف این دو نویسنده در این کتاب این است که بر مبنای روشی مبتنی بر خودشناسی، مدیریت احساسات، خصوصاً احساس خشم را به شما یاد دهند.

درباره کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد:

همه‌ی ما در طول روز دستخوش عواطفی گوناگون می‌شویم؛ عواطفی تلخ و شیرین چون شادی، هیجان، ترس، اضطراب و نظایر اینها. فرقی نمی‌کند که این عواطف چه باشند، مهم‌ترین مسئله این است که اجازه ندهیم بر ما تسلط پیدا کرده و رفتار ما را تحت تأثیر قرار دهند. زیرا در این صورت، حتی عواطف مثبتی چون شادی و هیجان نیز می‌توانند اثراتی مخرب در پی داشته باشند. تا چه رسد به عواطفی چون ترس و اضطراب.

در این میان، کمتر کسی می‌تواند منکر این شود که در میان عواطف منفی، عاطفه‌ی خشم، اگر به درستی مدیریت و مهار نشود، زیانبارترین نتایج را در پی خواهد داشت. تجربه نیز به کرات این موضوع را ثابت کرده است. همه‌ی ما در مواقعی از زندگی اسیر دست خشمی بی‌امان شده‌ایم و با پیروی از منطق کورِ آن خود را در معرض خطر و یا دست‌کم، در معرض شرمساری و پشیمانی قرار داده‌ایم. اگر مایلید که این موضوع هرگز تکرار نشود، کتاب نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد (How to keep people from pushing your buttons) را از دست ندهید.

آلبرت الیس (Albert Ellis) و آرتور لانگ (Arthur lange) در این کتاب، با اتکا به یافته‌های علم روانشناسی به موضوع خشم پرداخته‌، و نتایج مشاهدات و تحقیقات خود را به نحوی در اختیار شما قرار داده‌اند که مطالعه‌شان برایتان سودمند باشد. در واقع این کتاب، به این قصد نوشته شده که در زندگی روزمره به کار مخاطبین خود بیاید و به آنها در کنترل عواطفِ مخربشان، خصوصاً عاطفه‌ی خشم یاری رساند.

روشی که الیس و لانگ در این کتاب به کار گرفته‌اند، بسیار متفاوت با روشی است که در بسیاری از کتاب‌های مشابه یافت می‌شود. آنها شما را موعظه نمی‌کنند، و با خیلِ جملاتِ انگیزشیِ توخالی سرتان را درد نمی‌آورند؛ بلکه به سادگی هرچه تمام‌تر، حقایقی را درباره‌ی شخصیت و روحیات آدمی با شما در میان می‌گذارند. حقایقی که صرفِ آگاهی از آنها می‌تواند تأثیری مشهود در رفتارهای بعدی شما داشته باشد. مثلاً آنها به شما می‌گویند که در اکثر مواقع، آنچه باعث خشمگین شدن شما می‌شود، نه یک رفتار خاص، بلکه پیشفرضِ ذهنی و یا قضاوتِ قبلی‌تان درباره‌ی آن رفتار است. و یا در بخشی از کتاب، به شما می‌گویند که برای مدیریت خشم در هر موقعیت خاص، بهتر است که بیشتر از همه از چه رفتارهایی اجتناب کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد:

- هیچ نویسنده و هیچ کتابی چنین تأثیری بر روانشناسی مدرن نگذاشته است. (Psychology Today)
- اثری کلاسیک در حیطه‌ی خودسازی. (amazon)

کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد مناسب چه کسانی است؟

گوش سپردن به این اثر را به افرادی توصیه می‌کنیم که به سادگی دستخوش عواطف پرشور و غیرقابل مهار می‌گردند، و این امر بر زندگی‌شان تأثیری منفی گذاشته است.

با آلبرت الیس و آرتور لانگ بیشتر آشنا شویم:

دکتر آلبرت الیس متخصص و درمانگری مشهور بود که در طول حیات خود نزدیک به هفتصد مقاله و شصت کتابِ پژوهشیِ مهم و تأثیرگذار نوشت. او در سال 1982 یکی از تأثیرگذارترین روانشناسان جهان نام گرفت، و امروزه نیز به عنوان یکی از بهترین درمانگران در تاریخ روانشناسی مدرن شناخته می‌شود. دکتر الیس در سال 2007 از دنیا رفت. او برخی از کتاب‌هایش، از جمله کتابِ حاضر را با همکاری دکتر آرتور لانگ، متخصص حوزه‌ی رفتاردرمانی نگاشته است.

در بخشی از کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد می‌شنویم:

وقتی در مونیخ از قطار پیاده شدم، سه نفر از مسئولان برگزارکننده‌ی کنفرانس به استقبالم آمده بودند. آنها بی‌‌ هیچگونه اتلاف وقتی مرا سوار تاکسی کردند و به محل کنفرانس رساندند. سپس پشت میز خطابه قرار گرفتم و نکاتی مهم در زمینه‌ی کنترل استرس مطرح کردم. نیازی به گفتن نیست که من نمونه‌های تازه‌ای برای ارائه داشتم. در واقع، من فنونی را که در این کتاب مطرح کرده‌ام، چندین بار در طول سفر خسته‌کننده‌ام به کار گرفتم. بنابراین خودم را از درمانده و مستأصل شدن دور نگه داشتم.

سفرم سفری مفرح نبود، اما من توانستم به کمک چهار مرحله‌ای که به شما نشان خواهم داد، از عهده‌ی آن برآیم. با استفاده از برگه‌هایی مناسب، در بخش تمریناتی که در ادامه می‌گویم، فهرستی از عوامل فشارآور به دکمه‌هایتان یا عواملی که اعصابتان را به هم می‌ریزد تهیه کنید...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۹ دقیقه
مقدمه
۲۳ دقیقه
فصل یکم: چطور به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند - قسمت اول
۱۷ دقیقه
فصل یکم: چطور به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند - قسمت دوم
۲۸ دقیقه
فصل یکم: چطور به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند - قسمت سوم
۱۵ دقیقه
فصل یکم: چطور به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم دکمه‌های اعصاب ما را فشار دهند - قسمت چهارم
۳۲ دقیقه
فصل دوم: باورهای نامعقولی که باعث می‌شود به دیگران اجازه دهیم اعصابمان را به هم بریزند - قسمت اول
۱۳ دقیقه
فصل دوم: باورهای نامعقولی که باعث می‌شود به دیگران اجازه دهیم اعصابمان را به هم بریزند - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: ترجیحات واقع‌بینانه: جایگزینی مناسب برای تفکر نامعقولی که باعث ناراحتی ما می‌شود - قسمت اول
۱۲ دقیقه
فصل سوم: ترجیحات واقع‌بینانه: جایگزینی مناسب برای تفکر نامعقولی که باعث ناراحتی ما می‌شود - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل چهارم: ده باور نامعقول که با استفاده از آن‌ها به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم بی‌جهت اعصابمان را به هم بریزند - قسمت اول
۳۳ دقیقه
فصل چهارم: ده باور نامعقول که با استفاده از آن‌ها به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم بی‌جهت اعصابمان را به هم بریزند - قسمت دوم
۸ دقیقه
فصل چهارم: ده باور نامعقول که با استفاده از آن‌ها به اشخاص و موضوعات اجازه می‌دهیم بی‌جهت اعصابمان را به هم بریزند - قسمت سوم
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: چگونه تفکر نامعقولتان را تغییر دهید: چهار گام به‌سوی موفقیت - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل پنجم: چگونه تفکر نامعقولتان را تغییر دهید: چهار گام به‌سوی موفقیت - قسمت دوم
۷ دقیقه
فصل پنجم: چگونه تفکر نامعقولتان را تغییر دهید: چهار گام به‌سوی موفقیت - قسمت سوم
۳۳ دقیقه
فصل ششم: چگونه در محل کار اجازه ندهید افراد و موضوعات اعصابتان را به هم بریزند - قسمت اول
۷ دقیقه
فصل ششم: چگونه در محل کار اجازه ندهید افراد و موضوعات اعصابتان را به هم بریزند - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: همسران: اصلی‌ترین عامل به هم ریختن اعصاب - قسمت اول
۳۶ دقیقه
فصل هفتم: همسران: اصلی‌ترین عامل به هم ریختن اعصاب - قسمت دوم
۶ دقیقه
فصل هفتم: همسران: اصلی‌ترین عامل به هم ریختن اعصاب - قسمت سوم
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: فرزندپروری: آزمون یکی به آخر - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: فرزندپروری: آزمون یکی به آخر - قسمت دوم
۷ دقیقه
فصل هشتم: فرزندپروری: آزمون یکی به آخر - قسمت سوم
۲۹ دقیقه
فصل نهم: کثرت عواملی که اعصابتان را به هم می‌ریزد - قسمت اول
۲۴ دقیقه
فصل نهم: کثرت عواملی که اعصابتان را به هم می‌ریزد - قسمت دوم
۶ دقیقه
فصل نهم: کثرت عواملی که اعصابتان را به هم می‌ریزد - قسمت سوم
۱۱ دقیقه
فصل دهم: در مقابل آن‌ها بایستید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد
نویسنده،
مترجمشمس الدین حسینی، الهام آرام نیا
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۵۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

Ali Akbari
۱۴۰۱/۴/۱۹
این کتاب در مورد برخی مسائل خاص، مثل برخورد با همسر، برخورد با همکار و چندتای دیگه صحبت میکنه و اینکه چطور قبل از اینکه یه قضیه به دعوا و عصبانیت ختم بشه اونو حل کنیم و نذاریم به مرحله‌ای برسیم که جوش بیاریم و قاطی کنیم. خیلی خوبه که موضوعی صحبت کرده مثلا گفته وقتی با همسرتی اینجوری کن، ولی خب کلیت قضیه و اینکه کلا در هر موردی با برخورد با مسائلی که اعصابتو خورد میکنن چیکار کنی صحبت میکرد، بهتر بود، ولی کاملا موضوعی در یک یا چند دسته مشخص صحبت کرده، قصیه رو محدود تر کرده ولی خب باز در همون چند موضوع خیلی خوب گفته چجوری برخورد کنید بهتره و دقت کنی خودت موضوعات اصلی رو یاد میگیری ازش، یعنی یجورایی فقط ماهی میده بهت، ولی اگر یکم دقت کنی خودت ماهیگیری رو میتونی از روش‌هایی که پیاده میکنه یاد بگیری، کتاب خوبیه که از خیلی از منازعات میتونه جلوگیری کنه و بنظرم میتونه کمک حال خیلی خوبه برای زندگی در اجتماع باشه
فاطمه خجسته
۱۴۰۰/۱۲/۷
از بسیاری جهات کتاب مفیدی بود، انگار از بالا به رفتارهای خودمون در شرایط مختلف نگاه کرده باشیم. زندگی آدم‌ها رو در نقش‌های مختلف مثل انسان شاغل، پدر یا مادر، همسر یا فردی مجرد بررسی کرده بود و مورد بحث و بررسی قرار داده بود.
دقیقا مشکلات و چالش‌های پیش روی هر کدام رو به درستی می‌شناخت و سعی کرده
بود در موقعیت‌های مشابه، راه حل‌های کاربردی رو آموزش بده.
البته جملات مشابه زیادی در طول کتاب وجود داشت که اگرچه به بیان شرایط متفاوتی پرداخته بود ولی شاید مخاطب رو کمی خسته می‌کرد. شاید هم هدف نویسندگان استفاده از ترفندهای تکرار و تاکید به منظور آموزش بوده.
به نوعی قصد داشت توان مدیریت کردن خودمون رو در شرایط سخت، بهمون یاد بده.
Reza Nazifi
۱۴۰۱/۸/۶
نمی دانم چرا اصلا ارتباط برقرار نکردم
گوش کردن این کتاب و مطالبش، بیشترمنو عصبی کرد
نه تنها آرامش بخش نبود بلکه باعث به هم ریختن اعصابم شد
مثالهایی که می‌زند مثالهای سینمایی و غیر قابل باور و راه کارها راهکارهای ارایه شده توسط مشاوران روانشناسی که فقط بلدن کلی گویی و دستورات روانشناسی صادر و
کنند
مثالهای کلاسیک بدرد نخور به نظرم.
شایدنظر من باشد نمی‌دانم شاید هم تو موقعیت بدی گوش دادم
اما مطالب کتاب بیشتر باعث آزارم شد تا اینکه آرامم کند
محمدعلی کاویانی
۱۴۰۱/۵/۲۱
کتاب توسط افرادی نوشته شده که خودشون در این زمینه به استادی رسیدن و این خودش خیلی اهمیت داره. در طول مدت خواندن کتاب شاید برخی موارد تکراری‌ی خسته کننده به نظر برسن، اما همونطور که همه میدونن و خود نویسنده‌ها هم تأکید دارن، تمرین در این زمینه بسیار مهمه و در نظر گرفتن از این مسأله باعث میشه ارتباط بهتری با نکات برقرار کرد.
پرستو اصغری
۱۴۰۱/۲/۱۹
سلام، کتاب خوبی بود. کتاب دو بخش بود. بخش اول که مفاهیم را توضیح داده بود و به نوعی اصل مطلب رو گفته بود. و بخش دوم که پر بود از مثل و به نوعی حل تمرین از آموخته‌های بخش اول. به نظرم لب مطلب تو فصل ۳ و ۴ بود.
در مورد فایل صوتی، با تنظیم سرعت پخش و افزایش سرعت خیلی بهتر ارتباط برقرار کردم.
فرزانه
۱۴۰۱/۹/۷
کتاب خیلی خوبیه. فقط باید در خلوت گوش بدید. همه کتاب‌های صوتی را موقع انجام کاری گوش میدم ولی اینو نمیشع. باید وقتی فارغ از هر دغدغه و فکری هستی گوش بدی. دلم می‌خواست تابستون بود و زیر آسمان وقتی دارم به ستاره‌ها نگاه میکنم گوش بدم. بارها باید گوش داد تا ملکه ذهن و رفتارات بشه
مروا هستم ✌️ بوک مگ
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتاب خیلی طولانی بود، اما به نظرم ارزش گوش دادن داشت. نقاطی رو اشاره میکرد که اگر کمی تامل کنیم میبینیم واقعا میشه جلوی خیلی از عصبانیت‌های الکی رو گرفت. از روابط توی‌کار تا خونه و همسر و دوستان. اگر فرصت شو دارید بد نیست.
Amir
۱۴۰۱/۷/۷
عصبانیت در همه انسان‌ها به شکلی موجود است ولی عده ایی اونو کنترل و به شیوه متناسب با موقعیت به شکل بیان اثرگذار در میارن و عده ایی با کودک عصبانی درون خود قضیه رو برای خود شخص بدتر می‌کنند.
ایسان اربی
۱۴۰۱/۶/۱۲
واقعا عالی بود.. من شبا قبل خواب گوش میکردم خودم باورم نمیشد که اینقد تاثیرشو تو زندگیم ببینم، مخصوصا تو محیط کاری، فک نمیکردم ولی قبل خواب انگاری میشینه تو ناخوداگاه ادم، حتما گوشش بدین
afsaneh fallahzadeh
۱۴۰۰/۱۲/۱
صدای گوینده خوب هست، و میشه باهاش ارتباط گرفت
مطالب و محتوای کتاب کاربردی و شیوه بیان نویسنده بسیار گویاست
من از خواندن این کتاب لذت بردم و تونستم ازش استفاده کنم
موفق باشید
هیوا فیض آبادی
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
صدای گوینده دلنشینه و خیلی لطیف و باحوصله و شمرده ست. من این کتابو خونده بودم و الان فایل صوتیش هم گرفتم که همیشه همرام باشه و گوش بدم. کتاب خوبیه و کمک کننده هست توصیه میکنم تهیه کنید..
K ک.اکبری
۱۴۰۱/۲/۲۵
سلام دوستان، پیشنهاد میکنم این کتاب را بارها گوش کنید. نظریه شناختی رفتاری آلبرت آلیس بسیار کارآمد می‌باشد. در زمینه کنترل رفتار، احساس و هیجانات بسیار عالی است.
حسین رضاپور
۱۴۰۱/۶/۲۸
بنظرم کتاب خیلی خوبی هست و من خوندنش رو به دوستانم هم توصیه کردم، همانطور که در کتاب ذکر شده باید مهارت‌ها رو تمرین کرد
محمود قربانی
۱۴۰۱/۷/۶
بعد این کتاب حس آرامش و کنترل خود رو پیدا میکنید. عالیه واقعا. میفهمم این همه مدت بیخود اعصابمو بهم میریختم
سما
۱۴۰۰/۱۰/۲۱
نکاتی مفید داره که با یاداوری آن‌ها در هنگام عصبانی شدن، در رسیدن به آرامش درونی کمک میکنه. برای من مفید بود.
مشاهده همه نظرات ۶۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد

برای دریافت کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.