معرفی و دانلود کتاب صوتی روح گریان من

عکس جلد کتاب صوتی روح گریان من
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روح گریان من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روح گریان من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روح گریان من

کیم هیون هی در کتاب صوتی روح گریان من، داستان واقعی زندگی خود را روایت می‌کند که ناخواسته وارد سازمان جاسوسی کره شمالی می‌شود و خوفناک‌ترین ماموریت‌ها را به سرانجام می‌رساند.

کیم هیون هی در نوجوانی ناخواسته از خانواده‌اش جدا می‌شود و به حزب می‌پیوندد و سخت‌ترین آموزش‌های نظامی را از سر می‌گذراند و در نهایت به عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر می‌کند. وی در کتاب صوتی روح گریان من (the tears of my soul) شنونده را با فراز و نشیب‌های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت مرموز کره شمالی آشنا می‌کند.

کیم هیون هی (Kim Hyon hui)، ابتدا خاطرات دوران کودکی خود را به شکل خلاصه بیان می‌کند و بعد به این اشاره می‌کند که چطور دوران مدرسه و دانشگاه را با موفقیت پشت سر گذاشته و به دلیل ظاهر زیبا و تسلط به زبان ژاپنی بسیار سریع بدون اینکه حق انتخابی داشته باشد عضو سازمان جاسوسی حزب شده و آموزش‌های مختلف را برای تبدیل شدن به یک جاسوس حرفه‌ای شروع کرده است. در تمام این مراحل هیون هی باید هرچه را که به او می‌گفتند اجرا می‌کرد، چون مخالفت با هر دستور مساوی مخالفت با حزب بود و نتیجه آن تبعید، فرستاده شدن به اردوگاه کار اجباری و حتی اعدام بود. اما باید به این نکته اشاره کرد که خود او هم در اثر سال‌ها آموزش و شستشوی مغزی انجام همه‌ی این کارها را افتخار، خدمت به کشور و رهبر عزیز می‌دانست.

او از آموزش‌هایی که دیده می‌گوید، از اتفاقات داخل کره شمالی می‌گوید، از ماموریت‌های جاسوسی و از منفجر کردن هواپیما می‌گوید، از ماجرای دستگیر شدن و در نهایت از محاکمه شدنش می‌گوید.

این کتاب به ۱۱ زبان دنیا ترجمه شده است، بسیاری از مردم جهان پس از چاپ این کتاب بود که با شخصیت کیم هیون هی، جذاب‌ترین جاسوس تاریخ کره شمالی آشنا شدند و او را شناختند.

در قسمتی از کتاب صوتی روح گریان من می‌شنویم:

همان چندباری که در طول دوران آموزشی به دیدار خانواده‌ام رفتم، که هر دو سه سال یک‌بار بیشتر نبود، مادرم همیشه از من استقبال می‌کرد و از این که می‌دید در سلامتی کامل به سر می‌برم خوشحال می‌شد. هر وقت آن‌جا را ترک می‌کردم تمام تلاشش را می‌کرد تا جلو خودش را بگیرد. از رفتن من خیلی غصه می‌خورد. آن موقع زیاد به احساساتش توجه نمی‌کردم. به دنبال مربی همراهم به کمپ آموزشی بر می‌گشتم و از این که برگزیده حزبم احساس غرور می‌کردم. حالا حس می‌کردم مادرم را، زنی که کلی زحمت کشیده بود تا بزرگم کند، ناامید کرده‌ام. از تکبرم خجالت می‌کشیدم و خیلی دیر به اشتباهاتم پی بردم. هیچ حزبی ارزشش را ندارد که بخواهی به خاطرش خانواده‌ات را ترک کنی. مامان منو ببخش. خواهش می‌کنم درکم کن...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
۱۶ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۹ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۸ دقیقه
فصل دوم
۱۱ دقیقه
فصل سوم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش اول
۲۵ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم
۱۲ دقیقه
فصل ششم
۲۷ دقیقه
فصل هفتم
۱۲ دقیقه
فصل هشتم
۱۸ دقیقه
فصل نهم - بخش اول
۲۰ دقیقه
فصل نهم - بخش دوم
۱۷ دقیقه
فصل دهم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل دهم - بخش دوم
۱۷ دقیقه
فصل یازدهم - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل یازدهم - بخش دوم
۱۵ دقیقه
فصل دوازدهم
۳۰ دقیقه
فصل سیزدهم
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم
۲۵ دقیقه
فصل پانزدهم - بخش اول
۱۱ دقیقه
فصل پانزدهم - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل شانزدهم
۷ دقیقه
فصل هفدهم
۱۷ دقیقه
فصل هجدهم
۸ دقیقه
فصل نوزدهم: موخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روح گریان من
نویسنده
مترجمفرشاد رضایی
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روح گریان من

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۲/۴
خیلی قشگنه
داستان زندگی دختری از طبقه‌ی نسبتا مرفه کره شمالی هست که در دانشگاه زبان ژاپنی می‌خونه و برای شغل افسر ویژه جاسوسی شدن انتخاب میشه تا تعلیمات نظامی رو ببینه و همزمان زبان چینی رو هم یاد می‌گیره. در آخرین ماموریت، مکلف میشه با یکی از افسران ویژه پیر و بازنشسته نقش پدر و دختر رو با جعلی،
پاسپورت‌های بازی کنه و نهایتا قبل از المپیک ۱۹۸۸، همزمان با جنگ ایران و عراق، هواپیمایی شامل ۱۱۵ نفر از ساکنین کره جنوبی که اغلب از طبقه کارگر بودند و بعد از ماهها کار کردن به خانه برمی‌گشتند، منفجر کنه.
دستور به صورت فوق محرمانه، به او ابلاغ میشه، امکان رد درخواست رو نداشته و در صورت سرباز زدن از این دستور، در داخل یا خارج از کشورش، سرنوشت خودش و خانواده‌اش به سمت اردوگاه‌های کار اجباری و مرگ می‌ره. به او قول میدن چنانچه این ماموریت رو با موفقیت پشت سر بگذاره، برای همیشه بازنشسته میشه و می‌تونه پیش خانواده‌اش برگرده تا زندگی معمولی داشته باشه و بتونه تشکیل خانواده بده.
از اونجایی که سال‌های پیاپی تحت تعلیم بوده و اجازه‌ی دیدن خانواده‌اش رو به ندرت پس از گذر چند سال پیدا می‌کرده و حتی از ماهیت شغل، آموزش‌ها، مسافرت‌های خارجی و... اجازه صحبت با خانواده‌اش رو نداشته، سال به سال بی‌تابی پدر و مادرش بیشتر میشه و وقتی برادرش رو در اثر بیماری از دست میده، آرزویی به جز برگشت پیش خانواده‌اش نداشته و چنین ماموریتی رو نقطه‌ی رهایی و بازگشت پیش خانواده‌اش تجسم می‌کنه. از طرفی دیگه فکر می‌کرده اگر هواپیما منفجر بشه و المپیک در کره جنوبی برگزار نشه، دو کره دوباره با هم متحد میشن و با این کار به کشورش و همه مردم کره خدمت می‌کنه!
هواپیما منفجر میشه و عاقبت در فرودگاه بحرین دستگیر میشه.
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
با سلام و احترام
باز هم یکی دیگر از کتاب‌هایی که من عاشق مطالعه آن‌ها هستم فرار یکنفر از جکومت استبدادی کره شمالی متن عالی، داستان عالی، ترجمه عالی، صدای گوینده هم جذابین آن را صدچندان کرده. در این سری کتاب‌ها خیلی کتاب‌های دیگر هم ترجمه شده که متاسفانه هنوز صوتی نشده‌اند امید هرچه زودتر آن‌ها هم
با خوانش به این صورت راهی بازار گردد که واقعا عالی است. صدای زیبای شیما درخشش واقعا داستان را جذاب تر کرده است.
داستان زنی که در کره شمالی برای جاسوسی آموزش داده می‌شود ولی کارش به جایی می‌رسد که اصلا باور پذیر نیست ولی داستان عالی شیوا و جذاب است.
النا بابایی
۱۳۹۹/۲/۱۹
با سلام و ادب، راوی محترم بسیار بر جذابیت داستان افزوده‌اند. بنده اخیرا دو رمان دیگر درباره فرار مردم سخت کوش، با اخلاق و ستم کشیده کره شمالی خوانده ام. دوست داشتم به وضعیت فعلی زندگی شخصیت اصلی داستان هم پرداخته شود که احتمالا بدلیل خطای سنگینی که مرتکب شده و دلایل امنیتی بوده است. با اینحال کم و توقعی، نجابت سخت کوشی مردم این خطه می‌تواند برایمان الگو باشد و انشالله از یوغ حاکمان ستمکار رهایی یابند در آینده‌ای بسیار نزدیک.
الهام انوری
۱۳۹۸/۸/۲۴
عالی بود، وقتی از زمانی که چشمت به دنیا باز میشه یسری چیزا رو ملکه‌ی ذهنت میکنن دیگه حق انتخابی برات نمیمونه و شاید یه زمانی تو سن بالا بفهمی که همه‌ی اون حرفا اشتباه بوده، شاید اگر این دختر سفر نمیکرد و خودش همه چیز رو نمیدید هیچوقت به اشتباه خودش پی نمیبرد، چقدر دردناک میتونه باشه سرنوشت آدمهایی که توی اینجور کشورها زندگی میکنن.
Lydia The orange
۱۴۰۰/۲/۱۶
راجع به زندگی مردم کره شمالی اطلاعات مفیدی میده. راوی فوق العاده بود و باعث جذابیت بیشتر کتاب شد. فقط آخرش همانطور که دوستان هم اشاره کردن، کمی رنگ و بوی سیاسی داره و انگار به میل سیاست مداران کره جنوبی نوشته شده انگار اغراق شده. به طور کل کتاب جالب و هیجان انگیزی بود و برای من که از زندگی مردم کره شمالی خبر نداشتم مفید واقع شد.
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۸/۳/۲۴
نمیدانم کتاب به واقع تحت نفوذ سیاسى و ایدئولوژیک کره جنوبى نوشته شده یا نه؟!! اما داراى فضاى بسیار ملموس و حس همزادپندارى بى نظیر (حتى با توجه به زن بودن راوى داستان) در شنونده ایجاد میکند تمام طول داستان با جزئیات و دقیق ذکر شده اما پایان کار کاملا رنگ و بوى سیاسى دارد.
پیشنهاد میکنم از دست ندید
ali sahib
۱۳۹۷/۵/۱۵
خانم شیما درخشش بسیار زیبا روایت کردین خیلی خوشم اومد. تا به الان اینگونه راوی‌ای ندیده بودم. در کارتان خیلی موفق هستین.
Ehsan Jalili
۱۳۹۹/۴/۲۸
کتاب بسیار خوبی بود و نشون می‌ده که وقتی حکومت بر پایه ایدئولوژی باشه استفاده از هرگونه وسیله‌ای در راستای تحقق اون ایدئولوژی قابل توجیه هست و دیگه جان انسان کوچکترین ارزشی نداره. خوانش داستان هم بسیار زیبا و گیرا و قابل باور بود گویی خانم درخشش داستان خود را تعریف می‌کند.
hny mmni
۱۳۹۷/۱۱/۱
فوق العاده بود هم سیر داستان هم گویندگی. اینکه توی کره شمالی واقعا روی زندگی آینده شخصی خودت هم حق انتخاب نداری و هرچیزی که برات در نظرگرفته بشه باید انجام شه واقعا دردناکه. رفتار مامورهای کره جنوبی با این جاسوس کره شمالی و دلیل بخشودگی از طرف ریس جمهور کره جنوبی هم قابل تامل بود.
afsaneh mousavi
۱۳۹۹/۸/۱۰
این کتاب زندگی نامه‌ی یکی از بهترین جاسوس‌های زن کره‌ی شمالی هست، که وضعیت آزادی، سطح رفاع، وضعیت آموزش در دوران مدرسه و همین طور دوره‌های بسیار سختی که یک جاسوس باید طی کنه رو به خوبی توضیح میده.
صدای راوی و موزیک‌هایی که استفاده شده بود هم بسیار حرفه‌ای و زیبا بود.
سعید کریمی
۱۳۹۷/۸/۱۰
این کتاب واقعا بی‌نظیره من خیلی لذت بردم از خوندنش، داستان‌ قشنگیه و گوینده خوب تونسته اون رو به تصویر بکشه، من موقع خواب داستان گوش میدم چشمام‌ رو میبندم و هندزفری میزنم، واقعا بعضی وقتها خودم رو اونجا تصور میکردم
arash bidar
۱۳۹۷/۴/۱۲
نمیدانم چه مدت ولی فکر کنم زمان بسیار زیادی را برای یافتن چنین کتبی صرف کردم. از صمیم قبلم از شما بابت دسترسی به آن سپاسگزارم. امیدوارم همیشه رو به جلو و مفق باشید... خیلی خیلی کتاب زیبا و تمام کمال جذاب است.
ممنون
Shakiba Sharifi
۱۴۰۰/۹/۲۵
به نظرم یک جور فیلم هندی بود و وقتمو تلف کرد فقط. ضمن اینکه از اینکه راوی سعی می‌کرد صدای شخصیت‌ها رو دربیاره اصلا خوشم نیومد به نظرم خیلی لوس بود. ضمن اینکه خیلی زیاد و خسته کننده از موسیقی در ابتدا و انتهای فصل‌ها استفاده شده بود که واقعا حوصله سر بر بود.
Meysam Matin
۱۴۰۰/۷/۲۴
داستان خوب شروع میشه، جاهایی با هیجان ادامه داره تا چند فصل آخر که کاملا تابلوئه که داستان نویسی و تخیل پردازی بی‌ذوق کره جنوبی با احمق فرض کردن (ببخشید رک گفتم) خواننده کتاب، تخیلات میهن پرستانه خودش رو به خورد خواننده میده! صدای راوی واقعا خوب و بی نظیره
matin sabz
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
اولین کتابی بود که در ارتباط با کره شمالی میخوندم امکان مقایسه ندارم ولی کتاب خوبیه در کل. هرچند رنگ و بوی سیاسی اواخر کتاب تا حدی دیدگاه رو نسبت به کتاب عوض میکنه. خانم درخشش عااالی اجرا کردن امیدوارم کتاب‌های بیشتری با صدای ایشون بشنویم.
مشاهده همه نظرات ۱۲۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روح گریان من

برای دریافت کتاب صوتی روح گریان من و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.